Skocz do zawartości


Zdjęcie

Homoseksualizm - temat ogólny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1208 odpowiedzi w tym temacie

#91

Niecodzienny.
  • Postów: 278
  • Tematów: 9
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Jeśli nie widzisz różnicy, między zwolnieniem kogoś z powodu braku wydajności, a wywaleniem z roboty lub niezatrudnieniem z powodu posiadania cechy (jak homoseksualizm, taki, a ataki kolor skóry etc.), która nijak do efektywności się nie liczy to cóż... Przykro mi. Naprawdę mi przykro.

A może pracodawca nie chce zatrudniać homoseksualistów tylko z mu znanych powodów? Przecież firma jest jego i może nią zarządzać jak chce, a jeżeli państwo się wtrąca w to kogo ma zatrudniać a kogo zwalniać jest to ograniczenie wolności. Ja osobiście gdyby ktoś mi się przyznał że jest homoseksualistą na rozmowie kwalifikacyjnej wezwał bym ochronę i polecił trzymać tego pana na 10 metrów od budynku a jak będzie się rzucał to potraktować go gazem łzawiącym i pięściami.

#92

Lis.

    jeden, jedyny i prawdziwy

  • Postów: 638
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A może pracodawca nie chce zatrudniać homoseksualistów tylko z mu znanych powodów?

Nie sądzę, żeby pracodawca-homofob, który nawet nie potrafi uargumentować swojego zdania na ten temat miał rację bytu. Czyli wolałbyś pracownika heteroseksualnego, który byłby mniej wydajny od bardziej wydajnego homoseksualisty? Powodzenia. Czyli Murzyna też byś nie przyjął za to, że jest czarny?

Ja osobiście gdyby ktoś mi się przyznał że jest homoseksualistą na rozmowie kwalifikacyjnej wezwał bym ochronę i polecił trzymać tego pana na 10 metrów od budynku a jak będzie się rzucał to potraktować go gazem łzawiącym i pięściami.

Wyobraź sobie rzeczywistość, w której byłoby na odwrót. Jak byś się czuł, gdyby ktoś nie przyjął cię do pracy TYLKO za to, że jesteś hetero?



#93

Karringoth.
  • Postów: 195
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dodam jeszcze Niecodzienny, iż znowu zignorowałeś nasze prośby o dowody, a z TRZYNASTU wątków dyskusji raczyłeś odpowiedzieć na JEDEN.

Ja osobiście gdyby ktoś mi się przyznał że jest homoseksualistą na rozmowie kwalifikacyjnej wezwał bym ochronę i polecił trzymać tego pana na 10 metrów od budynku a jak będzie się rzucał to potraktować go gazem łzawiącym i pięściami.


I Ty mówisz, że to ich powinno się leczyć... Brak mi słów na tak idiotyczny post.

#94

Niecodzienny.
  • Postów: 278
  • Tematów: 9
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Nie sądzę, żeby pracodawca-homofob, który nawet nie potrafi uargumentować swojego zdania na ten temat miał rację bytu. Czyli wolałbyś pracownika heteroseksualnego, który byłby mniej wydajny od bardziej wydajnego homoseksualisty? Powodzenia. Czyli Murzyna też byś nie przyjął za to, że jest czarny?

Chcesz ograniczać jego wolność? Firma jest jego i ma prawo zatrudniać kogo chce, jeżeli nie toleruję homoseksualistów to ich nie przyjmuję. Masz zamiar karać takich ludzi? Ograniczenie wolności to się nazywa. Po za tym ja świetnie argumentuje a wy świetnie odpowiadacie mi o Kościele Katolickim i Jezusie Chrystusie zamiast pisać na temat. Odwracać kota ogonem to wy umiecie.

Wyobraź sobie rzeczywistość, w której byłoby na odwrót. Jak byś się czuł, gdyby ktoś nie przyjął cię do pracy TYLKO za to, że jesteś hetero?

To jego firma, ma do tego pełne prawo, dlaczego miałbym mieć jakiś sprzeciw przeciwko temu co on robi z swoją własnością?

#95

HidesHisFace.
  • Postów: 244
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Art. 32 Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej - podpunkt nr 2:

Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.


A więc pracodawca NIE ma takiego prawa by nie zatrudnić homoseksualisty, czy kogokolwiek z powodu jakiejkolwiek cechy niewykluczającej możliwości pracy w danym zawodzie.

Użytkownik HidesHisFace edytował ten post 18.12.2011 - 23:07


#96

Niecodzienny.
  • Postów: 278
  • Tematów: 9
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

W obecnym socjalistycznym prawie tak, ja jednak jestem wolnościowcem i piszę jak powinno być. Teraz podaj jakiś argument dlaczego właścicielowi firmy powinno się nakazywać kogo ma zwolnić i z jakich powodów może a z jakich nie może. To jego firma, jego własność, jego najemni robotnicy.

#97

Karringoth.
  • Postów: 195
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Po za tym ja świetnie argumentuje a wy świetnie odpowiadacie mi o Kościele Katolickim i Jezusie Chrystusie zamiast pisać na temat. Odwracać kota ogonem to wy umiecie.


Chyba świetnie ignorujesz. Kilkukrotnie przypominałem Ci o podaniu dowodów, odniesieniu się do jakichś wątków, a Ty to olałeś. Czy to my odwracamy kota ogonem?

To jego firma, ma do tego pełne prawo, dlaczego miałbym mieć jakiś sprzeciw przeciwko temu co on robi z swoją własnością?


Może dlatego, że masz sprzeciw co ktoś robi z inną swoją własnością, genitaliami?

#98

Rainbow Lizard.
  • Postów: 484
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Chcesz ograniczać jego wolność? Firma jest jego i ma prawo zatrudniać kogo chce, jeżeli nie toleruję homoseksualistów to ich nie przyjmuję. Masz zamiar karać takich ludzi? Ograniczenie wolności to się nazywa. Po za tym ja świetnie argumentuje a wy świetnie odpowiadacie mi o Kościele Katolickim i Jezusie Chrystusie zamiast pisać na temat. Odwracać kota ogonem to wy umiecie.


Jaja sobie robisz, prawda? Powiedz, że tak. Naprawdę, proszę, powiedz...

Omijasz praktycznie wszystkie odpowiedzi, wybierasz sobie dosłownie jeden fragment, na który odpowiadasz, a następnie piszesz, że inni nie piszą na temat.

Nie wiem czy będę w stanie dalej pisać tego posta. Chyba mi coś w mózgu implodowało. Ale spróbuję...

Wyobraź sobie rzeczywistość, w której byłoby na odwrót. Jak byś się czuł, gdyby ktoś nie przyjął cię do pracy TYLKO za to, że jesteś hetero?

To jego firma, ma do tego pełne prawo, dlaczego miałbym mieć jakiś sprzeciw przeciwko temu co on robi z swoją własnością?

Pomijam w tym momencie fakt, że powyższe stwierdzenie kłóci się z art. 32, podpunkt 2 Konstytucji RP.

Ależ nie, nie, to dosyć mało skrajny przypadek. Jeszcze raz zatem: co byś zrobił, gdybyś mógł znaleźć zatrudnienie jako zamiatacz ulic tylko dlatego, że w wyniku umowy podpisanej przez większość pracodawców nikt nie chce cię przyjąć, bo jesteś chrześcijaninem? Bez praw przeciwko dyskryminacji w takiej mniej więcej sytuacji byliby homoseksualiści - w większości miejsc nie zostaliby zatrudnieni, przynajmniej w Polsce. Jasne, można homoseksualizm ukrywać, ale wtedy dochodzi do sporego skrępowania wolności - byłby to ten sam stopień uciążliwości, co nakładanie sobie codziennie dosyć skrupulatnego makijażu żeby kolor skóry zmienić.

Ponadto - wystarczy proste "zbilansowanie" kto traci więcej wolności, jeśli prawa zakazującego dyskryminacji homoseksualistów przy zatrudnieniu by nie było:
Homoseksualista traci możliwość zatrudnienia w wielu miejscach, co z kolei może mieć dosyć poważne konsekwencje ekonomiczne dla tej osoby (o wiele trudniej robotę znaleźć), a w efekcie - również psychicznie.
Pracodawca za to, po wprowadzeniu takiego prawa, traci... Nic. Bo nikt nigdy nie udowodnił, że gej albo lesbijka gorzej pracują ze względu na swoją orientację.

Inna rzecz, że zastanawia mnie, jakim cudem taka firma mogłaby istnieć, skoro szef zamiast pracować dywaguje, co pracownicy robią z zawartością swoich gaci.

W obecnym socjalistycznym prawie tak, ja jednak jestem wolnościowcem i piszę jak powinno być. Teraz podaj jakiś argument dlaczego właścicielowi firmy powinno się nakazywać kogo ma zwolnić i z jakich powodów może a z jakich nie może. To jego firma, jego własność, jego najemni robotnicy.

A robotnicy są właścicielami swoich umiejętności. I też mają prawo do tego, aby zapewniono im warunki do uczciwego z nich korzystania.

Przy okazji, czy uważasz że należałoby mnie potraktować gazem łzawiącym za to, że jestem gejem i udzielam się na tym forum? Bo skoro tak byś potraktował geja, który dokonałby wielkiej zbrodni i chciał być zatrudnionym w twojej hipotetycznej firmie...

@down: przeczytałem. Jeszcze raz napisałeś, że firma należy do właściciela i twoim zdaniem może zatrudniać kogo chce. De facto copypasta która nic nowego nie wnosi.

@down2: w ogóle nie odniosłeś się do stwierdzenia, że umiejętności pracownika również są jego prywatną własnością. Ani do tego, że w takiej sytuacji właściciel ogranicza wolność jednostki, samemu tak naprawdę żadnej wolności nie zyskując.

Thou hast faileth.

Użytkownik Rainbow Lizard edytował ten post 19.12.2011 - 00:22


#99

Niecodzienny.
  • Postów: 278
  • Tematów: 9
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

@UP
Przeczytaj moją odpowiedź na post hidesface.

@UP2
To chyba czytać nie umiesz, masz uargumentować dlaczego właścicielowi firmy ma się wyznaczać za co może zwolnić a za co nie skoro to jest JEGO firma PRYWATNA i państwu nic do tego czy zatrudnia same lesbijski czy heteroseksualistów.

Użytkownik Niecodzienny edytował ten post 18.12.2011 - 23:58


#100

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie rozumiem, czemu zawsze ten temat ucieka od głównego wątku do tych biednych pracodawców. Ostatnio przeglądałem oferty pracy i co widziałem ? Zatrudnię : Asystentkę, sprzedawczynię, pracownicę... Czy ja mam się denerwować na to, że do tej pracy chcą kobietę a nie mnie ? Widocznie pracodawca ma w tym jakąś swoją politykę (bądź po prostu woli otaczać się kobietami) - z mojej strony wszystko jest ok. Tak samo wątpię, żeby w Gay-clubach pracowali hetero. Ale tutaj nigdy nie dojdziemy do porozumienia bo osobiście uważam, że im mniej regulacji prawnych tym lepiej.

@Niecodzienny

Prowadzisz jakąś krucjatę przeciwko homo ? To jest ułamek społeczeństwa - zresztą nawet śmieszne jest takie stwierdzenie, bo dzielenie ludzi na podstawie orientacji seksualnej wydaje mi się wyjątkowo ograniczone.

@Rainbow Lizard

Z tego co pamiętam, jesteś (bądź się szkolisz, nie pamiętam już) nauczycielem. Miałeś przypadek jakiegoś ucznia homo ?



#101

HidesHisFace.
  • Postów: 244
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Zatrudnię : Asystentkę, sprzedawczynię, pracownicę...


Zależy od sklepu - spożywczaki, kosmetyczne etc. zwykle posiadają kobiety przy kasie. To samo z asystentkami i sekretarkami - kobiety po prostu mają lepszy łeb do tego typu spraw niż przeciętny facet - tu cechy związane z płcią przedkładają się na efektywność i ewentualne przyciągnięcie klienta - PŁEĆ - o zgrozo - WIDAĆ - orientacji nie. Tak samo z powodu predyspozycji płciowych raczej nie zobaczysz zbyt wielu pań zapierniczających z kilofem w kopalni. Trudno ten problem niestety prosto rozwiązać.
Fakt, nadmiar regulacji prawnych jest szkodliwy, ale tak samo ich niedomiar - brak regulacji prowadzi do dyskryminacji przez tych, którzy mają kasę - bo oni tworzą sobie wewnętrzny system pisanych i niepisanych regulacji jak właśnie "nie zatrudnię geja bo nie" - to też jest regulacja, tylko nieprawna.

#102

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co do pierwszego akapitu Twojej wypowiedzi to jestem szczerze zdziwiony, słysząc to z ust lewicowca... ale tak na plus ;).

bo oni tworzą sobie wewnętrzny system pisanych i niepisanych regulacji jak właśnie "nie zatrudnię geja bo nie" - to też jest regulacja, tylko nieprawna.


Ale przecież sami pod sobą w ten sposób kopią dołki. Nawet Rainbow w swoim poprzednim poście celnie zauważył :

Inna rzecz, że zastanawia mnie, jakim cudem taka firma mogłaby istnieć, skoro szef zamiast pracować dywaguje, co pracownicy robią z zawartością swoich gaci.


Ja wiem, że to nie są już te piękne czasy przedwojenne gdzie każdy chciał być panem własnego losu, ale aktualnie ludzie też nie są zgrają debili i tak ich traktować po prostu nie wypada. Dla pracodawcy najważniejszy jest zysk, a nie to co jego pracownik robi po godzinach - gdyby było na odwrót to jego firma nie miała by racji bytu. Żeby nie być gołosłownym, pracowałem już w wielu zakładach i nigdzie nikt nie zapytał się mnie o moją orientację seksualną. Dlatego też wydaje mi się, że to chyba taka trochę walka z wyimaginowanym wrogiem...



#103

cypres82.
  • Postów: 22
  • Tematów: 2
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Nie ma co się tu rozwodzic.pedaly,pedofile i cala reszta podobnego [...],powinni ich palić,hitler od nich powinien zacząć,wszystkich do jednego wora!!!

edit Yawgmoth

8.4 Zabronione jest stosowanie wulgarnego języka.

8.8 Zabronione są wszelkie formy rasizmu i nietolerancji tj. wypowiedzi antynarodowe i szerzące nienawiść, wypowiedzi wulgarne odnoszące się do innych nacji, kolorów skóry, wierzeń, osób, wypowiedzi obraźliwe skierowane pod adresem innych Użytkowników Forum.

Ostrzeżenie.

Użytkownik Yawgmoth edytował ten post 19.12.2011 - 12:04


#104

Nicole-collie.
  • Postów: 783
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Oj cypres- właśnie od ciebie zacznie się krucjata. Pedofile- tu się zgadzam, ale homo?
Obviously we got a troll on our forum.
Wy ludzie świadomie zaczynacie wojenkę takimi tekstami, więc to teraz ja pogmeram w twoich gaciach, skoro ty gmerasz to mnie też wolno. A zatem wnoszę, że takimi tekstami uzupełniasz braki w swoim życiu seksualnym no i stąd ten gorzki posmak twoich postów. Ale spokojnie- to da się leczyć. Impotencja umysłowa i seksualna to choroba, ale nie śmiertelna- leczenie zależy od pacjenta.
Dobra, mam nadzieję, że ktoś w końcu zrozumiał, na czym polegają argumenty homofobów- łatwiej będzie się ich teraz ignorować.

#105

cypres82.
  • Postów: 22
  • Tematów: 2
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

No i dzięki takim frywolnym przekonaniom jak pana nicole- collie i jemu podobnym ten świat wygląda tak jak wygląda...Nie mam żadnych problemów,wręcz przeciwnie i dlatego będę tempil wszelkiego rodzaju wynaturzenia dla lepszej przyszłości moich dzieci...


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych