Skocz do zawartości


Zdjęcie

Homoseksualizm - temat ogólny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1208 odpowiedzi w tym temacie

#1021

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mam jedno "ale" do powyższego.

Więzienie, to specyficzne miejsce, gdzie wolny wybór jest rodzajem dowcipu. W tym wypadku nie występuje przemiana heteroseksualnego osobnika w homoseksualnego pod wpływem środowiska. Brak wyboru powoduje u niektórych osobników (podkreślam, u niektórych) tzw. homoseksualizm zastępczy, i/lub zwykła chęć poniżenia współwięźnia. Dotyczy to nie tylko męskiej, ale i żeńskiej części więźniów.

Ci sami osobnicy poza więzieniem nie utrzymują kontaktów homoseksualnych. W takim przypadku nie są oni nawet biseksualni. To bardzo specyficzny problem i nie można tu mówić o przekształceniu się heteroseksualisty w homoseksualistę pod wpływem środowiska. Znam ludzi, którzy przebywali w celi z tzw. cwelami i nigdy ich nie wykorzystali seksualnie, pomimo tego, że czyniła tak reszta celi.

Są tacy, którzy nawet stado owiec by wykorzystali, gdyby zostali odcięci od płci przeciwnej.





#1022

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@up

 Podobnie jest ze zwierzętami w ZOO. Dlatego  o tym pisałem. Niestety wiele przykładów homo u zwierząt pochodzi właśnie z ZOO.

 

 

. Dotyczy to nie tylko męskiej, ale i żeńskiej części więźniów.

 Właściwie to żeńska część bardziej podlega tego typu zachowaniom. Potrzeba bliskości itp. są u kobiet mocniejsze. Dla tego w więzieniach żeńskich homoseksualizm jest powszechniejszy niż wśród facetów.  I o ile u facetów zazwyczaj chodzi tylko o sex, to kobiety nawiązują głębsze więzi. Chociaż i tutaj chodzi głównie o sex. 

 

 

W tym wypadku nie występuje przemiana heteroseksualnego osobnika w homoseksualnego pod wpływem środowiska.

 Czasem się zdarza. Nie jest to jakieś wyjątkowe. 


Użytkownik Panjuzek edytował ten post 17.05.2019 - 21:27




#1023

Tiga.
  • Postów: 259
  • Tematów: 27
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

 

Twoja kolej.

Kolej na co?

 

 

Pamiętam jeszcze czasy komuny, i jestem wyczulony na propagandę. Prawakiem też nie jestem, a katolem na pewno. mój ostatni sakrament to była komunia, a mój syn został ochrzczony przez moją rodzinę, kiedy wyjechałem do Anglii. dziś ma 15 lat i u komunii nie był i nie będzie.  Jak na prawaka to trochę słabo, nieprawdaż? Co ciekawe pisałem o tego typu argumentach parę dni temu w innym temacie. Tak czy inaczej. opinie, które przedstawiam, są mojego autorstwa, i są oparte na mojej wiedzy, i obserwacjach, otaczającego mnie świata.

Twój wiek nie ma w tym przypadku najmniejszego znaczenia.

 

 

Tak naprawdę to nie mam racji, tak samo jak ty.

 

A skąd to przekonanie że ja nie mam racji. I dla czego ciśnież temat skoro uważasz że ty jej też nie masz?

https://sjp.pl/lewactwo

https://sjp.pl/prawactwo

 

Moje słowa odnosiły się jedynie do tych dwóch mocno subiektywnych słów. To nie są naukowo definiowalne określenia.

 

 

Przejrzałem źródła które podałeś. I nie znalazłem tam nic co podważa moje twierdzenia. Pewnie coś przeoczyłem.

Nikt cię o to nie prosił. Ty powinieneś wykazać nieprawidłowości w tych pracach lub przedłożyć wiarygodne publikacje, kontrargumentujące.

 

Jak pisałem zapoznałem się pobieżnie.

Co do moich źródeł, nie mam zamiaru kopać głęboko.

Zacznę od końca.

 

Menopauza.

http://naukawpolsce....przetrwaja.html

Z tym pojęciem masz racje, autor artykułu w tym momencie się myli, ale chyba jego wpis nie o tym traktuje?

 

 

Powszechność homoseksualizmu w naturze.

 

Wiki

https://pl.wikipedia...wania_zwierząt

Odniosę się do Krzyżówek. bo tylko tutaj podano jakieś cyfry. pewnie dla tego że są bardzo duże. (bonobo pomijam gdyż są one bi a nie homo a to w tym wypadku robi różnicę)

 

    

  

  U kaczki krzyżówki (Anas platyrhynchos) zachowania homoseksualne są powszechne. Od 2 do 19% wszystkich par stanowią pary dwóch samców.


 

2 do 19% to nie jest powszechność. To margines. Zresztą jeden z kolesi którzy nad tym pracowali dostał antynobla.

Kees Moeliker za to badanie dostał akurat nobla:

https://www.improbab...nged-my-life-2/

 

W Polsce na drogach w wypadkach ginie do 6000 ludzi rocznie. Jeden z gorszych wskaźników w Europie. To dużo, czy mało?

Jest to taki procent na mieszkańca Polski:

0.0157%

 

Nie znalazłem żadnego potwierdzenia, żeby dostał anty nobla nad podobnymi badaniami.

Po za tym polecam prześledzić listę źródeł na Wikipedii o homoseksualizmie w zalinkowanym przez ciebie wpisie:

 

Frans B. M. de Waal The ape and the sushi master: cultural reflections by a primatologist, 2001, Basic Books, "Bonobos and Fig Leaves"
James Owen Homosexual Activity Among Animals Stirs Debate, "National Geographic" 2004-07-23
Wbrew naturze? – wystawa w Oslo, Indymedia, 2006-11-20
Oslo gay animal show draws crowds, BBC News, 2006-10-19
B. Bagemihil Biological Exuberance, "St. Martin's Press" 1999
Coe, M.J. (1967). "Necking" behavior in the giraffe." Journal of Zoology, London 151. ss. 313-321.
Volker Sommer, Paul L. Vasey. (2006). Homosexual behaviour in animals: an evolutionary perspective. Cambridge University Press. s. 139.
Central Park Zoo's gay penguins ignite debate, 2004-02-07
L. S. Davis, F. M. Hunter, R. G. Harcourt, S. M. Heath Reciprocal Homosexual mounting in Adélie penguins Pygoscelis adeliae, "Emu" 98/1998, s. 136-137
A. F. McBride, D. O. Hebb Behavior of the captive bottlenose dolphin, Tursiops truncates, "Jurnal if Comparative and Physiological Psychology" 41/1948, s. 111-123
D. H. Brown, K. S. Norris Observations of captive and wild cetaceans, "Jurnal of Mammalogy" 37/1959, s. 311-326
M. C. Tavolga Behavior of the bottlenose dolphin (Turopsis truncatus): Social interactions in a captive colony, w: Whales, Dolphins, and Porpoises, red. K. S. Noris, "University of California Press" 1966
Homesexual Activity Among Animals. [dostęp 2013-09-21].
F. de Waal Peacemaking among Primates, "Harvard University Press" 1989 s. 201-204
Frans B. M. de Waal Bonobo Sex and Society, "Scientific American", marzec 1995, s. 82-88
D. A. Goldfood, H. Westerborg-van Loon, W. Groenveld, A. K. Slob Behavioral and physiological evidence of sexual climax in the female stumptailed macaque (Macaca arctoides), "Science" 208/1980, s. 1477-1479
A. K. Slob, W. H. Groeneveld, J. J. van der Werft Ten Bosch Physiologicaj changes during copulation in male and female stumptail macaques (Macaca arctoides), "Physiology and Behavior" 38/1986, s. 891-895
B. B. Smuts, J. M. Watanabe Social relationships and ritualized greetings on aldut male baboons (Papio cycocephalus anubis), "International Jurnal of Primatology" 11/1990, s. 147-172
Bruce Bagemihl, Biological Exuberance: Animal Homosexuality and Natural Diversity’’, St. Martin's Press 1999, s. 501-505, wyd. 1st ed, New York: St. Martin's Press, 1999, ISBN 0-312-19239-8, OCLC 39281997.
R. H. Wagner Male-male mountings by a sexually monomorphic bird. Mistaken identity or fighting tactic?, "Journal of Avian Biology" 27/1996, s. 209-214
B. Bagemihl Biological Exuberance: Animal Homosexuality and Natural Diversity, "St. Martin's Press", New York 1999, s. 487-491
L. W. Braithwaite Ecological studies of the Black Swan III – Behaviour and social organization, "Australian Wildlife Research" 8/1981, s. 134-146
L. W. Braithwaite The Black Swan, "Australian Natural History" 16/1970, s. 375-379
K. M. Kovacs, J. P. Ryder Reproductive performance of female-femalepaurs and polygynous trios of ring-billed gulls, "Auk" 100/1983, s. 658-669, PDF
M. R. Conover, G. L. Hunt jr Experimental evidence that femele-female pairs in gulls result from a shortage of breeding males, "Condor" 86/1984, s. 472-476, PDF
G. L. Hunt, A. L. Newman, M. H. Warner, J. C. Wingfield, J. Kaiwi Comparative behavior of male-female and female-female pairs among western gulls prior to egg-laying, "Condor" 86/1984, s. 157-162 PDF Abstract
Moeliker C. W.. The first case of homosexual necrophilia in the mallard Anas platyrhynchos (Aves: Anatidae). „Deinsea”. 8, s. 243-247, 2001.
Homosexual Necrophilia in the Mallard Duck - Ig Nobel Prizes. [dostęp 2015-04-24].
Ornitolog o tajemnicach ptasiego seksu: Jeśli chodzi o 'osiągi', to wróbel bije koguta na głowę (pol.). gazeta.pl. [dostęp 2015-10-17].
D. H. Hamer, S. Hu, V. L. Magnuson, N. Hu, A. M. L. Pattatucci A linkage between DNA markers on the X chromosome and male sexual orientation, "Science" 261/1993, s. 321-327
S. Hu, A. M. L. Pattatucci, C. Patterson, L. Li, D. W. Fulker, S. S. Cherny, L. Kruglyak, D. H. Halmer Linkage between sexual orientation and chromosome Xq28 in males but not in females, "Nature Genetics" 11/1995, s. 248-256
Preston Hunter, Homosexuality: A Paradox of Evolution
R. A. Lutz, J. R. Voight Close encounter in the deep, "Nature" 371/1984, s. 563
Olivia Judson Porady seksualne dr Tatiany dla wszystkich stworzeń dużych i małych. Wprowadzenie do biologii ewolucyjnej seksu, I wydanie polskie Wydawnictwo CiS, Warszawa 2004, ​ISBN 83-85458-92-1​
G. Rice, C. Anderson, N. Risch, G. Ebers Male homosexuality. Absence of linkage to microsatellite markers at Xq28, "Science" 284/1999, s. 665-667
Brian S. Mustanski, Michael G. Dupree, Caroline M. Nievergelt, Sven Bocklandt, Nicholas J. Schork, Dean H. Hamer A genomewide scan of male sexual orientation, "Human Genetics", 116/2005, 272-278 dokument PDF
Anastasia Toufexis New Evidence of a "Gay Gene", "The Time", 2001-06-24
Bocklandt, S.B., Horvath, S., Vilain, E., Hamer, D.H. (2006). Extreme skewing of X chromosome inactivation in mothers of homosexual men. Human Genetics, 118:691-694
Cantor, J. M., Blanchard, R., Paterson, A. D. & Bogaert, A. F. (2002). How many gay men owe their sexual orientation to fraternal birth order. Archives of Sexual Behavior, 31:63-71
http://mendel.ugr.es...tion-finger.pdf
J. C. Hall The mating of a fly, "Science" 264/1994, s. 1702-1714
L. C. Ryner, S. F. Goodwin, D. H. Castrillon, A. Anand, A. Villella, B. S. Baker, J. C. Hall, B. J. Taylor, S. A. Wasserman Control of male sexual behavior and sexual orientation in Drosophila by the fruitless gene, "Cell" 87/1996, s. 1079-1089
D. Yamamoto, J.-M. Jallon, A Komatsu Genetic dissection of sexual behavior in Drosophila melanogaster, "Annual Review of Entomology" 42/1997, s. 551-585
R. P. Sharma Light-dependent homosexual activity in males of a mutant Drsophila malanogaster, "Experientia" 33/1977, s. 171-173
http://www.eurekaler...s-bbh030804.php "Biology behind homosexuality in sheep, study confirms"
P. L. Vasey Female choice and inter-sexual competition for female sexualpartners in Japanese macaques, "Behaviour" 135/1998, s. 579-597
J. Erwin, T. Maple Ambisexual behavior with male-male anal penetration in male rhezus monkeys, "Archives of Sexual Behavior" 5/1976, s. 9-14
S. LeVay Queer Science: The Use and Abuse of Research into Homosexuality, "MIT Press" 1996
E. O. Wilson Sociobiology: Thae New Synthesis, "Harvard University Press" 1975 s. 343-344 (wyd. polskie Socjologia. Nowa synteza, Poznań 1997
W. D. Hamilton Narrow Roads of Gene Land, t. I Evolution of Social Behavior W. H. Freeman, 1996
E. O. Wilson The Insect Societes rozdz. 10, "Harvard University Press" 1971
R. M. Nowak Walker's Mammals of the World, wyd. VI, "Johns Hopkins Univesity Press" 1999, s. 667
J. E. Duffy Eusociality in coral-reef shrimp, "Nature" 381/1996, s. 512-514
C. G. Faulkes, N. C. Bennett Family values. Group dynamics and social control of reproduction in African mole-rats, "Trends in Ecology and Evolution" 16/2001, s. 184-190
G. E. Hutchinson A speculative consideration of certain possible forms of sexual selection in man, "American Naturalist" 93/1959, s. 81-91
W. R. Rice Sex chromosomes and the evolution of sexual dimorphism, "Evolution" 38/1984, s. 735-742
A. K. Chippindale, J. R. Gibson, W. R. Rice Negative genetic correlation for aldut fitness between sexes reveals ontogenetic conflict in Drsophila, "Proceedings of the National Academy of Sciences" USA 98/2001, s. 1671-1675
Zoo w Amsterdamie pokazuje homoseksualne zwierzęta (pol.). queer.pl, 2018-08-01. [dostęp 2018-08-05].

W której pracy są błędy?

 

 

Cytat

    

    W przypadku bezkręgowców sprawa wydaje się prosta. Owady i pajęczaki często są po prostu mało wybredne, jeśli chodzi o dobór partnerów. „Szybko łączą się w pary. Poświęcanie czasu na sprawdzenie płci partnera albo wahanie się może je sporo kosztować. Dlatego podejmują ryzyko popełnienia błędu” – wyjaśnia dr Inon Scharf, zoolog z Tel Aviv University. Jego zespół przebadał pod tym kątem zachowania 110 gatunków stawonogów.

    U niektórych gatunków samce mylą się aż w 85 proc. przypadków. Naukowcy uważają, że najczęściej przyczyną jest to, iż stawonogi nie potrafią rozpoznać płci partnera. Może być np. tak, że na ciele samca zostały substancje zapachowe wyprodukowane przez samicę, z którą wcześniej kopulował. Wówczas staje się on atrakcyjny dla innych samców i kłopot gotowy.

https://www.focus.pl...quotinaczejquot

Co w związku z tym? Przeczytałeś chociaż cały ten malutki artykulik? Po za tym nie ma źródeł!

 

 

Co do zwierząt, w ogrodach zoologicznych. Przyznając że ich zachowania homoseksualne są w istocie homoseksualizmem, należało by przyznać że zachowania homoseksualne więźniów osadzonych w zakładach karny też nim są.  A skoro tak to okazuje się że można zostać homoseksualistą pod presją otoczenia. I chodzi mi tylko o to że seks homoseksualny w więzieniach dotyczy większego odsetka ludzi niż po za murami. To chyba oczywiste, i nie muszę tego linkować.

Poproszę o linkowanie, tym razem prawidłowe.

 

 

Cytat

    

    Bezdyskusyjnie homoseksualizm ma silny aspekt genetyczny,

 

Link ten sam co powyżej. Cytat:

 

Niektóre zachowania homoseksualne zwierząt można wytłumaczyć chęcią zaspokojenia przyjemności seksualnej[3]. Naukowcy podjęli ponadto różne próby wyjaśniania tych zachowań...

 

Ponownie, artykuł z Focusa nie ma źródeł!

 

 

czy mój poprzedni post teraz jest wystarczająco podlinkowany?

Przykro mi, ale nie jest.

Nie wykazałeś ani jednego błędu w publikacjach którymi podpiera się wpis na blogu Artura Króla, poza tym przedstawiłeś artykuły, które popierają wpis blogowicza, lub nie potwierdzone żadnymi źródłami. Ale fakt, z tym przekwitaniem masz racje. Ale nie o tym jest ten temat.

 

PS. tutaj kontakt do psychologa Artura Króla:

Telefon

+48 505 506 874

E-mail

[email protected]

 

Możesz mu osobiście napisac/opowiedzieć, że to co mówi jest:

 

... to efekt propagandy LGBT...

 



#1024 Gość_Princess Luna

Gość_Princess Luna.
  • Tematów: 0

Napisano

Dmowski był homoseksualny?

 

spam.gif

 

TheToxic



#1025

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Nie znalazłem żadnego potwierdzenia, żeby dostał anty nobla nad podobnymi badaniami.

 

 

U kaczki krzyżówki (Anas platyrhynchos) zachowania homoseksualne są powszechne. Od 2 do 19% wszystkich par stanowią pary dwóch samców. Zazwyczaj w takich parach nie dochodzi do kopulacji, a jedynie do zachowań takich jak zaloty. W roku 2001 Kees Moeliker, biolog z Muzeum Historii Naturalnej w Rotterdamie, opisał również u tego gatunku zachowania o charakterze homoseksualnej nekrofilii. Obserwacje zostały dokonane osobiście przez autora publikacji 5 czerwca 1995. Jeden z dorosłych samców uderzył w elewację budynku muzeum. Drugi samiec wylądował obok martwego i kopulował z nim przez ponad godzinę. Autor zauważa, że do uderzenia w budynek prawdopodobnie nastąpiło w wyniku ucieczki podczas próby zgwałcenia. Tego typu zachowania u krzyżówek zostały opisane już wcześniej[27]. Za swoje badania autor otrzymał w roku 2003 Nagrodę Ig Nobla, przyznawaną za odkrycia, które najpierw śmieszą, a potem skłaniają do myślenia[28].

 

https://pl.wikipedia...wania_zwierząt

 

 

 

Nikt cię o to nie prosił. Ty powinieneś wykazać nieprawidłowości w tych pracach lub przedłożyć wiarygodne publikacje, kontrargumentujące.

 Wytknąłem tylko wyolbrzymianie jednych faktów i marginalizowanie innych.

 

 

Poproszę o linkowanie, tym razem prawidłowe.

 

 A po co? Nie zrozumiałeś do czego się odnoszę w swojej wypowiedzi?

 

 

 

Nie wykazałeś ani jednego błędu w publikacjach którymi podpiera się wpis na blogu Artura Króla,

 Ale wykazałem błędy w tekście który umieścił na swoim blogu. 

 

 

Ale fakt, z tym przekwitaniem masz racje. Ale nie o tym jest ten temat.

 

 Z takich drobnych nieścisłości składa się cała ta propaganda. Twierdzisz że nie wykazałem tego i tamtego.  To może ty wykażesz że się mylę kiedy poddaję w wątpliwość stwierdzenie, że :

 

Bezdyskusyjnie homoseksualizm ma silny aspekt genetyczny,

 Nie jest bezdyskusyjnie i nie ma siły. Trudno udowodnić że coś nie istnieje. Może ty podlinkujesz i udowodnisz że jednak nie mam racji, twierdząc że to nie prawda. 

 

edit

 

 

Nikt cię o to nie prosił. Ty powinieneś wykazać nieprawidłowości w tych pracach lub przedłożyć wiarygodne publikacje, kontrargumentujące.

 Ale co niby mam udowadniać? To  że kilka czy kilkanaście procent to nie jest powszechność? czy to że Bonobo są biseksualne, a fakt że pan stonoga wyciupcia przez przypadek innego pana stonogę, to jeszcze nie jest homoseksualizm? A już na pewno nie powszechny w obrębie tego gatunku?

 

 Powtórzę jeszcze raz. Linki pod blogiem nie zawierają dowodów na powszechność homoseksualizmu w świecie zwierząt, i na genetyczne podłoże tej orientacji. Jak ma ci dać linka do czegoś co nie istnieje?  Pewnie sam nawet nie próbowałeś czytać tego co linkowałeś, więc skąd ta pewność że masz rację.  


Użytkownik Panjuzek edytował ten post 19.05.2019 - 21:44




#1026

Tiga.
  • Postów: 259
  • Tematów: 27
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Niestety nie mam sie do czego odnieść po twoim ostatnim poście. Ani nie zaprzeczyłeś żadnym tezą autora, podpierając sie jakimikolwiek źródłami, ani nie podałeś żadnej alternatywy z odnośnikami. Opinia nie równa się fakowi naukowemu!
Ja nie mam kompetencji żeby czytać i wyciągać odpowiednie wnioski z publikacji naukowych, dlatego podesłałem wpis Króla, który takie kompetencje posiada.
Dla mnie jako laika sprawa wyglada tak: kto jest bardziej wiarygodny? Psycholog opisujący zagadnienie, podpierający sie wieloma badaniami naukowymi w tym temacie, czy random z internetu podpierający się doświadczeniem życiowym?
(Przepraszam za tego randoma, to określenie niepejoratywne, oznaczające kogoś przypadkowego)

#1027

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Niestety nie mam sie do czego odnieść po twoim ostatnim poście. Ani nie zaprzeczyłeś żadnym tezą autora, podpierając sie jakimikolwiek źródłami, ani nie podałeś żadnej alternatywy z odnośnikami. Opinia nie równa się fakowi naukowemu!

 

 Algo nie potrafisz czytać ze zrozumieniem albo nie chcesz. Jak mam podać źródło do czegoś co nie istnieje.

 

Nie ma badań wykluczających genetyczne podłoże homoseksualizmu. Ale nie ma również badań potwierdzających to z całą pewnością. Piszesz o faktach naukowych i linkach. Proszę podaj mi jakiekolwiek źródła uprawniające do stwierdzenia że:

 

 

Bezdyskusyjnie homoseksualizm ma silny aspekt genetyczny,

   

 Oszczędzę ci zachodu i powiem że, nie znajdziesz nic co w pełni uzasadni tą opinię. Tak właśnie opinię bo z faktami nie ma wiele wspólnego. 

 

 

Dla mnie jako laika sprawa wyglada tak: kto jest bardziej wiarygodny? Psycholog opisujący zagadnienie, podpierający sie wieloma badaniami naukowymi w tym temacie, czy random z internetu podpierający się doświadczeniem życiowym?

 

 Ta menopauza trochę śmierdzi jeżeli mówimy o kompetencjach pana psychologa, bo skoro "random" wiedział  że to mit nie mający nic wspólnego z "badaniami naukowymi"...

 

 

 

PS. tutaj kontakt do psychologa Artura Króla:

Telefon

+48 505 506 874

E-mail

[email protected]

 Trochę niefajnie podawać na publicznym forum tego typu dane. Ciekawe czy pan Król wyraził zgodę na rozpowszechnianie jego numeru telefonu. Tak czy inaczej. Napisałeś:

 

 

Ja nie mam kompetencji żeby czytać i wyciągać odpowiednie wnioski z publikacji naukowych, dlatego podesłałem wpis Króla, który takie kompetencje posiada.

 

To może zadzwoń do pana Króla, i spytaj jakie badania pozwalają mu twierdzić że homoseksualizm ma "Bezdyskusyjnie silny aspekt genetyczny" 

 

 

 W tym momencie chciałbym wrócić do tego co już pisałem nie tylko w tym temacie. Propaganda. Mamy pana psychologa, który rzuca stwierdzeniami bez pokrycia, i oświeconą część społeczeństwa, która nie zadaje sobie nawet tyle trudu, aby aby sprawdzić pewne fakty. Jest autorytet, i z nim się nie dyskutuje, i random potrafiący myśleć samodzielnie. Ale randoma można zlać ciepłym moczem bo co on może wiedzieć.

 

No i co do randoma jeszcze jedna uwaga.   

 

 

czy random z internetu podpierający się doświadczeniem życiowym?

 

 Kolejna wpadka pokazująca poziom manipulacji. Wykaż proszę w którym miejscu poparłem się doświadczeniem życiowym nie licząc wypowiedzi, na temat odporności na propagandę.  A może przedstawisz tu jakieś niezbite dowody na to że homoseksualizm ma podłoże genetyczne, lub że zjawisko dotyczące 2 do kilkunastu procent populacji, jest zjawiskiem "powszechnym". Albo że szympanse Bonobo są głównie homo a nie bi.  Bo wiesz. Twierdzenie że jestem randomem to trochę za mało. 

 

ps. 

 Nie mam pretensji o randoma. Właściwie w tym wypadku to nawet komplement. 


Użytkownik Panjuzek edytował ten post 22.05.2019 - 20:27




#1028

Tiga.
  • Postów: 259
  • Tematów: 27
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Przykro mi, znów nie ma się do czego odnieść. Do twoich opinii sie nie będę ustosunkowywał. Nie podałeś nic co by potwierdzało twoje hipotezy i się tłumaczysz, że nie podasz bo ich nie ma. Ciężko to brać na poważnie.
Co do nr tel. Króla, dane pobrałem z jego strony z zakładki kontakt. Nie znam tego człowieka osobiście.

#1029

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Up@ 

 Przede wszystkim, nie przedstawiłem żadnych hipotez, a po drugie po to jest forum dyskusyjne aby wymieniać się hipotezami.

 

 Wszystko co zrobiłem, to wytknąłem trzy przykłady manipulacji, na blogu Twojego autorytetu. Jak chcesz rozmawiać to odnieś się do konkretów.: czyli

 

1- menopauza nie występuje u zwierząt. 

 

 To wyjaśnione. Sam przyznałeś mi rację.

 

2 Bonobo są homo.

   Bonobo są bi. seksem ustalają struktury społeczne, płeć i nawet pokrewieństwo nie ma większego znaczenia. 

 

3 homoseksualizm jest powszechny wsród zwierząt. 

 i tutaj cała lista gatunków gdzie zaobserwowano kopulację osobników tej samej płci. Szkoda że jeszcze ślimaków na tą listę nie wciągnęli.

 I naprawdę Usiłujesz mi wmówić że zachowania homoseksualne u kaczek krzyżówek, w ilości kilku do kilkunastu procent to coś co można nazwać powszechnym? 

 

 Moja opinia jest taka. Zasłaniasz się autoretytami i masą linków, których nawet nie czytasz, bo tak naprawdę nie masz nic do powiedzenia w tym temacie. I tyle.

 Ciężko Cię brać poważnie.  





#1030

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przypuszczam, że to z powszechnością miało raczej dotyczyć tego, że zachowania takie są regularnie obserwowane u bardzo wielu gatunków zwierząt. Przy czym akurat w przypadku ptaków zazwyczaj jest tak, że są to "zachowania homoseksualne" a nie wiązanie się w trwałe pary i wybrzydzanie na samice, bo zwykle u zwierząt w okresie rui feromony wygrywają. Tym zresztą Moeliker tłumaczył tamten przypadek nekrofilii - że świeżo zabita kaczka pachniała odpowiednio i wydawała się nie opierającym partnerem.





#1031

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@up 

 

Przypuszczam, że to z powszechnością miało raczej dotyczyć tego, że zachowania takie są regularnie obserwowane u bardzo wielu gatunków zwierząt.

 

 Miałem na myśli konkretnie ten cytat:

 

U kaczki krzyżówki (Anas platyrhynchos) zachowania homoseksualne są powszechne. Od 2 do 19% wszystkich par stanowią pary dwóch samców.

 

 Z tego linku: https://pl.wikipedia...wania_zwierząt

 

 Wybrałem ten bo w nim podane są konkretne liczby. 

 

 Wiele z tych przykładów to po prostu zachowania faktycznie zaobserwowane, ale bez wyjaśnienia powodów, takiego zachowania, zaszufladkowane jako przykład homoseksualizmu. 





#1032

Bear777.
  • Postów: 26
  • Tematów: 0
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Nie ma to jak porównywać ludzi do zwierząt. xD

#1033

Tiga.
  • Postów: 259
  • Tematów: 27
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie ma to jak porównywać ludzi do zwierząt. xD

Dlaczego nie? Do czego chciałbyś porównać? Do wyboru są: bakterie, protisty, grzyby, rośliny oraz zwierzęta.

#1034

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2569
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie ma to jak porównywać ludzi do zwierząt.

 

Zwierzęta nie organizują obscenicznych parad równości a także nie posiadają Warszawskiej karty LGBT. 





#1035

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zwierzęta nie organizują obscenicznych parad równości...

Owszem, ale obceniczność to kwestia gustu, a po drugie nic nie wiesz o ich życiu społecznym na tym poziomie. U mrówek to może być dość zagadkowe, u pszczół również.

Poza tym, na obecnym poziomie komunikacji wiemy tak niewiele.

Cóż, człekokształtne mogą nas jeszcze zaskoczyć, skoro okazało się, że u szympansów odkryto prostytucję. Jeszcze bez alfonsów, ale może oni działają w ukryciu...

Nie wszystko jest takie, na jakie wygląda. Żuczki też mają swoje tajemnice.






 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości oraz 0 użytkowników anonimowych