Skocz do zawartości


Keith Barry - Magia umysłu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

http://en.wikipedia....iki/Keith_Barry

Ogląda ktoś jego programy? Moim zdaniem świetne, tylko nie daje mi spokoju to jak on to robi :mrgreen:



Jakieś pomysły? Podpowiedzi?
  • 2

#2

Draggy.
  • Postów: 47
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oglądałem niedawno jeden odcinek, ten, w którym chłopaki umawiali się na randki. ;) Było tam też o więzi pomiędzy osobami - Keith na przykład dotykał ręki jednej z osób, a czuła to również ta druga. Kolejne potwierdzenie czegoś w rodzaju telepatii, co na pewno istnieje, sam tego doświadczyłem.
  • 0

#3

Cmb.
  • Postów: 332
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Ja wiem jak on to robi :). Zapewne nie będę miło przyjęty w tym temacie, możecie minusować do woli (zresztą nie wiem, po co w ogóle są te plusy i minusy, skoro to wszystko kręci się wokół ludzi wierzących we wszystko i myślących racjonalnie, jedni minusują drugich), ale wyjaśnię to najprościej jak się da.

Słyszeliście kiedykolwiek o oszustwie? To, że program jest emitowany na Discovery, nie znaczy, że stacja nie robi nic w celach zarobkowych. Ciekaw jestem tylko, dlaczego nigdy nie robi się takiego czegoś na żywo i na neutralnych celach. Jak już, to kolejna część oszustwa, czyli z niby-widowni wybiera się niby-nieznajomego. Pic na wodę i przedstawienie, które szara masa kupuje. Nie radzę wierzyć w nic co pokazują w telewizji, dobrze na tym wyjdziecie.
  • 7

#4

Mika’el.
  • Postów: 810
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Ja wiem jak on to robi :). Zapewne nie będę miło przyjęty w tym temacie, możecie minusować do woli (zresztą nie wiem, po co w ogóle są te plusy i minusy, skoro to wszystko kręci się wokół ludzi wierzących we wszystko ...
Nie radzę wierzyć w nic co pokazują w telewizji, dobrze na tym wyjdziecie.


Czołem pokłon, nosem plusa za szczerość i poglądy zgodne z mymi!

p.s.Plus, to trzeźwy umysł.
  • 0

#5 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

No dobra, wersję o ściemie zakładałem od początku - tyle, że nie chce mi się uwierzyć, że program od początku do końca ładuje w ***** i nikt, nigdzie na to nie zareagował :/
  • 0

#6

Vogozuse.
  • Postów: 99
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Derren Brown również zajmuje się zaszczepianiem myśli. W prosty sposób widać to na przykładzie gdy kazał facetowi wybrać którąś z kart a potem odgadł, która to. Sęk tkwi w tym, że on nie zgadywał tylko sugerował. Zanim rozpoczął sztuczkę, rozmawiał ze swoją "ofiara" np o Michaelu Jacksonie, Który często nazywany jest królem popu i podobnymi tematami które podświadomie sugerują króla ;] Stół był wyłożony bordowym obrusem który jednoznacznie wskazywał na karo. Parę tych sugestii było po czym kazał wybrać kartę. Oczywiście był to król karo którego nawet w talii nie było(chyba, nie pamiętam do końca). Tak więc sugestia ma ogromny wpływ na nasze wybory i czyny, pod warunkiem że nie była oficjalna i oczywista
  • 0

#7 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

No dobra, a co z "odczytywaniem" pinu do bankomatu?
  • 0

#8

Vogozuse.
  • Postów: 99
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Albo oszustwo albo wyższa szkoła jazdy :) Nie wiem ale nie wykluczam, że dzięki kontroli zachowań swojego rozmówcy potrafi wyciągnąć od niego pin
  • 0

#9

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Takie triki nie są ani do końca oszustwem ani całkowitą prawdą.
Jest np. takie trik w którym ten Berry prosi dziewczynę na ulicy o tym żeby pomyślała os swoim pierwszym chłopaku. Ona wykonuje polecenie, a on po chwili skupienia odgaduje imię (kevin). Dziewczyna jest w szoku i z nieodowierzaniem pyta go ,,jak ty to zrobiłeś". A on, jak to magik, oczywiście nie zdradza sekretu tylko w ciszy odchodzi, pozostawiając dziewczynę z nierozwiązanym sekretem triku.
A jest to zrobione w ten sposób: magik chodzi po ulicy i szuka dziewczyn, pyta je o byłego chłopaka, a potem próbuje odgadnąć imię. Udaje że się zastanawia i po chwili mówi ,,kevin". Dziewczyna odpowiada tak albo nie. Jeśli rzeczywiście jej pierwszy chłopak miał na imię kevin, to sztuczka się udaje. Jeśli nie to magik idzie szukać następnej dziewczyny, i tak aż trafi. W filmie oczywiście jest pokazana tylko ta udana próba.

Było tam też o więzi pomiędzy osobami - Keith na przykład dotykał ręki jednej z osób, a czuła to również ta druga. Kolejne potwierdzenie czegoś w rodzaju telepatii, co na pewno istnieje, sam tego doświadczyłem.


Nie, to nie jest telepatia. To jest stary numer wymyślony przez Banacheka, a potem zmodyfikowany przez Derrena i pokazywany przez niego. Inni magicy też się za ten trik zabrali.
  • 0



#10

Krzewiciel.
  • Postów: 312
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dziewczyna odpowiada tak albo nie. Jeśli rzeczywiście jej pierwszy chłopak miał na imię kevin, to sztuczka się udaje. Jeśli nie to magik idzie szukać następnej dziewczyny, i tak aż trafi.


Dokładnie, całkowicie się z tym zgadzam.

Tak samo robił Derren Brown np. z rzutami monetą. Założył się, że 8 razy pod rząd wyrzuci reszkę- oczywiście mu się udało. :) Jak łatwo policzyć szansę są jak 1:256 (2^8 ). Jednakże potem ten iluzjonista przyznał się jak tego dokonał... Otóż rzucał monetą przez ponad 8 GODZIN, licząc, że wreszcie osiem razy pod rząd uda mu się wyrzucić tą samą stronę. Dodam, że w procentach szanse wynoszą ponad 0,39%.

Podobnie zresztą było z magicznym systemem wygrywania w wyścigach konnych- po prostu to nie żadna magia, to spryt.

Użytkownik Krzewiciel edytował ten post 04.12.2011 - 12:59

  • 0

#11

andar.
  • Postów: 561
  • Tematów: 70
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Ile odcinków powstało wie ktoś? Szukałem na wiki i nic...
  • 0

#12

Gozdzikowy.
  • Postów: 14
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z 3/4 odcinki. Ja sądzę że nie ma w tym żadnych sztuczek, 20 lat nauki mentalizmu za nim.
  • 0

#13

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

I tak oto dzięki olbrzymiej rzeszy sceptyków hipnoza może się rozwijać.
Wygodnie jest im zaprzeczać istnieniu tego zjawiska ... niż zastanowić się co zrobić aby taka sytuacja ich nie dosięgnęła.
Ten dziwny stan umysły właśnie dlatego podatny jest na stan hipnozy ... ^^,

Użytkownik Aidil edytował ten post 12.03.2012 - 13:07

  • 0



#14 Gość_?!.

Gość_?!..
  • Tematów: 0

Napisano

Ciekawi mnie jedna rzecz, gdy Keiyh Barry kazał wyrzucić pieniądze do kosza tamtemu gostkowi ! Jakim cudem ? Ponoć podczas hipnozy wykonuję się tylko rzeczy zgodne ze swoją mentalnością... Bynajmniej według kilkudziesięciu stron i książek które czytałem na temat hipnozy. Czyżby specjalnie wpajali tą informacje nowym hipnotyzerom by nie stali się "niebezpieczni" czy po prostu wszyscy hipnotyzerzy nie chcą mówić o tej możliwości gdyż stracili by Klientów ?

Edit

No tak chyba znalazłem odpowiedź w tym poście:

Ja wiem jak on to robi :) To, że program jest emitowany na Discovery, nie znaczy, że stacja nie robi nic w celach zarobkowych. Ciekaw jestem tylko, dlaczego nigdy nie robi się takiego czegoś na żywo i na neutralnych celach. Jak już, to kolejna część oszustwa, czyli z niby-widowni wybiera się niby-nieznajomego. Pic na wodę i przedstawienie, które szara masa kupuje. Nie radzę wierzyć w nic co pokazują w telewizji, dobrze na tym wyjdziecie.


Czasem zapominam że "jak się nie wie o co chodzi to chodzi o pieniądze" ;)

Użytkownik ?!. edytował ten post 06.04.2012 - 06:03

  • 0

#15

Agnieszka33.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano


oglądam wszystkie filmy na tle sztuczności w wielu dziedzinach życia wypada nieźle co najmniej,Harry Potter tez jako historia zawierał elementy całej historii od podstaw do zakończenia,chociaz filmu nie widziałm to jest dobra postacią o własnej tożsamości.

akurat mam czas,więc z miła chęcią oglądam programy z jego udziałem i sa takie autentyczne jak sie patrzy.

raz w zyciu zdarzyła mi się akurat bardzo przykra historia w kontakcie i w zetknięciu z osobą,która miała paranormalne umiejętności.różnica poglądów była ogromna wręcz nie do zniesienia,przejawiałao się to w sposobie ubierania się,interpretacji wypowiedzi innych osób,oceny innych osób a także w wystroju wnętrza.

np.ten paranormalny szef śmiał się z tego,że ktos nie ma lodówki i trzyma żywność za oknem,opowiadał dowcipy o tym jak to żyją kobiety bez pralki automatycznej powoli i schludnie sobie robia pranie w łazience,co mnie nie zainteresowało akurat.
powiem więcej w sprawie pralki automatycznej stoczyłam wielką walkę,może dla kogoś to guzik warte urządzenie ale dla mnie cenne i praktyczne,podobnie jak zmywarka która wiele dla mnie znaczy albo kosz do brudnej odzieży.

inne moto wypowiedzi miał ten szef,nic nie szło,biuro wyglądało ohydnie kosza do śmieci nie mogłam znaleźć nie interesował go ekspres do kawy czajnik nowe filiżanki i wykładzina dywanowa do biura.jak się wchodziło do biura miałam wrażenie,ze jestem na przesłuchaniu w komisariacie w krajach III świata tak walił tymi butami w podłogę że dudniło w uszach.nie cieszył się jak gazeta się mogła sprzedawać lepiej,jakies paranormalne zjawiska go interesowały ani słowa o firmowej szafie do ubrań albo lepszym modelu wieszaka wyglądało to biuro tragicznie.listy leżały rzucane pzrez listonosza pod biurem a on siedział w środku i podrywał mnie non stop,ale niezbyt mnie interesowało prawdę mówiąc.
jak kupił koszule taką zażółconą w kratkę to przeżywał to okrutnie,udał mu sie płaszcz jak jechał na spotkanie w telewizji,nie było firmowych słodyczy i nie męczącego krzesła wszystko było zmęczone jak sam ten paranormalny szef.

jakoś tak męczył otoczenie brakiem ochoty na bardziej dobry obiad bardziej dobrą kawę bardziej dobrane wyposażenie biura.tak się zmęczyłam,że nigdy więcej z paranormalnym szefem nie będe pracować.nie używał tego olejku do masażu z witaminami w srodku i miał pretensje do mnie,że mam 22 lata.
i jakoś tam wyniesiono mnie paranormalnie z domu doszło do aktu poczęcia i ten syn się nie urodził co akurat jest jeszcze gorsze niż gdyby się urodził,szkoda mi tego synusia akurat.od tamtej pory myślę tylko o tym synku i nie wydaje mi się,że chciałąbym pracować z paranormalnym szefem.
i ogólnie nawet jak się zakochał to tez paranormalnie co jest nie do przezycia!

potem paranormalnie wszedł Krzysiek i nie potrafię tego uzasadnić i chodzimy wszędzie razem oboje,paranormalnie.Nie wiem,jak kupiłam rajstopy na randkę z takim Darkiem w kratkę te siatkowe z wyprzedaży to te rajstopy zaczęły się jakoś inaczej zachowywać i jak założyłam te rajstopy ludzie na ulicy jak szłam do pracy tak mi się inaczej pzryglądali jak byłam w tych rajstopach.
potem telefon np.w lipcu sam dzwonił z datą urodzin tego szefa 31.05 mam zdiecie tego biura do dzisiaj w telefonie te emocje były tak inne włąsnie inne że mam 3 zdiecia w tym innym aparacie telefonicznym.
jade z tym Darkiem tak jak wiele osób w moim wieku jesteśmy na tej randce i oboje mamy wrażenie,ze ktoś koło nas chodzi.On mnie pyta co to jest a co ja mam powiedzieć?Jak ja doświadczenia nie mam paranormalnego.Potem miałam miliony nieprzyjemności z zapakowaniem do szpitala psychiatrycznego włącznie tyle osób pytało o narkotyki a to coś jakoś inaczej.

Najgorsze okazały się autobusy i ubrania i chemia gospodarcza.Jak pracowałam w serwise sprzątajćym była taka chemia do kafelków i raz jak byłąm w tym pomieszczeniu co zapachem przypominało trumne tego Krzyska i jego ostatnią myśl pzred śmiercią(pralka automatyczna) dotknęłam tej butelki ztym płynem a to zniknęło i pod oknem pojawił sie samochód w tym kolorze co butelka szary jasny z takimi wzorkami jak na butelce.Potem szłam do pracy i zobaczyłam ten sweter co go musiąłm wyrzucic żeby nikt więcej go nie dotykal zmieniony w samochód to był ten sweter ale jak byłam w tym bloku na osiedlu i bez windy znalazłam się piętro niżej z całym sprzętem nie wiedziałam co powiedzieć.

Jak np.zostawiłąm zmiotke taką profesjonalną czułam taką rozpacz,że ja opuściłąm,że musiałam wrócić i odstawić ja we własciwe miejsce.
Jak autobusy okazywały poczucie humoru nie wiedziałam co powiedzieć,kiedy ktoś zapalił światło w piwnicy to już w ogóle nie wiedziąłam co powiedzieć.Tęsknię za swoim synkiem tym paranormalnym nieurodzonym dla mnie to straszne zwłąszcza,ze nie mam doświadczenia z kontaktami paranormalnymi żadnego.

Oglądam jego programy Keitha Barrego nie wiem może ktoś będzie wiedział jak z tego wyjść,żwłaszca ,ze Urszula jest jakoś ohydnie zakodowana tak ją ohydnie ktos zaprogramował.
Jestem katoliczką do samego końca i akuart oczywieście o wiele bardziej interesująmnie zagadnienia wiary nadziei i katolickiej miłości bliźniego ale jak to zobaczyłam nie wiedizłąm co powiedzieć i do dzisiaj nie wiem.

Oglądam jego programy z ogromnym zainteresowaniem,oczyszczam podwórko z rupieci i uważam że do śmieci są kosze,dołek do odpadków to mi Darek podpowiedział że musi być a apteczka do lekarstw jest u mnie beznadziejna.W kadym razie oglądam,jestem fanką i hortensje u Keitha Berrego wyglądają zupełnie inaczej mi akurat pasuja tak wizualnie inne stylistycznie kwiaty ogrodowe,a aktualnie czekam na dynię i suszenie ziarenek dyni i w ogóle mi się nie nudzi.I uwazam,ze jak sie ma czegoś za dużo to odciągam te zaśmeicenia we właściwe miejsce na razie niesegregowane.Takie zimne podwórko odstrasza i tylko dla gości moze być a już dla mieszkańców przeszkadza np.zniszczona piwnica i zniszczona łazienka i brak 3 foteli.Zaczęłam czytac i eliminuję każdą dwuznaczoność po tych przygodach.teraz np.chce wynieść taką wersalkę kanapową z tego pokoju i w to miejsce coś zdecydowanie na milion procent biurowego żeby myśli osób wchodzących do tego pomieszczenia były właściwe i jednokierunkowe.Akurat ja nie lubie dwuznacznych zachowań w biuzre z podtekstem erotycznym,bardzo prosze na inne okazje sobie zatrzymac erotyzm dobzre?i mi akurat jest potzrebny już teraz Keith Barry bo nie wiem co mam zrobić a męczą mnie dwuznaczne zachowania od urodzenia.,bardzo tego nie lubię.Jak ktoś jest w związku małzeńskim to niech go chociaz pilnuje a nie jakieś paranormalne zachowania.Nie zainteresowały mnie zreszta i jeden mężczyzna w życiu to jak dla mnie właściwa dawka,najlepiej w moim wieku tak jak Dariusz.I nie odpowiada mi inne życie!

Dołączona grafika

HPL
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych