Skocz do zawartości


Zdjęcie

10 Oznak, które świadczą o tym, że Twój dom jest nawiedzony


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
82 odpowiedzi w tym temacie

#31

Rose.
  • Postów: 14
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Większość by się zgadzała, gdyby nie to, że nikt przede mną w tym domu nie mieszkał. :D


  • 0

#32

EvilPanda.
  • Postów: 7
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam :)

 

Pozwoliłem sobie użyczyć tutaj swoich amatorskich umiejętności lektorskich.


  • 1

#33

OnlyDreams.
  • Postów: 158
  • Tematów: 8
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Moj dom raczej nawiedzony nie jest, to ja przyciagam za soba duchy ;)

Czasem czuje zapachy, czasem widze kogos, slysze, czasem cos poprostu spada, sny mam dziwne, ogolnie rzecz biorac nie tylko ja widze ze cos widze. Kilka razy zdarzylo mi sie z mezem przyjsc do domu i widziec kogos schodzacego w dol ze schodow, swiatla sie gasza, tv sie wylacza, mamy tak np ze wychodzac z domu gasimy swiatla a gdy przychodzimy swiatla sie swieca.

 

Nie sadze by nasze mieszkanie mialo cos z tym wspolnego, widze duchy odkad pamietam, mimo iz mam 25 lat, widzialam rozne rzeczy, nadal mnie takie nawiedzenia przerazaja, choc teraz staram sie odpowiadac, rozmawiac np, gdy czuje ze ktos mnie dotknie, albo ze cos spada, mowie : przestan, albo poprostu sie witam ;)


  • 0

#34

RICK2587.
  • Postów: 5
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmm, nie mogę się oprzeć humorystycznym skojarzeniom po oglądnięciu tego filmiku. Myślę, że wiele zjawisk da się prozaicznie wytłumaczyć. Oczywiście nie neguję, że coś w tym może być. Opisuję po prostu moje prywatne odczucia. Może za bardzo jestem w dobrym nastroju, żeby poważnie podejść do tego


Użytkownik RICK2587 edytował ten post 18.04.2015 - 13:35

  • 0

#35

NetAnnalisa1932.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

10.Zawsze po korzystaniu domowników z toalety.
9.Częste sny o wojnie.
8.Tylko na ulicy.
7.Brak odczuć.
6.Hałasów brak.
5.Temperatura w nieużywanym pokoju niższa, bo ni grzane.
4.Czasem, coś samo spadnie.
3.Brak dotyku.
2.Nagłe zmiany owszem, zwłaszcza przed okresem.
1.Nic nie widziałam.
Także punkty 4 i 9 mogą dać do myślenia ;D


  • 0

#36

LowcaTofca.
  • Postów: 14
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja tam niby odczuwam parę z tych rzeczy (np. uczucie, że ktoś mnie obserwuje), ale to raczej dlatego, że jestem dość strachliwy. Wystarczy, że w nocy udam się do kuchni w celu zaspokojenia pragnienia i już widzę jakieś postacie w ciemnościach, albo klasyczne krzesło z ubraniami przypominające ducha lub żywego człowieka. Dziwne zapachy to tylko jak mój pies jest w pobliżu. Podsumowując to moje mieszkanie chyba jest wolne od duchów :)


  • 0

#37

Cadavera.
  • Postów: 337
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Bawia mnie insynuacje ze samo wlaczanie się swiatła czy spadanie/tłuczenie się talerzy miałoby sugerowac jakieś paranormalne aktywności.

Jako małe dziecko niezmiernie sie bałam bo w nocy samo włączalo sie swiatło od łazienki. Bylam niesamowicie przerażona....wszyscy w domu spali a swiatlo samo po prostu sie właczalo. Wszystko ustało kiedy tata zmienił włacznik do światła na nowy i mocniej przykręcil go do ściany.

Rzeczy które sąme sie tluką to nic nadzwyczajnego. Kilka razy coś samo z siebie rozpadlo sie na setki kawaleczków kiedy nikogo nie bylo w pokoju. Na kazda rzecz dzialają sily sprężystosci, kazdy materiał ma swoją wytrzymałosć i zużywalnosć dlatego nie dziwi mnie że pękła sama z siebie szklana  taca na której stało mnostwo mniejszych szklanych podkładek.


  • 0

#38

ambiwalencja.
  • Postów: 27
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

10. Dziwne zapachy - u mnie co chwila dziwnie pachnie, a to coś spalę, a to kot gdzieś naszcza, a to pies puści bąka. A jak dziwnie długo pachnie to zwykle znaczy, że gdzieś leży stara kanapka albo pomarańcza spadła za biurko;)

 

9. Dziwne sny o ludziach bądź miejscach, których nie znasz

Kiedyś miałam bardzo realistyczny sen o końcu świata - widziałam jak ziemia się rozstępuje po jakimś wielkim wybuchu, obudziłam się zastanawiając skąd mi się to wzięło. Rozwiązanie przyszło tego samego dnia, kiedy oglądałam coś na YT - reklama telewizorów, w której była taka scena jak z mojego snu - musiałam to zobaczyć i nawet nie zarejestrować, ale mózg zapamiętał i wyświetlił.

 

8. Uczucie bycia obserwowanym

Budze się kiedyś w nocy i czuję wzrok na sobie, wzięłam komórkę, zeby zrobić zdjęcie "duchowi" i...13626521_10209324172878590_7601553637749

;p 

innym razem to samo uczucie w szpitalu:

 

14721441_10210358195128500_2222222836367

(buzię widzę!;))

 7. Ciężar w powietrzu

Czasami jak mi się nazbiera cały kosz prania wyraźnie czuć "ciężar w powietrzu" pomaga przewietrzenie i wypranie ciuchów ;)

 

6. Hałasy

Jak się ma w domu krasnoludki to normalne, ze robią hałas, nie? ;)

 

5. Zmiany w temperaturze

U mnie w każdym pomieszczeniu jest zupełnie inna temperatura! mam duchy! a nie, to jeden piec na całą chatę 

 

4. Rzeczy, które się przesuwają

duchy czy zwyczajny bałagan?

 

3. Bycie dotkniętym

jestem dotknięta tym artykułem...

 

2. Nagłe zmiany w nastroju bądź zachowaniu

a to nie dlatego, ze jestem kobietą? cholera...

 

1. Zobaczyć znaczy uwierzyć

Częściej działa na odwrót - najpierw w coś uwierzymy, potem widzimy...hmm...przypadek?:)


  • 3

#39

Lupus28.

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Postów: 641
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ile tam orbów :o Ja bym uciekał.

:P


Użytkownik Lupus28 edytował ten post 06.01.2017 - 13:56

  • 1



#40

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

1. Zobaczyć znaczy uwierzyć

Częściej działa na odwrót - najpierw w coś uwierzymy, potem widzimy...hmm...przypadek? :)

 

Nie sądzę.

Nawet z tego fragmentu wpisu wrzuconego przez Connora to wynika:

 

Nawiedzenia mogą przytrafić się każdemu. Nawet sławnym ludziom jak na przykład Nicolas Cage, Gwyneth Paltrow i Dane Cook - przyznali oni, że żyli w nawiedzonych miejscach chociaż większość albo się wyprowadziła albo oczyściła miejsce ze złych duchów.

 

Z ciekawości, bo to takie ekscytujące wiedzieć więcej o sławnych ludziach, zrobiłem szybki risercz w Googlach i oto co mi wyszło.

 

1. Nicolas Cage

Nicholas Cage (44 l.) od dawna fascynuje się miejscami, które posiadają jakieś nadprzyrodzone właściwości.

Niedawno za 3,5 miliona dolarów aktor nabył nieruchomość w Nowym Orleanie, która nazywana jest LaLaurie Mansion. Zbudowana została w 1830 roku i jest podobno najbardziej nawiedzonym domem w całych Stanach Zjednoczonych.

Nicolas Cage ma najbardziej nawiedzony dom w USA

 

2. Gwyneth Paltrow

Chris Martin, lider grupy Coldplay, wraz ze swoja żoną, aktorką Gwyneth Paltrow, wkrótce wprowadzą się do zakupionej niedawno posiadłości w Londynie. W nowym domu popularnej pary ponoć straszy.

Nawiedzony dom lidera Coldplay

 

3. Dane Cook

Tu mam pewien problem, bo jedyna informacja na temat nawiedzonego domu (czy tam nawiedzenia ogólnie) kojarzona z Cookiem jest taka, że brał on udział w filmie pt. "Szkolna jatka".

Josh Hutcherson, Dane Cook i Spencer Locke biorą udział w "Szkolnej jatce", współczesnym komedio-horrorze, w którym uczniowie Grizzly Lake muszą przetrwać swój ostatni rok liceum. A na ich drodze stoi niejaka Cinderhella (Carrie Wiita) rodem z najkrwawszego horroru, która rzekomo powróciła do żywych i poluje na uczniów.

Szkolna jatka(2011) Detention

 

Inaczej mówiąc - Cage pasjonuje się duchami, Paltrow kupuje dom, które one podobno nawiedzają (wiedząc o tym, więc też pewnie ja troszkę jarają), a Cook bierze udział w horrorze, w którym duchy się przewijają.

Jakoś słabo mnie przekonują takie przykłady - nawet jak w artykule który ma raczej bawić niż uczyć.

 

A co do punktów, to jeżeli dziwny zapach ma być jedną z oznak nawiedzenia miejsca zamieszkania, to... właściwie, wszystko nią może być.

Drżyjcie sąsiedzi miłośników bigosu.

 

edit:

@down

pishor, moja wypowiedź była ironiczna i chodziło mi o to, że jak uwierzysz, że dom jest nawiedzony to zaraz znajdziesz te wszystkie cechy w nim i będziesz wszędzie widział "dziwne rzeczy".

No, tak to właśnie odebrałem - stąd mój taki, a nie inny wpis.


Użytkownik pishor edytował ten post 06.01.2017 - 20:15

  • 0



#41

ambiwalencja.
  • Postów: 27
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

pishor, moja wypowiedź była ironiczna i chodziło mi o to, że jak uwierzysz, że dom jest nawiedzony to zaraz znajdziesz te wszystkie cechy w nim i będziesz wszędzie widział "dziwne rzeczy". Ludzie, którzy mocno wierzą w duchy zawsze mają jakieś historie o nich, jakieś przeczucia itp.

W moim mieszkaniu w kuchni zmarła moja babcia w 2008r. Czasami komuś o tym mówię i zaraz ta osoba doszukuje się w domu ducha babci ;)


  • 0

#42

D3RO.
  • Postów: 7
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Do punktu 7. Ciężar w powietrzu > Można dodać, że ten ciężar jest nie tylko w oddychaniu, ale dzisiaj co nowego mnie spotkało, przejść przez korytarz nie mogłem normalnie, aż musiałem się tak przepychać na lewo i prawo po jakieś 3-4 centymetry, i wyraźny opór w przejściu, do tego na barkach uczucie jak bym się przez coś przeciskał i naprawdę więcej siły musiałem użyć, by zrobić kroki na przód.


Użytkownik D3RO edytował ten post 17.01.2017 - 06:45

  • 0

#43

etria.
  • Postów: 9
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

^

Nie chcę straszyć, ale to może być objaw jakiejś choroby lub zaburzeń. Bez urazy, oczywiście, ale warto to sprawdzić. Ewentualnie trzaśnij jakieś oczyszczenie domu lub coś takiego i zobacz jaki efekt. (:

 

Co do nawiedzeń samych w sobie, nie powinno się tego ani bać, ani w to wierzyć. Tym bardziej, że te wymienione punkty są irracjonalne. Znam ludzi, którzy dosłownie oszaleli od tego. A cała reszta sama sobie coś ściągnęła na łeb (czy sobie to wmówili czy nie, nie ma znaczenia - faktem jest, że zaczęli się bezmyślnie bawić) i też oszalała.

Nic nie rzuca talerzem przez pokój? Nie bluzga Cię? Nie sprowadza nieszczęścia na Ciebie i na kolejne dziesięć pokoleń?

To w takim razie nic Ci się nie dzieje i jest spoko.


  • 0

#44

Zdezorientowany.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wiem czy mam ducha w domu, ale kilka tych oznak chyba występują. Jeżeli jednak jest to prawda, to jak się pozbyć?


  • 0

#45

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wez podrecznik i zacznij czytac na glos zasady polskiej pisowni. Dwa pozytywy - Ty moze sie czegos nauczysz, a duch sie zanudzi na smierc :D i sobie pojdzie.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych