Skocz do zawartości


Zdjęcie

10 Oznak, które świadczą o tym, że Twój dom jest nawiedzony


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
82 odpowiedzi w tym temacie

#1

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

10 Oznak, które świadczą o tym, że Twój dom jest nawiedzony

Jestem pewny, że słyszałeś mnóstwo historii o nawiedzonych miejscach i strasznych rzeczach, które się w nich działy, ale co czyni je nawiedzonymi? Nawiedzenia mogą przytrafić się każdemu. Nawet sławnym ludziom jak na przykład Nicolas Cage, Gwyneth Paltrow i Dane Cook - przyznali oni, że żyli w nawiedzonych miejscach chociaż większość albo się wyprowadziła albo oczyściła miejsce ze złych duchów. Jest mnóstwo znaków, które świadczą o nawiedzeniu danego miejsca, oto dziesięć z nich.


10. Dziwne zapachy

Dołączona grafika


Zwykle jednym ze znaków świadczących o tym, że Twój dom jest nawiedzony to dziwne zapachy, których normalnie nie czujesz. Te zapachy mogą pojawić się nagle i pochodzić znikąd. Duch może czasem "przyprowadzić" znany zapach jak na przykład dym z cygara lub świeże kwiaty. Wiedza o tym czy zapachy pochodzą z domu czy z ducha jest jednym ze sposobów określenia czy dom ma innych mieszkańców, o których możesz nie wiedzieć.


9. Dziwne sny o ludziach bądź miejscach, których nie znasz

Dołączona grafika


Jeśli duch mieszka w domu, czasem może on spowodować abyś śnił lub nawet miał o nim koszmary. Możesz śnić o dziwnych miejscach, w których nigdy nie byłeś lub o ludziach, których nie możesz rozpoznać. To może być znak, że chce on wyjaśnić swoją historię lub chce się z Tobą skontaktować. Musisz zrozumieć, że czasem są to duchy ludzi, którzy zginęli z powodu bardzo nieszczęśliwych zbiegów okoliczności. Sny o nich lub o miejscach im znanych są oznaką, że dom jest nadal opatrzony ich podpisem i jeszcze go nie oddali. Często możesz poznać historię swojego domu poprzez sprawdzenie rejestrów publicznych i czy możesz rozpoznać jakąkolwiek historię bądź skojarzyć ludzi zawartych w archiwach.


8. Uczucie bycia obserwowanym

Dołączona grafika


Niektórzy ludzie są bardziej czuli na świat duchowy i mogą odczuwać, że są obserwowani przez coś, co czai się w cieniu. Chociaż nie powinieneś polegać tylko na tym uczuciu i stwierdzić, że dom jest nawiedzony. To może być znak. Jeśli wyczuwasz, że ktoś lub coś Cię obserwuje obejrzyj się i zobacz czy możesz wykryć jakieś inne zjawisko wokół Ciebie. Czasami kiedy ludzie wprowadzają się do nowego domu, ciągle odczuwają, że ktoś ich obserwuje. Nie powinno to być ignorowane, oczywiście jeśli towarzyszą temu inne znaki.


7. Ciężar w powietrzu

Dołączona grafika


Niektórzy ludzie są wrażliwi na pola powstałe gdy duch jest obecny w domu, co często daje poczucie ciężkości w powietrzu tak, że czasami trudniej się oddycha. Nagłe zmiany w powietrzu mogą być wywołane przez ducha objawiającego się w domu i jest to kolejny znak mówiący o tym, że coś może czaić się w domu. Normalni ludzie również są w stanie wykryć te zmiany. Zazwyczaj po oczyszczeniu lub nawet egzorcyzmie, w ekstremalnych przypadkach ludzie mówią, że powietrze staje się lżejsze niemal natychmiast po zakończeniu rytuału.


6. Hałasy

Dołączona grafika


Czy słyszysz dziwne hałasy/dźwięki lub nawet szepty, których nie da się wyjaśnić? Jest powód tych hałasów/dźwięków i dzieje się tak dlatego, że duch chce pokazać swoją obecność. Oczywiście może też być wiele dźwięków w domu, które wywołują przedmioty codziennego użytku ale wiedząc, który dźwięk jest normalny, a który nie, może pozwolić Ci określić możliwe przyczyny. Większość duchów nie wytwarza dźwięków, które są słyszalne przez ludzkie ucho, dlatego do tego potrzeba sprzętu EVP. Jednakże istnieją duchy, które nazywa się poltergeistami (głośne/hałaśliwe duchy). Są one znane z wytwarzania przeraźliwych dźwięków poprzez rzucanie przedmiotami i uderzanie nimi w nocy.


5. Zmiany w temperaturze

Dołączona grafika


Nagłe zmiany w temperaturze wokół Ciebie zwykle świadczą o duchu, który znajduje się w pobliżu. Jeśli chodzisz po domu i odczuwasz, że niektóre pokoje są zimniejsze od innych lub odczuwasz, że powietrze wokół Ciebie nagle robi się niższe (ang. air suddenly getting lower), to prawdopodobnie nie jest to Twoja klimatyzacja. Czasem, gdy duchy są w pobliżu, powietrze staje się zimniejsze, ponieważ absorbują one energię wokół w celu ujawnienia. Czasem możesz przejść przez niezwykle zimne miejsce w domu nawet jeśli powietrze wokół niego jest normalne. Jednakże jeśli powietrze robi się zimne, nie oznacza to, że zobaczysz postać, ale jest to znak, że coś jest w pobliżu.


4. Rzeczy, które się przesuwają

Dołączona grafika


Niektóre duchy lubią przesuwać rzeczy, czasem gdy nie ma Cię w pobliżu. Powinieneś zwrócić uwagę kiedy dzieją się takie rzeczy. Jeśli jesteś pewny, że przedmiot, który wcześniej położyłeś, zmienił swoje miejsce z pierwotnego, to powinieneś wziąć pod uwagę obecność obcych bytów. Duchy w domu mogą próbować pokazać swoją obecność poprzez przesuwanie przedmiotów lub mogą zgrywać się z Ciebie poprzez chowanie ich (przedmiotów) w miejsca, w które normalnie byś ich nie położył. Wiedza o tym gdzie kładziesz przedmioty może pomóc Ci określić jaki zachodzi typ zjawiska. Czasem rzeczy mogą przemieścić się podczas gdy Ciebie tam nie ma, jak na przykład otwieranie się i zamykanie drzwi lub obiekty, które spadają ze stołu. Wiedz, że jeśli jakikolwiek typ ducha ma taką moc, to może on nie być tym przyjaznym duchem. Te duchy chcą, aby właściciele domu wiedzieli o ich obecności i powinny być brane na poważnie.


3. Bycie dotkniętym

Dołączona grafika


Czy zostałeś dotknięty gdy nikogo nie było w pobliżu, czasem tak, że został ślad na Twojej skórze? Cóż, to może być wskaźnik sugerujący, że dom ma innych mieszkańców. Musisz być jednak ostrożny, odświeżanie przed czymś (ang. brushing up against something) lub poczucie lekkiej bryzy, może sprawić, że odbierzesz to jako dotyk. Ważnym jest abyś wiedział co Cię dotknęło, więc nie wysnuwaj żadnych wniosków tylko dlatego, że czujesz mrowienie na karku, które wywołały dotykające Cię tam Twoje włosy. Jeśli jednak po spotkaniu zostały jakieś znaki a nawet siniaki lub skaleczenia, których nie potrafisz wyjaśnić, to może to być oznaka złego ducha. Jeśli problem narasta, powinieneś poczytać trochę tematów o tym aby wiedzieć jak się bronić przed tego typu duchami, ponieważ mogą być one bardzo niebezpieczne.


2. Nagłe zmiany w nastroju bądź zachowaniu

Dołączona grafika


Choć rzadko, w zależności od rodzajów znaków jakie masz, czasem bardziej złowroga istota może przebywać w Twoim domu. Te duchy w zasadzie mogą w cale nie być duchami ale mogą być demonicznego pochodzenia. Czasami strach, złość, lęk i inne emocje, które istota posiada, mogą zostać przekazane mieszkańcom domu, wywołując zmianę nastroju i zachowania. Trzeba mieć się na baczności i uważać na siebie i na innych jeśli jest to ten przypadek. Jakiekolwiek zmiany w nastroju bądź zachowaniu rodziny powinny być analizowane dogłębniej aby zapobiec ewentualnym powikłaniom w przyszłości.


1. Zobaczyć znaczy uwierzyć

Dołączona grafika


Najlepszym sposobem na to, aby wiedzieć czy Twój dom jest nawiedzony jest widzenie danej istoty. Duchy mogą pojawić się przed Twoimi oczami i jeśli masz dobre oko, będziesz w stanie je zauważyć. Zobaczyć znaczy uwierzyć i to prawie pewny sposób aby wiedzieć czy Twój dom jest nawiedzony. Figury osób posiadających ciało (chodzi o duchy, które pojawią się w postaci ciała- dop. tłumacz) w niektórych przypadkach mogą się pojawiać i znikać. Możesz widzieć osoby, które wyglądają całkiem normalnie a później widzieć ich jak znikają przed Twoimi oczami. Te osoby mogą być blade, ranne, zakrwawione lub w tym samym stanie w jakim zmarli. Ci ludzie nie są tymi typowymi cienistymi postaciami (ang. shadow figure) lub mgłami jakie zauważasz kątem oka i często są to dusze ludzi, którzy zginęli w straszny sposób. Przykład tego jest na polu bitwy Gettysburg, niektórzy odwiedzający mogą zobaczyć maszerujących do walki i znikających w nocy żołnierzy. Czasami te upiorne obrazy (chodzi tutaj o postać duchów- dop. tłumacz) mogą powtórzyć to co wcześniej zrobili, gdy zginęli, często powtarzając to w kółko jak zapis wideo. Ich dusze odeszły ale ich obrazy pozostają opieczętowane w środowisku.


źródło: www.paranormalnewscentral.com
tłumaczenie: Connor
  • 16



#2

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Oj, moje aktualne mieszkanie spełnia w zasadzie kilka z tych punktów. Szczególnie jeden:

10. Dziwne zapachy

Zawsze coś śmierdzi i nigdy nie wiadomo co ani skąd :P

Użytkownik Ill edytował ten post 30.10.2011 - 15:22

  • 7

#3

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Haha, to już wiedz, że coś się dzieje :D
  • 3



#4 Gość_mroova

Gość_mroova.
  • Tematów: 0

Napisano

10. Dziwne zapachy związane są właściwie, ze wszystkim, z pogodą na zewnątrz, z tym co się dzieje, z domem ogólnie..
9. Dziwne sny o ludziach i miejscach, zdarzają się prawie codziennie, i prawie każdemu...
8. Jak obejrzę jakiś program o duchach, albo horror też się czuję obserwowana :mrgreen:
7. Przed burzą często występuje ciężar w powietrzu, kiedy na dworze jest wilgotno, w moim domu zawsze jest ciężkie powietrze, nawet jak otworzę okno...
(uroki morza dają się we znaki)
6. Dziwne hałasy, choroba, przemęczenie, wredni sąsiedzi :mrgreen: / jestem jeszcze w stanie tu nagiąć moje zdanie na temat nawiedzenia do pół na pół
5, 4, 3 można by podyskutować, ale 2 hhheee oj dużo by opowiadać o zmiennych nastrojach kobiet :)) i w końcu 1. temat rzeka...... ale plusa masz za wytrwałość w pisaniu


Użytkownik mroova edytował ten post 30.10.2011 - 17:54

  • 1

#5 Gość_Nathaniel

Gość_Nathaniel.
  • Tematów: 0

Napisano

To jest śmieszne. Nie wiem co ten temat ma dać komuś . Połowa z tych 10 rzeczy w ogóle o tym nie świadczy. Dziwne zapachy są wszędzie.
Sny o ludziach z innych wcieleń ,mogą sie zdażyć wszędzie.
Uczucie bycia obserwowanym to brak poczucia bezpieczenstwa- wtedy tak się czujemy.
A reszta to szkoda gadać.

NIE zgodzę sie z wieszością tego tematu. Obecność myślokształtów , lub cząstki świadomości z dawnych lat nie da się stwierdzić w przedstawiony przez ciebie sposób. To jest śmieszne. Podobne jak testy z internetu na datę śmierci.
Żadnej wartości merytorycznej. Założenie tematu ,albo dla reputacji ,albo dla założenia. Czym chcesz się z ludźmi dzielić?

Pozdrawiam.
  • 0

#6

2501.
  • Postów: 49
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmm, ja ostatnio miałem dziwny sen. Krwawiłem bardzo obficie z zęba (istna fontanna krwi). We śnie poszedłem do dentysty i wyrwał mi na żywca zęba. Jak się obudziłem byłem cały zimny pomimo tego, że w pokoju 21' C, pod kołdrą i w piżamie. Śmiałem się, że to z powodu utraty krwi przez sen, ale być może coś się do mnie chce przykleić/kręci się bo od dłuższego czasu mam dziwne sytuacje. Nigdy tak nie miałem.

To odnośnie zmiany temperatury :)
  • 0

#7

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Connor, fajnie, że zostałeś tłumaczem, ale szkoda, że tracisz czas na tłumaczenie tak bezwartościowych artykułów.
Podpisuję się pod tym co napisała mroova. Różne odczucia wymienione w tym artykule mają zawsze racjonalne wyjaśnienia. Najprostsze są dziwne zapachy, ciężar w powietrzu i kilka innych. Co do zapachów. Żeby coś poczuć to w powietrzu muszą się znaleźć jakieś cząstki gazu lub powietrze może być zjonizowane. A ciężkość powietrza bierze się też z zapachów, ale głównie z zbyt wysokiego stężenia co2 i co.
  • 3



#8

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No cóż, to ja decyduję co tłumaczę, ty tylko czytasz. Możesz czytać ale nie musisz. Możesz zaglądnąć w pozostałe artykuły, które przetłumaczyłem.

Nathaniel- gdybyś czytał uważnie to wiedziałbyś, że jeżeli trafia Ci się jedna bądź dwie oznaki to nie znaczy to, że Twój dom jest nawiedzony. Nie hiperbolizuj i nie bądź swego rodzaju hipochondrykiem.
  • 1



#9

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No pozostałe ujdą. Ale nie zachwyciłem się nimi. Nie żeby były nudne czy źle przetłumaczone, po prostu niezbyt pasjonuję się teoriami o iluminatach.
  • 0



#10

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To już Twoje gusta. To czy artykuł jest wartościowy bądź ciekawy zależy od gustów, ale jak widać po tematach, innym się spodobały. Kończę tutaj.
  • -1



#11 Gość_Angel

Gość_Angel.
  • Tematów: 0

Napisano

10. Zawsze gdy nie wywietrzę pokoju.
9. A to nie jest normalne ? :( Zaczynam się bać :P
8. Mam jeszcze szczątki nerwicy więc cały często czuje się obserwowany.
7. Ja tak mam jak wchodzę do starych domów albo piwnic ale to raczej autosugestia
6. Mieszkam w bloku odróżnienie paranormalnych dźwięków od dźwięków sąsiadów graniczy z cudem... Chociaż moja sąsiadka gdy się wydziera brzmi nieco paranormalne ale to nauczycielka więc... :P
5. Nom nie wiem termowizji w oczach nie mam.
4. Gdy położę kubek w powietrzu to ruchem prawie że jednostajnym porusza się w dół to też się liczy ?
3.No nie wiem.
2. Jestem cholerykiem zmieniam nastrój co 4 s.
1. Nie widziałem.

Użytkownik Angel edytował ten post 30.10.2011 - 23:24

  • 1

#12

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Co najmniej połowa objawów może świadczyć o guzie mózgu.
Poważnie. Dotyczy to zwłaszcza zaburzeń węchu - osoby chorujące na guza mózgu często czują różne dziwne zapachy. Czasem wcale nic nie wyczuwają i to ich niepokoi, więc idą do lekarza. Diagnoza to nie duch, ale właśnie guz mózgu.

Jak każdy zauważa, reszta równie mocno naciągana.
  • 0



#13

sebacyw.
  • Postów: 246
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Powiem tak: sceptyczny jestem do takich tematów jak duchy i podchodzę do tego z ogromnym dystansem, natomiast sam artykuł mnie zaciekawił mimo wszystko. W końcu to forum "paranormalne" więc artykuł jak najbardziej na + (który już dałem)
Wyjaśnić można w zasadzie każdą rzecz, natomiast "cień tajemnicy" zawsze pozostaje :)

Użytkownik sebacyw edytował ten post 31.10.2011 - 00:09

  • 0



#14

Daglas.
  • Postów: 39
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dobry artykuł, krótki ale treściwy.
Daje plusa :>
  • 0

#15

smile.dog.
  • Postów: 28
  • Tematów: 1
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Ciekawe xD, niestety w moim przypadku te punkty się nie sprawdzają ._.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych