Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wybory Parlamentarne 2011


  • Please log in to reply
937 replies to this topic

#766

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale co jest ciężkiego do zrozumienia, że benzyny nie używasz tylko Ty, ale jej cena jest wliczona w praktycznie wszystkie produkty, które kupujesz ? Nie chodzi o to aby oni "kończyli pracę" bo ich tak zwana "praca" jest guzik warta.

Pisałem już na SB o tym, ale byłem na wiecu wyborczym NP i jestem pod wrażeniem. JKM w świetnej formie, mega cięty i trafny język - no i coś co osobiście bardzo mi się podobało czyli podjęcie tematu "cywilizacji białego człowieka". Chociaż rozumiem, że przez takie wypowiedzi przeciętny Kowalski traktuje Korwina jak oszołoma.

Użytkownik Shinji77 edytował ten post 05.10.2011 - 16:02

  • 1



#767

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

nexus6
zarabiał 1100 zł, a benzyna będzie po 5 zł?
Czemu? Bo jestem łajza i mam 5 minut do pracy rowerem ^^, a ziom samochodem, ale coz tego jak mam hybryde na stacji jestem moze raz na 2 tygodnie.
mylo
Nom i gdyby oni kończyli swoje pace, a nie tylko brali kase i guzik robili.


To był tylko przykład.... Poza tym ceny paliwa odkładają się w cenach wszystkich towarów, bo towary i surowce trzeba dowozić do odbiorców. Ty może dojeżdżasz do pracy rowerem, ale twoje bułki jadą do sklepu samochodem.
  • 0

#768

Milosz.
  • Postów: 547
  • Tematów: 47
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Miłosz, ja uważam, że ta nagonka na kiboli to propaganda PO, skoro kibole jadą po całości po Tusku i Platformie to od razu muszą być z PiS'u.

Propaganda propagandą, ale trzeba zauważyć, że problem bandytyzmu na stadionach w Polsce to spory problem. Niestety faktem jest, że nasz rząd zabrał się za tą sprawę od strony tyłka i zaczął zamykać stadiony, innymi słowy wybrał metodę leczenia bólu zęba poprzez obcięcie głowy. Jeżeli o mnie chodzi, ja bym podszedł do tego problemu tak samo, jak podeszli do niego Anglicy. Zakazy stadionowe i dotkliwe kary finansowe.

Miłosz prawie we wszystkim się zgodzę ale nie sądzę by Kiboli można było nazwać wyborcami PiS'u.

Dlatego napisałem, że mam takie wrażenie, że w większości będą sprzyjać innym partiom, a jeśli nie nim to PiS'owi. Ale w sumie, jeżeli się na tym zastanowić, to wygląda na to, że jednak można zaryzykować takie stwierdzenie. Krótka piłka, kogo kibole nie chcą u władzy? PO, a jaka partia ma największą szansę by odebrać jej władzę? PiS, wnioski nasuwają się same.

Kiboli można natomiast nazwać antywyborcami PO, gdyż ich wybór jest podyktowany walką z Donaldem Tuskiem.

Oczywiście, że można.

Odwołuję to co powiedziałem o Palikocie (że jest lepszą opcją od SLD). Ten człowiek ma jakieś zaburzenia umysłowo-emocjonalne i jako przywódca jest bardzo niebezpieczny. Wygłaszanie absurdalnych tez jest zabawne dopóki ten który je wygłasza nie sprawuje realnej władzy.

Palikot to się nadaje, ale do roli klauna w cyrku, albo do kabaretu, tak myślę i tak uważam.

Użytkownik Miłosz edytował ten post 05.10.2011 - 16:11

  • 1



#769

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Propaganda propagandą, ale trzeba zauważyć, że problem bandytyzmu na stadionach w Polsce to spory problem.


Jaki problem ? Ja rozumiem, że można tak było mówić w latach (szczególnie na początku) 90' ale teraz ?
  • -1



#770

Meteorites.
  • Postów: 39
  • Tematów: 1
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Wiem, ze przyklad, ale czy ktos dostawca karze uzywac tego rodzaju silnikow? Z uni nafirme mozna wziac na rozwoj firmy kilka tysiecy zlotych, a przerobienie dostawczakow na elektryzne to koszt 15 tysi + wiatrak do produkcji energii, i taka piekarnia mogla by jeszcze zarobic na sprzedarzy prądu z nadwyrzek. ale politycy wola sobie napchac kieszenie niz pomoc spoleczenstwu.
  • -1

#771

Milosz.
  • Postów: 547
  • Tematów: 47
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Propaganda propagandą, ale trzeba zauważyć, że problem bandytyzmu na stadionach w Polsce to spory problem.


Jaki problem ? Ja rozumiem, że można tak było mówić w latach (szczególnie na początku) 90' ale teraz ?

Czyli mam rozumieć, że regularne bitwy na stadionach, powyrywane krzesełka, i ranni ludzie, a nawet zabici bo i takie przypadki były, to według ciebie nie problem, zwłaszcza w kontekście zbliżającego się Euro? No to gratuluje optymizmu. Niestety rząd zajął się tym problemem od strony tyłka, tak jak pisałem wcześniej.

Nie chcę być nie miły, ale to, co post niżej wypisujesz mija się z prawdą. Fakt, kiedyś może było gorzej, ale teraz wcale nie jest o wiele lepiej. Konkrety, proszę bardzo, nie bez przyczyny nasi kibole uchodzą, za jednych z najgorszych w Europie.
Co się działo na meczu Litwa - Polska w 25.03.2011?
Kraków spokojny? Ty chyba żartujesz, przejedź się na osiedle Oświecenia, koniecznie w nocy, zobaczysz jak jest spokojnie.

Masz racje, jedynie jeżeli chodzi o obcokrajowców, oni faktycznie ostatnio dają popalić.

Użytkownik Miłosz edytował ten post 05.10.2011 - 17:05

  • -1



#772

rainman.
  • Postów: 483
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano


  • 0

#773

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Konkrety, bo z tego co wiem (a wiem z można powiedzieć samego rdzenia) czas wielkich ustawek, latających krzesełek i regularnych bitew na stadionach już dawno minął. Aktualnie ,poza niższymi ligami, kary dostaje się za obraźliwe hasła czy krytykowanie rządu, ewentualnie policyjne prowokacje, które kończą się zadymą.

Nawet Kraków jest mega spokojny - z policyjnych raportów i znajomości jasno wynika, że najgorszą dzielnicą jest śródmieście, a największy sajgon robią obcokrajowcy, którzy wypili zbyt dużo piwa "Pod Baranami". Nawet derby przebiegają w spokojnej atmosferze.
  • 1



#774

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wiem, ze przyklad, ale czy ktos dostawca karze uzywac tego rodzaju silnikow? Z uni nafirme mozna wziac na rozwoj firmy kilka tysiecy zlotych, a przerobienie dostawczakow na elektryzne to koszt 15 tysi + wiatrak do produkcji energii, i taka piekarnia mogla by jeszcze zarobic na sprzedarzy prądu z nadwyrzek. ale politycy wola sobie napchac kieszenie niz pomoc spoleczenstwu.


No chyba nie bardzo wiesz, że przykład bo nadal drążysz temat.

Dotacje z Unii są specjalnie na tyle skomplikowane i tak skonstruowane żeby większości nie opłacało się ich brać. Bo jakby każdy mógł je łatwo brać, to spowodowało by to braki w kasie Brukseli, która utrzymuje się z pieniędzy podatników. Zresztą dotacje unijne już teraz są opóźniane albo wstrzymywane i (co było do przewidzenia) zaczynają się wokół nich afery, o czym może kiedyś dowiecie się z mediów.

Jak chodzi o wiatraki i samochody na prąd, to są temu poświęcone odpowiednie tematy. W swoich rozważaniach pominąłeś najważniejszą rzecz czyli koszt wiatraka. Dlaczego wiatraki są drogie? Bo nie są zrobione z g...a tylko ze stali czy tam aluminium i innych cennych materiałów. Teraz wyobraź sobie, że ze 100 milionów ludzi (bo dlaczego tylko piekarzy) na całym świecie chce mieć na gwiazdkę swój wiatrak. Jak chcesz zaspokoić ich potrzeby? Wstrzymaniem produkcji wszystkiego oprócz wiatraków (np. misek, statków albo urządzeń medycznych które wymagają tych samych surowców).

Ceny nie biorą się z sufitu i są najlepszym wynalezionym przez człowieka mechanizmem przydziału zasobów. Socjaliści tego nie rozumieją i swoim postępowaniem szkodzą ludzkości.
  • 0

#775

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Konkrety, bo z tego co wiem (a wiem z można powiedzieć samego rdzenia) czas wielkich ustawek, latających krzesełek i regularnych bitew na stadionach już dawno minął.


Co ostatnio zrobili kibice Fabulazu? Zniszczone sklepy, samochody i stacja benzynowa to może fatamorgana? Do niedawna mieszkałem na osiedlu i kumple lubili się chwalić wjazdami na knajpy gdzie siedzieli sobie ludzie z Craxy. ;) Np rozrywka we wszczynanie burdy przed meliną, jak ktoś wychodził to gazem pieprzowym w twarz i pałami go. :D

Goście dalej się lubią prać. Na stadionach robią to rzadziej, bo można za to beknąć, monitoring i karty kibica robią swoje. Za to poza stadionami dalej szukają sobie rozrywek jak zawsze.
  • 0



#776

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

mylo my tutaj rozmawiamy o STADIONOWYCH burdach :). Tego już nie ma, a z tym właśnie walczy obecny rząd.

Za to poza stadionami dalej szukają sobie rozrywek jak zawsze.


Zależy o czym mówisz. Zamieszki, takie jak w Zielonej Górze to nadal jest rzadkość i zazwyczaj są przez coś prowokowane. Co do wjazdów na chatę, pałowania czy krzyżowania pieści; jeżeli jesteś kibicem to wiesz na co się piszesz - nie mam nic do chłopaków, którzy nawzajem się leją (oprócz sławnej krainy ciepłych noży ofc).
  • 1



#777

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dla kibiców zawsze ich rozróby są prowokowane...

Mam dziękować bogu że takie przypadki nie zdarzają się codziennie? Średnio kilka razy do roku się dzieją.

Tak samo walka kibiców z PO, dzieję się na tak niskim poziomie że aż strach. Darcie mordy i wyzwiska.
  • 0



#778

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dla kibiców zawsze ich rozróby są prowokowane...


Cóż może faktycznie jestem dość stronniczy ;).

Mam dziękować bogu że takie przypadki nie zdarzają się codziennie? Średnio kilka razy do roku się dzieją.


Jeżeli lubisz to droga wolna. Wypadki samochodowe zdarzają się praktycznie codziennie i jeszcze nikt na całe szczęście nie wpadł na pomysł żeby ich zakazać (genialnie sformułowane) zakazać samochodów - a też pilnują naszego zdrowia niezmordowani i bohaterscy mundurowi :).

Tak samo walka kibiców z PO, dzieję się na tak niskim poziomie że aż strach. Darcie mordy i wyzwiska.


Tutaj uważam, że sprawa wygląda podobnie do tej o której dyskutowaliśmy w temacie o MMA. Różne społeczności walczą o swoje prawa na swój sposób i najpierw muszą ruszyć metody prymitywne, które są motorem napędowym dla tych bardziej cywilizowanych.

Użytkownik Shinji77 edytował ten post 05.10.2011 - 17:24

  • 1



#779

Milosz.
  • Postów: 547
  • Tematów: 47
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

mylo my tutaj rozmawiamy o STADIONOWYCH burdach :). Tego już nie ma

Gratulacje, wygrałeś główną nagrodę w konkursie na dowcip roku. :gold: A teraz poważnie, jaki masz cel w wypisywaniu tych bzdur? Nie musisz odpowiadać.

Użytkownik Miłosz edytował ten post 05.10.2011 - 17:23

  • -1



#780

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Gdzie mogę ją odebrać ? :D

Polska scena kibicowska jest wyjątkowo kulturalna w porównaniu do np. holenderskiej gdzie kibice zrównali dosłownie stadion z ziemią - dlatego dla mnie straszenie stadionowymi awanturami w Polsce to absurd.

Co do wypisywania bzdur to jest to wyjątkowo proste - płaci mi za to lobby narodowo-kibicowskie :roll:
  • 1




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych