Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wybory Parlamentarne 2011


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
937 odpowiedzi w tym temacie

#61

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Biorąc pod uwagę ilość minusów na mój post, muszę się bronić :)

To fakt nie powinno się minusować za inne poglądy.

PKP nie jest spółką strategiczną. Ich usługi można zastąpić konkurencyjnymi. Co innego ze spółkami, które mają nam dostarczać np. energię. Wiadomo przecież jaką taktykę potrafią przybrać Rosjanie, aby wywrzeć nacisk polityczny. Mamy dywersyfikować drogi dostawy energii. Nie oddawać je.

Jak upadała komuna, niektórzy zatwardziali mieli podobne zdanie na temat dystrybucji artykułów spożywczych. Sądzili, że deregulacja tej gałęzi przemysłu skutkować będzie tym, że na półkach zabraknie jedzenia, bo nikt już nad tym nie będzie sprawować kontroli. A jak jest naprawdę, wystarczy wejść do sklepu.
Co do energii, to większość ceny za 1 kw/h stanowią różne podatki, opłaty i narzucone marże dostawców. Podobnie jest z gazem, który transportowany od Rosjan gdzieś z końca świata za nieco ponad 1 zł za 1m3, po przekroczeniu polskiej granicy skacze na ponad 2 zł. Znajomi co płacili za gaz 50-60 zł miesięcznie, zrezygnowali z dostawców i kupują butle. Teraz płacą po 20-25 zł.
Wszelkie problemy biorą się ze szkodliwej działalności państwa. Gdyby rynek w tym sektorze był otwarty, wówczas nie istniałaby możliwość wywierania nacisków politycznych. Skuteczność podboju polskiego rynku przez Rosjan, zależałaby wtedy od ich konkurencyjności i jakości świadczonych usług. Ale wtedy byśmy (konsumenci) zyskali więcej niż obecnie.

Likwidacja bzdurnych przepisów - jak najbardziej - likwidować. Zwolnieni urzędnicy zasilą armię bezrobotnych. Jak im pomożesz się przekwalifikować?

Jeżeli pracuję na budowie lub w sklepie i przychodzi taki moment, że firma bankrutuje lub zmniejsza zatrudnienie, nikt wtedy nade mną nie skacze. Dostaje wypowiedzenie i szukam innej pracy. Dlaczego powinno się dawać przywileje jednym grupom zawodowym, a innym nie?

To kto będzie Ci budować i naprawiać drogi jeżeli zniesiesz podatki? Co z tego, że obywatele będą mieli pieniądze? Skrzykniesz grupkę, żeby się złożyła na kilka kilometrów autostrady?

A teraz mamy masę podatków i mało autostrad, a istniejące drogi są często w nie najlepszym stanie. Za utrzymanie dróg powinni płacić korzystający z nich, czy to w formie akcyzy lub innej opłaty.

Jestem przeciwny, gdyż jest to przesuwanie granicy. Dać zezwolenie na marihuanę, to część zapyta - "czemu by nie spróbować czegoś mocniejszego?" Tu już robi się niebezpiecznie, bo taki klient robi się już niebezpieczny dla otoczenia. Poza tym - czy wziąłeś pod uwagę, że zażywanie marihuany wiąże się z postępującą otyłością? Kto będzie ją leczył? Czy odmówisz pomocy pacjentowi, który trafi do szpitala z zawałem serca? Zielone mity

A gdzie ja pisałem, że chodzi tylko o marihuanę. Legalizacja marihuany jest tylko chwytem medialnym, dostosowanym do aktualnej sytuacji. Tak naprawdę dla każdego prawdziwego liberała czy libertarianina nie ma takiej granicy. Legalne jest wszystko co jest zgodne z tym co napisałem wcześniej. Wszelkie używki są szkodliwe, sól jest szkodliwa, cukier, słodycze, żywność wysoko przetworzona, i co z tego, mamy zakazać również tego? Proszę, daruj sobie tego typu teksty. Każdy jest dorosły i wie czym może skończyć się niezdrowy tryb życia.

Nie zgodzę się. Noże kuchenne, czy siekiery mogą zabić, ale nie służą do tego. Więcej - zginąć można od uderzenia się o kant stołu po tym jak ktoś nas popchnie. Można utopić człowieka w wannie. Pistolet, czy rewolwer - został stworzony do zabijania lub okaleczania. Myślisz, że mało byłoby takich co chcąc zaszpanować, nieumyślnie zabiliby. Uważasz, że społeczeństwo jest dojrzałe, a jednak wypadki samochodowe najczęściej spowodowane są brawurą i brakiem wyobraźni wśród młodych kierowców. Oczywiście - (prawie) nikt nie będzie planował zabójstwa bronią zarejestrowaną na własne nazwisko. A co jeżeli broń zostanie skradziona? A co jeżeli broni ktoś użyje po pijaku? Przecież nawet wśród policjantów zdarzają się takie przypadki.

Przypominam, w Polsce jest kilkaset tysięcy sztuk nielegalnej broni. W czyich rękach ona jest? A teraz poszukaj w serwisach informacyjnych ile w ostatnim roku było strzelanin, masakr w szkołach czy sklepach lub innych przestępstw z użyciem broni. Przeciwnicy dostępu do broni nie widzą niczego złego w tym, że bandyci na co dzień broń posiadają. Widzą za to problem jeżeli zwykły człowiek chce po prostu móc skutecznie obronić.


A co myślicie o prywatyzacji szpitali, jesteście za tym żeby trafiały w prywatne ręce czy pozostały publiczne lub ewentualnie były spółkami?

Złą sytuację szpitali może poprawić tylko prywatyzacja.

Użytkownik Paweł edytował ten post 01.06.2011 - 21:22

  • 0



#62

lha.
  • Postów: 85
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

A czy ty wziąłeś pod uwagę, że spożywanie alkoholu powoduje marskość wątroby, raka i śmierć...? A mimo to alkohol jest legalny.

Wiedziałem, że ktoś użyje takiego porównania. Przecież powinieneś się cieszyć, że dostęp do alkoholu masz.

Wszelkie problemy biorą się ze szkodliwej działalności państwa. Gdyby rynek w tym sektorze był otwarty, wówczas nie istniałaby możliwość wywierania nacisków politycznych. Skuteczność podboju polskiego rynku przez Rosjan, zależałaby wtedy od ich konkurencyjności i jakości świadczonych usług. Ale wtedy byśmy (konsumenci) zyskali więcej niż obecnie.

Tyle, że co innego brak konkurencyjności, a co innego utrata infrastruktury na rzecz Rosjan.

Jeżeli pracuję na budowie lub w sklepie i przychodzi taki moment, że firma bankrutuje lub zmniejsza zatrudnienie, nikt wtedy nade mną nie skacze. Dostaje wypowiedzenie i szukam innej pracy. Dlaczego powinno się dawać przywileje jednym grupom zawodowym, a innym nie?

Pracując na budowie lub w sklepie łatwiej znaleźć inne zatrudnienie, niż po administracji. Nie mówimy tu pojedynczych zwolnieniach. Sam sugerowałeś, że zwolnionych miałoby być kilkadziesiąt do 100-paru tysięcy.

A teraz mamy masę podatków i mało autostrad, a istniejące drogi są często w nie najlepszym stanie. Za utrzymanie dróg powinni płacić korzystający z nich, czy to w formie akcyzy lub innej opłaty.

Czyli jednak jesteś za pozostawieniem np. akcyzy, ale takich zmianach, aby pieniądze z niej pozyskane zostały lepiej wykorzystane. Dobrze zrozumiałem?

A gdzie ja pisałem, że chodzi tylko o marihuanę. Legalizacja marihuany jest tylko chwytem medialnym, dostosowanym do aktualnej sytuacji. Tak naprawdę dla każdego prawdziwego liberała czy libertarianina nie ma takiej granicy. Legalne jest wszystko co jest zgodne z tym co napisałem wcześniej. Wszelkie używki są szkodliwe, sól jest szkodliwa, cukier, słodycze, żywność wysoko przetworzona, i co z tego, mamy zakazać również tego? Proszę, daruj sobie tego typu teksty. Każdy jest dorosły i wie czym może skończyć się niezdrowy tryb życia.

Zgadzam się z Tobą w jednym - jeżeli nikomu innemu nie szkodzisz, rób sobie co chcesz. Chodzi mi o to, że pozwolenie na jedno może uruchomić chęć wzięcia czegoś mocniejszego. Wtedy jednak możesz zacząć szkodzić innym. Gdyby każdy zdawał sobie sprawę z niebezpieczeństw płynących ze spożywania alkoholu, brania dopalaczy, czy ćpania, ludzie nie trafialiby z ich powodów na dołek czy do szpitala.

Przypominam, w Polsce jest kilkaset tysięcy sztuk nielegalnej broni. W czyich rękach ona jest? A teraz poszukaj w serwisach informacyjnych ile w ostatnim roku było strzelanin, masakr w szkołach czy sklepach lub innych przestępstw z użyciem broni. Przeciwnicy dostępu do broni nie widzą niczego złego w tym, że bandyci na co dzień broń posiadają. Widzą za to problem jeżeli zwykły człowiek chce po prostu móc skutecznie obronić.

Oczywiście, że nie podoba mi się obecność nielegalnej broni. Nie jest to jednak dla mnie argument za dorzuceniem do tej puli jeszcze więcej pistoletów czy rewolwerów. Mówisz, że masakr nie widać. Jednak w państwach, gdzie dostęp do broni jest łatwiejszy, takie incydenty się zdarzają i to wcale nierzadko.

Złą sytuację szpitali może poprawić tylko prywatyzacja.

Pełna zgoda.

Zapraszam do mojego tematu na temat liberalizacji

Już zaglądałem do Twojego tematu. Tak czy inaczej planowałem się wypowiedzieć, ale topic jest już mocno rozbudowany - najpierw chciałbym przez niego przebrnąć.

Użytkownik Wraith edytował ten post 02.06.2011 - 08:13

  • 0

#63 Gość_pokerek

Gość_pokerek.
  • Tematów: 0

Napisano

Oczywiście, że nie podoba mi się obecność nielegalnej broni. Nie jest to jednak dla mnie argument za dorzuceniem do tej puli jeszcze więcej pistoletów czy rewolwerów. Mówisz, że masakr nie widać. Jednak w państwach, gdzie dostęp do broni jest łatwiejszy, takie incydenty się zdarzają i to wcale nierzadko.

Poczytaj. Źródełko. Trzeba czasem zdać sobie sprawę, że punkt widzenia jaki się obrało nie jest jedynym na świecie, ludzie potrafią mieć inne zdanie. I to, że myśli się o danej sprawie tak a nie inaczej nie oznacza, że wszyscy myślą tak samo. Świadomości więcej życzę.

W Wielkiej Brytanii, kiedy wprowadzono zakaz posiadania broni przez osoby prywatne przestępczość w ciągu dwu czy trzech lat skoczyła o 40 proc. (Firearms Act, 1937).

W USA w mieście Kennesaw był (nie wiem, czy jest) NAKAZ posiadania broni i odkąd go wprowadzono, przestępczość spadła o 90%. Przestępczość w tym mieście jest cztery razy niższa niż średnia krajowa i średnio OSIEM razy niższa od innych miast podobnej wielkości miast (miasto w 1986 miało mniej niż 500 mieszkańców, obecnie ma ponad 30 tys).

Po wprowadzeniu Firearms (Amendment) Act 1997 w Wlk. Brytanii, statystyki wyglądały tak:
przestępstwa z użyciem broni : +50 proc od 1996
napady z bronią w ręku: +10 proc
włamanie z bronią w ręku: +50 proc

Pod względem przestępstw w USA, gdzie nie ma zakazu posiadania broni, statystyki wykazują, że na 1000 mieszkańców jest 7,9, a w Niemczech: 7,6 (choć broni nie można posiadać). Również pod względem morderstw USA nie odstają od innych krajów. Polska pod tym względem zajmuje miejsce 20, a USA 24 (dane za rok 2005). W roku 2005 25% wszystkich przestępstw pierwszej kategorii (violent) zostało popełnionych z użyciem broni (czyli ok. 350 tys. zajść), w tym ok. 75 proc to broń palna. Również ok. 70 proc. zabójstw to wynik użycia pistoletu lub innej broni palnej.
Teraz najciekawsze: 40 proc. broni użytej w przestępstwach pochodziło od rodziny lub przyjaciół, 40 proc. zdobyto nielegalnie (zakup, kradzież itp.), 8 proc. to zakup w sklepie, reszta to zakupy legalne w lombardach lub na targowiskach. Przeważa broń ręczna (pistolet lub rewolwer). Tylko 2 proc to broń długa, automatyczna lub bojowa.

Stwierdzono też, że na obszarach, gdzie wydano dużo pozwoleń na noszenie ukryte broni (concealed), poziom przestępczości jest niższy. Co najciekawsze, nie ma na to większego wpływu typ obszaru (wiejski, miejski), gęstość zaludnienia...

Liczby (dane za 1981-1992):
Broni użyto w 13 proc. przestępstw (violent) na ogólną liczbę 931 tys w roku 1992.
W tym 3 proc. to oddanie strzału przez przestępcę.
Średnia za lata 1981-1992 to ok. 83 tys. przypadków samoobrony, z czego ok. 75 proc to obrona życia lub zdrowia (violent). Z tych 83 tys. 38 proc. użyło broni do odparcia napastnika; pozostałe 62 proc tylko odstraszyło.
20 proc. poszkodowanych broniących się br.pal. odniosło rany w porównaniu z ponad 50 proc. broniących się inną bronią albo nie broniących w ogóle (jednak nie rozróżnia się tu skutków przestępstwa i skutków obrony).
38 proc przestępców było nieuzbrojonych albo nie w broń palną.


Poza tym polecam przeczytać:
http://www.rp.pl/artykul/130664.html

edit
Chyba mam problem z formułowaniem swoich myśli. Napiszę inaczej: trzeba mieć świadomość, że inni ludzie nie są nieodpowiedzialnymi idiotami i potrafią myśleć. Nawet konstruktywnie. Nie czepiam się Ciebie, czepiam się myślenia "o ludziach", zamiast "o człowieku".
Z niecierpliwością czekam na wypowiedź w temacie o legalizacji broni palnej w Polsce.

Użytkownik Hellmaker edytował ten post 02.06.2011 - 09:40

  • 2

#64

lha.
  • Postów: 85
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Trzeba czasem zdać sobie sprawę, że punkt widzenia jaki się obrało nie jest jedynym na świecie, ludzie potrafią mieć inne zdanie. I to, że myśli się o danej sprawie tak a nie inaczej nie oznacza, że wszyscy myślą tak samo. Świadomości więcej życzę.

W regulaminie forum nie jest napisane, że każdą wypowiedź muszę zaczynać od słów: "moim zdaniem". Skoro się wypowiadam, oznacza to, że przedstawiam wyłącznie swój punkt widzenia, którego nikomu nie narzucam. Nawet gdybym chciał, nie mam żadnych środków nacisku, żeby kogoś przymuszać do mojego punktu widzenia. Jeżeli nie podoba Ci się mój punkt widzenia, powiedz, a obiecuję, że się więcej na tym forum nie odezwę, żaby nie kalać swoimi wypocinami Twych oczu. Proste.

Jak już powiedziałem. O wolny dostępie do broni planuję wypowiedzieć się w stosownym topicu.

Użytkownik Wraith edytował ten post 02.06.2011 - 09:26

  • 0

#65

Jeden_z_Wielu.
  • Postów: 169
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Głosowałem na Janusza Palikota. Obejrzałem bardzo dużo spotkań Pana Palikota w różnych miastach na Youtube i wiem, jak chce zdobyć pieniądze na żłobki, darmowy internet, darmową antykoncepcje itp. Wiem, jak chce naprawić Polską politykę m.in kadencyjność w partiach, opłacanie partii politycznych i nie tylko z odprowadzonego podatku. Wszystko pięknie wytłumaczone. Mam pytanie do zwolenników partii Pana Mikke. Jak Nowa Prawica chce wprowadzić te wszystkie rzeczy nie doprowadzając naszego państwa do bankructwa? ;] Jeśli chodzi o hasło "broń dla każdego" to nasze społeczeństwo jest porąbane jakby ktoś nie wiedział... Pod pałacem prezydenckim zamiast okrzyków i przepychanek, mielibyśmy strzelaninę i nie, to nie jest żart ;/
  • -2

#66

Bierdol.
  • Postów: 385
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Domal, aktualnie w rękach osób prywatnych znajduję się około 300 tyś sztuk broni palnej, legalnie, szacuję się, że nielegalnych egzemplarzy jest drugie tyle. Jak myślisz, dlaczego już teraz pod pałacem nie dochodzi do strzelanin ? No... masz odpowiedź.
Straszenie ludzi, że po liberalizacji ustawy będziemy mieć co minute strzelaninę (korki uliczne, kolejki w sklepach itp) są bezpodstawnym graniem na ludzkich lękach.
A poza tym nikt nie chce "broni dla KAŻDEGO".
  • 2

#67

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

wiem, jak chce zdobyć pieniądze na żłobki, darmowy internet, darmową antykoncepcje itp.

Pieniądze zdobyć łatwo państwu, ponieważ 99% budżetu posiada z racji horrendalnych podatków.
"Darmowe", czyli z budżetu, czyli z podatków, czyli z pieniędzy bardzo dużych (większych niż jakby każdy sam o to zadbał, gdyż nie trzeba opłacić urzędasów) WSZYSTKICH podatników. Ciebie też.

Czasem nie mogę pojąć, jak bardzo wiara w socjalizm, jego "walki z bezrobociami", "darmowe szpitale" i "darmową edukację" jest zakorzeniona w ludziach, pomimo nieukrywanych wcale faktów, jakie pieniądze państwo zabiera i jak je marnuje, wydając w imieniu jednego obywatela o wiele więcej na tę samą usługę, niż kosztowałaby ona prywatnie.
  • 1



#68

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Z zasady nie lubię socjalistów i rozbudowanego socjalu, ale czysto prawicowych poglądów nie mam. Dla mnie najważniejsza jest wolność jednostki i stawianie na jej zaradność, zamiast państwa prowadzącego obywateli za rączkę i narzucającego miliony ograniczeń i bubli prawnych.
  • 0



#69

martius.
  • Postów: 545
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

darmowy internet, darmową antykoncepcje


A jakim prawem ja mam w podatkach płacić komuś za kondony ?? Nie przesadzajcie, są przecież tanie !! A za net powinny placic prywatne osoby, a nie panstwo z naszych podatków, bo w ten sposób wiecej kasy wydamy płacąc podatki, niż prywatnie opłacając net. Na pewno nie wygracie wyborów darmowymi kondonami, lol :P Bo ludzie nie są debilami, umieją myśleć samodzielnie i racjonalnie.

Użytkownik martius edytował ten post 03.06.2011 - 16:58

  • 0

#70

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czasem nie mogę pojąć, jak bardzo wiara w socjalizm, jego "walki z bezrobociami", "darmowe szpitale" i "darmową edukację" jest zakorzeniona w ludziach, pomimo nieukrywanych wcale faktów, jakie pieniądze państwo zabiera i jak je marnuje, wydając w imieniu jednego obywatela o wiele więcej na tę samą usługę, niż kosztowałaby ona prywatnie.


Ludzie są zachowawczy. Mimo że suma zysków i strat jest w większości przypadków na minusie, to i tak płacą za to "ubezpieczenie" państwowe.
  • 0



#71

Jeden_z_Wielu.
  • Postów: 169
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Martius - te kondony będą także dla Ciebie, lub tabletki dla Twojej dziewczyny ;]
Każdy piszący tutaj ma płatny internet, więc dlaczego nie mieć darmowego (no ok, Z PODATKÓW) ale czy to jest taka duża różnica? lepiej płacić 50 zł miesięcznie za neta niż mieć go z podatków?
Poza tym, Palikot nie obiecuje, że obniży podatki przynajmniej na razie ( bo w tym momencie jest to nierealne). Najpierw trzeba zrezygnować z pewnych drogich spraw i kiedy będą oszczędności to obniżyć podatki.
Co do broni... Czy ktoś tutaj myśli serio, że legalna sprzedaż broni w Polsce będzie pod stałą kontrolą państwa? Skąd ja mam wiedzieć, że jakiś psychol nie kupi broni i jutro mnie nie zabije? LUDZIE, TO POLSKA! układziki i znajomości, masz znajomego psychologa, dasz 100 zł i masz zaświadczenie, że jesteś poczytalny.
Ponad 300 tyś. sztuk broni, ok. Pewnie kupują je dilerzy, gangsterzy itp. jakby broń była legalna, to w Łodzi w biurze PiS zginęło by o wiele więcej ludzi, nie wspomnę o lekko przypakowanych cwaniakach w gimnazjach.......
  • -1

#72

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Martius - te kondony będą także dla Ciebie, lub tabletki dla Twojej dziewczyny
Każdy piszący tutaj ma płatny internet, więc dlaczego nie mieć darmowego (no ok, Z PODATKÓW) ale czy to jest taka duża różnica? lepiej płacić 50 zł miesięcznie za neta niż mieć go z podatków?


Czyli też dla mnie. Mam się spowiadać rządowi z ilości stosunków miesięcznie, żeby mógł mi przypisać odpowiednią ilość prezerwatyw? To jest co najmniej śmieszne.

Wiesz jaki byłby ten darmowy internet? Gorszy niż masz teraz i kosztowałby z podatków więcej niż lepszy niż mamy teraz. ;) Tak działa zapewnianie usług przez państwo. Bo z tych 50 zł muszą się utrzymać urzędnicy którzy będą kontrolować komu dają ten internet, będą rozpatrywać problemy z tym związane itp. ;) Więc na usługę poświęcą powiedzmy 35-40 zł.

Nie chcę Cię punktować z wiedzy o rynku i zasadach jego działania, więc przemyśl jeszcze raz to co piszesz i zastanów się.

Co do broni... Czy ktoś tutaj myśli serio, że legalna sprzedaż broni w Polsce będzie pod stałą kontrolą państwa? Skąd ja mam wiedzieć, że jakiś psychol nie kupi broni i jutro mnie nie zabije? LUDZIE, TO POLSKA! układziki i znajomości, masz znajomego psychologa, dasz 100 zł i masz zaświadczenie, że jesteś poczytalny.
Ponad 300 tyś. sztuk broni, ok. Pewnie kupują je dilerzy, gangsterzy itp. jakby broń była legalna, to w Łodzi w biurze PiS zginęło by o wiele więcej ludzi, nie wspomnę o lekko przypakowanych cwaniakach w gimnazjach.......


Znowu się zaczyna? Jest już od tego specjalny temat. Zostało tam ładnie wypunktowane czemu legalność broni nie zwiększa przestępczości, ale ją zmniejsza.

Myślisz że w innych krajach nie można załatwić lewego zaświadczenia? Wszędzie się da. ;) Po za tym jeśli ktoś jest niepoczytalny, dostaje żółte papiery, których nie można się pozbyć. Więc tu żaden znajomy psycholog nie pomoże.

Następnie, popełniłbyś przestępstwo z broni zarejestrowanej na Ciebie imiennie? Musiałbyś być skrajnym idiotą żeby zrobić coś takiego. Bo wtedy nie masz szans uciec odpowiedzialności.

Skąd przypakowane cwaniaki w gimnazjach miałyby tą broń brać? Nie dostaną pozwolenia. Za to podrzędni "gangsterzy" z mojego byłego osiedla posiadali broń ostrą sztuk jeden. ;) Więc wychodzi na to że nawet tacy chuligani mogą mieć broń, a uczciwi obywatele nie. Brawo za punkt widzenia.
  • 0



#73

Jeden_z_Wielu.
  • Postów: 169
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie, rząd nie musi wiedzieć ile razy odbywasz stosunek w miesiącu i nie wiem skąd ten pomysł :| idziesz do apteki, mówisz, że chcesz tabletki albo prezerwatywy i dostajesz, nic nie płacisz, tyle.
Co do internetu, to zależy jak rozwiąże to państwo. Jeśli zrobimy to sami, to będzie to działać tak jak ZUS. Jeśli sięgniemy po pomoc np. Japonii czy Niemiec, to czemu miałoby się nie udać ?
Co do broni to rzeczywiście jest osobny temat, a punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Dla jednych jest to możliwość obrony i biorą to na poważnie, duża większość widzi w tym zabawkę bo większość jest po prostu nieodpowiedzialna. Niech wprowadzają legalizację broni, będzie taki wysyp wiadomości w TV o tym, jak to rodzic nie potrafił schować broni przed dziećmi, że poezja ; ).
  • -2

#74

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie, rząd nie musi wiedzieć ile razy odbywasz stosunek w miesiącu i nie wiem skąd ten pomysł idziesz do apteki, mówisz, że chcesz tabletki albo prezerwatywy i dostajesz, nic nie płacisz, tyle.


Zatrudniam setkę ludzi do chodzenia po aptekach i kupowania prezerwatyw i tabletek. Następnie wywożę je za granice i sprzedaje. ;) Świetny pomysł, wiesz ilu urzędników znajdzie pracę przy kontrolowaniu tych zakupów? Rozwiązałeś problem bezrobocia. Do tego przypomniałeś świetny okres komunizmu, który jak wiadomo prowadzi do dobrobytu i szczęśliwości. Wszystkim według potrzeb!

Z resztą podstawowy błąd merytoryczny. One nie będą darmowe, one będą płatne z naszych podatków. Nie ma nic darmowego. Za wszystko płacisz, tylko w postaci regularnej daniny dawanej państwu. Dodatkowo im większe państwo i im więcej dziedzin życia zagarnia, tym mniej funkcjonalne i kosztowniejsze.

Co do internetu, to zależy jak rozwiąże to państwo. Jeśli zrobimy to sami, to będzie to działać tak jak ZUS. Jeśli sięgniemy po pomoc np. Japonii czy Niemiec, to czemu miałoby się nie udać ?


Czemu mają pomagać za darmo? Pomogą, jasne. Tylko że usługę będą tworzyć firmy przez nich wybrane, i po ich stawkach. Z resztą o ile mi wiadomo to Japonia ma ponad 200% PKB długu narodowego. Nie jest to najlepszy przykład wprowadzania socjalu.

duża większość widzi w tym zabawkę bo większość jest po prostu nieodpowiedzialna. Niech wprowadzają legalizację broni, będzie taki wysyp wiadomości w TV o tym, jak to rodzic nie potrafił schować broni przed dziećmi, że poezja ; ).


Śrubokręty są dozwolone. Czy widzisz wysyp wiadomości w TV o dzieciach wkładających śrubokręty do kontaktów i porażonych prądem? Bo ja nie. Broń palna to nie zabawka tylko duża odpowiedzialność. Każdy który jej dotknie i wystrzeli - zrozumie to doskonale. Ludzie nie są nieodpowiedzialni, to władza i tacy jak Ty ich na takich kreują. Ucinają im możliwości decydowania o sobie, tworząc z nich duże dzieci pod okiem wielkiego brata. ;)
  • 0



#75

Jeden_z_Wielu.
  • Postów: 169
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No zaraz, przecież ludzie są odpowiedzialni i jeśli mają broń to mam nadzieję, że nie kradną i nie kombinują, bo te 3 rzeczy razem, dobrze nie wróżą.
Tak więc wierze, że po wprowadzeniu tabletek i prezerwatyw za darmo nikt takiego numeru nie wywinie, poza tym, panie aptekarki będą mogły tego pilnować a nie urzędnicy.
Ja wiem, ze broń palna to nie zabawka, ale wielu myśli inaczej. Lepiej żeby broni było mniej niż więcej.
Jeśli miałbym do wyboru zainwestować 1 mld zł w internet darmowy ( z podatku... ) to bym się nie zawachał.
Co do ludzi odpowiedzialnych ogólnie, to jeśli ludzie ciągle chcą głosować na PiS i PO to właśnie widać, jacy są odpowiedzialni ; )
  • -1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych