Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wybory Parlamentarne 2011


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
937 odpowiedzi w tym temacie

#46

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie, dlaczego mają przestać używać for? Po prostu zmieniają im się wyobrażenia o otaczającym świecie. Nie neguje tego, że UPR może mieć swój "twardy", starszy elektorat - próbuję po prostu wyjaśnić fenomen ich zwycięstw na większości for.


Lewicowa wizja gospodarki i społeczeństwa chwieje się i drży. Starsi po prostu łatwiej przyjmują status quo jako jedyną możliwą drogę. ;) Do tego władza zaczyna ich wiązać przekonaniem że jest im niezbędnie potrzebna.
  • 0



#47

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Demokracja jest bardzo głupim ustrojem. W dodatku wmawia się nam, że to wyborcy decydują kto jest wybierany. Zadaniem ludzi jest tylko oddanie głosu. Natomiast na kogo ten głos oddajemy to już jest decyzją mediów za którymi stoją różni, nieuczciwi ludzie i ogromne pieniądze. Ale pomijając już nieuczciwość i korupcję jako nieodłączny element tego ustroju, demokracja jest nieefektywna. Trudno jest zaplanować jakąkolwiek strategie rozwoju trwającą dłużej niż kilka lat. Bo przecież na kolejną kadencje mogą wybrać kogoś innego z innymi pomysłami. A trzeba wiedzieć, że efekty decyzji gospodarczych widać nieraz dopiero po kilkunastu latach. Po takim czasie nikt nie będzie już pamiętał co było przyczyną. Widać to doskonale na naszym podwórku, gdy wygrywa partia i raptem kilka miesięcy potem nastaje kryzys. Winowajcą w oczach wyborców jest zawsze partia aktualnie rządząca, więc to na nich sypią się gromy. Nikt za to nie patrzy jakie decyzje były podejmowane za poprzednich rządów. Partia rządząca popełni każde głupstwo aby tylko utrzymać się u władzy. Opozycja obieca gruszki na wierzbie, aby tę władzę zdobyć. I tak to idzie. A jak pojawią się ludzie z konkretnymi pomysłami, mający dobry program, to nikt o nich nie usłyszy, bo potok bzdur spraw codziennych, przewijający się w mediach, skutecznie wszystko zagłuszy.
  • 2



#48

slawek13.
  • Postów: 140
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No proszę, nawet moje wybory polityczne są krytykowane :D

Moim zdaniem głos oddany na partię, która nie jest w stanie wygrać jest w pewnym sensie głosem przeze mnie zmarnowanym. Na SLD nigdy nie zagłosuję, PiS jest moim zdaniem najgorszą opcją, więc zostaje PO. Nikogo innego nie widzę. I to wszystko.


Załóż sobie własną.
Zbierz 1000 podpisów i tyle.
  • 0

#49

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Partia KNP ogłasza program: legalizacja marihuany, niższe podatki.

Dołączona grafika

Obniżenie podatków, legalizacja marihuany, zmniejszenie liczby urzędników, zaprzestanie zadłużania państwa - to główne założenia, przedstawionego dzisiaj, programu wyborczego partii Kongres Nowej Prawicy, na czele której stoi Janusz Korwin-Mikke.

Kongres Nowej Prawicy to nowa nazwa partii Korwin-Mikkego. Poprzednia brzmiała "UPR-WiP". Jej władze złożyły w połowie maja w Sądzie Okręgowym w Warszawie wniosek o zmianę nazwy ugrupowania. Prezesem Kongresu Nowej Prawicy jest Korwin-Mikke.

Rzecznik prasowy Kongresu Nowej Prawicy Tomasz Dalecki powtórzył na konferencji prasowej stary postulat Korwin-Mikkego: w Polsce należy zmniejszyć podatki. - Nasze państwo jest pasożytem i grabieżcą podatkowym. Na każdym kroku żąda się od obywateli pieniędzy. Państwo żąda także poświęcania czasu przez wypełnianie niepotrzebnych PIT-ów w urzędzie - stwierdził.

Rzecznik podkreślił też, że po zdobyciu dobrego wyniku w wyborach, partia będzie chciała zalegalizować marihuanę. - Uważamy, że każdy dorosły człowiek jest wolny i ponosi odpowiedzialność za swoje czyny - argumentował.

Dalecki dodał, że po ewentualnym dojściu do władzy Kongres Nowej Prawicy będzie ponadto dążył do zwiększenia ochrony rodziny. - Dzieci są nasze, nie państwowe. Należy nie dopuszczać do sytuacji, w której urzędnik państwowy odbiera rodzicom dzieci, tylko, dlatego, że są biedni - stwierdził.

Jak podkreślił rzecznik, ważnym postulatem ugrupowania jest także zmniejszenie liczby urzędników. - Chcemy, aby urzędnicy, którzy wykonują niepotrzebną pracę zajęli się wreszcie czymś pożytecznym dla państwa - oświadczył.

- Należy także zaprzestać zadłużania państwa, które ciągle rośnie. Nie chcemy zostawiać naszym dzieciom w spadku olbrzymich długów - powiedział.

Obecny na konferencji Janusz Korwin-Mikke domagał się ponadto zniesienia recept na leki. - Nie widzę najmniejszych powodów, dlaczego obywatel za każdym razem musi biec do lekarza po receptę. Zakładamy, że ludzie są rozsądni i odpowiedzialni - zaznaczył.

Kongres Nowej Prawicy zaprezentował we wtorek również swoje nowe logo - przedstawia ono Feniksa w trzech kolorach: czarnym, czerwonym i niebieskim. - Feniks jest symbolem odrodzenia. Błękit symbolizuje wierność tradycji, zasadom, którym jesteśmy wierni od 20 lat. Czerń to kolor wolności, czerwień to kolor życia i walki - wyjaśniał Dalecki.

źródło


  • 4



#50

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Onet jak zwykle podstawia subtelne manipulacje (lub niezrozumienie). Nowa Prawica nie jest za legalizacją marihuany, tylko sprzeciwia się zasadzie, wg. której urzędnik moze decydować co mamy palić, pić, jeść. Jeśli raz uznamy, że urzędnik może zakazać nam palić, np. marihuany, prostą konkluzją będą zakazy spożywania soli w restauracjach, cukru w napojach itp. itd.
Nowa Prawica chce powrotu do zasady "chcącemu nie dzieje się krzywda", gdzie każdy jest kowalem własnego życia i ponosi za swoje decyzje konsekwencje.

Nowa Prawica nie zamierza nic "legalizować", tylko zamierza znieść wszelkie zakazy godzące w wolność jednostki, będące ucieleśnieniem urzędniczemu totalitaryzmu w jakim żyjemy.


@Down
Klasyczny przykład lemingowego niezrozumienia tego co się w kraju dzieje.

Użytkownik Mr. Mojo Risin' edytował ten post 31.05.2011 - 20:27

  • 2



#51 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

Oj tak, nie ma to jak żyć bajkami - to ja już wole to moje PO czy od biedy Palikota...

Korwin-Mikkego: w Polsce należy zmniejszyć podatki. - Nasze państwo jest pasożytem i grabieżcą podatkowym. Na każdym kroku żąda się od obywateli pieniędzy.

- Należy także zaprzestać zadłużania państwa, które ciągle rośnie. Nie chcemy zostawiać naszym dzieciom w spadku olbrzymich długów - powiedział.



Czyli przestańmy płacić podatki, a długi się same zredukują - że też jeszcze żaden ekonomista na to nie wpadł!


Jak podkreślił rzecznik, ważnym postulatem ugrupowania jest także zmniejszenie liczby urzędników. - Chcemy, aby urzędnicy, którzy wykonują niepotrzebną pracę zajęli się wreszcie czymś pożytecznym dla państwa - oświadczył.


No tak, oto kolejny krok do oddłużenia - stwórzmy tysiące, jeśli nie setki tysięcy nowych bezrobotnych!


Obecny na konferencji Janusz Korwin-Mikke domagał się ponadto zniesienia recept na leki. - Nie widzę najmniejszych powodów, dlaczego obywatel za każdym razem musi biec do lekarza po receptę. Zakładamy, że ludzie są rozsądni i odpowiedzialni - zaznaczył.


Kolejny świetny plan! Tym razem do walki z długiem kraju wciągnijmy szpitale, które przecież pieniądze na leczenie kretynów, którzy się sami będą kurować lekami, które gdzieś znajdą na necie będą brały z... no właśnie? Skąd?

Użytkownik Razor edytował ten post 31.05.2011 - 20:27

  • -4

#52

lha.
  • Postów: 85
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Głos oddałem na PO. Wcale nie jest to dla mnie mniejsze zło. W dużym stopniu popieram ich działania. Teraz kilka powodów dla których nie zagłosuję na kogoś innego. Jak dotąd schemat wyglądał tak:

rządy jednej partii ---> zawód ---> głosowanie na kogoś innego ---> zawód ---> jeszcze inny coś obiecał

Zupełnie bez sensu. Ktoś zaczyna rządzić, poustawia po swojemu i zaraz odchodzi. Przychodzą nowi i znów przemeblowanie. Nic nie można doprowadzić do końca. Jeżeli ktoś czuje się zawiedziony po jednej kadencji, to tylko współczuję naiwności. Kto w ogóle powiedział, że da się zmienić kraj w przeciągu pięciu lat?

Trzeba w ocenie działalności partii brać pod uwagę okoliczności w jakich przyszło jej rządzić. Czy krytykując PO naprawdę nie widzicie, że wokoło jest równie kiepsko, a w niektórych państwach zdecydowanie gorzej? Co więcej - nie żyjemy w oderwaniu od reszty świata. Poniekąd jesteśmy zależni od globalnej gospodarki. Zależności są o wiele bardziej skomplikowane niż się powszechnie wydaje.

Zdecydowana większość zagłosowała w ankiecie na Kongres Nowej Prawicy. No, to biorę na warsztat zamieszczony na pierwszej stronie program.

- całkowita prywatyzacja majątku państwowego
Powinno zachować się pakiet kontrolny strategicznych spółek. Resztę można sprzedać w całości.

- likwidacją podatku dochodowego PIT i CIT...
Ta... Co w zamian?

- likwidacja akcyzy na benzynę
UE się nie zgodzi. Wyjdziemy z UE? Tracimy kolejne pieniądze (kolejne po zniesieniu akcyzy i likwidacji podatków) i inne dogodności.

- legalizacja marihuany połączona z finansowaniem odwyków za własne pieniądze
Dobrze, że chociaż leczenie finansowane we własnym zakresie. Legalnej marihuany nie popieram, ale to na inną dyskusję.

- Kongres Nowej Prawicy sprzeciwia się aborcji, eutanazji oraz legalizacji związków homoseksualnych
Moim zdaniem aborcja w uzasadnionych przypadkach jest dopuszczalna. Eutanazja to trochę bardziej złożony problem. Z jednej strony wywołuje się śmierć, z drugiej pozwala się na ulżenie w cierpieniu. Legalność związków homoseksualnych - a co wam szkodzi jeżeli będą mogli razem brać kredyty, razem rozliczać podatki (zapomniałem, że je znieśliśmy), czy dziedziczyć majątek? Małżeństwo i adopcja dzieci - nie.

- wprowadzenie kary śmierci
Sprawa kontrowersyjna. Jestem raczej na "nie". Przy naszym sądownictwie bardzo łatwo o tragiczne pomyłki. Poza tym uważam, że przestępca powinien odpracować wyrządzone szkody (w tej kwestii tez u nas nie za dobrze...).

- legalizację broni
Widziałem osobny temat, więc pewnie się w nim kiedyś wypowiem, ale jestem przeciw. Nasze społeczeństwo nie jest na tyle dojrzałe.

- zwiększenie budżetu na rozwój nauki i technologii
Jestem "za"! Tylko skąd wezmą na to pieniądze?

- Sprzeciwia się wprowadzeniu waluty euro oraz ingerencji Polski i innych państw wzajemnie w sprawy wewnętrzne.
Chyba jedyny punkt w którym się zgadzam się z JKM ale z pewnymi zastrzeżeniami. Scenariusz bardzo nierealny. Jeżeli chcemy dostawać kasę z Unii trzeba się pogodzić z ujednoliceniem części przepisów.

Generalnie - kupa bzdur, które gdyby wprowadzić rozwaliłyby to państwo doszczętnie.
  • -7

#53

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

- całkowita prywatyzacja majątku państwowego
Powinno zachować się pakiet kontrolny strategicznych spółek. Resztę można sprzedać w całości.

Co to znaczy strategicznych? Założeniem każdego przedsiębiorstwa jakim by ono nie było, jest generowanie zysków poprzez świadczenie pożytecznych usług. Jaki jest sens posiadania np. PKP w rękach państwa, jeżeli to państwo nie potrafi efektownie nim zarządzać? Po co dopłacać setki milionów złotych każdego roku z pieniędzy podatników do nierentownych molochów i utrzymywać je tylko po to, bo ktoś sobie założył, że tak trzeba, bo to strategiczne. Pojęcie strategicznych przedsiębiorstw wymyślił zapewne jakiś urzędniczyna - etatysta, który musi w jakiś sposób udowodnić przydatność swojego zawodu. W gospodarce wolnorynkowej, czyli takiej jaką proponuje KNP nie mam miejsca na etatyzm i interwencjonizm. Liczy się rynek i podmioty na nim działające.

- likwidacją podatku dochodowego PIT i CIT...
Ta... Co w zamian?

80-90% mniej urzędników kosztujących dziesiątki miliardów złotych rocznie. Likwidacja bzdurnych przepisów, powrót do ustawy Wilczka, o dziwo powstałej jeszcze za komuny. Mniejszy budżet = mniejsze i tańsze państwo, którym łatwiej zarządzać = wolność i bogactwo obywateli.

- likwidacja akcyzy na benzynę
UE się nie zgodzi. Wyjdziemy z UE? Tracimy kolejne pieniądze (kolejne po zniesieniu akcyzy i likwidacji podatków) i inne dogodności.

Akcyza ma sens, jeżeli jej celem jest zdobywanie środków na utrzymanie i budowę dróg. Jeżeli zlikwidujemy podatki, to nie stracimy pieniędzy, tylko będziemy mieli ich więcej, bo nie będzie ich zabierało państwo. Ostatecznie ludzie będą je wydawać wg własnego uznania, toteż rynek będzie w pełni dostosowany do woli konsumentów, czyli tak jak jest na wolnym rynku.

- legalizacja marihuany połączona z finansowaniem odwyków za własne pieniądze
Dobrze, że chociaż leczenie finansowane we własnym zakresie. Legalnej marihuany nie popieram, ale to na inną dyskusję.

Dwie zasady: nie ma przestępstwa bez ofiary i chcącemu nie dzieje się krzywda. Wszystko co godzi w te dwa prawa jest zwyczajnym ograniczeniem wolności i sprowadzeniem człowieka do roli bezmyślnego bydlęcia pozbawionego własnego zdania i woli.

- Kongres Nowej Prawicy sprzeciwia się aborcji, eutanazji oraz legalizacji związków homoseksualnych
Moim zdaniem aborcja w uzasadnionych przypadkach jest dopuszczalna. Eutanazja to trochę bardziej złożony problem. Z jednej strony wywołuje się śmierć, z drugiej pozwala się na ulżenie w cierpieniu. Legalność związków homoseksualnych - a co wam szkodzi jeżeli będą mogli razem brać kredyty, razem rozliczać podatki (zapomniałem, że je znieśliśmy), czy dziedziczyć majątek? Małżeństwo i adopcja dzieci - nie.

Tutaj akurat z Tobą się zgadzam. Moim zdaniem kwestia aborcji powinna pozostać bez zmian. Co do eutanazji, jest to to samo co samobójstwo, a zgodnie z założeniem, że chcącemu nie dzieje się krzywda, nikomu nic do tego co robię z moim ciałem. Natomiast homoseksualiści, to dorośli ludzie i nie powinno nikogo interesować jak organizują sobie życie.

- wprowadzenie kary śmierci
Sprawa kontrowersyjna. Jestem raczej na "nie". Przy naszym sądownictwie bardzo łatwo o tragiczne pomyłki. Poza tym uważam, że przestępca powinien odpracować wyrządzone szkody (w tej kwestii tez u nas nie za dobrze...).

Pomyłki czasem mogą się zdarzyć. Ale brutalne morderstwa zdarzają się częściej.

- legalizację broni
Widziałem osobny temat, więc pewnie się w nim kiedyś wypowiem, ale jestem przeciw. Nasze społeczeństwo nie jest na tyle dojrzałe.

Każdy w domu posiada po kilka noży, na wsiach ludzie mają siekiery, nielegalnej broni w rękach bandytów jest kilkaset tysięcy sztuk, a jakoś nie jest powszechny widok szlachtujących się sąsiadów czy przechodniów. Nikt też nie urządza strzelanin na ulicach. Argument o niedojrzałym społeczeństwie jest wyjątkowo chybiony.

- zwiększenie budżetu na rozwój nauki i technologii
Jestem "za"! Tylko skąd wezmą na to pieniądze?

O rozwoju gospodarki danego państwa świadczy nie ilość przeznaczanych na to pieniędzy z budżetu, ale z rąk prywatnych. Pieniądze z budżetu często idą na rzeczy zupełnie niepotrzebne, natomiast przedsiębiorcy wykładają kasę tylko wtedy, gdy ma to ekonomiczny sens.

- Sprzeciwia się wprowadzeniu waluty euro oraz ingerencji Polski i innych państw wzajemnie w sprawy wewnętrzne.
Chyba jedyny punkt w którym się zgadzam się z JKM ale z pewnymi zastrzeżeniami. Scenariusz bardzo nierealny. Jeżeli chcemy dostawać kasę z Unii trzeba się pogodzić z ujednoliceniem części przepisów.

Wspólna waluta jest zwieńczeniem socjalistycznego modelu Unii. Jest to coś zupełnie przeciwnego niż mieli na myśli założyciele UE. A skończy się to katastrofalnie.

Generalnie - kupa bzdur, które gdyby wprowadzić rozwaliłyby to państwo doszczętnie.

I właśnie o to chodzi - rozwalić państwo, czyli przerośnięty, ekonomicznie nieopłacalny i biurokratyczny twór. Bo takim tworem jest obecnie i będzie dopóki do władzy będą dochodzić takie miernoty jak PO, PiS czy SLD.
  • 4



#54

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

sorry za podwójny post..

Użytkownik zak edytował ten post 01.06.2011 - 08:40

  • 0

#55

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Niestety żarty o Polakach - idiotach mają rację bytu. "Jest do dupy, ale nie zmieniajmy nic!"
  • 1

#56

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

500 afer i przekrętów PO

http://www.blogpress.pl/node/7889


Czytać chłopcy PełOwcy i wyciągać wnioski, bo jak was czytam to mi niedobrze. Trzeba mieć na oczach klapki wielkości drzwi od stodoły gajowego Bronka, żeby mówić ze PO to jakieś "mniejsze zło" czy "w miarę stabilna" partia, no Perunie, widzisz i nie grzmisz.

Co do mojego głosu, to sam jeszcze nie wiem, popieram program KNP, ale choćby u nas i na 100 innych forach, fejsbuczku i innych gównomiarodajnych portalach Nowa Prawica oscylowala na poziomie 99% to jestem pewien że w rzeczywistości będzie to max 4% nie więcej.
Nie ma się co oszukiwać, zakładając ze 70% wyborców ma w głębokim poważaniu program, zróbcie sobie sondy we własnym otoczeniu, większość odpowiedzi będzie w stylu "nie wiem nie znam sie, polityka jest nudna, PO bo chyba nie PiSuary ciemniaki" :) I życie toczyć się będzie dalej.
KNPowcy to niestety wąskie grono wzajemnej adoracji, bez żadnego przebicia, sam Korwin zamiast zrobić coś z rozmachem woli sobie pisać pierdółki na blogu. Obawiam się ze do leminżerii nie da się dostać inaczej niż przez kolorowe spoty w TV, wyważony ton pozbawiony zbytnich JKMowskich ekscentryzmów i odrobinę lania wody, inaczej nie zadziała ;D
  • 1



#57

lha.
  • Postów: 85
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Biorąc pod uwagę ilość minusów na mój post, muszę się bronić :)

Co to znaczy strategicznych? Założeniem każdego przedsiębiorstwa jakim by ono nie było, jest generowanie zysków poprzez świadczenie pożytecznych usług. Jaki jest sens posiadania np. PKP w rękach państwa, jeżeli to państwo nie potrafi efektownie nim zarządzać?

PKP nie jest spółką strategiczną. Ich usługi można zastąpić konkurencyjnymi. Co innego ze spółkami, które mają nam dostarczać np. energię. Wiadomo przecież jaką taktykę potrafią przybrać Rosjanie, aby wywrzeć nacisk polityczny. Mamy dywersyfikować drogi dostawy energii. Nie oddawać je.

80-90% mniej urzędników kosztujących dziesiątki miliardów złotych rocznie. Likwidacja bzdurnych przepisów, powrót do ustawy Wilczka

Likwidacja bzdurnych przepisów - jak najbardziej - likwidować. Zwolnieni urzędnicy zasilą armię bezrobotnych. Jak im pomożesz się przekwalifikować?

Akcyza ma sens, jeżeli jej celem jest zdobywanie środków na utrzymanie i budowę dróg. Jeżeli zlikwidujemy podatki, to nie stracimy pieniędzy, tylko będziemy mieli ich więcej, bo nie będzie ich zabierało państwo.

To kto będzie Ci budować i naprawiać drogi jeżeli zniesiesz podatki? Co z tego, że obywatele będą mieli pieniądze? Skrzykniesz grupkę, żeby się złożyła na kilka kilometrów autostrady?

Dwie zasady: nie ma przestępstwa bez ofiary i chcącemu nie dzieje się krzywda. Wszystko co godzi w te dwa prawa jest zwyczajnym ograniczeniem wolności i sprowadzeniem człowieka do roli bezmyślnego bydlęcia pozbawionego własnego zdania i woli.

Jestem przeciwny, gdyż jest to przesuwanie granicy. Dać zezwolenie na marihuanę, to część zapyta - "czemu by nie spróbować czegoś mocniejszego?" Tu już robi się niebezpiecznie, bo taki klient robi się już niebezpieczny dla otoczenia. Poza tym - czy wziąłeś pod uwagę, że zażywanie marihuany wiąże się z postępującą otyłością? Kto będzie ją leczył? Czy odmówisz pomocy pacjentowi, który trafi do szpitala z zawałem serca? Zielone mity

Pomyłki czasem mogą się zdarzyć. Ale brutalne morderstwa zdarzają się częściej.

Tu się mogę ostatecznie zgodzić, ale nie bez dyskusji.

Każdy w domu posiada po kilka noży, na wsiach ludzie mają siekiery, nielegalnej broni w rękach bandytów jest kilkaset tysięcy sztuk, a jakoś nie jest powszechny widok szlachtujących się sąsiadów czy przechodniów. Nikt też nie urządza strzelanin na ulicach. Argument o niedojrzałym społeczeństwie jest wyjątkowo chybiony.

Nie zgodzę się. Noże kuchenne, czy siekiery mogą zabić, ale nie służą do tego. Więcej - zginąć można od uderzenia się o kant stołu po tym jak ktoś nas popchnie. Można utopić człowieka w wannie. Pistolet, czy rewolwer - został stworzony do zabijania lub okaleczania. Myślisz, że mało byłoby takich co chcąc zaszpanować, nieumyślnie zabiliby. Uważasz, że społeczeństwo jest dojrzałe, a jednak wypadki samochodowe najczęściej spowodowane są brawurą i brakiem wyobraźni wśród młodych kierowców. Oczywiście - (prawie) nikt nie będzie planował zabójstwa bronią zarejestrowaną na własne nazwisko. A co jeżeli broń zostanie skradziona? A co jeżeli broni ktoś użyje po pijaku? Przecież nawet wśród policjantów zdarzają się takie przypadki.

O rozwoju gospodarki danego państwa świadczy nie ilość przeznaczanych na to pieniędzy z budżetu, ale z rąk prywatnych. Pieniądze z budżetu często idą na rzeczy zupełnie niepotrzebne, natomiast przedsiębiorcy wykładają kasę tylko wtedy, gdy ma to ekonomiczny sens.

Częściowo jestem gotów się z tym zgodzić. Niemniej - najwięcej pieniędzy uczelnie dostają właśnie z budżetu państwa.

Wspólna waluta jest zwieńczeniem socjalistycznego modelu Unii. Jest to coś zupełnie przeciwnego niż mieli na myśli założyciele UE. A skończy się to katastrofalnie.

Może nie użyłbym takich słów, ale też mam swoje obawy przed wprowadzeniem Euro. Złe nastroje i sytuacja gospodarcza w jednym państwie łatwiej przenosi się na pozostałe, jeżeli związani jesteśmy jedną walutą.

Użytkownik Wraith edytował ten post 01.06.2011 - 18:42

  • -3

#58

Kajman.
  • Postów: 694
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Poza tym - czy wziąłeś pod uwagę, że zażywanie marihuany wiąże się z postępującą otyłością? Kto będzie ją leczył? Czy odmówisz pomocy pacjentowi, który trafi do szpitala z zawałem serca?

A czy ty wziąłeś pod uwagę, że spożywanie alkoholu powoduje marskość wątroby, raka i śmierć...? A mimo to alkohol jest legalny.
  • 0



#59 Gość_Sentinel

Gość_Sentinel.
  • Tematów: 0

Napisano

Onet jak zwykle podstawia subtelne manipulacje (lub niezrozumienie). Nowa Prawica nie jest za legalizacją marihuany, tylko sprzeciwia się zasadzie, wg. której urzędnik moze decydować co mamy palić, pić, jeść. Jeśli raz uznamy, że urzędnik może zakazać nam palić, np. marihuany, prostą konkluzją będą zakazy spożywania soli w restauracjach, cukru w napojach itp. itd.
Nowa Prawica chce powrotu do zasady "chcącemu nie dzieje się krzywda", gdzie każdy jest kowalem własnego życia i ponosi za swoje decyzje konsekwencje.

Nowa Prawica nie zamierza nic "legalizować", tylko zamierza znieść wszelkie zakazy godzące w wolność jednostki, będące ucieleśnieniem urzędniczemu totalitaryzmu w jakim żyjemy.


@Down
Klasyczny przykład lemingowego niezrozumienia tego co się w kraju dzieje.


To co zamierza zrobić KNP to nic innego jak klasyczny liberalizm. W Polsce nic innego nie jest w stanie nas wyciagnąc z tego "bagna" w które wpędzili nas coraz to bardziej pomysłowi politycy po 1989 roku. Nie da się już dłużej patrzyć przez palce ręki na te wszystkie ekscesy poszczególnych partii politycznych, niby prawicowych a takich lewackich. Na powoływanie kolejnych komisji śledczych i utrzymywanie z podatków całej gamy pseudopotrzebnych urzędów administracji rządowej i samorządowej. Państwo tak się zapętliło w tym regulowaniu nam każdej dziedziny zycia, że aż rzygać się od tego chce. Guzik państwo winno obchodzić co jem, jak żyję, czym się interesuję i jakie są priorytety w moim i mojej rodziny życiu. Wolność ma to do siebie, że generuje odpowiedzialność i chęć działania, inwencję i inicjatywę. Niedługo partia będzie nas indokrynowała jedynymi słusznymi poglądami jak w Korei Płn.

LIBERALIZM I REPUBLIKA !!!

[...]
- legalizację broni

Widziałem osobny temat, więc pewnie się w nim kiedyś wypowiem, ale jestem przeciw. Nasze społeczeństwo nie jest na tyle dojrzałe.
[...]


Nie zgodzę się. Noże kuchenne, czy siekiery mogą zabić, ale nie służą do tego. Więcej - zginąć można od uderzenia się o kant stołu po tym jak ktoś nas popchnie. Można utopić człowieka w wannie. Pistolet, czy rewolwer - został stworzony do zabijania lub okaleczania. Myślisz, że mało byłoby takich co chcąc zaszpanować, nieumyślnie zabiliby. Uważasz, że społeczeństwo jest dojrzałe, a jednak wypadki samochodowe najczęściej spowodowane są brawurą i brakiem wyobraźni wśród młodych kierowców. Oczywiście - (prawie) nikt nie będzie planował zabójstwa bronią zarejestrowaną na własne nazwisko. A co jeżeli broń zostanie skradziona? A co jeżeli broni ktoś użyje po pijaku? Przecież nawet wśród policjantów zdarzają się takie przypadki.


Zapraszam do mojego tematu na temat liberalizacji dostępu do broni. Głosząc takie poglądy rozumiem, że tylko ty jesteś na tyle dojrzały i odpowiedzialny by decydować za kogoś czy powinie miec broń czy też nie. Chyba nie wiesz jeszcze zbyt wiele o ludziach i tym jak funkcjonują grupy społeczne. Każdy rodzaj wolności rodzi także odpowiedzialność. Nie znasz mnie a ja nie znam ciebie. Tylko, że ja mówię z założenia, że powinieneś mieć możliwość samodzielnie zdecydować czy chcesz mieć broń. Ty zaś mówisz, by mi jej nie dawać bo do tego nie dojrzałem.

Pytam się na bazie jakich poglądów głosisz takie pstre frazesy. Na bazie papki, którą cię karmią media czy może na bazie jakiś indywidualnych doświadczeń???

Podając przykład kierowców samochodów sam sobie strzeliłeś w kostkę. Pytam się w takim razie, skoro jest tylu nieodpowiedzialnych to dlaczego nie zabronimy jazdy samochodem. Samochód nie został stworzony do zabijania, a mimo to każdego dnia zabija więcej ludzi na świecie niż ginie łacznie w ciagu roku od kul z broni palnej wliczając w to konflikty zbrojne na całym świecie. Nawiasem pisząc broń wymyslił człowiek do samoobrony i do tego by móc przetrwać polując na zwierzęta. To bardziej zaawansowana cywilizacyjnie rozwinięta dzida bojowa :). Masz prawo do swoich poglądów. Na szczęście jak pokazują wszystkie dotychczasowe ankiety wyniki oscylują od 65% do nawet 87% za liberalizacją dostępu do broni przy 15% do 35% przeciw. Jesteś w mniejszości tej, która woli by to Państwo i inni brali odpowiedzialność za Twoje życie. Jesteś typowym bohaterem tego eseju. Polecema Ci do lektury.

Użytkownik Sentinel edytował ten post 01.06.2011 - 20:33

  • 0

#60

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A co myślicie o prywatyzacji szpitali, jesteście za tym żeby trafiały w prywatne ręce czy pozostały publiczne lub ewentualnie były spółkami?
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych