Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wybory Parlamentarne 2011


  • Please log in to reply
937 replies to this topic

#1

martius.
  • Postów: 545
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Za 5 miesięcy wybory, na kogo oddacie głos ??

PS: Ja wybieram KNP :)
  • 2

#2 Gość_Sentinel

Gość_Sentinel.
  • Tematów: 0

Napisano

Pytanie brzmi:

Czy w Polsce powinna zostać powołana do zycia Polska Liberalna Partia Republikańska ?

Można na nie odpowiedzieć
pod tym adresem na facebook-u. Nie jest to pytanie o to czy powołać kolejną partię a raczej o to czy wszystkie obecne partie liberalno-konserwatywne, libetariańskie, demokratyczne powinny skupić sie wokół jednej idei liberalno - republikańskiej. Zapraszam również w to miejsce by oddać głos.

Właśnie złożyłem deklarację do KNP.

Użytkownik Sentinel edytował ten post 23.05.2011 - 18:32

  • 0

#3 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

Achtung! Uwaga! Włożyłem kij w mrowisko! :mrgreen:

Nie wiem jeszcze dokładnie na jaką partię zagłosuję - zdecyduje na miejscu. W każdym razie na pis, zdecydowanie NIE ;p

Użytkownik Razor edytował ten post 23.05.2011 - 18:39

  • 0

#4

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

KNP, zniszczyć biurokrację!

Zastanawiam się tylko dlaczego co chwile zmieniają nazwę. Jak dla mnie UPR było nazwą najbardziej trafną. Kolejne coraz bardziej odbiegają od głównej myśli i sprawiają, że ludzie się gubią - człowiek zdąży już się przyzwyczaić do jakiegoś skrótu a tu bach - pojawia się nowy, wyglądający zupełnie obco. Powinni zatrudnić jakiegoś speca od marketingu. :))

Użytkownik Ana Mert edytował ten post 23.05.2011 - 19:02

  • 0



#5

restek.
  • Postów: 424
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

a ja bym zaglosowal za skasowanie tego systemu politycznego, i zmiane na monarchie :)
  • 1

#6

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A gdzie jest "nie głosuję"?
  • 0

#7 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

A gdzie jest "nie głosuję"?

Niegłosujący nie mają głosu, więc i tu nie ma takiej opcji.
Właśnie tak są pomyślane wybory, że jak ktoś protestuje na taki wybór to jest wykluczony z życia.
Skazuje się na marginalizację.

ad rem

Na 100% wygra w tej ankiecie Kongres Nowej Prawicy (dawne WiP-UPR) miażdżącą przewagą a w realu będzie marginesem.
Taka to jest reprezentatywna próbka naszego społeczeństwa na tym forum.
Ale zabawa jest przednia.

Użytkownik osiris edytował ten post 23.05.2011 - 19:43

  • 0

#8

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

KNP wygra w tym głosowaniu większość konstytucyjną, w realnym życiu mam nikłe nadzieje że w ogóle wejdą do parlamentu... Ale oddałem na nich mój nędzny głos ;)
  • 0



#9

domenicus.
  • Postów: 404
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Przyznam osobiście, że ja na wybory nie pójdę, bo nie ma tam Partii Pinokia. Po nim widać, kiedy kłamie...
  • 0

#10 Gość_Sentinel

Gość_Sentinel.
  • Tematów: 0

Napisano

KNP, zniszczyć biurokrację!

Zastanawiam się tylko dlaczego co chwile zmieniają nazwę. Jak dla mnie UPR było nazwą najbardziej trafną. Kolejne coraz bardziej odbiegają od głównej myśli i sprawiają, że ludzie się gubią - człowiek zdąży już się przyzwyczaić do jakiegoś skrótu a tu bach - pojawia się nowy, wyglądający zupełnie obco. Powinni zatrudnić jakiegoś speca od marketingu. :))



Poniżej odpowiedź na Twoje pytanie :) Po pierwsze KNP to ani UPR ani WiP. To jest połączenie tych organizacji aby utworzyć jednolity, mocniejszy front przeciw obecnym na scenie politycznej monopolom na władzę.

Kongres Nowej Prawicy (Nowa Prawica) – polska prawicowapartia polityczna o charakterze konserwatywno-liberalnym i eurosceptycznym. Powstała w wyniku połączenia Wolności i Praworządności oraz grupy byłych działaczy Unii Polityki Realnej skupionych wokół Stanisława Żółtka. Zarejestrowana została 25 marca 2011 jako Unia Polityki Realnej – Wolność i Praworządność. Na czele ugrupowania stanął Janusz Korwin-Mikke. 12 maja 2011 partia przyjęła nazwę "Kongres Nowej Prawicy".

Geneza

Ugrupowanie utworzyli zwolennicy prezesa partii Wolność i Praworządność Janusza Korwin-Mikkego, który zajął 4. miejsce w
wyborach prezydenckich w 2010, uzyskując 2,48% głosów. 9 października 2010 WiP oraz popierający Janusza Korwin-Mikkego działacze z jego dawnej partii Unii Polityki Realnej podjęły decyzję o połączeniu i utworzeniu partii o nazwie "Unia Polityki Realnej – Wolność i Praworządność". Grupy te w wyborach samorządowych w 2010 organizowały Komitet Wyborczy Wyborców "Ruch Wyborców Janusza Korwin-Mikke", którego pełnomocnikiem wyborczym był Tomasz Sommer. Komitet wystawił listy kandydatów głównie do sejmików, co miało miejsce w 13 województwach. Najlepsze rezultaty RW JKM uzyskał w województwach małopolskim (2,69%) i mazowieckim (2,32%). W skali kraju kandydaci RW JKM uzyskali 1,22% głosów, co dało 7. miejsce spośród wszystkich komitetów. Wniosek o rejestrację partii UPR-WiP został złożony do sądu 3 grudnia 2010. Ugrupowanie zostało zarejestrowane 25 marca 2011 (dzień wcześniej doszło do wykreślenia z ewidencji WiP).

Działalność

Pierwszą inicjatywą UPR-WiP była organizacja Kongresu Nowej Prawicy, który odbył się 16 kwietnia 2011 w
warszawskimPKiN. Pojawiło się na nim około 2 tys. osób, głównie sympatyków partii. Występowali m.in. Krzysztof Rybiński, Andrzej Sośnierz, Rafał A. Ziemkiewicz, Krzysztof Bosak, Artur Zawisza, Romuald Szeremietiew[5], Stanisław Michalkiewicz, Władysław Reichelt, Tomasz Sommer i Adam Wielomski. 12 maja "Kongres Nowej Prawicy" został nową nazwą partii, przyjętą przez konwentykl.

Program

Kongres Nowej Prawicy opowiada się za całkowitą
prywatyzacją majątku państwowego, likwidacją podatku dochodowego PIT i CIT, za wyborem pomiędzy obowiązkową składką na ZUS a samodzielnym oszczędzaniem, wyborem pomiędzy składką na NFZ a samodzielnym dysponowaniem pieniędzmi, prywatyzacją systemu szkolnictwa, likwidacją akcyzy na benzynę oraz legalizacją marihuany połączoną z finansowaniem odwyków za własne pieniądze. Światopogląd partii jest konserwatywny. Opowiada się ona za prawem opartym na chrześcijańskich zasadach moralnych, sprzeciwia się aborcji, eutanazji oraz legalizacji związków homoseksualnych. Popiera natomiast wprowadzenie kary śmierci oraz legalizację broni. Nowa Prawica jest za zwiększeniem budżetu na rozwój nauki i technologii. Sprzeciwia się wprowadzeniu waluty euro oraz ingerencji Polski i innych państw wzajemnie w sprawy wewnętrzne.

Struktura i działacze

Organami władzy partii zapisanymi w jej statucie są: Konwent, Konwentykl, Rada Główna, Zarząd, Prezes, Straż, Centralna Komisja Rewizyjna, Sąd Naczelny i Rada Sygnatariuszów.

Funkcję prezesa ugrupowania objął dotychczasowy szef WiP Janusz Korwin-Mikke. Pierwszym wiceprezesem został Stanisław Żółtek, stanowiska II i IV wiceprezesa przypadły dotychczasowym wiceprezesom WiP, a III wiceprezesem został jeden z wiceprezesów UPR wg części tej partii uznającej prezesurę Stanisława Żółtka.

Źródło:
www.wikipedia.pl


Użytkownik Sentinel edytował ten post 23.05.2011 - 19:52

  • 0

#11

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

PO. Ale nie dlatego, że uważam ich za wartych mojego głosu, tylko dlatego, że w obecnej sytuacji wydają się mniejszym złem. Nie ma w Polsce partii politycznej na którą mógłbym z czystym sumieniem zagłosować.
  • 0



#12 Gość_Sentinel

Gość_Sentinel.
  • Tematów: 0

Napisano

Aquila a to mnie zawiodłeś :)

Sorry za OT
  • 2

#13

Nanciscor.
  • Postów: 34
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Achtung! Uwaga! Włożyłem kij w mrowisko! :mrgreen:

Nie wiem jeszcze dokładnie na jaką partię zagłosuję - zdecyduje na miejscu. W każdym razie na pis, zdecydowanie NIE ;p


Człowieku weź nie głosuj lepiej, bo szkoda mi Polski...

*****

Do Aquila: widziałeś kiedykolwiek mniejsze zło w wykonaniu tej bandy rozkradającej nas i ośmieszających naszych przodków? Nie... na małe zło to ich nawet nie stać.

*****

Ludzie! Myślicie, że głosowanie to taka zabawa jaką tutaj sobie możecie w wolnych chwilach urządzać, a że wolnych chwil macie w nadmiarze, bo nie stać was na wymyślenie chociażby kilku własnych celów na życie, toteż w tym ten problem się zamyka. Generalizowanie jest złe, ale ku przestrodze proszę państwa, ku przestrodze...
Pozdrawiam!..

Użytkownik Nanciscor edytował ten post 23.05.2011 - 20:56

  • 0

#14

martius.
  • Postów: 545
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

KNP wygra w tym głosowaniu większość konstytucyjną, w realnym życiu mam nikłe nadzieje że w ogóle wejdą do parlamentu... Ale oddałem na nich mój nędzny głos ;)


Trzeba byc optymistą, rok temu JKM dostal 2,5% :) A 5 lat temu był to tylko 1%.
  • 0

#15

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@Aquila - z całym szacunkiem - już lepiej sobie podaruj. nic na siłę, a nie ma czegoś takiego jak mniejsze zło..
  • 3


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych