Skocz do zawartości


Zdjęcie

Obserwacje UFO - temat zbiorczy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
371 odpowiedzi w tym temacie

#331

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie 100% dron. Nawet można dojrzeć, że po bokach ma dwa silniki.


  • 0



#332

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Lampiony, drony, balony, hologram, światła stroboskopowe, jakiś projekt wojskowy ....... a może jednak cywilizacja pozaziemska ?

Do tej pory nie wiadomo co zawisło nieruchomo i co mogli obserwować mieszkańcy San Diego w Kalifornii nad swoimi głowami we wtorek 28 kwietnia.

Sprawa tych migających i zmieniających kolory świateł na niebie była nawet dosyć szeroko komentowana w jednej z lokalnych stacji telewizyjnych NBC 7.

 

Mysterious Lights Spotted South of Downtown San Diego

 

 

 


  • 1



#333

Q1Q2.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co do poprzedniego filmu to bym powiedział, że to jakiś ludzi dron. Bo jak dla mnie jest zbyt prosty w budowie, to raczej są cechy ludzkich maszyn. A z resztą nie poruszał się za szybko a raczej tak jak by miał małe śmigła. 

 

A co do filmu jareckiego to bym powiedział, że te światła migają jak oznaczenia samolotów. Ale to stało w miejscu więc raczej nie samolot. Może rzeczywiście balon. Bo tak jak pisałem jak dla mnie to światło miga jak u ziemskich samolotów. 


Użytkownik Q1Q2 edytował ten post 02.05.2015 - 11:35

  • 0

#334

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6632
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Stawiałbym raczej na sterowiec. Podłużny kształt, światła pozycyjne itd. W 2013 chyba roku, firma Aeros deklarowała, że w ciągu trzech lat stworzy dla amerykańskiej armii sterowiec do transportu wojska i sprzętu. Wygląda na to, że im poszło szybciej.

I wisienka na torcie: 

- gdzie znajduje się firma Aeros?

Odpowiedź:

- w Kalifornii USA, San Diego też tam jest....

 

A to rzeczony sterowiec w wersji prototypowej. Liczący 70 m długości prototyp jest o połowę mniejszy od planowanego ostatecznego modelu, ale został zbudowany na tej samej sztywnej konstrukcji i podwoziu, z wykorzystaniem tego samego systemu kontroli lotu.

 

m0j7q.jpg

fot/tvnmeteo

 

Ostateczna wersja Aeroscrafta miała być gotowa w ciągu trzech lat. Będzie miała ładowność 66 ton i ma rozwijać prędkość 120 węzłów (220 km/h), osiągać pułap 18 tys. stóp i dystans 3 tys. mil morskich.

 

Przedstawiciela firmy liczą, że powstały prototypowy egzemplarz sprawdzi się w praktyce i pozwoli dopracować i zestroić systemy. Najważniejsze  będzie przetestowanie pionowego startu i lądowania, które ma być szczególną zaletą sterowca przy planowanym wykorzystaniu w transporcie.

 

Fragmenty tekstu pochodzą z  www.tvnmeteo.tvn24.pl


Użytkownik Staniq edytował ten post 02.05.2015 - 14:17




#335

pawlitto.
  • Postów: 181
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

UFO pojawiło się na granicy USA i Meksyku. "Poczuliśmy dziwne wibracje powietrza, a chwilę po tym ujrzeliśmy na niebie dziwny obiekt, który swoim kształtem przypominał "latający talerz". Tymi słowami opisuje swoje niezwykłe przeżycie grupka ludzi, która uwieczniła na bardzo dobrej jakości filmie obserwację niezidentyfikowanego obiektu latającego (UFO).

Obiekt pojawił się blisko granicy Stanów Zjednoczonych i Meksyku około 2 tygodnie temu. Przyzwyczailiśmy się do faktu, że zawsze przy tego typu wydarzeniach powstają nagrania, z których niczego sensownego nie można odczytać, tym razem jednak jest inaczej.

Jakość filmu jest oszałamiająca, ale to właśnie budzi duże kontrowersje, czy aby nie jest to jakiś dron lub świetnie wykonana animacja komputerowa.

 


  • 0

#336

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nagranie z 7 lipca bieżącego roku wykonane na nowojorskim lotnisku JFK.

Startujący samolot Virgin Atlantic, a nad nim (albo obok niego), no właśnie - coś.

 

"Coś" nadlatuje od strony ogona i porusza się równolegle do lecącego samolotu.

"Coś" jest szybsze od startującego samolotu, bo najpierw go dogania, a później - wyraźnie go wyprzedza.

"Coś" zmienia kształt albo obraca się wokół własnej osi, bo na filmie widać, że w pewnym momencie staje się jakby krótsze.

Pytanie - czym jest to coś?

 


  • 0



#337

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6632
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja wiem, ja wiem! To coś jest czymś.

A tak poważniej, stawiam na robala, albo innego mucha, który leciał do krzaczków, które to są później widoczne. Ze względu na perspektywę, wygląda to tak, jakby robal posuwał szybciej od samolotu.





#338

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja wiem, ja wiem! To coś jest czymś.

A tak poważniej, stawiam na robala, albo innego mucha, który leciał do krzaczków, które to są później widoczne. Ze względu na perspektywę, wygląda to tak, jakby robal posuwał szybciej od samolotu.

 

"perspektywa" drogi kolego jest taka, że ten "owad" wylatuje zza samolotu, widać wyraznie, że obiekt pojawia się zza skrzydla. W dodatku jest szybsze niż wznoszący się samolot, który jest bliżej kamery. A więc musi byc naprawdę szybki. Jeśli to nie jest myśliwiec to odpowiedz może być tylko jedna.


  • 3

#339

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A nie może być to samolot startujący w inna stronę? Nie wiem czy na lotniskach tak jest, że startować można tylko w jedną stronę? Tu mi wygląda na samolot wznoszący się, który jest w miarę dalej od tego. Trochę kolory mi nie pasują co może wskazywać na samolot wojskowy. A wiadomo chociaż skąd nagrywano?(z  budynku, z zewnątrz?)


Użytkownik Ostrzewtlumie edytował ten post 04.08.2015 - 12:13

  • 0



#340

OpenYourMind.
  • Postów: 272
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Mi to np nie przypomina samolotu, wyglada jakby ten obiekt obracał sie wokół własnej osi, widac momentami jakby zmienial nawet kształt, no i ta szybkość. Powaznie myslisz że to może byc drugi samolot?


  • 0

#341

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 


 

"perspektywa" drogi kolego jest taka, że ten "owad" wylatuje zza samolotu, widać wyraznie, że obiekt pojawia się zza skrzydla.

To akurat wcale nie jest takie oczywiste, bo wyraźnie to widać jedynie, że skrzydło jest dość ciemne w miejscu gdzie przelatuje "coś", więc istnieje możliwość, że "coś" przelatuje jednak przed skrzydłem ale "zlewa" się z nim, raz - ze względu na słabą jakość nagrania, a dwa - ze względu na słaby kontrast obiektu w stosunku do skrzydła.


  • 0



#342

AlanX.
  • Postów: 88
  • Tematów: 0
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

To jest niesamowite wręcz, w jak horrendalny sposób sceptycy tłumaczą ewidentne dowody objawienia się NOLa. Mucha? Owad? Serio? Owad zmienia kształt w czasie lotu? Obraca się jak freesbie? Że o perspektywie już nie wspomnę...


  • -5

#343

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To jest niesamowite wręcz, w jak horrendalny sposób sceptycy tłumaczą ewidentne dowody objawienia się NOLa. Mucha? Owad? Serio? Owad zmienia kształt w czasie lotu? Obraca się jak freesbie? Że o perspektywie już nie wspomnę...

 

Ewidentny dowód? :facepalm: :facepalm:  :facepalm:  :facepalm:  :facepalm:  :facepalm:  :facepalm:  :facepalm:  :facepalm:  :facepalm:  :facepalm:  :facepalm:  :facepalm:  :facepalm:  :facepalm:  :facepalm:  :facepalm:  :facepalm:  :facepalm:  :facepalm:

Ty chyba nigdy ewidentnego dowody na oczy nie widziałeś. No ale czego się spodziewać po osobach, które uwierzą we wszystko co na jutabie znajdą : D

 

No oczywiście wiecznie żywy tekst jak się próbuje coś wyjaśnić(w ogóle jak tak można?!?! powinno się od razu przyklasnąć i nic nie podważać!) "znów sceptycy". To dopiero jest zadziwiające, nie liczą się poglądy danej osoby tylko to, że w danym temacie próbuje coś(o zgrozo) wyjaśnić. JEB! Łatka sceptyk i po problemie. Tego pana już nie słuchamy i jedziemy z kolejnym "ewidentnym dowodem". Co za proste myślenie, normalnie zero-jedynkowe.

 

EDIT:

Dla mnie to to nawet pod sam koniec ma kontury samolotowe(w 0:27). Niestety pikseloza(po przybliżeniu jeszcze większa) ale coś widać.

ufo.png


Użytkownik Ostrzewtlumie edytował ten post 04.08.2015 - 17:14

  • 2



#344

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6632
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Że o perspektywie już nie wspomnę...

A co? W szkole nie było? A tak nawiasem, nie jestem sceptykiem.

Vaqowsky@

Perspektywa jest tutaj o'key drogi kolego, problem jest inny, ale pishor o nim wspomniał i nie chcę się powtarzać. Jeżeli potrafisz dowieść, że ten ufol to nie robal, chętnie się z tym zapoznam i będę szczęśliwy, że nareszcie komuś to się udało.





#345

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A widziałeś kiedyś tak równo lecącego robala :) ?

 

Ja nie twierdze z gory, ze to UFO. Mówię tylko, że to na 100% nie jest robak. To na 100% maszyna, pytanie tylko - jakiego pochodzenia.

 

ps. Powtarzam, obiekt wyłania się zza statecznika, nic się tu nie zlewa. Obiekt jest ZA samolotem.


Użytkownik Vaqowsky edytował ten post 04.08.2015 - 22:55

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych