Skocz do zawartości


Zdjęcie

Obserwacje UFO - temat zbiorczy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
371 odpowiedzi w tym temacie

#316

Mastiff.
  • Postów: 274
  • Tematów: 25
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Odbicie światła to nie jest na pewno. Ciekawe w jakiej odległości się znajdowały się te obiekty od samolotu.

Zapewne własnie takie kule światła widzieli alianccy piloci podczas nalotów na III rzeszę.

Boję się tylko, że to ingerencja programu komputerowego....


  • 0

#317

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Boję się tylko, że to ingerencja programu komputerowego....

 

Z pewnością nie byłoby większym problemem wykonać taki fotomontaż.

 

Mnie zastanawia jedna kwestia. Ta nienaturalna cisza, którą słychać na nagraniu.

Właściwie poza tym "westchnięciem", zdziwionym(?) mruknięciem pod sam jego koniec (które nota bene zabrzmiało, jakby nagrywający postanowił cichutko zanucić fragment piosenki), słychać tylko szum silników. samolotu.

Ta zupełna obojętność - powiedziałbym stoicki spokój nagrywającego świadczyć musi o tym, że był on nieraz świadkiem podobnych zjawisk i traktuje je wręcz jako coś naturalnego.

Żadnych odgłosów zdziwienia, zaskoczenia, ekscytacji tym co widzi. Żadnego mruczenia do siebie, komentarzy dla oglądających - nic.

Ot, po prostu zobaczył trzy świecące obiekty za oknem, w milczeniu włączył kamerkę i sobie spokojnie nagrywał.

I nawet mu ręka nie drgnęła. Normalnie - skała, nie człowiek.

Brak też odgłosów innych osób znajdujących się w samolocie.

Za oknem jest widno, więc przynajmniej część pasażerów nie powinna spać (zakładam optymistycznie, że autor nagrania nie był jedyną osobą znajdującą się na pokładzie - bo to by było jeszcze dziwniejsze niż same obiekty). A skoro tak, to ktoś powinien był zauważyć te obiekty i jakoś (słyszalnie) zareagować.

Jakieś - Och, UFO! chociażby albo coś ten deseń.

 

Gdyby ktoś był z boku to sam autor filmiku powinien krzyknąć - Hej. Ludzie, zobaczcie!

Bo, to dość normalne, że jak się widzi coś tak niespotykanego, to człowiek nie panuje nad emocjami i chce się swoją obserwacją podzielić z innymi.

A tutaj - nic.

Bardziej to pasuje do fotomontażu, w którym ktoś filmuje sobie nudny krajobraz za oknem samolotu, po to, by po powrocie do domu wmontować do nagrania trzy świecące obiekty.

Co łatwiej jest z pewnością zrobić niż dodawać do tego jeszcze spreparowaną ścieżkę dźwiękową z odgłosami ekscytacji, czy zaskoczenia grupy osób.

No ale pewnie się mylę i to jest prawdziwe UFO, autora takie byle co, nie jest w stanie zaskoczyć, a inni ludzie w tym czasie spali, więc nie chciał on hałasować, żeby ich nie zbudzić.


  • 0



#318

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

to mruknięcie, nucenie piosenki jak to pięknie nazwałeś to "Oh my God".. Nagranie jest świetne i autentyczne. Ktoś pisał o lotnikach nad anglią.. Właśnie to widywali piloci i nazywali to "Foo Fighters"

 

Ja rozumiem pishor , że Ty nagle w samolocie zacząłbś się drzeć i wołać wszystkich na lewą stronę samolotu aby to zobaczyli ale ludzie na pewnym poziomie zachowują się stonowanie. To, że była cisza nie znaczy że inni tego nie widzieli. Mnóstwo osób przed nagrywającym mogło tego nie widzieć przez skrzydło, a dalej już mogłoby być za daleko aby utrwaliły się jakieś odgłosy zdziwienia. Poza tym nie wszyscy gapią się cały cxzas w okno szczególnie jak lot jest długi a ludzie latali już dziesiątki razy.


Użytkownik Vaqowsky edytował ten post 15.04.2015 - 01:33

  • 1

#319

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Ja rozumiem pishor , że Ty nagle w samolocie zacząłbś się drzeć i wołać wszystkich na lewą stronę samolotu aby to zobaczyli ale ludzie na pewnym poziomie zachowują się stonowanie.

Ludzie na pewnym poziomie, nie używają argumentów ad personam w takich dyskusjach.

Po pierwsze dlatego, że jest to niegrzeczne, po drugie dlatego, że niczego do dyskusji nie wnosi, a po trzecie - bo świadczy o braku lub słabości własnych argumentów.

Zapamiętaj to sobie na przyszłość, bo może to pozytywnie wpłynąć na jakość dyskusji, w których bierzesz udział.

 

To, że twój próg krytycyzmy jest mocno obniżony, przy ocenianiu tego typu nagrań nie oznacza, że wszyscy inni powinni reagować tak samo entuzjastycznie i nie móc wyrażać swoich wątpliwości.

 

Za ten zacytowany fragment masz ode mnie minusa, bo nie lubię jak mnie kultury uczy ktoś, kto sam jest z nią na bakier.

 

Nagranie jest świetne i autentyczne.

 

Że uznajesz je za świetne to jeszcze mogę zrozumieć ale na jakiej podstawie twierdzisz, że jest autentyczne?

Bo jest świetne?

A może masz coś, co mogłoby uzasadnić ta tezę? Jakieś argumenty na przykład?


  • 0



#320

Mastiff.
  • Postów: 274
  • Tematów: 25
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@Vaqowsky

 

Pisałem o pilotach nad III rzeszą, nie Anglią. 

Skąd wiesz, że własnie TO widywali ?

 

Moim zdaniem własnie to, że brak jest jakichkolwiek odgłosów ekscytacji pasażerów, świadczy na niekorzyść owego nagrania.

"hmm UFO ? Też mi coś" 


  • 0

#321

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Pishor nie tak miało zabrzmieć to co napisałem i przepraszam za to, że wyszło jak wyszło.

 

Już obaliłem ( w moim mniemaniu ) argument o "ciszy" reszty pasażerów ... dodam tylko, że ów podniecenie reszty pasażerów mogło nastąpić wcześniej, zanim ruszyło nagranie a dalej ludzie oglądali w ciszy i zdumieniu. W ogóle nie przemawia do mnie ten argument naprawdę... A jeśli ktoś twierdzi, że byłoby słychać jak ktoś tam do siebie 4 rzędy dalej mówi "woow" czy coś to polecam wycieczkę samolotem.

 

Skoro nie ma żadnych innych przeciwwskazań do tego materiału ( w moim mniemaniu ) uznaje je za autentyczne i tyle.


Użytkownik Vaqowsky edytował ten post 15.04.2015 - 21:46

  • 0

#322

hummin.
  • Postów: 220
  • Tematów: 11
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Zeznania pilotów potwierdzają, że widywali właśnie takie obiekty i nawet jeśli to jest fake to nic nie zmienia, ponieważ te obiekty istnieją. Czym są tego nie wiemy, jednak nie można podważyć zeznań tysięcy pilotów na przestrzeni dziesiątek lat, to by było nienormalne.


  • 1

#323

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Tajemnicze, niebieskie światła zostały zaobserwowane na Ukrainą.

Mieszkańcy, którzy byli świadkami tego niezwykłego zjawiska twierdzili, że widzieli kilka jasnych obiektów wylatujących z tej tajemniczej chmury.

 

Niestety jak dotąd nie ma żadnego konkretnego źródła, które mogłoby zweryfikować ten niecodzienny news.

 


  • 8



#324

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To fajne.

Moje pierwsze skojarzenie, to Skyline

A tak naprawdę, to wygląda jak spód tego statku z Dnia Niepodległości zanim oddał pierwszy strzał w NY (jak zbierał energię)

Chociaż ogólny klimat to taki bardziej z  Projekt: Monster


  • 0



#325

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niestety, ale wszystko przemawia za obróbka graficzną.

Kobieta patrząc na wyświetlacz filmuje sobie średnio ciekawy widok. Ok. 0:52 dostrzega bardzo ciemne chmury i z lekkim wystraszeniem mówi OMG.

Mała obróbka i mamy efekt.

Jest gdzieś na forum podobny filmik, na którym "zarejestrowano trzy świecące pojazdy lecące w konkretnym szyku przypominającym trójkąt."

Nagranie, też było wykonywane z "lotu ptaka", obiekty przemieszczały się koło jakiejś fabryki. Takie moje pierwsze skojarzenie, ponieważ tam ktoś wytłumaczył jak można łatwo zrobić efekt tych "świecących kul".


  • 1



#326

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

To, że takie obiekty można zrobić w programie graficznym wcale nie znaczy, że są sztuczne.


  • 0

#327

Cadavera.
  • Postów: 337
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Może i to banał ale jesli filmik z Ukrainy jest prawdziwy obstawiam ze to jakieś rzadko spotykane zjawisko meteorologiczno-przyrodnicze.


Niestety, ale wszystko przemawia za obróbka graficzną.

Kobieta patrząc na wyświetlacz filmuje sobie średnio ciekawy widok. Ok. 0:52 dostrzega bardzo ciemne chmury i z lekkim wystraszeniem mówi OMG.

Przepraszam Cooper ale gdzie Ty to widzisz? Ja tego fragmentu jakims dziwnym trafem nie moge odnaleść choć tak jak ty nie wierze by to było ufo


  • 0

#328

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@up

 

Źle wpisałem czas.

 

64frk7.jpg


  • 0



#329

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Obstawiam, że teraz Cadavera napisze, że chodziło jej o ten filmik z Ukrainy, a nie z samolotu, na co DBC zrobi tak :facepalm:  -  w sensie, że się nie zrozumieli :szczerb:


  • 2



#330

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kolejny film do analizy.

 

 

Ja obstawiam że to jakiś dron, a Wy?


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych