Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zmarł Steve Jobs


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1

defensis.
  • Postów: 356
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Współzałożyciel i charyzmatyczny były szef firmy Apple Inc. Steve Jobs zmarł w środę (czasu miejscowego) w Kalifornii, w wieku 56 lat - poinformowała firma w oświadczeniu późnym wieczorem.

"Z ogromnym smutkiem informujemy, że dziś odszedł Steve Jobs" - podała firma w oświadczeniu. Jego "geniusz, pasja i energia dały początek niezliczonym pomysłom, które wzbogacają nasze życie i czynią je lepszym"; "świat stracił wizjonera i geniusza kreatywności" - dodano.

Na stronie startowej firmy ukazuje się jedynie duże zdjęcie Jobsa oraz jego lata życia (1955-2011). Uruchomiona została internetowa księga kondolencyjna pod adresem [email protected].

Bill Gates, współzałożyciel konkurencyjnego wobec Apple Microsoftu i jednocześnie przyjaciel Jobsa, napisał w oświadczeniu: "Dla tych z nas, którzy mieli szczęście z nim pracować, był to (...) wielki zaszczyt". Wraz z żoną Melindą złożył kondolencje bliskim i przyjaciołom Jobsa.

Swój żal z powodu jego śmierci wyrazili m.in. prezydent USA Barack Obama z żoną Michelle, współzałożyciel Google'a Sergey Brin, założyciel portalu Facebook Mark Zuckerberg, dziennikarz stacji CNN Anderson Cooper oraz wiele innych osób.

Jobs był jednym z najsłynniejszych informatyków świata, nazywanym ikoną i legendą Krzemowej Doliny. Firmę Apple założył w 1976 roku z kolegą Steve'em Wozniakiem.

Najsłynniejsze produkty jego firmy - Mac, iPod, iPhone, iPad - zrewolucjonizowały nie tylko przemysł informatyczny, ale także telefonii komórkowej i muzyczny - podkreśla Associated Press.

Nie podano oficjalnej przyczyny śmierci Steve'a Jobsa, wiadomo jednak, że od lat cierpiał on na chorobę nowotworową.

W 2004 roku Jobs podał, że zdiagnozowano u niego rzadko spotykaną odmianę raka trzustki. W 2009 roku przeszedł operację przeszczepu wątroby. Od stycznia tego roku przebywał na bezterminowym zwolnieniu lekarskim, którego powodów nie podano do wiadomości publicznej. W sierpniu odszedł ze stanowiska dyrektora wykonawczego Apple Inc., pozostał jednak przewodniczącym rady nadzorczej firmy.

Steve Jobs miał żonę i troje dzieci. (ekb, mj)

Źródło

Użytkownik defensis edytował ten post 06.10.2011 - 06:37

  • 0



#2

Frezer22.
  • Postów: 31
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Pewnie poszedł do piekła za to że wynalazł diabła która ludzkość pochłania.I to wydarzenie pokazuje że człowiek to marna istota i nawet tacy wynalazcy umierają.Ateiści strzeżcie się bo nie znacie dnia ani godziny!!

 Edycja: Kurczak

Dołączona grafika

Jeśli chciałeś być dowcipny, to Ci się nie udało. Nie próbuj więcej takich zagrywek, bo nie skończy się tylko na upomnieniu.


  • -45

#3

Anka.
  • Postów: 21
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pewnie poszedł do piekła za to że wynalazł diabła która ludzkość pochłania.I to wydarzenie pokazuje że człowiek to marna istota i nawet tacy wynalazcy umierają.Ateiści strzeżcie się bo nie znacie dnia ani godziny!!

A to Chrześcijan, czy jakikolwiek wyznawca innej religii zna dzień i godzinę swojej śmierci?

Cóż tu napisać, no, przykro, jednak życie toczy się dalej.

Użytkownik Anka edytował ten post 06.10.2011 - 08:09

  • 1

#4

Canaris.

    God Emperor of Mankind

  • Postów: 641
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Człowieka szkoda chociaż jestem zdecydowanym przeciwnikiem Maca.


Pewnie poszedł do piekła za to że wynalazł diabła która ludzkość pochłania.I to wydarzenie pokazuje że człowiek to marna istota i nawet tacy wynalazcy umierają.Ateiści strzeżcie się bo nie znacie dnia ani godziny!!

Forum Radia Maryja to nie ten adres mój drogi.

Zaczynam odliczanie do pojawienia sie teori spiskowych na temat jego śmierci i zaliczenia go w poczet herosów zlikwidowanych przez NWO ...
3...2...1..

Użytkownik Canaris edytował ten post 06.10.2011 - 10:20

  • 11



#5

Serail.
  • Postów: 428
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 26
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bo to było tak. Masoni chcieli, żeby w iPadach ukrywać niewielkie czipy, za pomocą których mogliby przejąć kontrolę nad naszymi umysłami. Steve Jobs nie chciał się na to zgodzić, chociaż nie był już szefem Apple i stoczył bohaterską walkę na dachu wieżowca, którą niestety przegrał i zmarł. Taka teoria może być?

A tak na poważnie, przykro że ktoś taki zmarł. Z drugiej strony pokazuje to, że przemysł IT swoje lata już ma. Powoli zaczynają wymierać wielcy wynalazcy z tej branży. Kto by pomyślał.
  • 1



#6

Cmb.
  • Postów: 332
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Oj to niespodziewane, kiedy przeczytałem, że odchodzi z Apple, myślałem, że pożyje jeszcze parę lat w spokoju... A tu taka informacja. Na pewno można powiedzieć, że przysłużył się rozwojowi komputeryzacji i należą mu się za to podziękowania.
  • 1

#7

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zawsze podziwiaem go za innowacyjność i kreatywność. Dla mnie był kimś kto otworzył wzornictwo najwyższych lotów dla masowego odbiorcy. Bo sprzęt Apple właśnie przedstawia sobą taką wartość.
  • 0



#8

barakudo.
  • Postów: 237
  • Tematów: 6
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

A to Chrześcijan, czy jakikolwiek wyznawca innej religii zna dzień i godzinę swojej śmierci?


Nie macie wbudowanego Troloradar ?
Toż to prowokacja, a Jobsa szkoda, łatwego życia nie miał a jednak wybił się ponad przeciętność
  • 0

#9 Gość_Anima Damnata

Gość_Anima Damnata.
  • Tematów: 0

Napisano

A ja powiem szczerze, że nigdy nie było mnie stać na otaczanie się produktami Apple. Mogę je tylko podziwiać za niesamowity dizajn - za którym stoi(stał) właśnie Jobs.
  • 0

#10

klaq.
  • Postów: 98
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może Steve nie był innowatorem, jednak umiejętnie korzystał z gotowych już narzędzi jak pisarz, który składa w spójną całość słowa, które każdy już zna. Mną wstrząsnęła ta wiadomość, miał taki sam rocznik jak mój ojciec. Czuje się jakby właśnie umarł JFK, Martin Luther King... nie bał się marzyć jak oni, nie bał się realizować własnych fantazji. Po prostu był wielkim człowiekiem, można nie lubić samego Apple, ale Steve był kimś i nadal nim będzie przez wiele dekad.
  • 0

#11

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja jeszcze tylko zaznaczę, że Jobs był wizjonerem i projektantem. Odpowiedzialnym za ceny i strategie biznesową firmy (flash, cenzura na app store itd) odpowiada obecny CEO.

Teraz apple to samo zło. :)

Pozdrawiam
  • 0

#12

defensis.
  • Postów: 356
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Już nie chodzi o firmę apple, tylko o człowieka, który pomimo przeszkód i tak postawił na swoim, nie poddał się nawet wtedy jak jego wspólnik pozbawił go stołka w pixxarsie, założył apple i po prostu wykupił swoją pierwszą firmę. Nie zapominajmy też, że w erze microsoftu i windowsa stworzył godnego konkurenta i przy tym zawsze zachował twarz a jego strój, czarny golf, jeansy i białe adidasy są jego znakiem rozpoznawczym. Choć sam twierdzę, że iphone to najgorsza rzecz jaką można było zrobić dla biznesu GSM szanuje tego człowieka za wytrwałość i przede wszystkim za wielki udział w dziedzinie IT!

Zostawił żonę i trójkę dzieci, umarł na straszną chorobę. Kolejny dowód, że za żadne pieniądze zdrowia się nie kupi. A nie był wcale taki stary.

Użytkownik defensis edytował ten post 06.10.2011 - 16:06

  • 4



#13

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

nie znam gościa - no ale z tego co widzę, to odszedł jako wielki człowiek. Też chciał bym umrzeć jako ktoś a nie jako anonim :D

Użytkownik Ronaldo edytował ten post 06.10.2011 - 17:09

  • 0

#14

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dzisiaj się rano od kolegi dowiedziałem. Byłem w szoku. Szkoda człowieka, bo odstawiał świetną robotę. Będzie go brakować.
  • 0



#15

Frezer22.
  • Postów: 31
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

To wieloletniego użytkownika traktuję się ostrzeżeniami za to że mówi prawdę? To nazywacie prowokacją? Wy jak obrażacie katolików to dobrze? Napisałem strzeżcie się ateiści to teraz ateista mi dał minusa? Haha to śmieszne ,wy co nieśmiertelni? Że mam takie poglądy to macie mnie prześladować? Kiedyś w te słowa nie wierzyłem ale teraz w nie wierze "Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować" Te zachowanie świadczy o tym jak bardzo się boicie prawdy ...Jeszcze może krzyczcie ,,Na krzyż z Nim'' !

 Edycja: Kurczak

Dołączona grafika

Poprzednio dostałeś upomnienie, a nie ostrzeżenie -- a to spora różnica. Teraz dostajesz kolejne upomnienie za offtop. Trzeciego upomnienia już nie będzie, więc bądź tak miły i skup się na rzeczowej dyskusji na temat poruszony w tym wątku.
  • -2


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych