Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kod Biblii - kto chciał nas ostrzec?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1

Serail.
  • Postów: 428
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 26
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Od autora: Jestem człowiekiem niewierzącym, chociaż wychowywany byłem w rodzinie, która regularnie uczęszczała do kościoła. Jeśli uznać, że "zaliczanie" mszy w każdą niedzielę i w większość świąt czyni katolika, to tak - przez całe dzieciństwo byłem katolikiem. Pomimo wielu dyskusji, analizowania Pisma Świętego oraz zapoznawaniu się z materiałami dotyczącymi religii, nic nie było w stanie skłonić mnie do tego, aby ponownie uwierzyć w Boga. Po książkę Michaela Drosniniego sięgnąłem z czystej ciekawości, jednak już w trakcie czytania jej pierwszej części wiedziałem, że nie tyle nawrócę się, lecz, że istnieją na tym świecie zjawiska, których nie można wytłumaczyć w racjonalny sposób. Kod Biblii początkowo traktowałem jako tanie hasło reklamowe, które postanowił wykorzystać kolejny fanatyk New Age. Myliłem się - Kod istnieje naprawdę, a nasze losy, od początku do samego końca są zapisane w księdze, którą blisko miliard ludzi na świecie uważa za świętość.


Wstęp

Jak rozpoznać można kod, który na pozór wydaje się niezaszyfrowanym przekazem, z którego każdego dnia korzystają miliony ludzi na całym świecie? Zanim odpowiemy sobie na to pytanie, należy zapytać samego siebie, dlaczego ktokolwiek miałby szukać tajemnego kodu tam, gdzie nikt się go nie spodziewa? Natomiast Izaak Newton, a kilkaset lat później doktor Elijahu Rips, rozpoczęli poszukiwania ukrytych przekazów w jednej z najstarszych ksiąg w historii ludzkości - Biblii. Nikt nie spodziewał się jakichkolwiek efektów, niektórzy nawet traktowali badania Ripsa jako oznakę religijnego fanatyzmu. Jak pokazał czas, nie mieli oni racji. Kod Biblii został odnaleziony, potwierdzony przez niezależnych naukowców i specjalistów, częściowo rozszyfrowany i - ku przerażeniu ludzi - prawdziwy pod każdym kątem.

Według mitologii chrześcijańskiej, Mojżesz na górze Synaj otrzymał od Boga zbiór tekstu, który miał posłużyć przyszłym pokoleniom za swego rodzaju poradnik, wskazujący sposób życia bogobojnego i pobożnego człowieka. Tekst ten, zdaniem biblistów, w swej niezmienionej formie wciąż znajduje się w obiegu. Hebrajska, czyli oryginalna, wersja Starego Testamentu pochodzić może zatem wprost od istoty, którą chrześcijanie nazywają "Bogiem", natomiast sceptycy "inteligentnym bytem". Czy w takiej sytuacji możliwe jest, że oprócz praw i przykazów, Bóg postanowił przestrzec ludzkość przed mityczną apokalipsą, a także wszystkimi wydarzeniami z historii naszej planety, które miały wpływ na rozwój bądź stopniowy upadek naszej cywilizacji? Ci z was, którzy czytają Biblię obruszą się po przeczytaniu tych słów i stwierdzą, że przecież tak jest. Bo czyż Pismo Święte nie określa warunków, które gwarantują chrześcijanom zbawienie, zwane także życiem wiecznym? Przestrzegając ich można uniknąć Apokalipsy. Dla mnie jednak, niezmordowanego ateisty, są to tylko mrzonki, które nie zawierają w sobie ani źdźbła prawdy. W takim razie, dlaczego powstał ten artykuł? Ponieważ Istota, które według legendy podyktowała Mojżeszowi ST, ukryła w nim opisy wszelkich wydarzeń, które miały, mają oraz będą miały miejsce. Nie mam na myśli ogólnikowych przepowiedni pisanych przez Nostradamusa i jemu podobnych, które można interpretować w dowolny sposób. W Piśmie znajdują się daty, nazwiska oraz miejsca, bezbłędnie powiązane między sobą. Kwestia Kodu Biblii, to nie kwestia tego, czy wierzyć, lecz tego, jak potraktować przepowiednie ukryte w jednej z najświętszych ksiąg ludzkości.

Jak odnaleźć klucz?

Izaac Newton, wielki uczony, który żył na przełomie XVII i XVIII wieku znany jest przede wszystkim ze swych osiągnięć w materii fizycznej, jednak - jak podają wszelkie źródła biograficzne - najbardziej fascynowała go Biblia i to, co może być w niej ukryte. Większość swego życia poświęcił na analizę Pisma Świętego. Jestem przekonany, że Biblia jest Słowem Bożym, napisanym przez tych, których On inspirował. Studiuję ją codziennie. - miał mawiać Newton, według autora jednej z licznych biografii. Nie udało mu się rozpracować Kodu z prozaicznej przyczyny. Opierając się na zasadzie prawdopodobieństwa, jeśli zbiór jest wystarczająco obszerny, to uda się znaleźć w nim ciąg wyrazów, licząc odstępy pomiędzy kolejnymi znakami. W przypadku Zbrodni i Kary oraz Wojny i Pokoju w przekładzie hebrajskim udało znaleźć się pojedyncze wyrazy, czasami nawet ich ciągi, jednak nigdy nie tworzą one sensownych zdań, nie mówiąc o sprawdzających się przepowiedniach. Matematycy uważają, że prawdopodobieństwo 1:100 jest wystarczającym dowodem na to, że coś nie jest dziełem przypadku. Kod Biblii, czyli zapisane ciągi zdań, które mają potwierdzenie w historii nie tylko spełniają ten wymóg, lecz także go przekraczają. Na kartach Pisma Świętego odnaleziono przekazy o prawdopodobieństwie 1:1000, a nawet 1:1000000. To nie może być zbieg okoliczności, to musi być celowy zabieg. Jednak kto mógłby zamieścić informacje o wszystkich wydarzeniach na świecie na kilka tysięcy lat przed ich nadejściem? Newton, wraz z doktorem Ripsem uważali, że to Bóg. Ja, jako ateista, nie mogę zaakceptować takiego wytłumaczenia. Z pomocą przychodzi jednak sam Kod Biblii.

Dołączona grafika


Język hebrajski jest podobny do znanych nam współcześnie języków. Pewne zwroty pełnią funkcję określające różne słowa, więc "Kod Biblii" można również przetłumaczyć jako "ukrył Biblię". Zastanawiać można się, co oznaczać może zdanie "ukrył Biblię, zapieczętował przed Bogiem"? Czyżby jakaś inteligencja w jednej księdze zawarła drugą, tym razem ukrytą? Jaki miałoby to sens? Czy nie prościej byłoby dać ludzkości księgę z zapisanymi otwarcie kartami historii? I na to pytanie znajdziemy odpowiedź w Starym Testamencie.

Dołączona grafika


Powyższy fragment mówiący o zapieczętowaniu księgi jest napisany jawnie na łamach Biblii, jednak tuż pod nim zaszyfrowane jest słowo "komputer". Świadczyć może to o fakcie, że dopiero w momencie wynalezienia komputera, będziemy gotowi, aby zapoznać się z Kodem. Czy oznacza to, że wtedy rozpocznie się początek końca? Początek czasów ostatecznych? Biblijnej Apokalipsy? Na to wskazuje ten i kilkanaście innych przypadków opisanych w hebrajskim Starym Testamencie, a raczej ukrytych w Starym Testamencie.

Dzisiaj, kiedy autentyczność Kodu Biblii jest potwierdzona, jego badaniem zajmują się najbardziej prestiżowe uczelnie na świecie, m.in. Yale, rządy, w tym rząd USA oraz Izraela, a także agencje wywiadowcze, w postaci chociażby CIA. Każda z wymienionych wyżej instytucji potwierdziła autentyczność Kodu Biblii oraz na bieżąco analizuje ją pod kątem informacji w niej ukrytych, aby przeciwdziałać konfliktom lub aktom terroru. Nie zawsze jednak odpowiedni fragment udaje się odnaleźć na czas.

Tragedie, których można było uniknąć

Pomyślcie o wydarzeniu, które zmieniło losy świata. Wydarzeniu, którego byliście świadkami, które odcisnęło na was piętno, chociaż nie dotknęło personalnie. Z pewnością część czytelników wspomni pamiętny 11 września 2001, kiedy to w wieże World Trade Center uderzyły samoloty. Abstrahując od teorii spiskowych na temat inside job, związków z rządem USA czy pozostałych opracowań konspiracyjnych, Biblia dokładnie przewidziała wydarzenia, które miały miejsce na Manhatanie.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Zaskakujące jest nie tylko to, że wyrażenie "bliźniacze wieże" znajduje się w Biblii, lecz przede wszystkim to, że w jego sąsiedztwie odnaleźć możemy słowo "samolot", "Bin Laden", "spowodował zawalenie" oraz "dwukrotnie" (przypomnijmy, że atak na WTC w 2001 nie był pierwszą próbą zamachu na wieże). Oznaczać to może jedno. Nie tylko ktoś już kilka tysięcy lat temu zakodował w świętym piśmie Chrześcijan słowa wówczas nieznane, lecz w niewielkim, acz równym odstępie opisał dokładnie zamachy z 11 września. Wskazał organizatora zamachu, opisał jego skutki oraz sposób przeprowadzenia. W dalszej części Starego testamentu znajduje się wzmianka o ataku na Pentagon oraz pilocie, który porwał samolot, wymieniając go z nazwiska. Jakie może być prawdopodobieństwo takiego układu słów?

C.D.N



Notka odautorska: W drugiej części artykułu znajdą się pozostałe spełnione przepowiednie, w tym dotyczące Polski, notki opisujące przyszłe wydarzenia oraz lokalizację klucza Kodu Biblii. Wszelkie materiały graficzne pochodzą z książek Kod Biblii oraz Kod Biblii 2: Odliczanie autorstwa Michaela Drosnina, nakładem wydawnictw Cis oraz W.A.B. Zostały one opublikowane w niezmienionej formie, nie zostały poddane obróbce komputerowej ani innym formom ingerencji zewnętrznej. Informacje zawarte w tym artykule zostały przeze mnie przeanalizowane i potwierdzone, jeśli jednak znajdują się w nim błędy, to są one spowodowane moją błędną interpretacją. Opracowanie artykułu na potrzeby Vortalu paranormalne.pl. Dalsza publikacja tylko za zgodą autora.

Użytkownik Gniewny edytował ten post 23.11.2011 - 21:28

  • 5



#2

Goosfraba.
  • Postów: 324
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Proponuję obejrzeć:

Mój odnośnik
  • 20

#3

Jurigag.
  • Postów: 74
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Omg ? Wierzysz w coś takiego ? W każdej książce możesz sobie znaleźć takie słowa z których wybierzesz pojedyncze literki i ułożysz całkiem logiczny ciąg.

O ja, każda książka ma kod biblii pewnie ?!

Temat jak dla mnie bez sensu i do zamknięcia ;/
  • 0

#4

Andy-1970.
  • Postów: 345
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Taka sama bzdura jak numerologia.
  • 0

#5

Jęk Lodowatych Ulic.
  • Postów: 326
  • Tematów: 11
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wszystko fajnie i spoko tylko że te przepowiednie z "kodu biblii " sprawdzają się już po fakcie więc dla mnie jest to bzdura bo z każdej książki można coś takiego zrobić czyli wyszukać sobie taki kod więc można temat zamknąć
  • 1

#6

xavras06.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nawet jeśli to byłaby prawda (faktycznie jest to ukryty przekaz), to nie dawałby nam wiele. Bardzo łatwo jest szukać przepowiedni dotyczących wydarzeń, które już się stały. Natomiast w jaki sposób znaleźć informacje o przyszłości? Szczególnie jeśli nie znamy słów-kluczy, które tu są tak ważne? Więc nie byłoby to ostrzeżenie ale raczej drwina ze strony tej Istoty/Boga. :mrgreen:

Po za tym nie popadajmy w paranoję. Zamachy z 11 września, oprócz tego, że był to policzek w twarz wymierzony jedynemu współczesnemu supermocarstwu i wielka tragedia narodu amerykańskiego, nie miały (według mnie) aż takiego historycznego znaczenia. Oczywiście: nakreśliły politykę zagraniczną USA na długie lata, wpłynęły na sytuację geopolityczną (szczególnie na Bliskim Wschodzie) ale za kilkadziesiąt lat będzie to tylko jedna z wielu dat w podręczniku. Szukanie tutaj oznaki nadchodzącej apokalipsy to tak, jakby uważać Katastrofę Smoleńską za punkt zwrotny historii świata. Większy wpływ na przyszłe losy naszej cywilizacji ma tak naprawdę obecny kryzys gospodarczy, ale on już nie jest tak spektakularny, więc w przepowiedniach jakoś nikt o tym nie mówi. ;p
  • 1

#7

Serail.
  • Postów: 428
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 26
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Proponuję obejrzeć:

Mój odnośnik

Dobre. :D

A teraz od początku.

Omg ? Wierzysz w coś takiego ? W każdej książce możesz sobie znaleźć takie słowa z których wybierzesz pojedyncze literki i ułożysz całkiem logiczny ciąg.

O ja, każda książka ma kod biblii pewnie ?!

Temat jak dla mnie bez sensu i do zamknięcia ;/


Oczywiście, że wierzę, ponieważ - o czym pisałem - tylko w Biblii znajduje się logiczny ciąg ułożony w równych odstępach znaków. Chociaż filmik podany przez kolegę wyżej stał się jednym z moich ulubionych, to Moby Dick jest analizowany podobnie, lecz nie identycznie. Naukowiec ten wybierał ciągi wyrazów zaszyfrowanych i łączył je z normalnie widocznymi, co obala tezę, jakoby takowy kod znajdował się w każdej książce. Co do zamknięcia tematu, pozwól, że to moderatorzy lub admin zdecyduje, jaki temat nadaje się do zamknięcia. Jeśli jednak Ci się nie podoba, to śmiało możesz zaraportować.

Taka sama bzdura jak numerologia.

Mylisz się, Kod i numerologia to dwa zupełnie inne zagadnienia, nie mające ze sobą zbyt wiele wspólnego.

Wszystko fajnie i spoko tylko że te przepowiednie z "kodu biblii " sprawdzają się już po fakcie więc dla mnie jest to bzdura bo z każdej książki można coś takiego zrobić czyli wyszukać sobie taki kod więc można temat zamknąć


Mam wrażenie, że trójka powyższych komentatorów nie czytała mojego artykułu. Przecież opisuję tam te kwestie, a w zapowiedzi kolejnej części artykułu obiecałem, że rozwinę wątek. Nie rozumiem waszych reakcji, naprawdę.

Nawet jeśli to byłaby prawda (faktycznie jest to ukryty przekaz), to nie dawałby nam wiele. Bardzo łatwo jest szukać przepowiedni dotyczących wydarzeń, które już się stały. Natomiast w jaki sposób znaleźć informacje o przyszłości?

Zdaniem autora książki, kilku uczonych fizyków i matematyków oraz specjalistów z wywiadu, klucz umożliwiający odkrycie całości Kodu Biblii znajduje się w rejonie Morza Martwego, gdzie trwają obecnie prace archeologiczne.

więc w przepowiedniach jakoś nikt o tym nie mówi. ;p

Zgadzam się z Tobą, że znacznie łatwiej odnaleźć przepowiednie tego, co już się wydarzyło. To jest niewątpliwie najsilniejszy as w rękawie przeciwników przepowiedni, jednak konflikt na bliskim wschodzie został przepowiedziany na dwa miesiące przed jego wybuchem, a śmierć izraelskiego premiera na rok przed zamachem, na co są stosowne dowody w postaci listów z datami oraz zeznań m.in. izraelskich generałów oraz pracowników ministerstwa obrony.
  • 4



#8

Jęk Lodowatych Ulic.
  • Postów: 326
  • Tematów: 11
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Tylko jeżeli wszystko jest zapowiedziane i spisane w kodzie biblii to oznacza ze nie mamy wolnej woli którą teoretycznie posiadamy bo tak bóg powiedział i o ile istnieje ten bóg to oznacza że z góry jest ustalone wszystko na tym świecie i tez to kto trafi do piekła i nieba
  • 2

#9

Serail.
  • Postów: 428
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 26
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Według Drosnina, autora Kodu Biblii, Stary Testament mówi o tym, co może się wydarzyć po to, żeby można było tego uniknąć. A minusowanie mojej wypowiedzi, merytorycznej zresztą, jest dziecinne. Wolna Wola zatem istnieje, mój drogi, zresztą nigdy tego nie kwestionowałem, ponieważ jestem ateistą i w Boga nie wierzę.

Użytkownik Serail edytował ten post 05.10.2011 - 13:16

  • 0



#10

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Tylko jeżeli wszystko jest zapowiedziane i spisane w kodzie biblii to oznacza ze nie mamy wolnej woli którą teoretycznie posiadamy bo tak bóg powiedział i o ile istnieje ten bóg to oznacza że z góry jest ustalone wszystko na tym świecie i tez to kto trafi do piekła i nieba


Nie zgodzę się. Każdy z nas jest kowalem swojego losu. Pamiętaj, że Bóg istnieje poza czasem i przestrzenią, a więc to co wydarzyło się, dzieje się i się wydarzy On już od początku wiedział, nie dlatego, że nas całkowicie kontroluje, ale że wiedział jak MY postąpimy. Przykład : Stoisz na skrzyżowaniu. Skręcasz w prawo : natkniesz się na dziewczynę, która odmieni całe Twoje życie, ożenisz się, masz 3 dzieci, zamieszkujesz w Warszawie, masz tam pracę, znajomych itd. Skręcasz w lewo : nie spotkasz owej dziewczyny, nie masz dzieci, jesteś singlem, zamieszkujesz w Krakowie, masz tam pracę, innych znajomych i przyjaciół, bo na tamtych nigdy się nie natknąłeś. Jedziesz prosto : bierzesz udział w wypadku, giniesz. Heh, podobnie było ze mną w tym roku, idąc do liceum miałem podział na grupy i losowanie. Znajdę się w klasie A czy B? Było 50% szans na A i 50% na B. Jestem w B i wiem, że moje życie kompletnie inaczej się potoczy niż, gdybym znalazł się w tej drugiej klasie. Wszystko, gdzie będę studiował, gdzie będę pracował i mieszkał, jeśli sobie kogoś znajdę to nie będzie to ta sama osoba niż w drugim przypadku, w innym wieku umrę itp. Mogłem się wymienić karteczką i odmienić całkowicie swoje życie (na lepsze lub gorsze), ale tego nie zrobiłem, JA zadecydowałem o swoim losie. Co to artykułu to ciekawy, czekam na drugą część, jednakże sceptycznie do tego podchodzę, bo do końca w to nie wierzę, raczej jako taką ciekawostkę traktuję ;)
  • 0



#11

barakudo.
  • Postów: 237
  • Tematów: 6
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Taaa, postawie sobie kapliczke w domu na cześć CKM'u bo właśnie udało mi się ułożyć słowo "apokalipsa"...
Panowie bądzmy poważni.
"tylko w Biblii znajduje się logiczny ciąg ułożony w równych odstępach znaków"
Chyba kpisz...
weź do ręki DOWOLNĄ książkę z więcej jak 2 stronami i poszukaj, dam sobie uciąć rękę że znajdziesz jakieś "proroctwo"

Użytkownik barakudo edytował ten post 11.11.2011 - 14:08

  • 0

#12

Cmb.
  • Postów: 332
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Biblia ma ten plus że jest długa, przez co jest więcej możliwości. Nie ma co się oszukiwać, kolega dał bardzo dobry filmik unaoczniający prawdę, na upartego można znaleźć "przepowiednie" w każdej książce.

tylko w Biblii znajduje się logiczny ciąg ułożony w równych odstępach znaków.


Tak, to teraz spójrz na zdjęcia które dałeś i obejrzyj jeszcze raz filmik, przemyślisz to zdanie jeszcze raz.
  • 0

#13

hannibal.
  • Postów: 57
  • Tematów: 4
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Czytałem książkę Drosnina. Książka jest ciekawa, nie powiem, ale jestem sceptyczny do tego. To o czym mówicie- w każdej książce da się znaleźć co się chce. Zwłaszcza, jeśli wiemy, czego szukamy.
  • 0

#14

Engined.
  • Postów: 43
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wolna wola istnieje? Mam duże wątpliwości. Jest znany w historii przynajmniej jeden przypadek, gdy Bóg ingerował w "wolną wolę" ludzi, i nie pozwolił im rozpętać niszczycielskiej III Wojny Światowej, zresztą przeczytajcie poniższy tekst:

Mijają następne trzy lata pełne politycznych napięć. Świat obserwuje eskalację zbrojeń. Z jednej strony Andropow i Czernienko, z drugiej Reagan. Kreml i Biały Dom gromadzą coraz więcej pocisków nuklearnych, którymi celują w siebie nawzajem. W tym krytycznym dla losów całej ludzkości czasie Papież decyduje o dokonaniu poświęcenia Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi. Ma ono miejsce 25 marca 1984 r. Siostra Łucja, powie później, że była to dokładnie taka konsekracja, o jaką Maryja prosiła w Fatimie.

W Pięćdziesiątnicę tego aktu (to też wielce znamienne) wypada kolejna rocznica objawień i jednocześnie 3 rocznica zamachu. (13 maja) Wówczas na Dalekiej Północy dochodzi do wydarzenia o którym świat nie szybko usłyszał, gdyż Rosjanie otoczyli je "mgłą tajemnicy".
W Siewieromorsku, radzieckiej bazie nuklearnej na Morzu Północnym ma miejsce niewyjaśniony wybuch i pożar, który niszczy ją doszczętnie wraz ze zgromadzonymi tam pociskami nuklearnymi. Według Alberto Leoni, eksperta historii militarnej "po zniszczeniu arsenału w Siewieromorsku, dzięki któremu ZSRR kontrolował obszar Oceanu atlantyckiego, komuniści nie mieli żadnej szansy na zwycięstwo w konfrontacji nuklearnej." W ten sposób opcja użycia siły przez blok sowiecki stała się nierealna.


Do dziś niewiele wiemy o tym, jaka była przyczyna i ile osób zginęło. Według amerykańskiego czasopisma Jane’s Defence Weekly, była to największa katastrofa, jaka zdarzyła się w sowieckiej flocie od czasów II wojny światowej. Poziom strat, zniszczonych w eksplozjach pocisków i amunicji był tak wysoki, że przez następne pół roku, sowiecka flota przestała się liczyć jako realna siła bojowa. Według szacunkowych danych w trakcie zdarzenia zostało zniszczonych 580 z 900 znajdujących się w posiadaniu floty rakiet ziemia-powietrze SA-N-1 i SA-N-3 oraz prawie 320 z 400 zdolnych do przenoszenia ładunków nuklearnych pocisków SS-N-3 i SS-N-12.

Dla osób odczytujących "znaki czasu" nie bez znaczenia jest to, że owo wydarzenie miało miejsce w dwa miesiące po uroczystej konsekracji na placu św. Piotra, a dokładniej 13 V 1984 r, a więc w podwójną rocznicę objawień fatimskich oraz zamachu na Ojca Świętego. Siostra Łucja, krótko przed swoją śmiercią, powiedziała w jednym z wywiadów: "Konsekracja dokonana na placu św. Piotra w 1984 r. uratowała świat od wojny nuklearnej, która wybuchłaby w 1985 r." Paradoksalnie o prawdziwości jej słó może świadczyć wstydliwe milczenie jakie wokół tej gigantycznej katastrofy panuje w mediach całego świata. Zdarza się też, że niektóre źródła przesuwają jej datę na 17 maja, choć znacznie częściej jako dzień wybuchu podawana jest prawidłowa data 13 maja. Zbyt to wszystko jest nadprzyrodzone, by pozwolić ludziom nad tym się zastanawiać.

A przecież konsekwencje geopolityczne tego co zdarzyło się w Siewieromorsku są dużo głębsze niż wszystkich innych spektakularnych katastrof razem wziętych. Rosja sowiecka, to Reaganowskie "imperium zła" zmuszona została do natychmiastowej i bezwarunkowej kapitulacji, która nastąpiła już kilka miesięcy później wraz z objęciem stanowiska sekretarza generalnego KPZR przez Michaiła Gorbaczowa.

http://konservat.pl/...9&path=arty2011
  • 1

#15

Synkretysta.
  • Postów: 61
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ostatnio czytałem "Also sprach Zarathustra" autorstwa Friedrich Wilhelm Nietzsche. I muszę wam powiedzieć że przepowiedział on kryzys 1939 roku! Normalnie jest tam opis 2 wojny światowej ! Jak nic tylko czekać na kryzys 2015 roku kiedy na Wall Street w "czarny czwartek" nastąpi znów kryzys. <joke (lubię sobie tak czasem napisać coś bezsensu, aby pokazać naiwność i tępotę ludzką)>
Biblia = zbiór rad spisanych przez ludzi dla ludzi. Zakres interpretatorski jest zmienny, kiedyś kastracja była powszechna dziś już nie. Polecam autorowi tego tekstu dokonać tego zbawiennego czynu: Dla dobra ludzkości ! I wszystkich nacji.

Czytając "Heretyków Diuny" Franka Herberta też możemy szukać algorytmów, występowania, powtarzalności się literki "a". Zapewne znajdziemy tam wiele przepowiedni. A zdania ekstraspekcyjne dodają nam otuchy na lepsze jutro.

Wolna wola istnieje? Mam duże wątpliwości.

Z tą częścią zdania sie jak najbardziej zgadzam. Posiadamy wole arbitralną, nigdy wolną. Ograniczają nas czynności organizmu, cała piramida potrzeb. No chyba że dla kogoś (wolność absolutna) "Wolna wola" to decyzja pomiędzy "bułka z masłem czy z szynką."

Bóg ingerował w "wolną wolę" ludzi, i nie pozwolił im rozpętać niszczycielskiej III Wojny Światowej, zresztą przeczytajcie poniższy tekst:

Zastanawiam się jak radzą sobie tacy ludzie. "Niech sie dzieje wola nieba z nią sie zawsze zgadzać trzeba"

Oczywiście, że wierzę, ponieważ - o czym pisałem - tylko w Biblii znajduje się logiczny ciąg ułożony w równych odstępach znaków. Chociaż filmik podany przez kolegę wyżej stał się jednym z moich ulubionych, to Moby Dick jest analizowany podobnie, lecz nie identycznie. Naukowiec ten wybierał ciągi wyrazów zaszyfrowanych i łączył je z normalnie widocznymi, co obala tezę, jakoby takowy kod znajdował się w każdej książce. Co do zamknięcia tematu, pozwól, że to moderatorzy lub admin zdecyduje, jaki temat nadaje się do zamknięcia. Jeśli jednak Ci się nie podoba, to śmiało możesz zaraportować.

Tak istotnie trzeba się zgodzić z przedmówcą nie w każdej książce występuje biblijny kod. Nie doszukiwałbym się go w "Mendlu gdańskim" mogło by mi kartek braknąć. Lecz zaskakujące jest to że owy algorytm jest "tak ściśle tajny" że wręcz nie istnieje. Zapewne go ludzkość odnajdzie dwa dni po końcu świata, tz. nigdy.

przepowiedziany na dwa miesiące przed jego wybuchem, a śmierć izraelskiego premiera na rok przed zamachem, na co są stosowne dowody w postaci listów z datami oraz zeznań m.in. izraelskich generałów oraz pracowników ministerstwa obrony.


Przepowiednia konfliktu. Oczywiście nie istnieje coś takiego jak prawdopodobieństwo bo po co. A konflikt rzecz jasna rozpoczął sie ad hoc. Nikt obecnie nie robi planów strategicznych oprócz wielkich korporacji, istotnie wojsko jest na to za głupie. Zamach oczywiście też nie był zaplanowany. Przecież logicznym faktem jest to że jedno jest następstwem drugiego. Ludzie niewygodni, którzy zbliżają sie do politycznej granicy zostaną usunięci. A wojny mają na celu pobudzić gospodarkę danego kraju. (Nie nie mam pojęcia co robią tam Polacy)

Zdaniem autora książki, kilku uczonych fizyków i matematyków oraz specjalistów z wywiadu, klucz umożliwiający odkrycie całości Kodu Biblii

Oczywiście specjaliści z wywiadu są tajni. A matematycy i fizycy badają kod świętej księgi. Bo przecież logiczne jest że fizycy określają szybkość pracy matematyków. A specjaliści od tego języka to chyba są zbędni. No niestety wtedy pisano po Angielsku. Albo w systemie binarnym.

Może po prostu jestem zbyt głupi żeby dostrzec wspaniałość i glorie tego dogmatu.

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Można wyrażać swoje zdanie w sposób, który nie uwłacza żadnemu z dyskutantów i taką formę proszę zachować. PSI.

Użytkownik ψ PSI edytował ten post 17.01.2012 - 14:03

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych