Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomarańczowe światła na niebie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1

Nicole.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam,

przed chwilą widziałam z balkonu dwa pomarańczowe lecące obiekty. Były one widoczne przez jakiś czas, po czym po kolei zniknęły (wydaje mi się, że po prostu wzleciały do góry i zostały zasłonięte przez chmury). Po tym, gdy widziałam bardzo podobny obiekt około pół roku temu (tyle, że nieco większy - może po prostu znajdował się bliżej) i poszukałam informacji w internecie, stwierdziłam że i wtedy, i teraz mogła to być Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS). To, co widziałam za jednym i za drugim razem jest zgodne z opisami widoczności ISS. Jednak zastanawia mnie, czym dzisiaj był ten drugi (ciut mniejszy od swojego "towarzysza") obiekt, który z tych dwóch zniknął jako pierwszy.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam,
Nicole
  • 0

#2

Matthew.
  • Postów: 73
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A może to po prostu lampiony były? Teraz na Facebooku widziałem mnóstwo akcji z Lampionami, wcale bym się nie zdziwił gdyby to było to, szczególnie, gdy mówisz, że były pomarańczowe. Oczywiście nie kwestionuję Twoich obserwacji - tak mi po prostu przyszło do głowy ;)
  • 0

#3

Yetrx.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja wczoraj miałem bardzo podobną sytuację jakieś światło/obiekt o kolorze pomarańczowym zrobiło łuk na niebie w kształcie litery "U" , po czym zniknęło . Niestety nie miałem możliwości nagrać tego zdarzenia , ponieważ nie miałem przy sobie telefonu z aparatem ani kamery bądź aparatu .
Jeszcze jestem pewien , że to nie był lampion bo sam byłem na kilku imprezach na których puszczano lampiony i nie wyglądało to tak samo ...
Jeśli ktoś mi powie co to mogło być będę wdzięczny ;) Nie twierdze , iż to musi być UFO , ale mówię fakty .
  • 0

#4

Filippo.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

w jakich godzinach to widziałeś? i czy to było mrygające światełko, świeciło stale, czy potem gasło ? ogólnie wydaje mi się że to mógł być lampion , ( albo mój ulubiony gaz bagienny ;p żart )
  • 0

#5

SushieEz.
  • Postów: 125
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Światło ISS jest z reguły białe, nie leci pionowo w górę lecz przemieszcza się po całym niebie z dosyć dużą prędkością.
Mieszkasz w mieście czy na wsi? Masz w pobliżu mniejsze lub większe lotnisko? Światło było ciągłe czy pulsujące? Słyszałaś przy tym jakieś odgłosy?
  • 0

#6

Nicole.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Najpierw to coś przemieszczało się po niebie, a dopiero potem zniknęło (to, że poleciało w górę, to była moja hipoteza, a nie stwierdzenie). Mieszkam w małym mieście, nie ma w pobliżu lotniska. Światło raczej stałe, nie jestem w stanie sobie teraz przypomnieć (zapytam później chłopaka, on to widział jako pierwszy i dlatego zadzwonił, żebym wyszła na balkon - uważa, że to nie mógł być samolot, ja nie wiem). Odgłosów przy tym nie było żadnych, leciało cichuteńko.
  • 0

#7

SushieEz.
  • Postów: 125
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jak jasne było to światło?
  • 0

#8

Zdziwiony.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To może moja mała obserwacja. 22 września, Gdańsk - wracałem do domu i około 22:15 zobaczyłem dziwną kulę lecącą nad południową częścią miasta. Nie wyglądało to na samolot ani helikopter. Świeciło bardzo silnym pomarańczowym światłem, a gdy przelatywało bliżej mnie można było zauważyć coś w rodzaju płomieni. Poruszało się szybko z zachodu na wschód. Gdy już się oddaliło po około minucie nagle zniknęło.

Prawdopodobnie nie zrobiłoby to na mnie wrażenia, ale zacząłem kopać informacje w necie i okazuje się, że tego dnia były podobne obserwacje w Arizonie, Oregonie, Teksasie, Kalifornii, Szwecji, Grecji, Chile, Ekwadorze i w Niemczech. Większość filmików jest na You Tubie. Nie wiem, czy są prawdziwe, ale to zaskakujący dla mnie zbieg okoliczności, że akurat pojawiły się tego samego dnia.

Co to mogło być?

Samolot lub helikopter? - Nad tą częścią Gdańska ciągle przelatują samoloty, które lądują na lotnisku w Rębiechowie. Jednak ta kula była nieco niżej niż wysokość na jakiej zazwyczaj podchodzą do lądowania. Jej tor lotu również był taki, po jakim nigdy nie poruszają się samoloty. W pobliskim Pruszczu Gdańskim jest lotnisko wojskowe, na którym stacjonują śmigłowce, ale ta kula świeciła tylko pomarańczowym światłem.

Meteor? - nie było żadnej smugi i obiekt poruszał się poziomo.

Kosmiczne śmieci? - jak wyżej.

ISS - sprawdziłem jej położenie - nie przelatywała nad Polską ani w jej pobliżu w tym czasie.

Chiński lampion - najbardziej docierające do mnie wytłumaczenie, ale taki lampion gdyby płonął cały nie utrzymałby się chyba tak długo w powietrzu? Poza tym nie poruszałby się tak szybko.


To coś na tym filmiku jest bardzo podobne, ale nie identyczne. Nie wiem, czy rzeczywiście zostało sfilmowane 22 września.

http://www.youtube.com/watch?v=09j1keNxIK4&feature=player_embedded

I Szwecja tego samego dnia, również wieczór.

http://www.youtube.com/watch?v=GX92a1X4Ykk
http://www.youtube.com/watch?v=LbyP793Jfyk

Małopolskie - 11 września też po godzinie 22:

http://www.youtube.com/watch?v=awk173jc9eY

A tu jeszcze Arizona wcześniej w tym miesiącu:

http://www.youtube.com/watch?v=trzX11FRCGA

Chciałem zrobić zdjęcie, ale niestety mój telefon jest słaby. To jedyne co udało mi się zachować, ale raczej nic nie widać. Po lewej fragment latarni ulicznej. Na niebie był tylko jeden obiekt - zdjęcie się chyba rozmyło przez trzęsącą się rękę.

Dołączona grafika

Użytkownik Zdziwiony edytował ten post 27.09.2011 - 03:15

  • 0

#9

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Meteor? - nie było żadnej smugi i obiekt poruszał się poziomo.

Kosmiczne śmieci? - jak wyżej.

Albo źle opisałeś obserwację albo to zwykły kosmiczny śmieć (sztuczny lub naturalny )palący się w atmosferze. O 22. 15 chcesz widzieć smugę ??? W nocy tworzące sie fragmenty smugi wygladaja jak płomienie z obiektu co zresztą zaobserwowałeś.Pozostała część smugi jest niewidoczna

. Jednak ta kula była nieco niżej niż wysokość na jakiej zazwyczaj podchodzą do lądowania. Jej tor lotu również był taki, po jakim nigdy nie poruszają się samoloty.

A jak określiłeś dystans i wysokość obiektu ???? Nosisz ze soba dalmierz altyleryjski czy radar?? Bo w nocy doświadczony obserwator jest w stanie określić tylko przyblizenie wysokości nad horyzontem i azymut. Nic wiecej.

Użytkownik noxili edytował ten post 27.09.2011 - 08:14

  • 0



#10

Zdziwiony.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oczywiście nie znam dokładnej wysokości, ale z obserwacji przypuszczam, że była niżej niż znajdują się podchodzące do lądowania samoloty. Ale z całą pewnością mogę powiedzieć, że to nie było to kilometry nad ziemią gdzieś w atmosferze, tylko kilkaset metrów nad budynkami.

Meteor raczej spadałby, a to utrzymywało się na podobnym poziomie. Nie przypominało tego filmiku:


Użytkownik Zdziwiony edytował ten post 27.09.2011 - 09:56

  • 0

#11

Nicole.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Faktycznie. Te obiekty, które ja zaobserwowałam były całkiem podobne do tych z filmiku z Małopolski, który wkleiłeś.
  • 0

#12

Yetrx.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja widziałem je o koło 19 30 . Mieszkam w małym miasteczku lotnisko mam około 25 kilometrów w linii prostej oczywiście ;) Światło było stałe nie mrygało , nie zmieniało jasności , na pewno nie był to lampion ani nie meteoryt bo zbyt wolno ten obiekt się poruszał nie pozostawiał żadnej smugi .
Najdziwniejsze jest to , że było to idealne koło o pomarańczowo jasnej barwie , a wokoło niej były ciemno pomarańczowe promienie .

Obiekt ten który zaobserwowałem był podobny do tego z filmiku : !
Tylko ten co ja zaobserwowałem poruszał się , był trochę mniejszy i nie zmieniał się pod względem zmniejszenia lub zwiększenia jasności .
  • 0

#13

Nicole.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Takie coś jak w tym ostatnim filmiku, my zaobserwowaliśmy jakieś pół roku temu. Mam z tamtego zdarzenia filmik, ale za wiele na nim nie widać, nad czym ubolewam. Z przypuszczalnych obiektów, o których mowa, to mogła być ISS. Jednak obiekty, dla których założyłam ten temat, wyglądały inaczej - jak już zresztą wcześniej wspomniałam. Czy lampiony wyglądają tak jak obiekty na filmiku z Małopolski?
  • 0

#14

Zdziwiony.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Rozmawiałem ze znajomymi, którzy mówią, że w okolicy często puszczane są pojedyncze lampiony, więc w sumie to chyba najbardziej rozsądne tłumaczenie tego co widziałem. Tylko zastanawiam się czy lampiony mogą się palić całe? Tam jest nasączona gąbka, której płomień utrzymuje ten lampion. Gdyby lampion palił się cały, to nie utrzymałby się tak długo w powietrzu.
  • 0

#15

Nicole.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wczoraj mój chłopak znowu to widział. Tak krótki okres czasu pomiędzy tymi obserwacjami według mnie przychyla się do opinii, że mogły to być puszczane przez kogoś lampiony, ale właśnie podobnie jak @Zdziwiony zastanawialiśmy się, jak to się dzieje, że on tak długo utrzymuje się w powietrzu i leci w jednym kierunku, mimo że nie było wiatru. To płomień tak unosi lampion?

Użytkownik Nicole edytował ten post 01.10.2011 - 13:08

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych