Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nawiedzony dom w Krakowie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1

bloodprincess.
  • Postów: 166
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam.
Od jakiegoś czasu interesuję mnie dom w Krakowie, który znajduję się na ulicy wielickiej. W internecie krążą filmy oraz artykuły na jego temat. Historia mówi, że chory psychicznie mężczyzna zamordował tam swojego brata. Jedni piszą, że dom ma 20 lat inni, że jeszcze więcej. Prawdziwy wiek domu nie jest znany. Po brutalnym morderstwie okoliczni mieszkańcy zaczęli zauważać różne, dziwne rzeczy. Krzyki, zapalone światła. Mówiono też, że odprawiano tam satanistyczne mszę jednak nie znaleziono na to żadnych dowodów. Obok domu znajduję się kapliczka. Czy ktoś z was był tam. Czy zaobserwował coś ciekawego lub niepokojącego. Planuję wybrać się do tego domu jeszcze w tym roku i zdać relację, jednak nic nie obiecuję.

To jeden z filmików, które krążą po sieci.
http://www.youtube.com/watch?v=t1P-wdzDUew

źródło: Mój odnośnik
  • 0

#2

Jackob.
  • Postów: 47
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zalatuje mi tu Creepypasta...... lecz mogę się mylić:)
  • 0



#3

seiw83.
  • Postów: 212
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

to byl duch kobiety, gineli mezczyzni, widocznie ktos jej cos zrobil i teraz sie msci, znajduhe dzika satysfkacje, moze kazdy z panow mial cos co ja przywiazywalo do nich i nie potrafili sie od niej uwolnic, emocje, ktoryh nie potrafili zrozumiec i dlatego woleli skonczyc z soba.
  • 0

#4

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Po brutalnym morderstwie okoliczni mieszkańcy zaczęli zauważać różne, dziwne rzeczy. Krzyki, zapalone światła.

Tego typu relacje zawsze mrożą mi krew w żyłach, straszne to.
Oczywiście nie oznacza to, że historia ta ma coś wspólnego z duchami. Może mieć, a może nie mieć. Zapalone światła i krzyki to tylko opisy z siódmej ręki. :) Staś powiedział Janowi, że Karol słyszał, jak Bogdan namawiał Karolinę, żeby zapytała Anastazję o to, co mówiła rok temu do Jadwigi w sprawie tej kwestii, o której napomknął Zdzisław, który usłyszał to od Wacława, który to podsłuchał rozmawiającego z żoną o nawiedzonym domu, Włodzimierza.
Legenda miejska.
Póki ktoś tego nie zbada, będziemy bezradni w dalszych rokowaniach. :)
  • 1



#5

bloodprincess.
  • Postów: 166
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ponoć przez ten dom zaczęły również podupadać okoliczne zabudowania. Przede wszystkim ciekawi mnie opinia osób, które tam były. Planuję się tam wybrać, ale nie chce narażać moich przyjaciół na niebezpieczeństwo... Muszę mieć wiadomości z pierwszej ręki ;)
  • 0

#6

Jęk Lodowatych Ulic.
  • Postów: 326
  • Tematów: 11
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja mieszkam rzut beretem od tego miejsca zaledwie 3 minuty drogi szczerze byłem tam w dzień i przyprawia to miejsce o ciarki nawet za dnia w nocy jest gorzej pamiętam jak mi była dziewczyna pisała że tam była po 22 z koleżankami i podobno kogoś tam widziała i nie tylko ona że ktoś rzucał cegłami i wydawał dziwne krzyki do tego ona zajmuje się wywoływaniem duchów bo niby uważa się za medium a otrzymywała ostrzeżenia z tamtej strony by więcej ich nie wywoływała bo zginie nie wiem czy serio to było czy jaja sobie robiła.
  • 1

#7

Linka.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cytat z opisu filmu na youtube:
" FILM JEST PROWOKACJĄ DZIENNIKARZY E-ZINU "MASZ WYBÓR".
WIĘCEJ INFORMACJI :
http://masz-wybor.co...na-kosocickiej/ "
  • 1

#8

bloodprincess.
  • Postów: 166
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak. Widziałam to. Dołączyłam film tylko po to, żeby bardziej rozwinąć temat. Dlatego pytam o ludzi, którzy tam byli...
  • 0

#9

Muhomorniczy.Cylon.
  • Postów: 412
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Veni, Vidi, Vici
Piłem sobie z kolegą i rozmawiałem o tym że nic nie jest wstanie mnie wzruszyć już na tym świecie ; że nawet duch czy demon w które nie wierze nie zrobiły by na mnie żadnego wrażenia , zapewne stał bym obok jego wyczyniań z politowaniem i obojętnością. Po czym zdecydowaliśmy się uderzyć do tego nawiedzionego domu no i byo fajnie lecz bez przygód . Nic tam niema.
  • 3

#10

Pauly.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

co znaczy symbol z kostką do gry na końcu filmiku ?
  • 0

#11

piotrek.m.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Byłem tam z kumplami piliśmy tam browarka w nocy nie wypatrzyliśmy nic ciekawego. Zwykły zruinowany dom
  • 0

#12

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Poza ponurym wyglądem to nic w nim nie ma niezwykłego. Wielu moich znajomych się tam wybierało i nic specjalnego nie wypatrzyli. Cegłami mogli rzucać żule, albo menele którzy tam przesiadują czasem.
  • 0



#13

Henley.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

była dziewczyna pisała że tam była po 22 z koleżankami i podobno kogoś tam widziała i nie tylko ona że ktoś rzucał cegłami i wydawał dziwne krzyki do tego ona zajmuje się wywoływaniem duchów bo niby uważa się za medium a otrzymywała ostrzeżenia z tamtej strony by więcej ich nie wywoływała bo zginie nie wiem czy serio to było czy jaja sobie robiła.


Post na poziomie podstawówki.
Do tematu zaś: takich domów w Krakowie, a zwłaszcza w różnych jego okolicach jest ponoć sporo. Niestety w ogromnej większości wszelkie zjawiska mające w nich miejsce to bujda, przekazywana od sąsiadki do sąsiadki. Jeśli faktycznie miała tam miejsce zbrodnia (może ktoś jakiś artykuł z gazety z tego czasu?) to ludzie tym bardziej będą mieli skłonność do wymyślania pewnych rzeczy. Ot, ludzka natura.

Do autorki: nie radzę się tam wybierać samej, jeśli już musisz. W takich miejscach różne męty przebywają, a wtedy wrażeń Ci na pewno nie zabraknie, ale niestety nie mających nic wspólnego ze zjawiskami paranormalnymi. ;)

Użytkownik Henley edytował ten post 27.08.2012 - 00:37

  • 0

#14

bloodprincess.
  • Postów: 166
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Trochę czasu zajęło mi, żeby się zebrać i tam pójść :D Przepraszam, że tak długo ;)
Spędziłam tam z przyjacielem noc. Nic kompletnie się nie stało. Owszem był jakieś dziwne odgłosy, jakby drapanie po ścianach (myszy?), czy kapanie z kranu. Niby nic nie było, ale całą noc miałam łzy w oczach, zwłaszcza, że mi sie latarka wyłączyła :D Pozdrawiam :)
  • 0

#15

Lewiatan.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak. Widziałam to. Dołączyłam film tylko po to, żeby bardziej rozwinąć temat. Dlatego pytam o ludzi, którzy tam byli...

Byłem tam na wajsach z koleżanką, tak po prostu z nudów. Łaziliśmy tam jakiś czas. Z początku nic się nie działo. Po jakiś 2h było strasznie chłodno, troszkę dziwne jak na czerwcowe południe. To wszystko zaczeło się dziać gdy obeszliśmy cały dom od 1 piętra po 2 piętro aż po piwnicę. Tam coś zobaczyłem, z początku to zlałem bo miałem TYLKO wrażenie że coś widzę. W tej piwnicy przy ścianie jest wykopana dziura. Moja kumpela chciała tam włazić ale jej odradziłem i trochę przestraszyłem. potem poszedłem na 1 z nią piętro i tam też łazikowaliśmy z 15 min. Po chwili w drugiej kondygnacji tego pokoju słyszałem kroki... gdyż jest tam gruz więc wyraźnie słychać jak ktoś lub coś się tam przemieszcza. Po usłyszeniu miałem pewność że moja kumpela tam stałai się poruszała. "Wera, Wera chodź zobaczyć! WERA, WERA?!" okazało się że tam nikogo nie było przeszył mnie dreszcz. Po chwili ona wbiegła do pokoju. Okazało się że jak czytałem łacińską formułkę gdzie wujek google tłumacz przetłumaczył jedno ze słów, które brzmiało tak - ... ... gniew ... ona po prostu zeszła niżej zadzwonić. Opowiedziałem jej o tym. Była strasznie podjarana tym faktem. Powiedziała mi że zaraz wpadnie dwoje naszych znajomych. Po jakimś nie długim czasie przeszedliśmy na drugie piętro. Nagle usłyszeliśmy kroki ale nie takie paranormalne... po prostu zwykłe kroki jakby ktoś chciał tam za wszelką cenę wpaść. Z początku myśleliśmy że to nasi znajomi... myliliśmy się. W pobliżu domu nikogo oprócz nas nikogo nie było. Po krótkiej chwili z amoku wyciągneli nas znajomi krzycząc na cały regulator "NIE ****** SIĘ TAM". To było dziwne przez chwilę patrzyłem się w jeden punkt na ścianie schodów. Jak potem się dowiedziałem ona patrzyła w ten sam sposób i to miejsce co ja. Przyznam się nie wiem co w tej chwili myślałem o ile myślałem. To było dziwnę... Nic nie pamiętałem. Jakby ktoś wyciął z mojego i mojej kumpeli 5 lub 10 min życia. Kto wie co wtedy mogło się dziać. Może to "COŚ" przez chwilę zawładnęło nad nami. Nie chcę wiedzieć co by było gdyby znajomi nie przyszli. Po tym jak najszybciej opuściliśmy ten "DOM". Na drugi dzień miałem silną migrenę co mi się nigdy nie zdarzało. Trwała ok tydzień i jak się później okazało dokładnie na drugi dzień moja koleżanka też dostała migreny. Ogólnie kawałek od tego domu a dokładniej w Rajsku znajduje się fort 51. Tam dzieją się dziwniejsze rzeczy których sam byłem świadkiem. Ale o tym może napiszę creepypastę. Pozdrawiam

 

wulgaryzmy.gif

/Connor


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych