Skocz do zawartości


Zdjęcie

Australijskie psy Miirri


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Do najciekawszych, choć mało znanych zagadek kryptozoologicznych, zaliczyć należy niewątpliwie tajemnicze australijskie psy miirri (zwane też Miirriuula). Opowiadają o nich Aborygeni Wiradjuri ze środkowo-zachodniej Nowej Południowej Walii. Opowieści o tych psach przypominają historie związane z brytyjskimi i północnoamerykańskimi black dogami. Tak jak one, miirri żyją na mrocznej granicy między mitem a rzeczywistością.
Przyjrzyjmy im się bliżej. Na pierwszy rzut oka miirri to mały, niepozorny czarny piesek z wielkimi, czerwonymi oczami, przypominający siwiejącego ze starości owczarka niemieckiego. Im dłużej na niego patrzysz, tym staje się większy, może urosnąć nawet do rozmiarów cielęcia. Znika, gdy spojrzysz na niego po raz drugi. Tak, jakby rozpłynął się w powietrzu.
Aborygeni opisują te psy mniej więcej tak:
Idą za Tobą i przepędzają cię. mieszkają w rzece, w wodzie, a ich oczy są wielkie jak spodki. Oczy są po bokach głowy, jak u ryby... Słyszałem wiele opowieści o ludziach, za którymi te wielkie psy szły nocą aż pod sam dom. Ludzie je widują.Gdy ktoś łowi ryby w rzece, pies wychodzi z wody, staje mu za plecami lub za nim idzie. Kiedy ktoś się obejrzy, pies robi się większy. kiedy spojrzy znowu, pies znika. jest takie miejsce, które nazywamy Miirriganą.Jego nazwa pochodzi od słów "miirri", czyli pies, i "ganya", czyli miejsce. Tam żyją wodne psy. To jedno z naszych świętych miejsc.

Fragment:
Karl Shuker "Tajemnicze zjawiska na planecie ziemia"
  • 0



#2

whiteside.
  • Postów: 12
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czytałem kiedyś już na temat psów Miirri. Rzeczywiście, temat ten można porównać z Black Dogami. Na 100% nigdy nie dowiemy się o ich faktycznym istnieniu (dopóki ktoś nie złapie żywego osobnika, lub nie zrobi zdjęcia). IMHO te psy w ogóle nie istnieją :D ! Najprostszym wytłumaczeniem tego "zjawiska" może być za duża ilość spożytego alkoholu lub innych środków odużających ;-) ! A tak by the way, widział ktoś oprócz Aborygenów??
  • 0

#3

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Też już czytałem o tych psach.
Szkoda,że brak zdjęć nie wpełni oddaje tajemniczość tematu.
Z drugiej jednak strony,trudno byłoby uwiecznić na fotografii takie stworzenie,skoro może być one wymysłem ludzkiej wyobraźni.
Tak kryptozoolodzy wyobrażają sobie psa Miirri

Dołączona grafika
  • 0



#4

Cyrulik.
  • Postów: 222
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To zdjęcie ma mylny szczegół, źle rozstawione oczy:

Oczy są po bokach głowy, jak u ryby


  • 0

#5

Shirohime.
  • Postów: 66
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hm... Ciekawe, ciekawe. Faktycznie może to być wynik jakiejś halucynacji, a i wielka szkoda, że nie ma zdjęć. Zdjęcie by mogło dużo wyjaśnić. O tych psach czytam po raz pierwszy, i nie powiem, temat mnie zaciekawił i być może poszukam o nich czegoś więcej.
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych