Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy to faktycznie cud?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#31

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ciekawe czy bobkom, które sterczały tam dnie i noce wpadając w ekstatyczne modły jest teraz głupio. Mi by było.


już widzę te prośby o kasacje filmu z youtube.com oraz zdjęć z lokalnych portali. no bo to chyba wstyd.
  • 2



#32

frosti.
  • Postów: 654
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

2011 rok, internet, w szkole uczą na historii, na języku polskim, że wszyscy bogowie, setki bogów, od początku istnienia człowieka byli zmyśleni, a tu taki ciemnogród. Dorośli ludzie, bardziej naiwni od 8 letnich dzieci robionych w konia z Świętym Mikołajem.

Aż dłoń się sama na czoło przykłada. I jak tu można myśleć o podboju kosmosu, o globalnym pokoju kiedy tę planetę zamieszkuje tylu idiotów.
  • 13

#33

Goosfraba.
  • Postów: 324
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

2011 rok, internet, w szkole uczą na historii, na języku polskim, że wszyscy bogowie, setki bogów, od początku istnienia człowieka byli zmyśleni, a tu taki ciemnogród. Dorośli ludzie, bardziej naiwni od 8 letnich dzieci robionych w konia z Świętym Mikołajem.

Aż dłoń się sama na czoło przykłada. I jak tu można myśleć o podboju kosmosu, o globalnym pokoju kiedy tę planetę zamieszkuje tylu idiotów.


Frosti - "święta" racja. W takich momentach warto przytoczyć cytat: "Ludzkość stanęła jedną nogą na Księżycu, nie mogąc wydostać drugiej nogi z jaskini" F.Harold

PS: Wyzerowałem Ci minusa bo jakiś "życzliwy inaczej" wierny nie mógł przełknąć tej gorzkiej pigułki, którą mu zaserwowałeś na kolację. ;]
  • 2

#34

artur_sz13.
  • Postów: 150
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

http://www.sadistic....66e8c6c725fb603

Dołączona grafika

Dołączona grafika

  • -1

#35

Frezer22.
  • Postów: 31
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Jak by tak zrobiło się żydom albo muzułmanom to by media zrobiły by aferę na tle rasistowskim,a tak po katolikach można jechać.Co za ludzie ,jeżeli ci się nie podoba to nie chodź do kościoła.Jak powiedział Jezus ,,Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować'' i to się teraz sprawdza.Gówniażeria ubiera się na czarno długie włosy z pentegramami.SS mani powini chodzić i wyłapywać do obozów to by sie przekonał że bóg istnieje. Chsześcijaństwo przegrało w 1945.To Naziści byli ostatnimi Krzyżowcami.Katolicy łączmy się ! Wyciągnijmy miecze z ziemi by ratować świat przed muzułmanami i ateistami! Nadszedł czas krucjaty! W imię Boga!!!

Ale młodzieńców huf ruszy na wieść -
Aby swe życie nieść dla Bożych służb;
Pójdą młodzieńcy po sławę i cześć,
Tutaj zostanie zaś jedynie tchórz.
Ślepym jest - widzę to sam znakomicie -
Kto dla Boga swoje oszczędza życie;
Sławy u świata ten nie zyska już.


Użytkownik Frezer22 edytował ten post 15.09.2011 - 07:22

  • -12

#36

Visenna.
  • Postów: 133
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Frosti i Goosfraba..wierz w co chcesz, i pozwol też wierzyc innym. Nie jestem specjalnie wierząca, ale krew mnie zalewa jak ktoś rości sobie prawo do nazywania innych "ciemnogrodem" bo mają odwagę wierzyć w coś innego. Na jakiej, przepraszam, podstawie wydaje wam sie że jestescie lepsi? Macie rację - wydaje się wam. A już nazywanie ludzi idiotami, bo pragną cudu...no comments. Oswieceni, psia mać.
  • 0

#37

Goosfraba.
  • Postów: 324
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Frosti i Goosfraba..wierz w co chcesz, i pozwol też wierzyc innym. Nie jestem specjalnie wierząca, ale krew mnie zalewa jak ktoś rości sobie prawo do nazywania innych "ciemnogrodem" bo mają odwagę wierzyć w coś innego. Na jakiej, przepraszam, podstawie wydaje wam sie że jestescie lepsi? Macie rację - wydaje się wam. A już nazywanie ludzi idiotami, bo pragną cudu...no comments. Oswieceni, psia mać.


"Oświećcie głupków, a znikną oszuści" (Jean Eugène Robert-Houdin, magik)
  • 1

#38

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Śmiem zauważyć, że osoba oświecona dalej byłaby głupkiem, jedyne wiedziałaby o jedno zagadnienie więcej. Jeśli uważasz, że jesteś oświeconym szczerze współczuje.
Są dwa typy ateistów, ci którzy nie wyznają żadnej religii i chamy którzy wyśmiewają wierzących. Niestety przeważa drugi typ ateistów.

skoro bawimy się w cytaty
"Ateizm jest wiarą w słuszność i nieomylność własnych idei" Brain, student

Użytkownik BrainCollector edytował ten post 15.09.2011 - 16:21

  • 0



#39

Goosfraba.
  • Postów: 324
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Śmiem zauważyć, że osoba oświecona dalej byłaby głupkiem, jedyne wiedziałaby o jedno zagadnienie więcej. Jeśli uważasz, że jesteś oświeconym szczerze współczuje.
Są dwa typy ateistów, ci którzy nie wyznają żadnej religii i chamy którzy wyśmiewają wierzących. Niestety przeważa drugi typ ateistów.

skoro bawimy się w cytaty
"Ateizm jest wiarą w słuszność własnych idei" Brain, student


"...chamy którzy wyśmiewają wierzących" powiadasz :/ proponuję więc powrócić do oglądania zdjęć i poczytania wypowiedzi naocznych świadków. Może coś zauważysz.

"Rozum jest najgorszym wrogiem twojej wiary; w sprawach duchowych nigdy nie przychodzi z pomocą, zwykle jeno zwalcza Słowo Boże i każe wątpić we wszystko, czym emanuje Bóg, Każdy kto chce być chrześcijaninem, powinien wyłupić oczy własnemu rozumowi, Rozum powinien być zniszczony u wszystkich chrześcijan " - Marcin Luter
  • 0

#40

BehawioralnyBarbararzyńca.
  • Postów: 177
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

To ja też dorzucę cytat
"Nic nie jest prawdziwe - wszystko jest dozwolone" Hassan Bin Sabbah
Jak to się ma do religii? Wszyscy widzimy! Koronnymi przykładami są tego typu 'cudy'. Ciekawe, jakby wyglądała biblia, gdyby Jezus żył w naszych czasach, bogatszych o pewną dawkę wiedzy i możliwości technicznych. Ja osobiście nazwałbym taką książkę coś jak "Wstęp do iluzji". Ba, taka 'biblia' dorobiłaby się swojej strony internetowej, niestety spryciarze.pl jest zajęte.

Są dwa typy ateistów, ci którzy nie wyznają żadnej religii i chamy którzy wyśmiewają wierzących. Niestety przeważa drugi typ ateistów.


Od kiedy spora dawka solidnych argumentów i niewygodnych faktów jest nazywana chamstwem? Nie musisz odpowiadać, bo wszyscy wiemy od kiedy. Od 2000 lat.

Użytkownik Takijeden edytował ten post 16.09.2011 - 20:24

  • 0

#41

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ciekawe, jakby wyglądała biblia, gdyby Jezus żył w naszych czasach

Ale Biblia nie została napisana w czasach Jezusa lub po nim.

Nie została też napisana w parę tygodni. "Troszkę" czasu jednak to zajęło.

@down
Biblia nie została rozpoczęta w czasach Chrystusa.

Użytkownik Mr. Mojo Risin' edytował ten post 18.09.2011 - 15:53

  • -1



#42

BehawioralnyBarbararzyńca.
  • Postów: 177
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ciekawe, jakby wyglądała biblia, gdyby Jezus żył w naszych czasach

Ale Biblia nie została napisana w czasach Jezusa lub po nim.

Nie została też napisana w parę tygodni. "Troszkę" czasu jednak to zajęło.

Wiem.

"gdyby Jezus żył w naszych czasach" czyt. co by było, gdyby nie 2000 lat temu, a dziś pojawił się taki Jezus i od dnia dzisiejszego [z obecnym stanem wiedzy, całą naszą technologią] zostałaby pisana 'biblia'.
  • 0

#43

Marcelo.
  • Postów: 96
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 12
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

To wydarzenie jest świetnym przykładem łatwowierności człowieka. Rozumiem, że cuda się zdarzają, ale jednak nie należy od razu "podążać za samozwańczym zbawicielem". Zapewne ludzie, którzy tam wystawali dniami i nocami, teraz będą wiedzieć, że nie należy ślepo podążać za wiarą. Ten przypadek powinien nas nauczyć, żebyśmy jednak wnieśli trochę sceptycyzmu do życia, gdyż żyjemy w takich czasach kiedy to cud można z łatwością "udawać" i w czasach, które mogą potwierdzić właśnie takie prawdziwe cuda.

Jakby wyglądała biblia, kiedy Jezus żyłby w naszych czasach? Zapewne zostałby uznany za chorego na umyśle i umieszczony w specjalnym ośrodku, a biblią byłyby jedynie akta chorego...
  • 1



#44

sieka14.
  • Postów: 59
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

I po raz kolejny mamy dowód na to że trzeba wierzyć, ale z głową.... Cuda się zdarzają, ale trzeba patrzeć na wszystko realnie i z spokojem, sszkod ami ludzi zwłaszcza starszych , ale tak bywa.
  • 0

#45

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jakby wyglądała biblia, kiedy Jezus żyłby w naszych czasach?


Apostołowie Facebooka prawdopodobnie nadal sprzeczali by się w zaistniałych dla spisania faktach.
  • 1




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych