Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy to faktycznie cud?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#16

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

KK zlecił już pobranie próbek tej substancji ?
Może trzeba pokusić się o zrobienie wykresu z jaką częstotliwością pojawiają się tego typu sytuacje oraz stworzenie mapy gdzie mają miejsce.
Może się okazać że krzywa pokrywa się z krzywą tak zwanego gorącego tematu.

A co jak jakiś skrzydlaty drapieżnik ucztował na posągu ?

Użytkownik Aidil edytował ten post 12.09.2011 - 08:20

  • -1



#17

AnnaS.
  • Postów: 104
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@anders

nie wypowiedziałes się w kwestii tematu, a Twój "przytyk" nic tutaj nie wnosi. dobrze jest oceniać ludzi, bardzo łatwo wręcz, trudniej wypowiadać się na jakiś temat i mieć swoje zdanie. Jak będziesz miał cos mądrego do powiedzenia to wtedy pisz.


------------

ja tam widze kolorowe oczy już na pierwszych zdjęciach. Wiecie, nawet jeśli jest to mistyfikacja, to myślę, ze nie bez powodu. Nawet głupi zart jest czymś kierowany. np żartowniś mógł mieć niską wibrację, a tych w dzisiejszych czasach jest całe mnóstwo, albo wręcz przeciwnie - ktoś coś przeczuwa i chce dac w ten sposób do zrozumienia ludziom żeby przez chwilę sie zastanowilinad obecnymi czasami. Jedni malują zwykłe pomniki dla jaj, inni malują po murach, a jeszcze inni tak jak w tym wypadku. Moim zdaniem nie można tego lekceważyć nie zależnie czy to "znak" z góry czy z dołu, czy żart.

A dzis śniły mi się zamieszki na ulicach i ogromny diabeł w postaci cienia na ścianie kościoła, z którego ust padło: obserwuję was. Może to był sen który miał zwrócić uwagę na to, ze powinnam się zastanowić nad jasnością mojej obecnej sytuacji i rozwiązać konflikt wewnętrzny od którego uciekam, ale moze to też miec drugie dno, że właśnie cos się święci. W tym śnie też byłam tylko obserwatorem, a nie uczestnikiem i obudziłam się nieco zaniepokojona w szczególności że moje sny często się urzeczywistniają... nie wiem co miałby znaczyć ten sen, ale biorąc pod uwage że ten pomnik Jezusa stoi na podeście postawionym ku pamięci I WŚ (czy cos takiego) to mam jakieś niedobre przeczucia. Nie żeby od razu jakas wojna, ale zamieszki w moim śnie, wszechobecna broń... nie wiem, naprawdę nie wiem. mam nadzieję że to dotyczy tylko mojej obecnej sytuacji.
  • -4

#18

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Cud w Krośnie? Krew spływa spod korony Chrystusa - wp.pl

Cud w Krośnie? Krwawi figura Chrystusa - sfora.pl


O cudzie pisze też portal o2.pl, tylko czekać na relację tv. Poniżej przedstawiam kilka komentarzy krośnian i kilka możliwych teorii.

Moim zdaniem cudu w Polance jeszcze nie było, ale nie jest wykluczony, jeżeli tyle osób go pragnie, może wtedy będziemy dumni z tego, że mieszkamy w tej dzielnicy, która nie jest już taka nijaka - może ten "cud" zakiełkuje prawdziwym cudem przemiany serc - wystarczy nawet jeżeli to będzie kilka serc, nawet jeżeli ogół nic o tym nie będzie wiedział to i tak będzie cud. Tak czy owak ktoś zrobił nam reklamę - kościół zaś został wybudowany w latach 30 tych XX w, a uznany za zabytek ze względu na niespotykany, archaiczny styl. Dziś o 7.30 pod figurą było już parę osób, czyli jeszcze nam to nie spowszedniało.


czegoś tu nie rozumiem do niedawna Polanka słynęła z rozbojów chuligańskich pobić itd a tu nagle CUD i Polanka stala sie swieta


To co tam wczoraj zobaczyłam to był dla mnie szok!!! Czy jest to cud czy nie to się dowiemy po ekspertyzach. Gdy tam dotarłam zobaczyłam pełno" gówniarzy" spinających się po pomniku i robiących zdjęcia, było to bardzo niesmaczne i w naszej Parafii na bank ksiądz by nie dopuścił do czegoś takiego. Uważam że powinno się to jakoś uszanować i zachować godnie w danej sytuacji a nie spinać się jak małpy po drzewie. A ksiądz powinien tego dopilnować.


musze jednak Wam powiedziec to co powiedziałem reporterowi ....okolo godz 15,20 wracałem z zakupów izobaczyłem 3 chlopców któży szli na boisko szkolne,jeden znich miał rękawice bramkaża,jeżeli ktoś skojaży ten fakt jestem gotowy na rozmowe z tymi chłopcami a wracając do meritum sprawy właśnie ten z rękawicami na dłoniach wskazywał na pomnik,moja uwaga skupiła się na obiekcie,gdzie zuważyłem zaczerwienienie pod koroną cierniową..Zlekceważyłem to co w póżniejszych godz okazalo się blędem,bo to co zobaczyłem po godz 20 to mnie przeraziło..chlopak z ręką w gipsie obcieral twarz Chrystusa gdzie wypowiadał slowa niamoge tego zatamowac idzcie po księdza!bo pomimo wielkiego zamieszania i wielu osób nikt otym nie pomyślał,tylko ten chłopiec stojący na pomniku i obejmujący postac Chrystusa i obcierający naszego Zbawiciela twarz. Co do pytania wiernego (gdzi mieliśmy byc)...czówac!!!!!!!!!!!!ja bylem po 3ciej mimo cudu nikogo nie było .Jaka jest nasza wiara??????????????????????/



trochę sceptycyzmu.. dlaczego tam latają pszczoły, a nie np wróble czy bociany? nowa teoria z gównami gołębi jest bardzo prawdopodobna.czarny bez jest dla pszczół również słodki. a tu wszyscy krzyczą, że cud, podobno telewizja była.. tylko po co? później pół Polski będzie się z Krosna śmiało. poczekajmy na wyniki i skończmy te marne wywody. skoro ciecz nie zmienia swojego zabarwienia (nie brązowieje) to nie jest krwią. w każdym przypadku, gdy figurki płakały krwią ten incydent miał miejsce. brakuje mi u jeszcze historyjki o ślepym, który dotknął posągu i cudownie ozdrowiał i byłoby wszystko w komplecie. O daj Bóg, żeby to był cud. Może ludzie by się otrząsnęli.



Pełno zdjęć. Czemu nikt nie uwiecznił jak wytarta 'krew' ponownie wycieka? Podobno było kilka prób wytarcia 'krwi' i pojawiała się na nowo. Na wszystkich zdjęciach, na wszystkich portalach ślady są identyczne. Gdyby została usunięta i znów pociekła to ślady byłyby inne. Jednak zastanawiam się czemu nikt nie nakręcił jak wycieka ona ponownie? Do tego czemu sam pomnik jest taki brudny? Dwa dni temu tak nie wyglądał. Podobno wczoraj w godzinach wieczornych, zanim zaczęli zbierać się ludzie po pomniku 'skakali' jacyś chłopcy. Nie wiem czy to oni zauważyli te plamy i próbowali je zetrzeć czy co ich tam przyciągnęło. Cuda się zdarzają. Jednak zanim damy ponieść się emocją(chociaż już część Krosna dała się ponieść) trzeba się zastanowić i poczekać na jakieś wyniki badań.


UWAGA UWAGA!! Wczoraj jakaś grupka ludzi idąc pod pomnik przeszła przez moje pole i zdeptała mi grządki! Nie życzę sobie takich aktów wandalizmu i ostrzegam, ze teraz będę patrzył przez okno i nie popuszczę jak ktoś wejdzie na moje pole znowu!


No widziałem te komary - co poradzę, że one krew piją?;/


Czarny bez właśnie dojrzał. pełno takich ciekłych ptasich "cudownych" wypróżnień trzeba zmywać z aut, czasem z okien.
Ktoś już w religijnym zapale całował chusteczki splamione ową "krwią" ?


Hmmm, jeżeli to żart to makabryczny! plamy nad prawym okiem rozmazane, pojedyncze kropki owej "krwi" na lewym policzku bez związku z płynąca "krwią", to raczej nie są przekonujące świadectwa mówiące o tym, że wcześniej ktoś katował twarz Chrystusa i z np rozbitych warg lub nosa krew trysnęła na policzki - jak dla mnie to dosyć mocny dowód na ludzką działalność. Pozostaje tylko pytanie kto i dlaczego, bo czasami Bóg tworzy sobie narzędzia na tej ziemi. Sensacja! Podziwiam odwagę kogoś, kto w biały dzień wylał być może prawdziwą krew na głowę figury - najwyższe ślady biorą swój początek z odbarwienia w pasie korony krzyżowej - widoczne z pewnej odległości od figury (zrobiłem zdjęcia obiektywem o ogniskowej 400). Tak czy owak z tej historii płynie jeszcze jeden wniosek - remontowany parę zaledwie lat temu pomnik znów nadaje się do remontu.


dziś udzieliłem wywiadu dla reportera Krośnieńskiego i powiedział mi po wywiadzie, ze wiele lat jest w tym zawodzie ale coś takiego widzi pierwszy raz,pomimo wielu prób fałszerstwa.Słyszałem jak dzwonił do tvn24.To nie są żarty.Uważam że każdy z nas powinienien się nad sobą zastanowic,co takiego złego zrobił że P.JEZUS musiał się przypomniec ja zanas wszystkich ,bez wyjątku cierpiał !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! LUDZIE ZASTANÓWCIE SIĘ


ale ludzie pomyślcie.. Jak można zrobić ścieme z takiego czegoś? Jak ludzie wycierali krew i ona lała się nadal. To było przez dobre pare godzin, a farba by wyschła i już więcej nie poleciała, a tam było dużo ludzi i każdy by widział, ze ktoś daje coś na głowę Jezusa i nadal farba leci. Nie wydaje wam sie to dziwne? Chyba, że są tu takie bystre osoby które by wymyśliły coś co wysycha i ponownie moknie - jeśli tak to bez urazy.


nikt nie widzi tego, że proboszcz spożywa alkohol za pieniądze które zbierają podczas ofiary. Może to zbyt długo trwa i nikt tego nie zauważył..? Może znak od Boga otworzy im oczy.


Tak z pewnoscią ta ciecz jest znakiem aby przestac obrażac i oczerniac tylko kapłanów podczas gdy ów jeden z kapłanów zjawia się na miejscu zdarzenia "podchmielony"


Użytkownik dżekson edytował ten post 12.09.2011 - 10:00

  • 1



#19

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wierni i ciekawscy wciąż gromadzą się pod pomnikiem przy parafii pod wezwaniem N.M.P. Królowej Polski. W sobotę (10.09.) na twarzy figury Chrystusa zauważono czerwono - brunatną ciecz. Część świadków uważa, że to cud, krew wypływająca spod korony cierniowej. Powstają różne hipotezy: głupi dowcip, ptasie odchody, działanie owadów, czy prawdziwy cud?

Dołączona grafika


Jak dowiedzieliśmy się, pod pomnikiem obecna była już policja – Komendant skierował na miejsce patrol ruchu drogowego, by upewnić się czy jest bezpiecznie – informuje Oficer Prasowy KMP w Krośnie, Marek Cecuła. Wszystko z powodu gromadzącego się tłumu. Niezwykłe i tajemnicze wydarzenie przyciągało nie tylko parafian. O domniemanym cudzie dowiadywali się inni, okoliczni mieszkańcy wsiadali w samochody i przyjeżdżali by na własne oczy zobaczyć co się dzieje.

Niektórzy świadkowie twierdzą, że próbowano wycierać domniemaną krew, a ta wypływała ponownie. Inni zwracają uwagę na licznie pojawiające się nad głową figury owady – Do farby by tak nie przylatywały – komentują. Wskazują też, że plam jakby przybywa, ich zdaniem pojawiają się „nowe miejsca, z których wypływa krew”.

Wśród zgromadzonych powstają liczne hipotezy. Jedni uważają, że to znak od Boga dla mieszkańców Krosna, inni uważają, że przestroga dla samych księży.

Jeszcze inni szukają racjonalnych wyjaśnień. Mówi się o mistyfikacji i ingerencji człowieka – Oblali pomnik farbą – komentują niektórzy sceptycy. Inni wskazują na możliwe przyczyny naturalne (pojawiła się hipoteza, że pomnik ubrudzony jest ptasimi odchodami zawierającymi pozostałości owoców czarnego bzu).


Przynajmniej część z tych domysłów może wykluczyć chemiczna analiza zabezpieczonej substancji. Jak dowiedzieliśmy się, została ona już skierowana do zbadania. Na wyniki trzeba będzie poczekać. Księża z parafii podkreślają, że badania należy przeprowadzić w sposób wiarygodny i nie budzący wątpliwości. Jeżeli okaże się, że zabezpieczona substancja to krew, konieczne będą kolejne badania. Jeżeli jednak okaże się, ze jest to np. farba, wtedy możliwe będzie zgłoszenie przestępstwa i ściganie sprawców „zniszczenia mienia”. Na razie są tylko domysły i gromadzące się grupy wiernych i ciekawskich. Wyniki pierwszych badań wskażą w jakim kierunku potoczy się sprawa. Pod pomnik wciąż przychodzą ludzie, robią zdjęcia.

Świadkowie zwracają również uwagę na oczy figury. Zdaniem części z nich, uległy one znacznej zmianie – Te oczy wyglądają niesamowicie, mają teraz tęczówkę oka i czarną źrenicę po środku, nigdy wcześniej tak nie wyglądały! – mówi jeden z obserwatorów.

Miejscowi kapłani nie chcą całej sprawy szeroko komentować. Nie poruszali jej też w żaden sposób podczas niedzielnych mszy świętych.

Dołączona grafika
Dołączona grafika


źródło - krosnocity.pl
Piotr Dymiński
Foto: Mateusz Głód , Marek Gransicki, Wojciech Zaremba

Użytkownik dżekson edytował ten post 13.09.2011 - 11:59

  • 0



#20

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

sorki, że tak post pod postem, no ale ludzie zamiast komentować to czytają, a kolejne informacje przychodzą :)

Figura Chrystusa krwawi! Cud w Krośnie? - niewiarygodne.pl

"Cud" w Krośnie? Tłumy przed figurą Chrystusa - interia.pl

Figura Chrustusa broczy krwią?

http://www.youtube.com/watch?v=fm80bpB-OvM

http://www.youtube.com/watch?v=VLVhSBxUd9I

http://www.youtube.com/watch?v=qI7LhSXiFUM


Po twarzy Jezusa cieknie najpewniej farba


Cud w Polance - takie słowa od sobotniego (10.09) wieczoru powtarzane są w Krośnie z ust do ust. Czerwona substancja pojawiła się na znajdującej się w pobliżu kościoła figurze Jezusa. - Prawdziwy cud ma miejsce w kościele. Jeżeli ludzie omijają kościół, a idą pod pomnik, żeby sobie zrobić zdjęcie, to jest to przykre – komentuje proboszcz w Polance. Trwają badania. Nieoficjalnie wiadomo, że czerwony płyn nie jest krwią.

Strużki rzekomej krwi pojawiły się na czole Chrystusa w sobotę wieczorem (10.09). Kamienna rzeźba stanowi zwieńczenie pomnika ku czci poległych podczas I wojny światowej. Figura stoi przed kościołem pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Polance.

Część mieszkańców natychmiast uznała to za cud. - Od 4 godzin płacze figura w kościele w Polance. Szok – alarmowano. - Pomnik Jezusa płacze krwawymi łzami! Możecie w to wierzyć lub nie, ale jest to żywa prawda. Na miejscu znajduje się mnóstwo ludzi, wycierających je, ale bez skutku. Ludzie przyjeżdżali spoza Krosna i robili zdjęcia.

Ludzie gromadzili się pod pomnikiem w sobotę do późnych godzin wieczornych, następnego dnia, a także w poniedziałek. Jedni utwierdzeni w przekonaniu, że istotnie jest to cud, w skupieniu kontemplowali, inni odmawiali różaniec. Byli też tacy, którzy szukali racjonalnego wytłumaczenia.

Dołączona grafika


Uważam, że to jest objawienie Chrystusa, ale czy my jakieś wnioski z tego wyciągniemy – pyta retorycznie jedna z pań. - Myślę, że Chrystus nam daje jakąś przestrogę – zgadza się inna kobieta.
- Wszystko zależy jak kto to ocenia. Jak wierzy, to jest to cud. Ale to też musi być udokumentowane – mówi jeden ze stojących pod pomnikiem mężczyzn. - Na pewno nigdy wcześniej to się nie działo. Wycierali chusteczką tą krew, ale nadal się pojawiała.

- Ludzie widzą co chcą. Nie chcę bluźnić, ale to może być prowokacja, wszystko może być – mówi ktoś inny.

- Jestem sceptycznie nastawiona. Jak się przyjrzałam, to faktycznie były smugi czerwone, ale też czarne. Nie twierdzę, że nie ma cudu, ale też nie jestem skłonna w to wierzyć. Może nie jest mi to dane, ale wygląda, jakby to ktoś sprowokował – komentowała jedna z pań.

Proboszcz parafii, ks. Jan Kutyna podchodzi do zjawiska z rezerwą: - Zostały pobrane próbki do zbadania. Da to odpowiedź na pytanie, co to jest za substancja. To jest podstawowe pytanie. Dopiero potem można szukać odpowiedzi na inne pytania, bo wśród różnych hipotez, nie możemy wykluczyć działania osób trzecich. Proboszcz nie przyłącza się też do zgromadzenia pod pomnikiem, nie poruszył sprawy podczas niedzielnej mszy świętej. Podkreśla, że ludzi, których pod pomnik przywiodła ciekawość, wolałby widzieć w kościele, ale jak zapewnia, nie potępia ich. - To kościół jest miejscem najważniejszym dla chrześcijan. Msza święta to jest krew Chrystusa, to jest ciało Chrystusa. Ale to się okazuje mało atrakcyjne dla ludzi, atrakcyjniejsze jest coś, co może przypominać krew, aniżeli sama krew – komentuje.

Dołączona grafika


- Ludzie przychodzą pod pomnik wyłącznie z ciekawości. To jest ich prawo. Pomnik jest poza murami kościoła, każdy ma prawo pod niego przyjść, zachowywać się tak, jak chce. Ma też prawo uważać to za cud, bo każdy osądza w zależności od tego, jakie ma pojęcie wiary. To wszystko wiąże się z jakimś rodzajem pobożności, ale na pewno nie jest to pobożność taka, która byłaby najlepsza. Głęboka pobożność opiera się na ewangelii, na tym co się dzieje w kościele, to jest prawdziwy cud. A jeżeli widzę, że ludzie omijają kościół, a tylko idą pod pomnik, żeby sobie zrobić zdjęcie, to jest to przykre. Jeśli ktoś tu się modli, to ta modlitwa jest cicha. Ja nie spotkałem sytuacji, żeby ktoś się modlił tu głośno – mówi ks. Jan Kutyna.

O fakcie powiadomieni zostali zwierzchnicy ks. proboszcza, przedstawiciele Kurii Biskupiej.

Jak udało się dowiedzieć portalowi, do policji wpłynęło zawiadomienie o uszkodzeniu mienia. - W ramach postępowania, substancja, która znajdowała się na pomniku, została zabezpieczona i przekazana do policyjnego laboratorium - mówi Marek Cecuła, rzecznik prasowy policji w Krośnie. - Nie znamy jeszcze wyników badań.

Z nieoficjalnych informacji wynika jednak, że wyklucza się jakoby czerwona substancja była krwią. Najprawdopodobniej jest to farba. Jeśli się okaże, że ktoś przyszedł i rozbił puszkę z farbą, to to jest znak, że są ludzie, którzy posuwają się za daleko w swoich poczynaniach – podsumowuje ksiądz proboszcz.

krosno24.pl

Podobno już nawet Słowacy przyjeżdżają na miejsce zdarzenia.
  • 1



#21

Vildar.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mieszkam 7 km od polanki więc pojadę zobaczyć. Na razie dość sceptycznie podchodzę do tego całego zamieszania, ale widzieć zdjęcia, a widzieć na żywo to dwie różne rzeczy.
  • 1

#22

Muhomorniczy.Cylon.
  • Postów: 412
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niema to jak płakać dżemem z czubka głowy.
  • 1

#23

Yoh.
  • Postów: 617
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Człowiek to idiota, któremu wystarczy potknąć gotowy, rzekomy cud pod nos, aby w niego uwierzył. Zabawne, nie?
Nie jestem w stanie wyciągnąć żadnych interesujących wniosków z samego zdjęcia. Można jednak stwierdzić śmiało, iż jakiś debil zwyczajnie ochlapał twarz pomnika czerwoną substancją w miejscach, w których ta nie powinna się znajdować.
Ależ mnie interesuje odpowiedź na pytanie - „Skąd ta plama pod wąsikiem?”.

Nie, nie usatysfakcjonuje mnie debilne stwierdzenie że zaczyna również krwawić z ust.

Użytkownik Kyon edytował ten post 14.09.2011 - 10:29

  • 0



#24

Muhomorniczy.Cylon.
  • Postów: 412
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

np żartowniś mógł mieć niską wibrację,

co?
  • 1

#25

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak podaje portal krosnocity.pl tłumy ludzi nadal gromadzą się w miejscu rzekomego cudu w Polance. W sobotę (10.09.) zauważono na twarzy figury Chrystusa czerwono-brunatną ciecz. Część zgromadzonych uważa, że to wypływająca z pomnika krew. Próbkę substancji oddano do analizy, tymczasem w pobliżu znaleziono plamę podobnej substancji przy krawędzi jezdni.

Nieopodal pomnika (około 200 m dalej), przy szkole w Polance znaleźliśmy plamę substancji o kolorze i konsystencji przypominającą tą, na figurze Chrystusa. Jeżeli „cud” jest jedynie efektem działalności żartownisiów, to niewykluczone, że właśnie tam wylali (lub rozlała im się) resztę farby.

Dołączona grafika


Przy samym pomniku wciąż gromadzą się tłumy ciekawskich. Zapalono znicze, niektóre osoby przyklękają, inne odmawiają różaniec. Wiele osób robi zdjęcia. Wszędzie wokół stoją zaparkowane auta, w tym dostrzegamy numery rejestracyjne z Jasła, Krakowa, Rzeszowa. Nad bezpieczeństwem w okolicy pomnika i kościoła czuwa policja i Straż Miejska.

Informacja o domniemanym cudzie szybko obiegła Internet, wzmianki znalazły się miedzy innymi na Wirtualnej Polsce, na stronach Polskiego Radia oraz w innych ogólnopolskich mediach, a także w serwisie z internetowymi ciekawostkami jak np: Sfora.pl, Paranormalne.pl, Niewiarygodne.pl.

Zjawisko krwawiącej figury przyciąga do Krosna mieszkańców województwa podkarpackiego, jak również z innych rejonów Kraju.

krosnocity.pl

Nie ma też jeszcze oficjalnych wyników badań cieczy pochodzącej z pomnika. - Wstępna analiza wykluczyła, że jest to substancja pochodzenia biologicznego – podkreśla Marek Cecuła. Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie informuje, że eksperci z Laboratorium Kryminalistycznego KWP poddadzą badaniom próbki substancji w środę (14.09). Tego samego dnia będą też znane wyniki analiz.

Użytkownik dżekson edytował ten post 14.09.2011 - 12:38

  • 0



#26

Darkman-72.
  • Postów: 101
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja się pytam dlaczego nie nagrali filmu jak scierają tę rzekomą krew i ona pojawia się znowy???
I druga sprawa, nie znam instytucji w Polsce która się nazywa "Bardzo kompetentna"
Moim skromnym zdaniem fake jak nic.
  • 0

#27

Darkman-72.
  • Postów: 101
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja się pytam dlaczego nie nagrali filmu jak scierają tę rzekomą krew i ona pojawia się znowu???
I druga sprawa, nie znam instytucji w Polsce która się nazywa "Bardzo kompetentna"
Moim skromnym zdaniem fake jak nic.

Użytkownik Darkman-72 edytował ten post 14.09.2011 - 12:44

  • 0

#28

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Jak donosi portal krosnocity.pl dzisiaj policjanci rozwikłali zagadkę substancji, ujawnionej na głowie figury Chrystusa w Krośnie. Okazało się, że jest to sztuczna krew, którą rozlał tam 16-letni chłopiec. Nieletni utrzymuje, że miał to być żart i nie zdawał sobie sprawy z konsekwencji swojego czynu.

Ponieważ zjawisko wywołało spore poruszenie w społeczności lokalnej i mediach, Komendant Miejski Policji w Krośnie uznał sprawę za priorytetową.

Przedwczoraj Policja przyjęła oficjalne zawiadomienie o możliwości uszkodzenia Pomnika Ku Czci Poległych w I Wojnie Światowej stojącego przy ul. Decowskiego w Krośnie. Według zgłoszenia, w minioną sobotę na głowie wieńczącej pomnik figury Chrystusa zauważono nieznaną substancję koloru czerwonego, przypominającą swoim wyglądem krew.


Dołączona grafika


W jej szybkim wyjaśnieniu policjantom pomogło zgłoszenie o innym przestępstwie, do którego doszło w tym samym rejonie miasta. W niedzielę, mieszkaniec gminy Chorkówka ujął i przekazał funkcjonariuszom 16-latka, który wspólnie z kolegami dewastował budowany przez niego dom. Chociaż zatrzymany nieletni nie brał udziału w zanieczyszczeniu figury, policjanci ustalili, że sprawcą tego czynu jest jego 16-letni kolega z Krosna.

Dzisiaj nieletni został przewieziony do komendy i przesłuchany w obecności szkolnego pedagoga. Chłopiec przyznał się do uszkodzenia pomnika i wyjaśnił, że miał to być jedynie żart i nie przypuszczał jakie mogą być konsekwencje tego czynu. Figurę oblał wykorzystywaną na planach filmowych sztuczną krwią, którą kupił w Internecie z zamiarem robienia dowcipów. Kiedy wchodził na pomnik, obok stało kilku jego kolegów obserwujących całe zdarzenie. Nieletni utrzymuje, że zrobił to kilka dni temu późnym wieczorem, kiedy było już ciemno.

Butelkę z resztą substancji policjanci zabezpieczyli dzisiaj w miejscu zamieszkania 16-latka. Z uwagi na wiek sprawcy, aktualnie funkcjonariusze kompletują dokumentację sprawy, która niebawem zostanie przekazana do sądu rodzinnego.

krosnocity.pl

Od siebie dodam, że Ci nieletni tworzą lokalną grupą "satanistów". Którzy urządzili sobie na pewnej budowie "ołtarz". Na ścianach wymalowane są odwrócone krzyże, diabły i cyfry 666. Wszystko w cudzyslowiu, bo to bardziej dla jaj, niż by czcić szatana.

Użytkownik dżekson edytował ten post 14.09.2011 - 14:42

  • 5



#29

Syrinks.
  • Postów: 324
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

*
Popularny

No i się wyjaśniło. Ciekawe czy bobkom, które sterczały tam dnie i noce wpadając w ekstatyczne modły jest teraz głupio. Mi by było. Jeśli Bóg istnieje to nie wiem po co miałby dawać "znaki" jakiemuś motłochowi, który by się zlazł tylko na miejsce zdarzenia i w amoku bił pokłony, raczej chyba, gdyby chciał coś ludziom przekazać, to wybrałby osobę głęboko uduchowioną i inteligentną, która by tę wiedzę umiała wykorzystać w dobrych celach. Dlatego też ja do takich cudów na kiju podchodzę sceptycznie.
  • 25

#30

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

czemu ją minusujecie ? dobrze dziewczyna gada. szkoda troszkę, że jak zwykle objawienie okazało się oszustwem.. no ale co zrobić ? prawda ponad wszystko.
  • 5


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych