Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ewolucja człowieka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
151 odpowiedzi w tym temacie

#31

mdf.
  • Postów: 66
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Myślę, że zostaliśmy ograniczeni duchowo. Celowo. Podobają mi się Twoje pytania, bo rodzą we mnie ciekawe przemyślenia. Zostaliśmy ograniczeni duchowo w pewien sposób, a w pewien sposób genetycznie, materialnie. To się łączy. Po prostu za życia materialnego nie mamy dostępu do wszystkich możliwości ciała, a co za tym idzie i duszy. Wszystko po to, byśmy mogli być łatwiej kontrolowani przez te negatywne dusze. Dusze te karmią się naszymi negatywnymi emocjami, które wcześniej u nas wzbudzają. Można przestać je karmić, wierząc w zmianę, w to że jest się panem swojego życia i za pomocą swoich myśli, formuje się świat wokół siebie. Żyć pozytywnymi emocjami, miłością. Do zmiany dojdzie. Nastąpi zmiana częstotliwości wibracji ludzkich ciał. Wyzwolimy się od tego ograniczenia. Czy tego chcemy czy nie, ten czas się zbliża.

Historia ludzkości sięga dalej, niż historia naszej planety. Ludzkość rozsiana jest po całym wszechświecie. Jesteśmy jej częścią. Historia nas na planecie Ziemia, to tylko mały skrawek tego, co tak naprawdę działo się w przeszłości. Choć najważniejsze jest to przed nami, mam nadzieje, że i tą historię kiedyś dobrze poznamy. Ważne jest, aby znać swoje korzenie. To tak jak drzewo bez korzeni nie zdołało by przeżyć.

Użytkownik mdf edytował ten post 30.08.2011 - 01:18

  • 3

#32

GuardAngel.
  • Postów: 373
  • Tematów: 37
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@Fisher B. dobry teledysk B. dobry :):) ... Kto chce niech wierzy ze pochodzi od Malpy.
Prawda jest taka że teoria Darwina pozostała teorią i to błędną .... ehh te materialistyczne i przyziemne myślenie ;).



Użytkownik GuardAngel edytował ten post 30.08.2011 - 00:59

  • -4

#33

polaco.
  • Postów: 66
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

to ja Cię zapytam, dlaczego reszta małp już nie ewoluuje ?:mrgreen:


ta małpa zrobiła krok do przodu w ewolucji :P


Użytkownik polaco edytował ten post 30.08.2011 - 05:22

  • 0

#34

Alembik_Vina.
  • Postów: 1030
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

To nie tak. Życie jest zbiegiem okoliczności, który musi zaistnieć w tak wielkim zbiorze jak wszechświat. Może nawet wiele razy. Człowiek cóż...

Organizmy, które mają dobre warunki szybciej ewoluują. Człowiek wyewoluował błyskawicznie w porównaniu z innymi formami. Coraz szybciej biegnie naga małpa, jak to było w tej piosence. Ludzie wyewoluowali niemal błyskawicznie tak jak ssaki wyewoluowały niemal błyskawicznie po upadku dinozaurów, tak jak dinozaury wyewoluowały niemal błyskawicznie po upadku gadów. Spójrzcie jak coraz to bardziej w tył ewolucja spowalnia.

Oczywiście. Żadne życie nie jest czymś zwykłym. Nawet zwykłe rzeczy są nieśmiertelne a co dopiero rzeczy żywe. Życie to energia. Inaczej by nie miało celu by istnieć. Nie rozumiecie? Nie miało by celu by się rozmnażać. Nie mieli byśmy celu by walczyć o swoje życie i by poznawać. Potencjalnie każdy pierwotniak pragnie zostać panem wszechświata. Nie wierzycie? Zapytajcie psów czy chciały by posiąść planetę na własność, albo ślimaków, albo niedźwiedzi. Wszystko dąży. Celem tego dążenia jest poznanie tego co nas stworzyło. To jak szukanie końca nici kłębka, zwijając kłębek, który nie ma końca. Brzmi absurdalnie, ale to najlepsze logiczne wytłumaczenie naszego problemu. Potencjalnie każda istota może się stać inteligentna i uduchowiona. W inny sposób, ale może. Jestem gotów uwierzyć, że w sprzyjających warunkach może powstać cywilizacja pająków, albo cywilizacja mrówek. Wszystkie one dążyły by do tego samego. Choć być może innymi drogami. Może jakiś szczur kiedyś powie:
"- Spójrzcie jak stworzył nas Bóg nasz, na podobieństwo swoje." i będzie miał rację.
  • -1

#35

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

tak jak dinozaury wyewoluowały niemal błyskawicznie po upadku gadów.

Explain this please.
  • 0



#36

Alembik_Vina.
  • Postów: 1030
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

dinozaury to inna odnoga. Inteligentniejsze, szybsze. Coś pomiędzy ptakiem a krokodylem.

Poza tym to nie wykluczam wcale boskiej interwencji/ kosmicznej interwencji w powstanie naszego gatunku. Wydaje mi się to jednak nieprawdopodobne by człowiek przybył z gdzieniebądź. Obce cywilizacje mogły nam pomóc. Tak myślę. A humanoidalny kształt wydaje się oczywistością. Nie widzę nic niezwykłego w dążeniu stworzeń do czworonożności.

Użytkownik Alembik_Vina edytował ten post 30.08.2011 - 10:20

  • -1

#37

mdf.
  • Postów: 66
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Człowiek wyewoluował błyskawicznie w porównaniu z innymi formami.


Poza tym to nie wykluczam wcale boskiej interwencji/ kosmicznej interwencji w powstanie naszego gatunku.


I właśnie o to chodzi. :) Człowiek na ziemi wyewoluował szybciej, ponieważ był wspomagany (świadomie/nieświadomie) przez kogoś z zewnątrz.
Jesteśmy humanoidami-ssakami. Wierze, że istnieją tak samo humanoidy-owady, humanoidy-gady, czy humanoidy-ptaki. Ktoś wyższy bawił się genetyką i stworzył różnego rodzaju istoty inteligentne. W ten sposób można wyjaśnić istnienie szaraków z wielkimi oczami jak owady, czy jaszczurów pochodzących od właśnie gadów. To wszystko dzieje się we wszechświecie... Dodajmy do tego jeszcze zróżnicowane warunki na planetach, do których trzeba było się przystosować i mamy ogromną różnorodność gatunków. Nie wierzę, że to wszystko było skutkiem działania ślepej ewolucji. Ewolucja według Darwina mimo tego, iż dąży do doskonałości, jest na swój sposób ślepa. Nie wierze w nią.
  • 0

#38

Alembik_Vina.
  • Postów: 1030
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Człowiek wyewoluował tak szybko, dlatego, że miał do tego predyspozycje. Interwencja nastąpiła, gdy już zaczynał tworzyć cywilizację. Tak myślę. Zresztą nie nastąpiła bez powodu. Innymi słowy kosmici nie robią ludzi ze zwierząt, ale raczej robią ludzi ludźmi. O ile oczywiście w ogóle interweniowali.

edit: Szaraki nie są owadami. Nie można się łudzić, że wszędzie we wszechświecie rozwój życia przebiega równolegle. Na określenie innego drzewa ewolucji są z pewnością inne nazwy, które być może kiedyś poznamy na jakiejś planecie. Była by to chyba najniezwyklejsza rzecz jaka może się zdarzyć ludzkości i dlatego szansa, że nastąpi to za naszego życia to jak jeden do milionów.

edit: Ewolucja nie jest ślepa, to my jesteśmy ślepi nie widząc sensu ewolucji. ;)

Użytkownik Alembik_Vina edytował ten post 30.08.2011 - 14:40

  • 0

#39

rainman.
  • Postów: 483
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Alembik_Vina, z czego wynikały predyspozycje człowieka do szybszej ewolucji i jeśli kosmici interweniowali w proces ewolucji to z jakiego wg Ciebie powodu?

Użytkownik rainman edytował ten post 30.08.2011 - 15:14

  • 0

#40

Bierdol.
  • Postów: 385
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

No i pytanie, kto przyśpieszył ewolucję tych, co naszą przyśpieszyli ? ;) I tak w kółko.
Dlatego poniekąd teoria panspermii nie daje odpowiedzi a jedynie dokłada kolejnych pytań.
Ergo ? Nie tego szukamy.
  • 0

#41

Ladd.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jesteśmy humanoidami-ssakami. Wierze, że istnieją tak samo humanoidy-owady, humanoidy-gady, czy humanoidy-ptaki.

Nasza postawa tj. poruszanie się na dwóch kończynach nie jest uniwersalnym torem dla istot myślących. Nasza umiejętność poruszania się na dwóch kończynach spowodowana była terenem w jakim przyszło egzystować naszemu przodkowi, a dokładniej wysoka trawa wymusiła taki, a nie inny tor. By dostrzec np. zwierzynę czy cokolwiek innego musieliśmy nauczyć się wystawiać łeb ponad gęstą roślinność by dostrzec co jest w oddali.
Wysoka inteligencja gatunku nie musi iść w parze z humanoidalną budową ciała.

Ewolucja według Darwina mimo tego, iż dąży do doskonałości, jest na swój sposób ślepa. Nie wierze w nią.

Dąży do doskonałości w sensie doskonałego funkcjonowania w otoczeniu, obiektywnie nie dąży do doskonałości w każdym znaczeniu tego słowa.
Ewolucja nie jest kwestią wiary to jest fakt.
Jeśli się ze mną nie zgadzasz to wyjaśni np. jakim cudem tyle ras psów chociażby pochodzi od jednego przodka, Canis lupus czyli Wilka, jest to świetny przykład doboru sztucznego co prawda ale jednak. Dobór naturalny podobna zasada rodzi się osobnik z odpowiednimi cechami ułatwiającymi przetrwanie taki przeżyje, nieprzystosowany umiera.

Interwencja nastąpiła, gdy już zaczynał tworzyć cywilizację. Tak myślę. Zresztą nie nastąpiła bez powodu. Innymi słowy kosmici nie robią ludzi ze zwierząt, ale raczej robią ludzi ludźmi. O ile oczywiście w ogóle interweniowali.

Ciekawe stwierdzenia mimo że jest to dosyć „fantastyczna” teoria to jednak niemożna tego wykluczyć choć też nie wiem dlaczego akurat ta teoria jest tak popularna. Zawsze mnie zastanawiało dlaczego nie mamy futra, jest to w pewnym sensie fenomen charakterystyczny bardziej dla zwierząt morskich jak lądowych.

Na określenie innego drzewa ewolucji są z pewnością inne nazwy, które być może kiedyś poznamy na jakiejś planecie. Była by to chyba najniezwyklejsza rzecz jaka może się zdarzyć ludzkości i dlatego szansa, że nastąpi to za naszego życia to jak jeden do milionów.

Sporo źródeł nie uznawanych przez naukę ale myślę ze to cię zainteresuje wiec jako ciekawostkę powiem ci że z moich empirycznych doświadczeń i siedzenia w temacie hipnozy, channeling i paru niezależnych źródeł można dojść do wniosku że pierwszy oficjalny kontakt z istotami inteligentnymi nie będącymi ludźmi nastąpi ok. 2080 roku. Źródła nie są wiarygodne z punktu widzenia nauki także mówię to tylko jako luźną niekoniecznie prawdziwą ciekawostkę i prawdopodobnie chodzi o szarych.

Dlatego poniekąd teoria panspermii nie daje odpowiedzi a jedynie dokłada kolejnych pytań.

Masz rację.
Należało by zadąć pytanie jaka jest definicja życia.
Za życie powszechnie uważa się byt charakteryzujący się ciągłą wymianą materii i energii między sobą, a otoczeniem oraz zdolnością do replikacji. Więc może jesteśmy przejawem zsumowania określonych czynników które zainicjowały powstanie takiego bytu.
Dajmy na to np. gwiazdy również w pewnym sensie żyją. Powstają i umierają dając życie nowym gwiazdom. Także pojęcie życia jest czysto praktyczne ostatecznie wszystko jest przejawem energii w różnych formach, które wydają się różne z powodu czasu który pozornie poróżnił to co istnieje, jednak ostatecznie wszystko jest jednym i tym samym, także nie można wyraźnie określić kiedy powstało życie ponieważ można to jedynie umownie określić. Etykiety językowe, definicje są umowne, zawsze! Można by uznać że pod jakimś tam warunkiem można uznać coś za żywe, ale to i tak nie musi odwzorowywać faktycznego stanu rzeczy, a być jedynie umownym podziałem którego ostatecznie w szerszej perspektywie nie ma. Analogicznie kiedy płód staje się "człowiekiem"? Czy można w ogóle to określić? Tak ale umownie, ponieważ definicje, nasz język umożliwia jedynie koncepcyjne naśladowanie rzeczywistości, a nie faktycznym jej stan.
Takie jest moje zdanie.

Użytkownik Ladd edytował ten post 30.08.2011 - 19:37

  • 0

#42

Po_prostu.
  • Postów: 264
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Zanim zaczniecie coś krytykować, zanim w ogóle zaczniecie wypowiadać się na jakikolwiek temat- najpierw się z nim zapoznajcie, by nie wyjść na totalnych ignorantów, bo to żałosne, co niektórzy tu wypisują. :omfg:

Zacznijmy od tego, że teoria ewolucji wcale nie mówi, że wyewoluowaliśmy z małp, lecz z WSPÓLNEGO PRZODKA, że nasze drogi rozwojowe rozeszły się- a nie, że jesteśmy potomkami małp! Raczej "kuzynami" jak już :grr:

Użytkownik Po_prostu edytował ten post 30.08.2011 - 19:39

  • 3

#43 Gość_Anima Damnata

Gość_Anima Damnata.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie włączałem się wcześniej w dyskusję, więc podam moje stanowisko w tej sprawie. Otóż wszystko ewoluuje, ponieważ musi adaptować się do środowiska zewnętrznego, które się ciągle zmienia, a wszystko co ewoluuje za wolno umiera siłą rzeczy. Dziękuję, dobranoc.

Prawda jest taka że teoria Darwina pozostała teorią i to błędną .... ehh te materialistyczne i przyziemne myślenie ;).

Tak, a świat powstał 7 tysięcy lat temu w 6 dni, przy czym "bóg" fałszuje dowody na to zostawiając materię datowaną na kilka miliardów lat. A teoria Darwina to nic innego jak podpatrywanie wspaniałej samej w sobie natury.

Użytkownik Anima Damnata edytował ten post 30.08.2011 - 19:49

  • 0

#44

Alembik_Vina.
  • Postów: 1030
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Alembik_Vina, z czego wynikały predyspozycje człowieka do szybszej ewolucji i jeśli kosmici interweniowali w proces ewolucji to z jakiego wg Ciebie powodu?


Predyspozycje to już mówiłem. Ewolucja ma tendencję do przyspieszania. Myślę, że niedługo znaczne zmiany ewolucyjne nie będą już kwestią tysięcy lat a może setek. Ten zegarek Darwina o którym się mówi przyspiesza gwałtownie, wręcz parabolicznie. Ogólnie ssaki same w sobie szybko ewoluowały. Miały na to nieco ponad 60 milionów lat a dokonały tego co dinozaury, może nawet lepiej.

Przyczyna z jakiej obca cywilizacja pragnie przybyć do inteligentnej rodzącej się rasy wydaje się oczywista. Sama chęć obserwacji, badania reakcji jest już dostateczną przyczyną. Przyczyną tego, że udzielili ludziom znacznej pomocy może być empatia. Chociaż z drugiej strony mogli posiać plon, który zamierzają po jakimś czasie zebrać. Może pomyśleli, że my - ludzie wpadniemy na coś na co oni wpaść nie mogli. Właściwie to nie wiadomo. Teorie są różne. Wolę wierzyć, że zrobili to z tego powodu z jakiego ja w dzieciństwie robiłem raje myszy rozstawiając myszom jedzenie po kątach :D
  • -1

#45

rainman.
  • Postów: 483
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Alembik_Vina, co rozumiesz jako znaczna pomoc, której mogła jak twierdzisz udzielić nam obca cywilizacja i czy uważasz w związku z tym, że kontakty z tą cywilizacją ograniczyły się tylko do jednorazowej "interwencji"?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych