Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ewolucja człowieka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
151 odpowiedzi w tym temacie

#151

manitoris.
  • Postów: 790
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano


Jedyne co nas odróżnia od innych gatunków to fakt, że mamy POCZUCIE WŁASNOŚCI. Zwierze nie zabije drugiego dla ropy nawtowej, dla przyjemności, dla kasy. Inne zwierze ma co najwyżej poczucie własnego terytorium.

A próbowałeś zabrać psu jedzenie lub ulubioną zabawkę?


Swoj ci odda, a obcy tez nie zabije ciebie, ani twoich bliskich.. tylko cie bedzie chcial odstraszyc i kolejno:

zasygnalizuje ze to jego -> odgrodzi przedmiot od ciebie swoim cialem, mogac przy tym zblizyc tez pysk do tego przedmiotu
..ze bedzie tego bronic -> w/w pysk przy +teraz dodatkowo warczenie, pokazywanie klow..
jak ty nie odpuscisz i bedziesz sie dalej zblizal, wyciagniesz reke do tego przedmiotu, to jak zrobisz to pomalu mozesz miec na tyle szczescia ze dostaniesz jeszcze jedno ostrzezenie w postaci "klapniecia" pyskiem blisko przy rece (taki strzal ostrzegawczy), ale nie koniecznie, no bo ile razy ma ci pies "mowic" abys sie odpitolil od jego rzeczy!?
a wtedy i tak skonczy sie to tylko powierzchownym zranieniem dloni! bo pies chce abys sie tylko odczepil, a nie zjesc twoja watrobe..

Wiec jest to nieporownywalne z tym z czym chciales porownac..
  • 0

#152 Gość_wadm. Aton

Gość_wadm. Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Pozwoliłem sobie odkopac co nieco.





Sensacyjne odkrycie: nowy gatunek człowieka w Afryce.
"Nie było jednej linii naszej ewolucji"

09.08.2012

Co najmniej trzy gatunki człowiekowatych koegzystowały w Afryce około 2 mln lat temu - informuje BBC.

Potwierdza to, że ewolucja naszego gatunku nie była liniowa - od małpy do Homo sapiens. Było wiele ślepych uliczek. Przetrwały najlepiej adaptujące się hominidy - wynika z najnowszych odkryć archeologów w Kenii.


W północnej Kenii archeolodzy odkryli trzy fragmenty ludzkich szczątków, datowanych na okres między 1,78 i 1,95 miliona lat temu.

Znalezione pozostałości praczłowieka to kości twarzy i szczęki z zębami. Wyniki badań, opublikowane w magazynie "Nature", są sensacyjne: kenijskie odkrycie wskazuje na to, że w tym samym czasie w Afryce żyły obok siebie trzy różne gatunki ludzi - podkreśla BBC i dodaje, że kenijskie znalezisko jest silnym dowodem wspierającym tezę, że ewolucja gatunku ludzkiego nie przebiegała liniowo - od małpy do Homo sapiens.
Po drodze było wiele ślepych uliczek.

Mówił też o tym niedawno w TOK FM dr Marcin Ryszkiewicz z PAN. "Wszyscy jesteśmy... Azjatami? Bardziej niż Afrykanami" - czytaj >>>

Tajemnica Homo rudolfensis
W 1972 r. znaleziono tajemniczą czaszkę, którą teraz zakwalifikowano jako należącą do nowego, nieznanego gatunku człowieka - Homo rudolfensis. Rozmiary czaszki wskazują na wyjątkowo duży mózg, a twarz człowieka, do którego należała, musiała być pociągła i płaska. Jednak przez 40 lat jedynym dowodem na istnienie Homo rudolfensis była tylko ta czaszka.
Naukowcy nie mogli potwierdzić, czy mają do czynienia z nowym gatunkiem, czy z wyjątkowym osobnikiem znanych gatunków.

Kenijskie odkrycie wzmacnia tezę o odrębności Homo rudolfensis jako odrębnego gatunku człowieka. Od około 50 lat archeolodzy wiedzą, że w Afryce najprawdopodobniej koegzystowały ze sobą dwa gatunki praludzi - Homo erectus i Homo habilis.

Teraz okazało się, że najprawdopodobniej w tym samym czasie na afrykańskim kontynencie żył jeszcze trzeci gatunek. Według szefowej wykopalisk dr Meave Leakey z Instytutu Jeziora Turkana (Rudolfa), nowe znalezisko oznacza, że wczesne stadia ewolucji człowieka charakteryzowały się ogromną różnorodnością.

"Tak jakby natura rozwijała prototypy człowieka"

- Nasza przeszłość była zróżnicowana. Nasz gatunek ewoluował tak samo jak inne. Nie było w naszej ewolucji nic niezwykłego - do chwili, gdy zaczęliśmy wyrabiać narzędzia z kamienia - powiedziała dla BBC.

To oznacza po prostu, że człowiek podlegał takim samym prawom jak inne gatunki - jeśli wykształcona w toku ewolucji cecha pozwalała łatwiej przeżyć w środowisku, utrwalała się.

I odwrotnie - jeśli nowa cecha sprawiała, że dany gatunek był słabszy, ginął.

Jak powiedział BBC prof. Chris Stinger z Muzeum Historii Naturalnej w Londynie, dowody z kenijskich wykopalisk coraz wyraźniej wskazują na to, że ludzka ewolucja podlegała tym samym prawom.

I przebiegała w różny sposób, zależnie od miejsc, gdzie żyły poszczególne grupy i osobniki.

- To wygląda tak, jakby natura rozwijała różne prototypy ludzkie z różnymi cechami, a ostatecznie tylko jeden z nich, nasz przodek, osiągnął sukces - stwierdził prof. Stringer.


http://io9.com/59323...ified-in-africa
  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych