Skocz do zawartości


Zdjęcie

OSHO - małżeństwo i dzieci


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1

restek.
  • Postów: 424
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Przesłałem na stronke ciekawy filmik o tym co mysli Osho na temat małżeństwa, dodam, że całkowicie sie z nim zgadzam, i sam tak właśnie widze swoje życie :)

PEACE&LOVE
http://restek.webscene.eu/?vid=KGOwqe7kxk-h8sKJXwoknQ


  • 0

#2

Patrolinho.
  • Postów: 137
  • Tematów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Pierwsza część o małżeństwie to całkowicie popieram, ale z dziećmi to czyste herezje ;) Bez względu czy dziecko wychowają rodzice czy gmina jak to zostało przetłumaczone w filmie. W gminie też opiekować będą się nimi dorośli, którzy również reprezentują jakieś wartości i cechy, które dziecko będzie powielało. Więc pomysł mija się z celem.
  • 0

#3

restek.
  • Postów: 424
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

właśnie o to chodzi aby rownież zaszły zmiany w całej mentalności spolecznej
  • 0

#4

Alembik_Vina.
  • Postów: 1030
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Osho ma trochę racji odnośnie wolności. Małżeństwo faktycznie zabiera wolność, stwarza przymus. Z drugiej jednak strony małżeństwo też ma swoje zalety. Ale w sumie jak ktoś nie chce, to może się nie żenić, więc wybór jest wolny. Rodzina wywiera presję, takoż gmina by ją wywierała. Tak samo jak szkoła wywiera. Presja jest nie do uniknięcia. Słabi ulegają silnym i rodzina raczej pomaga często dziecku uniknąć presji niż ją stwarza. Mówi też że z małżeństwem znikną problemy psychiczne czy prostytucja. Bzdura. Nic nie zniknie bo jak nie będzie małżeństwa to nie oznacza, że ludzie będą się chędożyć na każdym rogu. Tak samo będą nieszczęśliwe miłości i takie tam. One nigdy nie znikną. I prostytucja? He he, w życiu nie zniknie. Po zlikwidowaniu instytucji małżeństwa przybrała by tylko na sile jako że nie wierzę w to iż kobietom nie zależy na pieniądzach.

A tak w ogóle, to całe to gadanie o genitaliach Boga... Myślałem, że ten Osho to poważny gość a nie jakiś jajcarz. To dobrze, że nie sięgnąłem po jego książki bo tylko bym czas zmarnował.
  • 2

#5

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Rodzina to wolność, ale nie dla każdego, "wielki i wolny" Osho - ustala granice wolności !

Czerwień wypisana na twarzy.
  • 0



#6 Gość_Anima Damnata

Gość_Anima Damnata.
  • Tematów: 0

Napisano

Oj, ty wszędzie widzisz komunizm ;]
  • 0

#7

Czarna.
  • Postów: 52
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Najlepiej wszystko wsadzić w jeden worek..
Prostytucja nie zniknie w końcu to najstarszy zawód świata i nie tylko kobiety są prostytutkami bo mężczyźni również:P
Przecież nie trzeba się żenić, brać ślubów bo i bez tego można stworzyć udany związek. To jest już indywidualny wybór, ale żeby miało wpływ na szerzenie się prostytucji to już lekka przesada. To my sami stawiamy sobie granice.
  • 0

#8

mariuszm.
  • Postów: 566
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Przesłałem na stronke ciekawy filmik o tym co mysli Osho na temat małżeństwa, dodam, że całkowicie sie z nim zgadzam, i sam tak właśnie widze swoje życie :)

PEACE&LOVE
http://restek.webscene.eu/?vid=KGOwqe7kxk-h8sKJXwoknQ


1. propaguje "nie zawierajcie związków" - gzijcie się jak popadnie, a to że geny się poplączą i komuś przypadnie spółkować z własnymi dziećmi (w ferworze rui i społecznego wychowywania<czytaj wykorzystywania> dzieci) i w efekcie wychowywać downy (no ciekawe komu przypadł by ten obowiązek, pewnie starym). Nauka jedno - wiernośc nie sprzyja rozpowszechanianiu się chorób płciowych, OSHO - swoje
2. "rozstańcie się" - czyli co, złamcie publiczną przysięgę "aż do śmierci"
  • 0

#9

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

mądry facet i w pełni popieram :mrgreen: małżeństwo to zło, tylko że trudno znaleźć teraz kobietę która chciała by żyć u boku faceta i która by w przyszłości nie naciskała na ślub..


swoją drogą fajny ma akcent i głos - mógł by śpiewać rege :))


ps. Bóg jest gwałcicielem, a Jezus musi być bękartem hehehe nie no zniszczył system :lol

Użytkownik Ronaldo edytował ten post 26.08.2011 - 13:16

  • 0

#10

restek.
  • Postów: 424
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Presja jest nie do uniknięcia. Słabi ulegają silnym i rodzina raczej pomaga często dziecku uniknąć presji niż ją stwarza. Mówi też że z małżeństwem znikną problemy psychiczne czy prostytucja. Bzdura. Nic nie zniknie bo jak nie będzie małżeństwa to nie oznacza, że ludzie będą się chędożyć na każdym rogu. Tak samo będą nieszczęśliwe miłości i takie tam. One nigdy nie znikną. I prostytucja? He he, w życiu nie zniknie. Po zlikwidowaniu instytucji małżeństwa przybrała by tylko na sile jako że nie wierzę w to iż kobietom nie zależy na pieniądzach.

A tak w ogóle, to całe to gadanie o genitaliach Boga... Myślałem, że ten Osho to poważny gość a nie jakiś jajcarz. To dobrze, że nie sięgnąłem po jego książki bo tylko bym czas zmarnował.

Presja na pewno zniknęła by w starszym zyciu, a za dzieciaka możliwe, że nie którzy by bylo pod presja, jednak zobacz, drzewo silniejsze im bardziej wieje wiatr.
Jak nie było by małżeństw to nie było by zdrady, prostytucja wtedy nie była by taka wyuzdana, myśle, że po pewnym czasie ludzie by doszukiwali sie w seksie namietnosci i to było by piekne.
  • 0

#11

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Oj, ty wszędzie widzisz komunizm


Jeżeli ktoś zabiera się za definiowanie MOJEJ wolności, wmawiając mi, ze on przecież wie lepiej, to jest czerwonym faszystą niezależnie jak bardzo chciałby się odciąć od takowego ruchu. Wielki Osho zapewne skończy nad określaniem, które piwo przystoi pić "wolnemu człowiekowi" - już widzę tą mądrość o wyższości Kasztelana nad Leżajskiem.
  • 1



#12

restek.
  • Postów: 424
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A czy ksiadz, rodzina czy dziewczyna moze decydowac o MOJEJ wolnosci? to jest bardziej słuszne?
Osho jako wolny silny czlowiek mowi o tym jak przystoi zyc istocie boskiej ktora jest sama w sobie kompletna, tylko slabi ludzie musza miec pewnosc, że ktoś bedzie przy nim całe życie, choc to czesto nie wypala, zobaczcie ile jest rozwodow oraz zdrad. Ludzie postepuja tak jak maja zaprogramowane a jednak w sercu czuja co innego i robia to co robia. To są twarde fakty i nikt tego nie podwazy.
  • 1

#13 Gość_Nathaniel

Gość_Nathaniel.
  • Tematów: 0

Napisano

Osho , jakże ja go kocham. Nie znam drugiego tak doskonałego obserwatora , z tak doskonałymi wypowiedziami mistrzowsko formowanymi.
Filmik cudowny , już kiedyś widziałem. Jak bedziesz miał nowe to wrzucaj z chęcią obejrzę:)
  • 0

#14

Mystic.
  • Postów: 141
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Osho był niesztampowy, często kontrowersyjny, wielu to imponowało i imponuje do dzisiaj. Miał ciekawe podejście do życia, fajną wizje świata, i tak sobie myślę, że gdyby życie na ziemi wyglądało wg. jego wizji, było by o wiele ciekawsze, fajniejsze i lepsze. Miał rację w wielu aspektach dot. wolności. Niestety jego powiedzenie "nie pytaj mnie jak uzyskać wolność, pomyśl jak ją utraciłeś" oddaje całkowicie sytuacje w której rodzimy się i jest nam narzucany cały ten pieprzony schemat. Sposób postrzegania świata kreuje rodzina, szkoła,kościół,telewizja. Wolność jest fikcją.

Użytkownik Mystic edytował ten post 03.09.2011 - 22:38

  • 0

#15 Gość_Nathaniel

Gość_Nathaniel.
  • Tematów: 0

Napisano

Współczuje ci takiego patrzenia na świat. Taką masz prawdę w podświadomości. Ja wiem , że wolnośc istnieje , bo sam jestem nią . To moja prawdziwa natura tak jak i całego wszechświata. Oświecenie i wolność jest w tobie i nie ma poco jej szukac na zewnątrz bo jej tam nie znajdziesz.
  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych