Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy dojdzie do kontaktu z cywilizacją pozaziemską do końca XXI wieku?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1

+......

    Wędrowiec

  • Postów: 710
  • Tematów: 125
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zapraszam do śledzenia i komentowania debaty, która zapowiada się nad wyraz ciekawie :)
  • 0



#2

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Hmmmm... Trochę jestem skołowany. Tak ... :

- może tak może nie – wg którego w tym stuleciu dojdzie do kontaktu z cywilizacją pozaziemską
- Herme5 – opowie się za brakiem kontaktu z cywilizacją pozaziemską


... zadeklarowali się oponenci???
Wydawało mi się, że miało być odwrót.
  • 0



#3

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bardzo ciekawy jestem wyniku tej debaty. Za jakiś miesiąc chyba będą już końcówe wpisy także jedyne co możemy zrobić to czekać :)
Powodzenia !

Użytkownik BrainCollector edytował ten post 06.08.2011 - 08:53

  • 0



#4

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No właśnie, chyba jest błąd w tym opisie. Może tak może nie jest sceptykiem i wątpię żeby bronił poglądu o spotkaniu z obcą cywilizacją.
  • 0



#5

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Może tak może nie jest sceptykiem i wątpię żeby bronił poglądu o spotkaniu z obcą cywilizacją.


Już nie raz użytkownik bronił stanowiska, do którego sam był sceptyczny (piramidy, 2012). To debata dla oczu użytkowników (w innym razie byłaby na priv), więc nie ważne kto przedstawia argumenty. Byle je przedstawiał ;)

Aczkolwiek w tym wypadku rzeczywiście wygląda to na błąd. Poprawiłbym, ale być może +..... zna jakieś fakty, o których nie wiemy.
  • 0



#6

+......

    Wędrowiec

  • Postów: 710
  • Tematów: 125
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Witam
Zgloszenie debaty:
"Czy dojdzie do kontaktu z cywilizacją pozaziemską do końca XXI wieku?"
może tak może nie - za kontaktem
Herme5 - za brakiem kontaktu
Rozpoczecie: 9 sierpnia 2011.


  • 0



#7

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Tak jak mówiłem, +..... miałaś jakieś podstawy, by tak rozpisać. Zatem sądzę, że to Herme5 mógł się pomylić. W tym poście, "może tak może nie" nie wygląda raczej na zwolennika takiego kontaktu ;)

A post Herme5a zdaje się to potwierdzać.
  • 0



#8

Herme5.
  • Postów: 425
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ok. Przychylasz się raczej do braku kontaktu w XXI wieku - tak bym się upewnił? Jeśli tak to jeszcze dziś napisze do + by utworzyła debatę. Tytuł "Czy w przeciągu XXI wieku dojdzie do kontaktu z cywilizacją pozaziemską?" pasuje, czy jakoś go zmieniamy? W takim brzmieniu uwzględnia zarówno kontakt "od" jak i kontakt "do" o które się upomniałeś (i słusznie). Ma być w tytule dopisane "inteligentna cywilizacja pozaziemska" czy jest to dla nas oczywiste? Nie chodzi tu o odnalezienie bakterii czy jakiegoś żywego szlamu, ale o cywilizowaną cywilizacje


Panie i Panowie spokojnie, to tresc PW od 'może tak może nie'. Ja zinterpretowalem tak, ze ja robie za sceptyka w tej debacie. Jesli nasza kochana +..... nie bedzie miala nic przeciwko to jak Michał z Woodstocku wroci, to wybierze strone co by byla 100% pewnosc - On zaczyna.

Debata bedzie pomiedzy dwoma sceptykami i dzieki temu raczej nikt nad sferami duchowymi, czy jakimis tam Nibiru nie bedzie sie rozwodzil, a bedziemy sie poruszac w sferze naukowej mozliwosci kontaktu z obcymi cywilizacjami.

Użytkownik Herme5 edytował ten post 06.08.2011 - 21:19

  • 0

#9

może tak może nie.
  • Postów: 504
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Oczywiście racje mieli od początku szanowni widzowie, iż przypisano mi stanowisko odwrotne do tego które obstawiałem. Nie jestem bez winy, rzeczywiście jakoś dziwnie to napisałem :) Jeśli Herme5 nie ma nic przeciwko wolałbym powrócić do optowania za tym, do czego się od początku zgłaszaliśmy :) Kiedy tylko + wyedytuje zaczyn debaty i nas wymieni mogę we wtorek zaczynać,
  • 0

#10

Herme5.
  • Postów: 425
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie ma problemu, temat debaty jest czysto hipotetyczny. Moze bedzie kontakt, moze nie. Debata raczej bedzie miala na celu wykazanie prawdopodobienstwo wystapienia kontaktu przy dzisiejszym osiagnieciu nauki. Stane po stronie kontaktu, chociaz juz tutaj zapowiadam, ze zadnych paleoastronautow, reptillian, Jezusa-kosmity, Nibiru, channelingu po mojej stronie nie zobaczycie.

Dlatego prosze +..... o zmiane stron w debacie i mozemy od wtorku zaczynac. "może tak może nie" zaczynasz.
  • 0

#11

+......

    Wędrowiec

  • Postów: 710
  • Tematów: 125
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zrobione :)
  • 0



#12

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak szczerze to nie rozumiem sensu tej debaty. To bedzie jak rozmowa 2 plotkarek ktorych zdanie na jakis temat jest niemal identyczne ale... naprawde trosze bez sensu. Sceptyk vs. sceptyk... jak na poczatku bylem zainteresowany tak teraz nawet nie wiem czy bedzie sens sledzenia tematu (przepraszam za brak polskich liter)
  • 0



#13

Herme5.
  • Postów: 425
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@BrainCollector
To, ze nie pojawia sie zagadnienia z Paleoastronautyki, UFO, postrzegania pozazmyslowego (np. channelingu) i innego belkotu, nie oznacza, ze wymiana dowodami naukowymi, hipotezami (bedacymi w stadium badan), czy prognoz rozwoju ludzkosci calkowicie przekresla sens tej debaty. Oparcie sie na aspektach technologicznych moze byc rownie ciekawe jak zdanie w debacie osoby zmierzajacej do "oswiecenia", "przemiany", "zmiany gestosci", piszacej o 2012, Nibiru etc.

Poczekaj na pierwsze wpisy nie bedace wprowadzeniem.
  • 0

#14

może tak może nie.
  • Postów: 504
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie wiem o jakich sygnałach pisze Herme5, ale sygnały cywilizacyjne, w tym przypadku emisje radiową ślemy od roku 1985, a więc nie od wieków tylko od 126 lat. Chyba, że nie wiem, chodziło o światła ognisk (taki głupi żarcik).

(...) Mając na uwadze, że był to wiek IXX, a obecnie mamy XXI wiek, to daje przedział IXX-XXI (3 wieków). Jeśli sformułowanie kilka wieków, a kilka to zaimek liczebny nieokreślony, ale z reguły większy niż para (2), to chyba dość jasne, że nie chodziło mi o światła ognisk, ale np. o równą (50/60Hz) falę elektromagnetyczną prądu przemiennego np. już tak, chociaż to już też byłoby za duże naciąganie.


Powinieneś chłopie do tego nie wracać, bo każdemu zdaża się przesadzić i nikt by tego nie pamiętał, Czuje lekkie zażenowanie będąc zmuszonym to wyjaśniać, ale "niech się wstydzi ten co robi nie ten co widzi" :) Niedostrzegasz różnicy między sformuowaniem, że coś jest na przestrzeni czasu, a że coś jest "od". Jak sama nazwa wskazuje "od" liczy się "od", liczymy od konkretnego momentu. Jeśli ktoś jest ojcem od dekad, to znaczy że jest tatą pewnie z 20, 30 lat. Jeśli komus dziecko urodziło się w 2009, teraz jest 2011 - tam była jedna dekada, teraz jest druga, ale nie jest ojcem od dekad :) Jeśli zacząłem pracę w sobote a skończyłem w poniedziałek to nie mogę mówić, iż pracowałem od tygodni, tylko dlatego, że tydzień przeskoczył z jednego w drugi kiedy byłem w robocie :) Powiem więcej, z tego wynika że nie wysyłamy sygnałów od wieków, ale od tysiącleci! Bo ewidentnie Herme5 według ciebie to co działo się między 1999 a 2001 działo się od tysiącleci :) Masakra :)

Użytkownik może tak może nie edytował ten post 24.08.2011 - 23:53

  • 0

#15

Herme5.
  • Postów: 425
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Pisalem o fali elektromagetycznej (o pradzie ?), bodajze w tym samym zdaniu. Chyba, ze sie nie wkleilo, bo bylo juz pozno, zeby mi termin nie uciekl, nawet nie dalem sobie czasu na korekty tekstu. Calosc dotyczyla niecelowych sygnalow emitowanych z/na ziemi. 14 lipca 1729 fizyk Stephen Gray dokonal pierwszego przekazania impulsy elektrycznego na znacznym odcinku. Cofajac sie dalej w 1660r. Otto von Guericke wynalazl generator elektrostatyczny. Masz grubo ponad pare wiekow, wiec sformulowanie kilka jest jak najbardziej na miejscu, tym bardziej, ze sam tekst byl wyszarpniety z dialogu. Zreszta to jest banal i nie warto sie w niego zaglebiac.
Masz racje nie powinienem do tego wracac, przepraszam.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych