Skocz do zawarto¶ci


Zdjęcie

UFO w M±kowarsku?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedĽ
25 odpowiedzi w tym temacie

#1

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To musiał zrobić pojazd wirowy z otworkami w ¶rodku - mówi± mieszkańcy M±kowarska, w pobliżu którego pojawiły się w czwartek na polu tajemnicze piktogramy.

O sprawie informuje "Gazeta Pomorska".

- O siódmej rano przybiegł do mnie listonosz mówi±c, że mam UFO na polu - ¶mieje się Wojciech Orliński. - W UFO nie wierzę, ale w±tpię też, żeby zrobił to człowiek. Innego zdania jest Benedykt Najdowski z M±kowarska: - W nocy słyszałem potworny hałas, taki warkot maszyny. Jestem pewien, że przyleciała "z góry" i z duż± moc± wykręciła te kręgi.

W czwartek od samego rana na pole pana Wojciecha zjeżdżali mieszkańcy z wszystkich okolicznych wsi. - Tak± atrakcję mieli¶my ostatnio rok temu. Wtedy w M±kowarsku też pojawiły się rysunki w zbożu - mówi±. Niewielu z nich wierzy jednak, że tajemnicze wzory to dzieło stworzone przez przybyszów z obcej planety. - S±siedzi żartuj± nawet, że startuj±c w wyborach na radnego powiatu zapewniłem sobie tym lepsz± reklamę niż rozwieszaniem plakatów na słupach - mówi wła¶ciciel pola.

Do m±kowarskich piktogramów sceptycznie nastawieni s± też badacze z internetowej telewizji "UFO TV". - Moim zdaniem to "fałszywka". WyraĽnie widać duże obruszenia ziemi, uszkodzone s± też łodygi. Dalsze badania potwierdz± jednak, z czym mamy do czynienia - mówi Janusz Zagórski, koordynator akcji, stacjonuj±cy na co dzień w Wylatowie.

Miłek Olejnik z niezależnej grupy badawczej IGR z Torunia uważa, że wzory w kształcie podkowy mogli zrobić tylko ludzie. - Zakradli się w nocy na pole i wyrzeĽbili je zwykł± desk±. To mogła być na przykład grupa studentów, którzy maj± teraz dużo wolnego czasu. Nie wykluczam też prowokacji ze strony "brukowców". Pamiętam, że na Zachodzie pewna stacja telewizyjna wykonywała w zbożu portrety dziennikarzy, więc nawet tak skomplikowane wzory, jakie pojawiły się pod M±kowarskiem, mógł zrobić człowiek.

Lucim, w którym mieszka Wojciech Orliński, może stać się tak samo popularny jak Wylatowo. Rolnik nie jest jednak z tego zadowolony. - Przez same piktogramy straty s± niewielkie, zmarnowała się może tona zboża, za któr± dostałbym około 380 złotych. Więcej szkód mog± jednak wyrz±dzić tury¶ci, którzy pewnie przyjad± tu w weekend. Mam nadzieję, że badacze nie będ± się buntowali, kiedy postanowię młócić zboże.


Doł±czona grafika


http://fakty.interia...sku,770440,2943
  • 0



#2

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalaj±ca
Reputacja

Napisano

No skoro uszkodzone s± łodygi to pewnie zrobione przez człowieka. Przynajmniej tak mi się wydaje, z tego co czytałem o piktogramach. Ale skoro maja być dalsze badania to trzeba poczekać :P .
  • 0

#3

Savalas.
  • Postów: 58
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

z tego co widać na tym zdjęciu musiał to zrobić człowiek albo niepełnosprawny ufok, nie zajmujmy się jakimi¶ kółeczkami krzywymi, to żenuj±ce
  • 0

#4

widmus.
  • Postów: 48
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

może UFO z tym robieniem znaków bez łamania łodygi ma dużo roboty i przyleciał jaki¶ leniwy i zrobił szybko ;p albo wykorzystywał stara technologie to robienia znaków o.O ;]
  • 0

#5

Jocker.
  • Postów: 240
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po tym zdjęciu to wydaje mi się ze to robił człowiek :D
  • 0

#6

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Co¶ biedne s± te polskie piktogramy. Może brak nam artystów z prawdziwego zdarzenia?? :mrgreen:
O czym¶ to wszystko musi ¶wiadczyć...
  • 0

#7

Cote-d'Or.
  • Postów: 614
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

na zdjęciu widać ĽdĽbła, które s± chaotycznie porozrzucane w autentycznych piktogramach to niemożliwe
  • 0

#8

Savalas.
  • Postów: 58
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co¶ biedne s± te polskie piktogramy. Może brak nam artystów z prawdziwego zdarzenia?? :mrgreen:
O czym¶ to wszystko musi ¶wiadczyć...



poprostu jaki kraj taki oby..... znaczy piktogram :lol :
  • 0

#9

PabloUA.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co¶ biedne s± te polskie piktogramy. Może brak nam artystów z prawdziwego zdarzenia??   :mrgreen:  
O czym¶ to wszystko musi ¶wiadczyć...

¦wiadczy to o tym że Polskie kręgi s± albo prawdziwe, albo robione dla czystej głupoty z nudów przez miejscow± młodzież, która liczy na to że ich wioska będzie sławna.

Kręgi w Anglii, które wielu zachwycaj± s± w 95% zrobione przez cropmakerów na zamówienia stacji telewizyjnych, czy to dla własnej satysfakcji. Wielu tamtejszych CM przyznaje że jest to dla nich pewien rodzaj sztuki.
Pozdrawiam:)
  • 0

#10

=BamBino=.
  • Postów: 28
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie to kolejny pijany rolnik, który wyszedł w nocy z zamiarem koszenia trawy :mrgreen:
  • 0

#11

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kręgi w Anglii, które wielu zachwycaj± s± w 95% zrobione przez cropmakerów


A to dobre :) Radze zapoznac sie z tematem, bo z tego co wiem to sami circlemakerzy prezentuja 95% kregow jako "niewytlumaczalne" chociazby na swoich stronach i nikt nie przyznaje sie do ich stworzenia
  • 0



#12

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem cała magia polega na tym żeby się nie przyznawać...
  • 0

#13

Pylbas.
  • Postów: 281
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dla mnie na 1 rzut oka owe piktogramy zrobili ludzie wygl±daj± jako¶ mało starannie...
  • 0

#14

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalaj±ca
Reputacja

Napisano

Nasi cropmakerzy dopiero zaczynaj± a dodatkowo w tym roku była susza i niszczenie upraw nie było dobrym pomysłem. W przyszłym roku możemy spodziewać się dobrych kręgów a może już w zimie jakie¶ ¶niegowe kręgi się pojawi±.
  • 0

#15

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

[url="http://www.paranormalne...=3308"]http://www.paranormalne...=3308[/url] moze to ktos skomentuje ? :mrgreen: ufo ?

Upomnienie słowne na PW za offtopic - Edited by Pylbas

Użytkownik Ivellios vel Marek-Longer1988 edytował ten post 10.05.2007 - 10:09

  • 0


 

Użytkownicy przegl±daj±cy ten temat: 0

0 użytkowników, 0 go¶ci oraz 0 użytkowników anonimowych