Skocz do zawartości


Zdjęcie

SUPERISTOTA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
74 odpowiedzi w tym temacie

#16

QLIG.
  • Postów: 531
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jednak nie twierdź, że Szatan jest wymysłem kościoła. Postać Szatana pojawia się już w Księdze Genesis więc to nie jest wymysł kościoła, lecz fakt przekazany od Boga (zakładając, że Tora faktycznie została podarowana Mojżeszowi przez samego Boga).

Jeśli wierzyć,że ludzi stworzyła rasa "bogów",(ja wierzę)którym zdarzały się walki między sobą ,to można wierzyć w "szatana".Szatan,to wg. nauki Kościoła zbuntowany anioł,który wystąpił przeciwko Bogu Ojcu.Pociągnął ze sobą inych.Walczył z nim mój imiennik z avatara-Św Michał Archanioł.Wg. mnie były to "wojny bogów" opisywane gdzieniegdzie.A że ludzie kiedyś pisali symbolami,to przyjęło się,że szatan jest złem i nas kusi do złego.A może jest w tym trochę prawdy?Rasa Bogów posiadała wysoko rozwinięty umysł,zdolność telepatii,może wpływają na nasze umysły?Co do superistoty,pytanie nie brzmi czy przyjdzie,tylko kiedy przyjdzie...Czas pokaże.Ale czytając Biblię i zawarte w niej znaki,można stwierdzić,że to już niedługo.Czasy ostateczne chyba się zaczęły...
  • 0

#17 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

QLIG, No i donosnie tego co napisales Tymi Klutliwymi Bogami prawdopodobnie byli Enki i Enlil. ... Mowia o tym Symeryjskie teksty i Stary testament. Wszystko jest jak na tacy podane. To byli ludzie z czystej krwii lecz o znacznie potezniejszym umysle i rozwoju ewolucji.
  • 0

#18

QLIG.
  • Postów: 531
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tymi Klutliwymi Bogami prawdopodobnie byli Enki i Enlil

Tak sobie nawet myślałem...jeden z nich chciał dobra dla ludzi i życia z nimi w pokoju a drugi chcia ich wykorzystywać,traktować jak niewolników...Dobry i zły,"Bóg Ojciec" i "Szatan"...
  • 0

#19 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Tak, z tymże Ich postacie urosły do rangi Bogow..jak wiadomo Bogami nie są i nigdy nie byli.
  • 0

#20

QLIG.
  • Postów: 531
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

muhad, Zgdzam się.Słowo "Bóg" to tylko słowo,umownie stosowane dla istot o wyższej inteligencji.Równie dobrze można wysłać współczesne wojsko do jakiejś dżungli,gdzie żyją dzikie ludy i wojskowych też nazwą "bogami".Dla mnie bardziej odpowiednie słowo to "Stwórca"...
  • 0

#21 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

No w sumie te tysiace lat temu to my bylismy takimi dzikuskami:)
tylko zeby tak wszyscy ludzie mieli takie rozumowanie to byloby super.
  • 0

#22

yapi1991.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale ja to widzę inaczej, jak przyjdzie ten wybawca ludzkości, to i tak wojsko, czy rząd – no ta cała mafia amerykańska – wezmą go na stół i potną, żeby uzyskać nowe technologie kontroli nad ludźmi, albo broń, a ludziom powiedzą, że to był balon meteorologiczny.  :argue2:



Ja to widzę tak , masz racie jak przyjdzie zbawiciel na ziemię to armia będzie eksperymentować na Nim więc trzeba jakoś zaradzić , założyć jakieś stowarzyszenie :-) np. stowarzyszenie templariuszy heh :D to by było dobre , no bo coś tam było kiedyś z tymi templariuszami :-)
  • 0

#23

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

ejdzie do nas Wielki Książe, zwanym En-Li

En-Li to chyba sumeryjski? Mezopotamia jest na wschodzie, Być może będzie to jakiś Anunnaki, może nawet sam Enki, albo jakiś jego potomek?
  • 0



#24

QLIG.
  • Postów: 531
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Być może będzie to jakiś Anunnaki, może nawet sam Enki

Annunaki napewno,z z tego co wynika z PCH,ma to być En-Lil (inaczej Jezus...) Trzy osoby Boskie-Bóg Ojciec,Syn Boży i Duch Święty (Trzy główne osoby Boskie w Sumerze -Ojciec Bogów AN,syn En-Lil (Jezus) syn En-Ki (ten co dał nam Boży pierwiastek-ducha?)???
  • 0

#25

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

En-Lil znaczy pan rozkazu, bądź pan wiatru (zależnie od tłumaczenia), ale Jezus Chrystus żył 2000 lat temu, wtedy już dawno Sumer nie istniał, a żydzi wierzyli w jednego Boga.
  • 0



#26 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

pit, Pit pit pit:) Enlil inkarnowal po sumerze 2000 lat temu by odkupic swoje winy i zle czyny i rowniez ludzi.
  • 0

#27

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

muhad, źle mnie chyba zrozumiałeś, ja twierdzę, że Enlil NIE jest i nigdy nie był Jezusem. Od opuszczenia Ziemi przez Anunnaków mogły minąć 2, może 3 szary, Anunnaki żyli przez wiele szar, więc Enlil na pewno się nie inkarnował :mrgreen:
  • 0



#28 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

pit, Pit Inkarnowal bo Enki to jego brat...PCH sie klania:)
  • 0

#29

QLIG.
  • Postów: 531
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Anunnaki żyli przez wiele szar, więc Enlil na pewno się nie inkarnował

Ludzie też żyją przecitnie ok 70 lat...A na grobach jakoś leżą Roczne dzieci...Chodzi o to,że to byli "Bogowie" z krwi i kości-ciała były śmiertelne,dusze nie.Kto wie,co się z nim stało przez tysiące lat-od upadku Sumeru po narodziny Jezusa...

a żydzi wierzyli w jednego Boga.

Prawdopodobnie na skutek błędnego tłumaczenia starożytnych tekstów...

PCH sie klania:)

Dokładnie :)
  • 0

#30

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Tak się składa, że jeden szar to 3600 lat ziemskich... Na ziemi Anunnaki spędzili ponad 100 szar. więc przypuszczam, że mogli żyć kilkaset szar. Wniosek jest taki, że Enlil o ile istnieje, najprawdopodobniej żyje...
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych