Skocz do zawartości


Zdjęcie

Książki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
142 odpowiedzi w tym temacie

#121

yzoja.
  • Postów: 68
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

*Yzoja

Z Dicka bardziej bym polecał Ubik, albo Oko na niebie. Możesz też spróbować książkę "Czy androidy śnią o elektrycznych owcach?" - na jej podstawie nakręcono znany film Blade Runner. Ogółem Dick jest dziwny, ale warto się zapoznać.

 

 

Moje "drugie pół" jest fanem tego filmu i wczoraj zaczęliśmy oglądać, ale padłam.

Może zrobię jeszcze jakieś podejście, ale nie w najbliższej przyszłości.



#122

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Od paru dni czytam obszerną książkę reporterską "Nic nie zdarza się przypadkiem" Tiziano Terzani. Znany włoski dziennikarz dowiaduje się, że ma raka jelita grubego, w dodatku wykrytego późno, gdy już były przerzuty. Równolegle do leczenia  medycznego, a więc chemioterapii i naświetlań, jeździ po świecie od cudotwórców po wynalazców leków, po trochę mając nadzieję na znalezienie sposobu na swoją chorobę, po trochę chcąc opisać ten dziwny światek ludzi obiecujących uzdrowienie, a po trochę chyba także chcąc jakoś oswoić się ze swoją chorobą. Były to wycieczki dość dalekie, jakby zsumować wyjazdy wyszłyby dwie podróże dookoła świata.

Książka bardzo ciekawa, soczysta a przy tym niełatwa. Autor często snuje ogólne rozważania na temat śmierci i jej odbioru, czasem też na temat kondycji społeczeństwa, które w różny sposób sobie z tym tematem radzi.





#123

fillip33k.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tyle książek, że teraz nie będę wiedział co czytać :P



#124

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W tym roku narzuciłem dobre tempo(20 książek do dziś) ale ja nie o tym. Czytał ktoś z was Wielki Marsz? Właśnie skończyłem i strasznie zaintrygowała mnie końcówka. Zastanawiam się czy nie przeczytać kolejnej książki Bachmana(niby King ale...), ktoś czytał?





#125

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak to niby King? :D to napisał King. Ja czytałem, a koncowka jest szeroko komentowana w necie od lat :)





#126

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak to niby King? :D to napisał King. Ja czytałem, a koncowka jest szeroko komentowana w necie od lat :)

znaczy wiem, że to on ale ponoć  pod swoim pseudonimem piszę całkowicie inaczej, tak wyczytałem. 

No włąśnie poczytałem na necie i wiele interpretacji jest. Chyba sięgnę po Uciekinier bo podobna z opisu wyglada.





#127

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bo ja wiem...

 

http://www.filmweb.p...nier-1987-11312

 

:D co zostało zobaczone, nie może być odzobaczone. Uciekinier słabiutki wg mnie.

 

Jak się nie ograniczasz do Kinga, to poczytaj Dardę, Urbanowicza, Rozmusa. Polecam tez Istotę Zła, Siedem minut po północy, Slade House. 





#128

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Siedem minut po północy

 

 To akurat czytałem bo głośno było jak wyszedł film(ktory zamierzam wlasnie obejrzec). Całkiem intrygująca książka.

Aktualnie zamierzam przeczytać ostatnia(wydana) cześć Pieśni lodu i ognia, a później się zobaczy.


Użytkownik Last Sicarius edytował ten post 29.03.2017 - 18:14




#129

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Po trzymającym w napięciu kryminale "Dziewczyna z pociągu" Paula Hawkins wraca z nowością "Zapisane w wodzie", cena książki w Biedronce to 24.99. 

Jest napisana w ten sam sposób, czy okaże się strzałem w dziesiątkę jak poprzednia? Czas pokaże.





#130

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No właśnie bardzo mocno promują tą książkę, ale nie ma jeszcze recenzji. Poprzednia miała dość mieszane (w skrócie "nieźle się czytało ale skąd ten szał?").





#131

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Zaciekawiony

W sumie jeśli miałabym wybierać między "Dziewczyną z pociągu" a "Idealną" wybrałabym tę drugą. Dlaczego? Jest ciekawsza i trzyma w napięciu do ostatniej strony, są zwroty akcji której nie ma pierwsza i muszę przyznać, że jest to pierwsza książką która ujęła mnie do łez. Nie opiszę który to moment ponieważ być może jest tu ktoś kto ją właśnie czyta. Natomiast "Zapisane w wodzie" już sobie zamówiłam na urodziny ;)





#132

Ania:).
  • Postów: 72
  • Tematów: 5
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja jestem fanką twórczości Pilipiuka, przeczytałam wszystkie jego książki, które były dostępne w bibliotece, a te niedostępne kupiłam sobie sama i ozdabiają mi półkę  ;]  Przeczytałam też trzy części Metra Glukhovsky'ego oraz Futu.re, które nie przypadło mi zbytnio do gustu... Potem miałam fazę na Simona Becketta, też wszystkie jego książki przeczytane. Jedną chciałabym przeczytać, ale jest niedostępna niestety a na allegro osiąga kosmiczne ceny... Jest to książka pod tytułem Kroniki lekarza sądowego. Przeszukałam już chyba cały internet, nie ma nic, nawet e-booków.  :/



#133

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A patrzyłaś po bibliotekach? Jeden egzemplarz mają na przykład w bibliotece na Koszykowej w Warszawie:

http://primo.koszyko...karza sądowego

 

Teraz czytam zbiór opowiadań Marqueza pt. "Opowiadania" zbierający utwory z wczesnych zbiorów i są świetne.





#134

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czytam teraz taką ciekawą książkę:

https://i.imgur.com/jXsQXFC.jpg

Reprint pierwszego polskiego zielnika z 1613 roku. Wydrukowany współczesną czcionką ale z zachowaniem ówczesnej ortografii, bez uwspółcześniania języka. Bardzo interesujące źródło informacji o tym, jakie zioła były kiedyś używane.





#135

Majstersztyk.
  • Postów: 12
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

The Terror fajna powieść.




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych