Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwne miejsce niedaleko Strefy 51


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#16

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Coś tam w piachu było ale wyciągneli i pozostał ślad.
  • 0

#17

helium.
  • Postów: 19
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To może być po prostu droga, jakoś na ten pas muszą dojechać ;-)
  • 0

#18

nightbird.
  • Postów: 22
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Serdecznie wszystkich witam. Jestem nowym użytkownikiem tego forum.
Chciałem Wam przedstawić jedno moje spostrzezenie. Mianowicie, zobaczcie to zdjęcie:
Dołączona grafika
Czerwnym kolorem zaznaczyłem linie, które wskazują idealnie na pasy startowe (zaczynają się równolegle do pasa), zaś kolorem zielonym, jakieś inne linie (prostokąty, ulozone nijako w trójkąt)
  • 0

#19

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie wiem czy mi to przypomina pasy startowe, ale jak chcesz.

BTW. Witamy na forum :P Mamy nadzieje, że bedziesz je często odwiedzał.
  • 0



#20

nightbird.
  • Postów: 22
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chodzi mi o to, że owe linie "naprowadzają" na pasy startowe. Wydają mi się zastanawiające.

PS.Wierz mi, znam się na lotnictwie i wiem co to pas startowy, gates, taxiway'e , VOR, NDB, ILS itd. A forum odwiedzam i odwiedziałem (będąc niezarejestrowanym) dosyć często.
  • 0

#21

Struś.
  • Postów: 86
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może to śmieszne, ale przypomina mi to ostatnio znak masonów (cyrkiel) :-D
  • 0

#22 Gość_chruszczow

Gość_chruszczow.
  • Tematów: 0

Napisano

Tak po pierwsze wydaje mi się że odcinek z którego zaczyna się ta linia jest już nieużywany :) nawierzchnia jest już dość dobrze popękana a dalej jest nawet zasypywany przez piasek czy tam sól :) wogóle to cały ten najdłuższy na swiecie pas wydaje się być ne używany bo nie ma na nim czarnych śladów po oponach samolotów (no chyba że ląduje na nim cos innego ;) ) a na krótszym pasie są :)

Obie te linie najwyraźniej były waznymi elementami bo wychodzą prosto z pasów a tak z nudów chyba nie robiliby parokilometrowych kółek na jeziorze :P i nie wiem czy zauważyliście jeszcze jedną podobną ale dużo słabszą linię:

Dołączona grafika

ale do czego one mogły służyć to nie mam pojęcie, może były to tory naprowadzające prototypy samolotów ? jakiś szyny albo cos takiego :)

a co do tych niby pasów startowych to byłby one cnajmniej dziwne bo nie miałyby żadnej nawierzchni opócz powierzchni wyschnietego jeziora :) i dodatkowo każdy pas miałby oznaczone która strona jest prawa a która lewa :P a watpie żeby takie coś się robiło :)

Dołączona grafika

i znalazłem w jednym z sasiednich jezior coś też ciekawego :D

Dołączona grafika
Dołączona grafika


P.S wam też wyświetla pionowe zielone kreseczki zamiast obrazków ?
jak myślicie co to jest ?
  • 0

#23

snake131.
  • Postów: 162
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem na koncu tych lini są takie jakby czarne wloty kture wyglondajo jak wejscie do tunelu :-|
  • 0

#24

Apophis_.
  • Postów: 637
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem na koncu tych lini są takie jakby czarne wloty kture wyglondajo jak wejscie do tunelu :-|


Też na początku odniosłem takie wrażenie, ale to tylko "końcówki" pasów startowych.
  • 0

#25

waluta.
  • Postów: 437
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co tam jest? Te drogi to zapene pasy startowe, a czyt to jest zarys jakiegoś obiektu w postaci statku kosmicznego?. Uważam że jest to zarys nowej tajnej bazy albo załamanie w piasku na pustyni spowodowanej znajdującymi się pod ziemią hangaram. :hmm: :hmm: :hmm: i
  • 0

#26

cor.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli chodzi o "linie" w ułożone w kształcie litery v to imho na pewno są to pomocnicze pasy startowe. Na początku każdy pas ma swoje oznaczenie a dość płaska powierzchnia wyschniętego słonego jeziora (na to mi wygląda) pozwala na bezpieczne lądowania nawet większych samolotów (Herkules-130). Nie sądzę, że może to być coś innego.
Dołączona grafika

Ale za to bardzo ciekawe są te koliste linie "wyrysowane" dookoła pasów. Wyglądają, jakby były wykonane tą samą metodą co obramowania samych pasów. Dołączona grafika Może to być coś na kształt płaskiego znaku kołowania dla samolotów które wylądowały. Samolot podczas kołowania do hangaru nie porusza się raczej po pasie startowym, tylko po "drogach" do tego wyznaczonych. Możliwe, że te samoloty, albo inne pojazdy latające na ziemi posiadają spory promień skrętu i nie mogą zawrócić w miejscu. Widać, ze główne linie wykraczają sporo po za koniec pasów startowych, chociaż jest tam też mniej widoczna kolista linia przecinająca początek pasa.
Dołączona grafika
To raczej naciągana teoria, ale nic innego nie przychodzi mi do głowy Dołączona grafika

Tym postem chciałem powitać Was wszystkich, ponieważ jest to moja pierwsza wypowiedz na tym forum. Pozdrawiam ;-)
  • 0

#27

sasquatch89.
  • Postów: 75
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może to zarys jakiegoś dużego obiektu latającego który tam wylądował ?!?!?!


To pewnie statek obcych, który ukryto pod ziemia.
Albo po prostu hangar
  • 0

#28

tomason.
  • Postów: 168
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

[url="http://img291.imageshack.us/my.php?image=h...sdcbhajset6.jpg"]http://img291.imageshack.us/my.php?image=h...sdcbhajset6.jpg[/url]

Co to moze byc?


[url="http://img214.imageshack.us/my.php?image=d...vdsafvsdml5.jpg"]http://img214.imageshack.us/my.php?image=d...vdsafvsdml5.jpg[/url]


A to? ;] [/code]
  • 0

#29

cor.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To pewnie statek obcych, który ukryto pod ziemia.
Albo po prostu hangar

Raczej nie, przyjrzyj się dokładnie tym linią. Są identyczne z liniami pasa, czyli nie jest to zapadnięta ziemia. Takie ślady po podziemnym hangarze byłyby tego samego koloru co całe podłoże, raczej na całej powierzchni hangaru a nie tylko na krawędziach i wygladałyby ogólnie jak wklęsły czy wypukły prostokąt. Ale to tylko moje zdanie ;)

A co do zdjęc tomasona;

1. To tak, trzy spore budynki, w czym jeden bardzo spory oraz pięc silosów w tym dwa ze sobą połączone. Nie mam pojęcia do czego mogą służyć, nie licząc przechowywania tem czegoś.

2. Cztery szerokie pasy, mogące być też drogami dojazdowymi do lotniska w lewym dolnym rogu. A ten okrąg na górze? Jest wystopniowany od 0° do 360°, więc może kalibrują na tym satelity? ;) Może to też być spory kontomierz. :P
  • 0

#30 Gość_chruszczow

Gość_chruszczow.
  • Tematów: 0

Napisano

musze przyznać że te jeziora to bardzo ciekawe miesca :) znalazłem coś fajnego na jednym z sasiednich do Goroom lake:

1. pas startowy :)
Dołączona grafika

2. coś co mi wygląda na ślady po czymś co zostało zakopane :) może jakieś podziemne hangary ??

Dołączona grafika

jakby ktoś chciał zobaczyć to jezioro to trzeba wkleić współrzędne w ten pasek w lewym górnym rogu :)

36 56 56 N 116 01 41 W <----- to one
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych