Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

Dlaczego nie WIERZĘ w TEORIĘ ewolucji - Konferencja Kreacjonizmu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1

xyz8472.
  • Postów: 242
  • Tematów: 2
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Tytuł filmu: Dlaczego nie WIERZĘ w TEORIĘ ewolucji - Konferencja Kreacjonizmu
Czas trwania: 10x10:00
Polska lokalizacja: tak
Tagi: ewolucjoniści planetystworzenie Bóg inteligentny projekt crewEKS
Krótka recenzja: Konferencja Kreacjonizmu Seattle 2006 na temat układu słonecznego
prowadzi : Spike Psarris, były inżynier dla wojskowego programu kosmicznego.
Link do filmu:

Użytkownik xyz8472 edytował ten post 15.07.2011 - 09:10

  • 0

#2

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Człowiek nie jest dziełem ewolucji a wytworem "bogów", jest na to coraz więcej dowodów i coraz większa grupa ludzi i naukowców zaczyna dostrzegać to. Co niektórzy parskną śmiechem, inni już o tym wiedzą. Był tutaj na forum ciekawy temat z linkami do stron gdzie była mowa właśnie o tym, że człowiek jest jakim jest nie dzięki ewolucji, jeśli ktoś pamięta jak nazywał się ten temat bardzo proszę o przypomnienie.

Edit

właśnie znalazłem jedną ze stron. www.rael.org
mam nadzieję, że odpowiedź trafiona prosto w temat.

Użytkownik BrainCollector edytował ten post 13.07.2011 - 23:01

  • -2



#3

Vogozuse.
  • Postów: 99
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli istnieje stwórca to czy tworzyłby cały wszechświat, diabelsko skomplikowany z kilkoma niedoróbkami które musiałby trzymać w ryzach, czy może stworzyłby system doskonały, który potrafi sam się rozwijać, ewoluować etc? Opcja pierwsza byłaby wg mnie zwyczajnym pójściem na łatwiznę.
Dlatego uważam, że jeśli nawet istnieje ten wszechmogący to nie wyklucza to ewolucji. Wręcz przeciwnie, dowodziłoby to jego geniuszu i potęgi.

W młodości lubiłem klocki lego, a co!!!! :) budowałem z nich różne budynki, samochody itp, tworzyłem wirtualne historie i dawałem się ponieść wyobraźni. Ale chyba zgodzicie się ze mną, że byłbym lepszy gdyby za moją myślą, wszystko to co robiłem manualnie tworzyło się "samo", ludziki ożyły i same z własnej inicjatywy pisały historię? Ja tylko "popchnąłbym" pierwsze domino a reszta stała by się zgodnie z moją wolą?

To jest on w końcu wszechmogący czy nie?

Użytkownik Vogozuse edytował ten post 14.07.2011 - 03:07

  • 4

#4

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Jasne, a najlepszym przykładem kreacjonizmu są albinosi. Czy możesz mi powiedzieć dlaczego tak mało jest albinosów na świecie? Twój bożek wyróżnia te zwięrzęta niewiadomo dlaczego? A może bawić mu się zachciało? Faktem jest że jedynym logicznym wytłumaczeniem jest ewolucja. W dodatku każdy może sam przeprowadzić doświadczenie by ją udowodnić. A co mają kreacjoniści? Ah tak, wiarę. Czyli ktoś mi coś powiedział i to jest prawda. Tylko jakoś ten ich bóg jest nie do udowodnienia, a kreacja niemożliwa do powtóżenia. Jeśli nie chcesz uznać nauki to zostaw wszystkie dobra techniczne ludziom, którzy robią więcej niż jakaś smieszna modlitwa do bożka, aby coś się samo stało, toż to zwyczajne lenistwo i uciekanie od odpowiedzialności za własne czyny.

"Jesteśmy kowalami własnego losu"

Pozdrawiam
  • 6

#5

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

@PaZi
a dla mnie to nie żadna ewolucja, bo jak człowiek mógł wyewoluować w albinosa ? Jest to zwykły błąd w DNA który teraz jest powtarzany, działa to na zasadzie jak każda choroba spowodowana wadą genetyczną. Idąc Twoim tropem trzeba by było nazwać człowiekiem na wyższym poziomie rozwoju chorego na mukowiscydoze (z czego to jest jedna z najczęstrzych chorób a albinizm jedną z rzadszych)

I jedno pytanie, czy nie dziwi Cię, że dopiero teraz widać, że w człowieku jest coraz więcej błędów w kodzie genetycznym ? W tym tempie, jeśli ewolucja naprawdę trwa miliony lat to powinniśmy być wrakami genetycznymi, a nie jesteśmy. A kiedyś przecież było większe ryzyko ponieważ ludzie żyli w małych grupach co powodowało, że kazirodztwo było czymś normalnym a jak wiadomo sprzyja to ryzyku powstania błędów w DNA.

Znalazłem kolejną stronę. Proszę wpisać w google "ewolucja czy interwencja"

czekam na kolejne minusy za zainteresowanie różnymi drogami a nie jedną "właściwą"
  • 5



#6

xyz8472.
  • Postów: 242
  • Tematów: 2
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Ktoś w ogóle ogląda ten film czy to tylko kolejny temat do szczekania na siebie? ;]
  • 0

#7

Vogozuse.
  • Postów: 99
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ktoś w ogóle ogląda ten film czy to tylko kolejny temat do szczekania na siebie? ;]


Kolego oglądałem kilka pierwszych części i odpowiedziałem Ci ściśle podłóg tego filmiku
  • 0

#8

xyz8472.
  • Postów: 242
  • Tematów: 2
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Nie jestem Twoim kolegą. Pytałem raczej o konkrety, czy ktoś znalazł błędy w dywagacjach tego pana. I te jego rzucanie się do "ewolucjonistów" o wszystko, śmieszny człowiek. Jakby wszyscy naukowcy świata z definicji byli mrocznymi szatańskimi ewolucjonistami.
  • 0

#9

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Brain dowiedz się lepiej co to jest ewolucja i dobór naturalny, bo ewidentnie tego nie wiesz. Podałem przykład albinosa, bo ostatnio oglądałem jakiś program na animal planet o schronisku gdzie przygarneli zwierzaka albinosa (nie moge sobie przypomnieć co to było) i zwrócili tam uwagę, że tylko w wschornisku takie zwierzę może przeżyć bo z braku melaniny słońce je poparzy, a drapieżniki bardzo łątwo zauważą. To właśnie jest dobór naturalny. Obecnie jest bardzo mało albinosów zwierząt, bo były źle przygotowane do warunków i przez to wymarły. Mutacja genu jest całkowicie losowa i tylko dobór naturalny decyduje, czy dana mutacja jest potrzebna czy nie. Tak też było z włosami blond co można zauważyć po np. powiedzeniach "faceci lubią blondynki" czy samym fakcie że farbowanych blondynek jest więcej niż szatynek.

Ewolucja jest bardzo wolnym procesem i jedyny sposób by ją zaobserwować u organizmów bardzo szybko się rozwijających jak bakterie. Powiedz mi teraz jaki cel miał bóg tworząc albinosów, upośledzonych od dzieciństwa, źle uformowanych w łonie (kiedy cesarka jest jedynym rozwiązaniem)? Jeśli on jest kreatorem to na pewno nie sprawiedliwym. Tym czasem ewolucja świetnie tłumaczy takie przypadki jak po prostu niekorzystne mutacje genetyczne, które występują losowo.

Pozdrawiam
  • 1

#10

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W kreacjonizm wierzą chyba tylko desperaci albo ludzie wietrzący w szerzeniu tej idei jakiś zarobek. Nie pojmuję w jaki sposób ów "ekspert z NASA" porzucił naukową teorię powstania układu słonecznego na rzecz bajki ze starej książki, ale cóż. Jak powiedziałem albo brak mu piątej klepki, albo to całkiem dobry zarobek.

Co do samej ewolucji natomiast i "losowych mutacji" organizmów, to w takie coś akurat nie wierzę. Mutacje może powodować wiele różnych nieprzypadkowych czynników, które podziałają tak, a nie inaczej. W tym miejscu jakoś bliżej mi do twierdzeń pana B. Liptona przedstawionych tu (polecam, jeśli ktoś jeszcze nie widział):

  • 1

#11

Vogozuse.
  • Postów: 99
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie jestem Twoim kolegą. Pytałem raczej o konkrety, czy ktoś znalazł błędy w dywagacjach tego pana. I te jego rzucanie się do "ewolucjonistów" o wszystko, śmieszny człowiek. Jakby wszyscy naukowcy świata z definicji byli mrocznymi szatańskimi ewolucjonistami.


Kochany kolego, jeśli to o planetach to prawda(nie chce mi się tego sprawdzać - jestem leniem, wiem ;]) to nie dowodzi to kreacjonizmu a tylko tego jak mało wiemy na temat otaczającego nas świata. Widzisz nie jesteśmy wszechwiedzący i jako ludzkość do wiedzy dochodzimy powolutku, małymi kroczkami. Ale jestem pewny, że i te zagadki kiedyś zostaną rozwiązane w logiczny tudzież naukowy sposób

Użytkownik Vogozuse edytował ten post 14.07.2011 - 11:34

  • 0

#12

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Po pierwsze to myślałem, że chodzi Ci o albinizm u człowieka. A po drugie to obejrzenie programu na AP nie czyni Ciebie ekspertem w tej dzidzinie. Nie twierdze, że inne zwierzęta nie podlegają ewolucji ale co do człowieka to mam wątpliwości czy wpajana nam w szkole teoria ewolucji człowieka jest całkowicie prawdziwa. Opinia jak każda inna, każdy ma swoje zdanie i ma prawo do niego
  • -1



#13

Bierdol.
  • Postów: 385
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A co nas, ludzi czyni takimi ewenementami aby nie dotyczyła nas ewolucja ?
Może metabolizm mamy inny ? Komórki inaczej działają ? A nasze szczątkowe organy - jawne dziedzictwo po prymitywniejszych przodkach ? Ano tak, to wszak jak kości dinozaurów jedynie test naszej wiary.. ;)

Użytkownik Bierdol edytował ten post 14.07.2011 - 16:34

  • 1

#14

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja nie widzę pod względem ewolucyjnym wyjątkowości człowieka, więc mówiąc zwierzęta mam na myśli wszystkie zwierzęta na planecie, w tym człowieka. Program na AP jest tylko dobrym przykładem, bo zwrócona w nim uwagę na problem albinizmu. Nie wiem dlaczego sądzisz, że po obejrzeniu tego programu czuje się jakimś ekspertem. Nie jestem ekspertem od niczego, bo polegam na pracy innych i głosze to co według mnie wydaje się logiczne i sensowne.

Podaj jakiś przykład co ci nie pasuje w ewolucji człowieka. Na świecie żyje kilka (a może i więcej) ras ludzi. To jest właśnie dobry dowód na ewolucje. Myślisz, że dlaczego najszybsi biegacze to prawie sami czarni? Bo oni mają doskonalszy układ oddechowy jak i zresztą cały metabolizm bo inaczej, nie przetrwaliby w afrykańskich upałach. My żyjemy na terenie gdzie występuje zima i mamy jaśniejszy kolor skóry, dla lepszego kamuflarzu i mniej potrzebnej ochrony przed słońcem. Wszystko jest tak jak być powinno. Moglibyśmy dyskutować jeśli to murzyni by mieszkali bliżej bieguna, ale ta nie jest.

Pozdrawiam
  • 0

#15

Alembik_Vina.
  • Postów: 1030
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Albinizm jest niezupełnie błędnym torem ewolucji. Bez tego nie mieli byśmy niedźwiedzi polarnych czy lisów polarnych, które doskonale kamuflują się w śniegu. Ewolucja jest genialna w swojej przypadkowości. Gdyby na równiku nagle zrobiło się bardzo zimno to zwierzęta, które cechuj albinizm dostały by wyjątkową ewolucyjną szansę. Moim zdaniem to nie Bóg stworzył Ewolucję, tylko wszystko włącznie z ewolucją jest elementem tak zwanego Boga. Od początku...
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych