Skocz do zawartości


Cytaty i krótkie sentencje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

#31

BadBoy.
  • Postów: 737
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kiedy jem, nie zajmuje mnie nic poza jedzeniem. Kiedy idę, to idę, i tyle. A jeśli przyjdzie mi walczyć, jeden dzień nie będzie lepszy od drugiego, by umrzeć. Bo nie żyję ani w przeszłości, ani w przyszłości. Dla mnie istnieje tylko dzisiaj i nie obchodzi mnie nic więcej. Jeśli kiedyś uda ci się trwać w teraźniejszości, staniesz się szczęśliwym człowiekiem. Zrozumiesz, że tak jak pustynia tętni życiem, tak jak niebo jest pełne gwiazd, tak wojownicy walczą, bo jest to nieodłącznie wpisane w człowieczą dolę. I wtedy twoje życie stanie się świętem, wielkim widowiskiem, ponieważ będzie tą chwilą, którą żyjesz, żadną inną.

Paulo Coelho


  • 0



#32 Gość_Nathaniel

Gość_Nathaniel.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie jest to może cytat wnoszący wiele do świadomości ,ale warto się z nim zapoznać by kiedyś powiedzieć tak jak ja teraz: tak dokładnie , to dokładnie oddaje mój stan :)


W chwili, gdy poczujesz w sercu miłość i doświadczysz jej głębi, odkryjesz, że dla ciebie świat nie jest już taki sam, jaki był do tej pory.

Jiddu Krishnamurti
  • 0

#33

Poeta2008.
  • Postów: 105
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Bardzo podoba mi się hymn o miłości św. Pawła.

Użytkownik Poeta2008 edytował ten post 22.10.2011 - 18:45

  • 0

#34 Gość_Nathaniel

Gość_Nathaniel.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie napisał go sw. Paweł. To anielski przekaz:)
  • 0

#35

BadBoy.
  • Postów: 737
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Na początku nie wierzymy w nic albo prawie w nic, następnie zaczynamy wątpić, że się pomyliliśmy, potem wszystko wydaje nam się znakiem, ale dopiero dużo później, kiedy ten sam znak napotykasz na swojej drodze wielokrotnie, choć wcale go nie szukałeś, dopiero wtedy zaczynasz rozumieć, że masz do czynienia z językiem, który wykracza poza rzeczywistość.

Paulo Coelho


  • 0



#36

Kelt.
  • Postów: 147
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

,,Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka"

,,Powiedz mi matko Polsko gdzie wychowywałaś dzieci swe. Ty dzisiaj płaczesz a one śmieją się"

,,Da zivota iman dva, ja bi oba tebi da" (Gdybym urodził się dwa razy, oba życia oddał bym Tobie)

,,Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań"

,,My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest tylko jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor"
  • 0

#37

Dexter.
  • Postów: 306
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kelt, mam nadzieję, ze się nie obrazisz, ale teksty narodowościowo patriotyczne chyba ciężko podciągnąć pod rozwój duchowy? :)

Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań, dzięki takiemu myśleniu jest na świecie tyle niezgodności.
  • 0



#38 Gość_Nathaniel

Gość_Nathaniel.
  • Tematów: 0

Napisano

Kelt. Nie wiem czy utożsamianie się z danym narodem niesie komuś innemu coś prócz tego samego. Czy chcesz przekazać innym by poświęcali życie w imię ideałów? I by nie tolerowali innych? Zastanów się nad tym.

" Nie jestem polakiem , wiec nie ma obowiązków polskich" Nie istnieje wyższy tym człowieka. "

Gdy akceptujesz siebie to akceptujesz też innych , gdy wybaczysz sobie to tolerujesz i akceptujesz innych.

ten "honor" o którym mówisz to najzwyczajniejsze utożsamianie się z czymś czym nie jesteś. ze zwykłymi liniami na mapie.

Rozumiem , że jesteś na takim etapie rozwoju i twoje ego usilnie chwyta się rzeczy których już niema, ale dzielenie się podziałami coś mi nie odpowiada pod " rozwój duchowy".

Użytkownik Nathaniel edytował ten post 23.10.2011 - 10:54

  • 0

#39

Kelt.
  • Postów: 147
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dexter masz racje, nie doczytałem że chodzi o rozwój duchowy. Przepraszam

Brak tolerancji nie oznacza nienawiści, raczej sprzeciw. Dzisiaj tolerancja stała się bardzo modna i momentami przekracza granice normalności. Jeżeli ktoś się temu sprzeciwia staje się ,,tym złym". W tym cytacie chodzi raczej o ta bezmyślną tolerancje.

Nikt nie mówi tu o umieraniu, raczej o bronieniu swoich ideałów. Dla patriotów (w tym mnie) naród jest w pewnym sensie rodziną, a jak ocenia się ludzi którzy nie starają się bronić rodziny? Oczywiście nie każdy jest patriotą.

Nathaniel jeżeli kraj to dla Ciebie tylko linie na mapie, to zastanawiam się czy dziewczyna/żona jest dla Ciebie tylko ciałem?

Cytując Twój podpis ,,Miłość nie ma granic ,ani uwarunkowań. Nic nie ujarzmi jej potęgi"

Cieszy mnie że utworzyłeś już mój portret psychologiczny i że wiesz na jakim etapie jestem.

Chwytam się rzeczy których już nie ma? Zasady, wartości wyginęły?

Przepraszam że nie doczytałem o co chodzi w temacie, było późno i tak jakoś wyszło. Jeżeli mój post aż tak bardzo razi i nie pasuje do tematu usuńcie go. Pozdrawiam
  • 0

#40 Gość_Nathaniel

Gość_Nathaniel.
  • Tematów: 0

Napisano

Nathaniel jeżeli kraj to dla Ciebie tylko linie na mapie, to zastanawiam się czy dziewczyna/żona jest dla Ciebie tylko ciałem?


Nie widzę związku . Tak osoba obojetnie jakiej płci-posiada ciało ,ale to ciało nie jest świadomością , tylko ubraniem.

Cytując Twój podpis ,,Miłość nie ma granic ,ani uwarunkowań. Nic nie ujarzmi jej potęgi"

Cieszy mnie że utworzyłeś już mój portret psychologiczny i że wiesz na jakim etapie jestem

.

To co piszesz świadczy o tym , że dalej tkwisz w podziałach. Albo inaczej: twoje ego tkwi . A co , wklejał byś cytaty gdybyś się z nimi nie zgadzał??

Chwytam się rzeczy których już nie ma? Zasady, wartości wyginęły?


Te rzeczy to programy 3 wymiaru i świata dualności . Nic poza tym . Natomiast jeżeli wchodzimy w świat 4 wymiaru zrozumienia takie rzeczy jak podziały dla nas NIE ISTNIEJĄ.

Nic się nie stało przecież . Dobra pomyliłeś się.Tyle.
  • 0

#41

Kelt.
  • Postów: 147
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja związek widzę, ty nie traktujesz osoby tylko jako ciało ja nie traktuje kraju jako linie na mapie. Tradycja, kultura, język, historia, obyczaje, wychowanie, rodzina, znajomi - całe życie Nasze życie wiąże się z krajem w którym żyjemy.

Nie będę udawał że podziały nie istnieją, zawsze były są i będą.

Zapomniałem że większość z was jest już w czwartym, piątym czy szóstym wymiarze... nic tylko pozazdrościć waszej wspaniałość. Ja natomiast skupię się na realnym życiu, Ty zwiedzaj wymiary. Koniec tematu z mojej strony.
  • 0

#42

Dave26.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Słuchajcie Kochani!!

To piękne co piszecie. Jestem pod wrażeniem. Te cytaty i krótkie sentencje w temacie powodują, że człowiek zaczyna się zastanawiać nad swoim życiem, zmaganiem z każdym dniem. Codziennie przytłacza nas szara rzeczywistość. Jednak pozostaje wiara wa nas, która daje nam nadzieje na lepsze życie i miłość, której każdy pragnie. Ale nie sposób jest się nie zastanawiać nad tym co będzie dalej. Dlatego ostatnio zauważyłem ciekawą stronę, myślę, że dla wielu z was ma to znaczenie i jesteście również ciekawi. Ja zamiast cytatu polecam ten link i piękne słowa w nim napisane www.***

Co o tym sądzicie? :)

Użytkownik Dave26 edytował ten post 23.10.2011 - 18:04

  • 0

#43

FunkyPolak.
  • Postów: 98
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano



,,Religię możemy przyrównać do przewodnika, który prowadzi ślepego - chodzi bowiem o to, aby ślepy doszedł do celu, a nie o to, by wszystko widział."
  • 0

#44 Gość_Nathaniel

Gość_Nathaniel.
  • Tematów: 0

Napisano

Ja związek widzę, ty nie traktujesz osoby tylko jako ciało ja nie traktuje kraju jako linie na mapie. Tradycja, kultura, język, historia, obyczaje, wychowanie, rodzina, znajomi - całe życie Nasze życie wiąże się z krajem w którym żyjemy.

Kraj nie jest żywy , kraj to nie żywa istota . Nic nas nie wiąże, ale fakt , że społeczeństwo zaszczepia w nas utożsamianie się z narodem , obyczajami.
Jak chcesz tkwić przeszłości to twoja wola.

Nie będę udawał że podziały nie istnieją, zawsze były są i będą.

To twoja prawda. Ja mam inną.


Zapomniałem że większość z was jest już w czwartym, piątym czy szóstym wymiarze... nic tylko pozazdrościć waszej wspaniałość. Ja natomiast skupię się na realnym życiu, Ty zwiedzaj wymiary. Koniec tematu z mojej strony.

Wszystko jest jednością , ty też jesteś częścią tego piękna i ty też istniejesz w tym wymiarze, ale narazie działasz poprzez ego. Nie rozumiem twojej sarkazmu , nikt tutaj nie mówi , że jesteś gorszy! A jeżeli się tak czujesz to się zajmij tym ,dlaczego uważasz się za gorszego i mniej wspaniałego??
To jest jak najbardziej realne życie a nie ucieczka od rzeczywistości. To głębsze zrozumienie prawd które są w kazdym z nas . Tak w tobie też , ale od ciebie zależy czy chcesz dalej tkwić w podziale czy zrozumieć to i wyjść zrozumieniem ponad konflikty.
To jest właśnie najprawdziwsza rzeczywistość najbardziej naturalna. Zanim człowiek nie pojawił się na ziemii , to ta kraina nie byla polską , kilometr dalej nie było kraju zwanego Czechy. To wszystko wymyślił człowiek. Zapomniałeś ile krwi się przelało w imie obrony tych linii na mapie? To tak jak 2 osoby sie pokłócą o to który zespół jest lepszy Barcelona czy Real?? To też podział i utożsamianie się ,ale w mniejszej skali. Nie mam żalu o to co kiedyś było, ale świadomość ewoluowała i już te przestarzałe powoli znikają ze świadomości zarówno mojej jak i wielu moich znajomych:)+
Pozdrawiam:)

ps. Zwykłe życie i docenienie jego piękna i wyjątkowości - to właśnie jest wyższy wymiar . nikt nie chce stąd uciekać bo każda chwila na ziemii jest niepowtarzalna i wyjątkowa:) Każdy smak , zapach, kolor:)

Kochać i tracić, pragnąć i żałować;
Padać boleśnie i znów się podnosić.
Krzyczeć tęsknocie: PRECZ! i błagać: PROWADŹ! -
... Oto jest życie: nic a jakże dosyć...

Leopold Staff

Użytkownik Nathaniel edytował ten post 23.10.2011 - 21:20

  • 0

#45

Kelt.
  • Postów: 147
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Polską

Ziemia nie jest żywa, Naród jest. Jeżeli miłość do kraju to tkwienie w przeszłości to jestem dinozaurem i jestem z tego dumny.

Nie czuje się gorszy :)

Kiedyś nie było Polski, ale od jakiegoś czasu jest i bardzo dobrze. Państwa powstały bo były potrzebne.

Dziękuje Bogu że byli ludzie którzy bronili swoich przekonań.

Mam nadzieje że odsetek ludzi o twoich kosmopolitycznych poglądach w narodzie jest jak najmniejszy. Bez urazy :)

,,Nie mogą ci kochać Rzeczypospolitej, którzy w niej nic swojego nie mają." Ignacy Krasicki

Ja mam tu Dom, a Ty?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych