Skocz do zawartości


Cytaty i krótkie sentencje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

#16

AnnaS.
  • Postów: 104
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dziś coś takiego usłyszałem:
pewien mędrzec rzekł:"prędzej się zesrasz niż zmienisz ludzi, ale prędzej zmienisz siebie niż wszyscy naraz się zesrają"


dosadne ale prawdziwe
  • 0

#17

restek.
  • Postów: 424
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Prawnicy swe świadectwa podpisują sami,
Chłop zwykle podpisuje trzema krzyżykami.
Częściej sędzia za ważne to świadectwo przyjmie,
Gdzie krzyżyk, niżeli to, gdzie jest własne imię.


  • 0

#18 Gość_Nathaniel

Gość_Nathaniel.
  • Tematów: 0

Napisano

Oko za oko uczyni tylko cały świat ślepym.

Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie.

Bez wątpienia byłbym chrześcijaninem, gdyby chrześcijanie byli nimi przez 24 godziny na dobę.

Pośród śmierci trwa życie, pośród kłamstwa trwa prawda, pośród ciemności trwa światło. Stąd wnioskuję, że Bóg jest życiem, prawdą i światłem.

Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz.

„Nie” wypowiedziane bez lęku może być lepsze i ważniejsze, aniżeli „tak” wypowiedziane tylko po to, żeby kogoś zadowolić lub, co gorsza, by uniknąć kłopotów.

Dobro i zło muszą istnieć obok siebie, a człowiek musi dokonywać wyboru.

Nie ma drogi do pokoju. To pokój jest drogą.

Wolność to stan umysłu.

Nie jest najważniejsze, byś był lepszy od innych.Najważniejsze jest, byś był lepszy od samego siebie z dnia wczorajszego.

Bądźcie zmianami, które chcecie zobaczyć.

Nienawiść jest najsubtelniejszą formą gwałtu.

Słabi nigdy nie potrafią przebaczać. Przebaczenie jest cnotą silnych.

Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro. Ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.

Zwyciężajcie nienawiść miłością, nieprawdę – prawdą, przemoc – cierpieniem.

W życiu jest coś więcej do zrobienia niż tylko zwiększać jego tempo.

Miłość jest czymś najmocniejszym na świecie, a jednak nie można wyobrazić sobie nic bardziej skromnego

Wszystkie należą do Mahatmy Gandhiego
  • 4

#19

Fantu.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tytus Liwiusz
Im kto jest potężniejszy, tym bardziej umiarkowanie powinien korzystać z władzy.

George Bernard Shaw
Wiedza nie rozstrzygnie jednego problemu, bez stworzenia dziesięciu nowych.

Antoni Regulski
Wiedza mądremu nie zaszkodzi, głupiemu nie pomoże.

Anonim
Wiara religijna jest rzeczą, którą należy samemu zdobyć, a nie odziedziczyć.

Tacyt
Śmiać się chyba wypadnie z tępoty ludzi, którym się zdaje, że ich obecna potęga zdoła zniszczyć pamięć ich czynów jeszcze i w wiekach następnych.

Peter Lippert
Ostatni odcinek drogi do Boga nazywa się zawsze samotność.

Anonim
Czyż nie jest dziwne, że ludzie tak chętnie walczą o religię, a tak niechętnie żyją zgodnie z jej zasadami.

Krowa, która dużo ryczy, mało mleka daje

Podważa władzę, kto milczy, gdy mu kazano mówić. - Seneka Młodszy

Piekło to inni ludzie. - Jean Paul Sartre

Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tyko jeden język po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili. - Sokrates

Inimici saepe verum dicunt, amici nunquam – wrogowie często mówią prawdę, przyjaciele nigdy. - Cyceron

W piekle diabeł jest postacią pozytywną. - Stanisław Jerzy Lec

Potest ex casa vir magnus exire – i z ubogiej chaty może wyjść wielki mąż. - Seneka

Wielką siłą głupców jest to, że nie boją się mówić głupstw. - George Bernard Shaw

W milczeniu nawet słaby krzyk robi wiele hałasu. - Brigitte Bardot


  • 0

#20

Patrick.
  • Postów: 135
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jedyna wolność to zwycięstwo nad samym sobą.

Fiodor Dostojewski


  • 0

#21

restek.
  • Postów: 424
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nauki są lekarstwem, chlebem słowo Boże;
Kto ma zdrowy żołądek, bez lekarstw żyć może.

Bóg bez pomocy mojej nie może nic tworzyć;
Chcąc siebie zniszczyć, trzeba wprzód Boga umorzyć.


  • 0

#22

kuki.
  • Postów: 198
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Moje dwa ulubione cytaty to :

"Dla Boga, Panie Wołodyjowski! Larum grają! wojna! Nieprzyjaciel w granicach! a ty się nie zrywasz! Szabli nie chwytasz? Na koń nie siadasz? Co się z tobą stało, żołnierzu?"

cytat z Pana Wołodyjowskiego

drugi to:

,,a gdy cię zapytają o to… kto ty jesteś..?

ci co twoje serce jak psa tresowali

popatrz za siebie… w tysiąc lat Historii

duma i pamięć może cię ocali…

posłuchaj szumu naszych polskich skrzydeł

niech opowiedzą ci o orlim trudzie

tym spod Kircholmu…Wiednia czy Chocimia

sławie i Bogu… Ojczyźnie i cudzie…''

cytat z wiersza "O prostą pamięć wołam dziś do ciebie" - Kazimierz Józef Węgrzyn

Oba wywołują u mnie ciarki jak je słyszę :]



„Zaszum nam Polsko jak husarskie skrzydła”


  • 0

#23

Kitsune.
  • Postów: 84
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To teraz ja :D.

Jeżeli teoria względności okaże się prawdziwa to Niemcy nazwą mnie wielkim Niemcem, Szwajcarzy Szwajcarem, a Francuzi wielkim uczonym. Jeżeli natomiast teoria względności okaże się błędna, wtedy Francuzi nazwą mnie Szwajcarem, Szwajcarzy Niemcem, a Niemcy Żydem.

Najpiękniejsze, co jest na świecie, to pogodne oblicze.

Nie wiem, jaka broń będzie użyta w trzeciej wojnie światowej, ale czwarta będzie na maczugi.

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Dzisiejszemu światu jest potrzebna nie tyle energia termojądrowa, ile raczej energia zamknięta w ludzkim sercu, którą trzeba wyzwolić.

Wszystko pana Einsteina :).
  • 0

#24

bak1906.
  • Postów: 12
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chciałbym Ci pomóc, serdecznie z serca,
Ale to tak jakby ślepiec chciał prowadzic ślepca,
Zbyt dużo bólu, karty na stól
Zagubieni w tym samym świecie czujemy ten sam ból.
To co w naszych snach sprowadza na ziemię,
Przez cale życie czuje nie zrozumienie,
Demony moje myśli nawiedzają często,
Bronie sie agraesją

  • 0

#25

somewaterfowl.
  • Postów: 57
  • Tematów: 7
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Celem związku nie jest to, aby związać się z drugą osobą, żeby ciebie dopełniła, lecz by dzielić się z nią własną pełnią.

Gdyby istniało coś takiego jak grzech polegałby on na tym: dopuszczenie do tego, aby o tym, czym jesteś, zadecydowały cudze doświadczenia.

Nie osądzaj ani też nie potępiaj, gdyż nie wiesz, dlaczego coś się zdarza ani czemu służy.

Cierpienie nie ma nic wspólnego ze zdarzeniami, ale twoją na nie reakcją. To co się dzieje – po prostu się dzieje. To co ty czujesz w związku z tym, to już zupełnie inna sprawa.

Pewnego dnia, jeśli starczy wam odwagi, będziecie żyć w świecie, gdzie widok kochającej się pary będzie wam milszy od widoku wojny, i będziecie się radować.

Świat znalazł się w swoim obecnym położeniu, ponieważ niemal wszyscy chodzą po nim jak we śnie.

  • 1



#26

GuardAngel.
  • Postów: 373
  • Tematów: 37
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak ty komu ,tak on tobie .
  • 0

#27 Gość_Nathaniel

Gość_Nathaniel.
  • Tematów: 0

Napisano

Trochę to długie , ale ten fragment jest tak przepiękny , że wkleję go całego:)

Autor: Khalil Gibran


"Prorok" - fragment





Gdy miłość skinie na was, podążcie za nią,
Chociaż jej drogi są strome i trudne.
A kiedy jej skrzydła osłonią was, poddajcie się jej,
Chociaż miecz ukryty w jej skrzydłach może was zranić.
A kiedy mówi do was, uwierzcie jej,
Choć jej głos może rozwiać wasze sny, jak północny wiatr pustoszy ogród.

Bo tak jak miłość wieńczy was, tak też i krzyżuje. Jak sprzyja waszemu wzrostowi, tak też przycina was.
I choć wspina się na wasz wierzchołek i pieści wasze najdelikatniejsze gałązki, które drżą w słońcu,
Tak też zstąpi do waszych korzeni i wstrząśnie nimi, chociaż wrastają w ziemię.
Jak snopy zboża przygarnia was do siebie.
Młóci, by was doszczętnie ogołocić.
Przesiewa, by oczyścić was z łusek,
Miele was do białości.
Ugniata was, aż się poddacie;
A wtedy wrzuca was w święty ogień, abyście stali się świętym chlebem na świętą ucztę Boga.

To wszystko miłość wam czyni, abyście poznali tajniki swego serca, a mając tę wiedzę stali się cząstką serca Życia.

Lecz jeśli w waszej trwodze będziecie szukać jedynie spokoju w miłości i przyjemności w miłości,
Wtenczas będzie lepiej, jeśli okryjecie swą nagość i przejdziecie z klepiska miłości
Na świat pozbawiony pór roku, gdzie będziecie się śmiać, lecz niepełnym śmiechem, i płakać, lecz nie wszystkimi łzami.
Miłość nic wam nie daje poza samą sobą i nic nie zabiera prócz siebie.
Miłość nie posiada ani nie chce być w niczyim posiadaniu;
Gdyż miłość wystarcza miłości.

Kiedy kochasz, nie powinieneś mówić: "Bóg jest w twoim sercu", lecz raczej: "Ja jestem w sercu Boga".
I nie myślcie, że możecie kierować miłością, gdyż miłość, jeśli uzna was za godnych tego, pokieruje waszym postępowaniem.

Miłość niczego innego nie pragnie, tylko spełnić się.
Lecz jeśli kochasz i musisz czegoś pragnąć, niech to będą twe własne pragnienia.
Aby stopnieć i stać się jak rwący strumień, co śpiewa swą melodię nocy.
Aby poznać ból nadmiaru uczucia.
Być zranionym własnym zrozumieniem miłości;
Krwawić ochoczo i radośnie.
Budzić się o świcie z uskrzydlonym sercem i składać dziękczynienia za każdy następny dzień miłowania;
Odpoczywać w południe rozmyślając nad uniesieniami miłości;
Wracać wieczorem do domu z wdzięcznością;
I zasypiać z modlitwą za ukochaną osobę w sercu swoim i z pieśnią chwalby na ustach.

Użytkownik Nathaniel edytował ten post 27.08.2011 - 21:56

  • 0

#28 Gość_Nathaniel

Gość_Nathaniel.
  • Tematów: 0

Napisano

Co kiedyś było duchowością, już nią nie jest.
To, co często uchodzi za duchowość, jest jedynie powtarzaniem dawnych metod. Ubranie trzeba kroić na miarę człowieka, a nie człowieka na miarę ubrania.
/Anthony de Mello/

Przepraszam panią - rzekła jedna morska ryba do drugiej - jest pani starsza ode mnie i bardziej doświadczona, pewnie będzie mi pani mogła dopomóc. Proszę mi powiedzieć, gdzie mogę znaleźć to, co nazywają oceanem? Szukałam już wszędzie - bez rezultatu. - Oceanem jest miejsce, gdzie teraz pływasz - odpowiedziała stara ryba. - To? Przecież to tylko woda... A ja szukam oceanu - odparła rozczarowana młoda ryba odpływając, by szukać gdzie indziej.

" Niszczę świątynię twoich wierzeń, ponieważ gdy ulegnie zagładzie, bez żadnych przeszkód ujrzysz szerokie, nieograniczone niebo "
Anthony de Mello 'Minuta nonsensu':)

Sekret udanego życia?

Codziennie uszczęśliw jednego człowieka...
Nawet gdybyś ty miał być tym człowiekiem...
Zwłaszcza, gdy ty jesteś tym człowiekiem !

Anthony de Mello

Jeśli chcesz wiedzieć naprawdę kim jesteś, nie patrz w lustro, ono pokaże tylko Twoje ciało.
Patrz na wyraz twarzy człowieka, który z Tobą rozmawia. Wtedy ujrzysz swoje wnętrze, i to - kim naprawdę jesteś...
"Budda zdawał się być niewzruszony obelgami, rzucanymi na niego przez gościa. Kiedy później uczniowie zapytali go o sekret jego pogody, powiedział:
- Wyobraźcie sobie, co by było, gdyby ktoś postawił przed wami ofiarę, a wy nie podnieślibyście jej, lub gdyby ktoś wysłał wam list, którego byście nie otworzyli; jego treść nie miałaby na was wpływu, nieprawdaż ?
Róbcie tak za każdym razem, gdy was lżą, a nie stracicie swej pogody.
Jedyny rodzaj godności, który jest prawdziwy, to ten, którego nie zdoła pomniejszyć brak szacunku innych. Nie pomniejszysz majestatu wodospadu Niagara, plując na niego. .."

Anthony de Mello

Pozdrawiam i kocham:)
  • 1

#29 Gość_Nathaniel

Gość_Nathaniel.
  • Tematów: 0

Napisano

Chcę, żebyś mnie słuchał, ale mnie nie osądzał Chcę, żebyś wyrażał swoje zdanie, ale nie doradzał mi. Chcę, żebyś mi ufał, ale nie domagał się ode mnie. Chcę, żebyś mi pomagał, ale bez intencji decydowania za mnie. Chcę, żebyś o mnie dbał, ale nie odbierał mi znaczenia. Chcę, żebyś na mnie patrzył, ale nie stosował projekcji swoich spraw na mnie. Chcę, żebyś mnie obejmował, ale mnie nie dusił. Chc...ę, żebyś mnie zachęcał, ale mnie nie popychał. Chcę, żebyś mnie wspierał, ale nie brał mnie na swoje barki. Chcę, żebyś mnie chronił, ale mnie nie oszukiwał. Chcę, żebyś się do mnie zbliżał, ale nie napadał na mnie. Chcę, żebyś znał moje sprawy, te, które wcale Ci się nie podobają. Chcę, żebyś je akceptował i nie starał się ich zmieniać. Chcę, żebyś wiedział, że DZIŚ możesz na mnie liczyć.... bez żadnych warunków.
Jorge M. Buca
  • 1

#30

antietam.
  • Postów: 320
  • Tematów: 114
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 34
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zasłyszane, odnoszące się w czasów w których żyjemy:

"Z Systemem nie można wygrać. Lecz System można zawsze obejść."
  • 1




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych