Skocz do zawartości


Marihuana


  • Please log in to reply
995 replies to this topic

#46

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Lol, mama pali papierosy a Tobie zabrania palić marihuany bo twierdzi, że jest szkodliwa i zła.
  • -1



#47

Watain.
  • Postów: 28
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Takie jest Twoje zdanie.

Nie. To nie jest bóg, w którego można wierzyć lub nie. To jest nauka i nic nie poradzisz na to, że takie są fakty. Swoją drogą, sam bym chciał, aby tak nie było.

Po marihuanie za kolkiem osiagniesz predkosc maksymalnie 40 na godzine a to i tak bedzie sie tobie wydawac wielka, wiec zapewne sprobujesz przystopowac i zatrzymasz licznik na dwudziestce. Po flaszce na dwusetce, taka subtelna roznica.

Po marihuanie będziesz widział na liczniku 20km/h, podczas gdy on od kilku sekund będzie wskazywał już 40. Również samochód z naprzeciwka będziesz widział tam, gdzie on był przed chwilą. To samo z zakrętami.

każdy człowiek ma kontrolę nad swoim ciałem i co spożywa. Jego sprawa co robi ze sobą i nikogo to nie powinno obchodzić.

Tu się zgadzam. Sprawa zaczyna się komplikować, gdy najarany kierowca mnie potrąci i połamie parę kości. Wtedy powinno mnie to zacząć obchodzić, prawda?

Użytkownik Watain edytował ten post 10.07.2011 - 21:19

  • 2

#48

m4r1u5z.
  • Postów: 178
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po marihuanie będziesz widział na liczniku 20km/h, podczas gdy on od kilku sekund będzie wskazywał już 40. Również samochód z naprzeciwka będziesz widział tam, gdzie on był przed chwilą. To samo z zakrętami.

Dlatego nie polecam jazdy po marihuanie, ale jazda po niej i jazda po wodzie ma ten wspolny mianownik zwany wypadkiem. Z ta roznica, ze wypadek przy 20=/=200 km/h.
  • 0

#49

Art123.
  • Postów: 251
  • Tematów: 14
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Takie same objawy będą po alkoholu. Nie ma co wyolbrzymiać i rozdmuchiwać przykładu kierowcy na haju. Rozumiem zapalić sobie w domu, albo na dworze i być świadomym norm i zasad odpowiadających za brak chaosu, który może być spowodowany właśnie wypadkiem.
  • 0

#50

BadBoy.
  • Postów: 737
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

GRY I MARIHUANA PRZECIWKO CHOROBIE ALZHEIMERA


Gry komputerowe i marihuana to w opinii wielu to najgorsze z możliwych połączeń mających wpływ na rozwój i zdrowie młodzieży. Ostatnie badania pokazują jednak, że regularne granie w gry i składniki zawarte w trawce mogą mieć pozytywny wpływ na ludzką pamięć.

Tego epokowego z punktu widzenia zwolenników legalizacji marihuany dokonali naukowcy z Holandii. Przeprowadzili oni trwający ponad rok eksperyment, w którym udział wzięły osoby cierpiące na chorobę Alzheimera. Grupę badanych podzielono na dwie podgrupy, które każdego dnia grały w coraz to bardziej wymagające i skomplikowane gry. Jedna z podgrup dodatkowo poddawana była działaniu dymu marihuanowego.

Wyniki eksperymentów zaskoczyły nawet samych naukowców, którzy chyba nie spodziewali się takiego obrotu sprawy. Okazało się, że osoby, które w trakcie badania paliły trawkę po krótkim czasie zaczęły osiągać lepsze wyniki niż członkowie drugiej grupy, grający na „czysto”. W testach na pamięć osoby pod wpływem marihuany wykazały się osiągnęły rezultaty o 43% lepsze niż chorzy z drugiej partii badanych.

Teraz trwają dalsze prace i badania dążące do tego, żeby mało skuteczne leki na chorobą Alzheimera zastępować właśnie marihuaną.

Źródło

Proponuję dołączyć do tego tematu wątek Czy konopie indyjskie rzeczywiście leczą raka? aby nie dublować.
  • 1



#51

Rozgwiazda.
  • Postów: 251
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

''Pale nie prowadzę''
Po uja pić czy palić ganje i potem wsiadać do auta... trzeba mieć nierówno pod sufitem.
Pal z rozsądkiem.
  • 1



#52

Hippo.
  • Postów: 350
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Do autora tematu : poczytaj sobie o związku THC i sam wybierz czy chcesz palić czy nie... :)
  • 1

#53

restek.
  • Postów: 424
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

http://zielonemity.r...ka.pl/mity.html
  • 2

#54

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

1) Marihuana niszczy psychikę, wpływa destrukcyjnie na mózg, osłabia pamięć, prowadzi po dłuższym czasie do uzależnienia, wpływa na debilizm i w ogóle czyni całą moc negatywnych skutków
2) tzw. teoria eskalacji, czyli zwiększa szansę na przejście do cięższych narkotyków
3) tzw. teoria syndromu amotywacyjnego — odejście od 'normalnego' życia w społeczeństwie. Zanik zainteresowań, aktywności, oderwanie od życia, etc.
4) demoralizuje, zwiększa przestępczość
5) Wszystko jest nafaszerowane 'chemią' (biznes), syntetyzowane i w jakimś stopniu szkodliwe.
6) Wraz z dłuższym i częstym zażywaniem może wystąpić uzależnienie subiektywne (psychiczne) — czyli przyzwyczajenie i pożądanie przyjemnych doznań, jakie wywołuje palenie.

co to ma być ? wkleiłeś regułkę z wikipedi, czy ze strony "wszyscy jesteśmy uzależnieni pl ? Jak nie masz pojęcia o czymś to lepiej sobie daruj wklejanie i poszerzanie takich farmazonów.

Co do autora - jak mam mówi, że to złe to jej nie przekonasz. Daj sobie spokój
  • 4

#55

Kajman.
  • Postów: 694
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

*
Wartościowy Post

Widzę, że Huno zwrócił się z prośbą o pomoc, a tak naprawdę nikt mu nie pomógł. :)
Może ja spróbuje.

Oczywiście trudno będzie przekonać matkę, że zioło jest nieszkodliwe, ale warto jej przedstawić kilka argumentów:
1. Nie uzależnia fizycznie, podczas gdy alkohol i chyba nawet kawa uzależniają fizycznie. Marihuana uzależnia tylko psychicznie, a psychicznie można się uzależnić od wszystkiego - od czekolady, jedzenia, seksu, telewizji, komputera, muzyki itd...
2. Marihuana pobudza apetyt (i to bardzo), co może się przydać, jeśli jesteś "niejadkiem"
3. Toksyczność marihuany jest bardzo mała
4. Według Światowej Organizacji Zdrowia palenie marihuany jest mniej szkodliwe, niż konsumpcję legalnych używek: tytoniu i alkoholu
5. Marihuany nie można przedawkować. Jeszcze nikt od niej nie zginął
6. Przez papierosy można zachorować na raka, a przez marihuanę nie, zwłaszcza, jeśli palisz raz na miesiąc. ;)

Możesz też zaproponować matce, aby przeczytała to: http://pl.wikipedia.org/wiki/Marihuana

....i następnym razem nie przyznawaj się matce do takich rzeczy. :P


EDIT: Natomiast to, co napisał Musk, to bzdury (z wyjątkiem punktu 6)

Użytkownik domino edytował ten post 10.07.2011 - 23:06

  • 8



#56

asp.
  • Postów: 225
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

marihuana jest zła, w większym stopniu niż papierosy i alkohol. Nie na_darmo nazywa się ją narkotykiem. Ja osobiście nie palę ani marihuany ani papierosów, nie upijam się również alkoholem, chociaż 2-3 piwka lubie sobie czasem wypić.


Pytanie, po co się odurzać, co to komu daje ?? Zwykła głupota, ludzi bez wyobraźni którzy nie potrafią być sobą i dobrze w życiu wykorzystywać czas wolny. Tyle

 Edycja: Kurczak

Dołączona grafika
  • -7

#57

Kaizon.
  • Postów: 29
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

*
Wartościowy Post

Zioło to naturalna, roślina która ROŚNIE !!! Ja pale prawie codziennie od 5 lat i czuje się 1000 razy lepiej niż przed pięcioma laty.
Oczywiście najlepiej jarać na wieczór, noc... nie dość, że filmy ogląda się niczym w 3D to w dodatku LD gwarantowane ;)
Na każdego hjumanbina maryśka działa inaczej, jeden się śmieje, drugi luz pełen, a trzeci skacze z balkonu bo myśli, że lata (rzadkość).
Marihuana pochłania raka (nie wiem czy udowodnione)!! I pomaga w dużym stopniu ludziom którzy przyjmują chemioterapię, zioło jest zdrowe niema co porównywać z fajkami, bo na fajkach pisze, że zabija i uzależnia jak skurczybyk.

Jarasz trawkę, na drugi dzień masz ostrą chętkę na dokładkę (prawie jak uzależnienie) ale jak nie zapalisz w ten dzień, to na następny dzień już w ogóle nie odczujesz chęci (głodu) tak jak ktoś napisał: '' fizycznie nie uzależnia, ale psychicznie tak '' może trochę? wszystko zależy od człowieka, w końcu każdy jest inny. Znam od czorta osób które jarają i trzeba powiedzieć, że są zajebiści!

TE BOSKIE LIŚCIE WPŁYWAJĄ NA CZŁOWIEKA TYLKO POZYTYWNIE!! NIECH TEGO NIE LEGALIZUJĄ, BO JAK COŚ JEST NIELEGALNE TO LEPIEJ SMAKUJE :)

Użytkownik Kaizon edytował ten post 11.07.2011 - 00:16

  • 5

#58

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

marihuana jest zła, w większym stopniu niż papierosy i alkohol. Nie nadarmo nazywa się ją narkotykiem. Ja osobiście nie palę ani marihuany ani papierosów, nie upijam się również alkoholem, chociaż 2-3 piwka lubie sobie czasem wypić.


Pytanie, po co się odużać, co to komu daje ?? Zwykła głupota, ludzi bez wyobraźni którzy nie potrafią być sobą i dobrze w życiu wykorzystywać czas wolny. Tyle

http://pl.wikipedia.org/wiki/Argument_%28retoryka%29
  • 0

#59

BadBoy.
  • Postów: 737
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Wartościowy Post

Jeśli będziesz w dobrym nastroju i zapalisz - będziesz miał dobry humor i "wyluzujesz" się, wszystko będzie happy.
Ale jeśli będziesz w złym nastroju i zapalisz, spodziewaj się depresji i myśli/prób samobójczych.

To mówisz, że depresja i samobójstwo jak w banku ? Na jakiej podstawie tak twierdzisz ? Czy to Twoje własne doświadczenia czy jakieś najnowsze badania naukowe ?


Po marihuanie będziesz widział na liczniku 20km/h, podczas gdy on od kilku sekund będzie wskazywał już 40. Również samochód z naprzeciwka będziesz widział tam, gdzie on był przed chwilą. To samo z zakrętami.

Przeczytałem to zdanie 10 razy i nie mogę dojść do puenty .. chodzi Ci o podróże w czasie ?


marihuana jest zła, w większym stopniu niż papierosy i alkohol. Pytanie, po co się odużać, co to komu daje ?? Zwykła głupota, ludzi bez wyobraźni którzy nie potrafią być sobą i dobrze w życiu wykorzystywać czas wolny.

O wiele gorsze od marihuany jest wnikanie w kogoś prywatne życie i kwestionowanie wolności wyboru w kwestii spędzania wolnego czasu.


To bardzo ciekawe zjawisko jest, że najwięcej do powiedzenia mają osoby, które marihuany nawet na oczy nie widziały. Autora tematu nie będę uświadamiać co jest dobre a co złe bo wyrocznią nie jestem i mogę jedynie zasugerować zweryfikowanie argumentów pro i anty oraz wyciągnięcie na tej podstawie własnych wniosków. To chyba najprostszy sposób aby zbliżyć się choć trochę do prawdy na ten temat. Wszystko jest dla ludzi o ile kierujemy się rozumem, znamy granice, mamy umiar a przede wszystkim dystans, bez którego obiektywne spojrzenie jest niemożliwe. Nieumiejętne posługiwanie się nawet kartką papieru może spowodować, że się nią przetniemy. Jeśli ktoś nieodpowiedzialny, bez wyobraźni dorwie się do samochodu to skończy się to tragedią bez względu na to czy palił czy nie.


"Była taka dyskusja w jednej ze stacji telewizyjnych. Powiedziałem w niej, że znacznie więcej nieszczęść niż marihuana powoduje alpinizm. Nie znam nikogo, kto umarłby przez marihuanę, a kilku moich znajomych alpinistów przepłaciło swą pasję kalectwem. Ale prowadząca miała przygotowaną puentę – powiedziała, że 85 procent Polaków jest przeciwko legalizacji marihuany. Dodałem wtedy, że w XVIII wieku 96 procent Polaków było za paleniem czarownic. Niestety, moja puenta została wycięta. I w ten prosty sposób media demonizują problem".
Jerzy Vetulani - Wywiad, 2010

"Wszystkie te rządy, ci ludzie którzy mówią że są tu aby pomóc, dlaczego oni mówią że nie możesz palić zioła? Zioło... zioło to roślina, wiesz? I kiedy je spróbowałem, nie mogłem znaleźć żadnego powodu. Mówią 'to spowoduje, że stawisz opór'. PRZECIW CZEMU?"
Bob Marley

Użytkownik BadBoy edytował ten post 11.07.2011 - 00:14

  • 5



#60

Art123.
  • Postów: 251
  • Tematów: 14
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Rozpisz się może więcej na temat LD po ganji. :roll:
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych