Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

Zdumiewająca aktywność poltergeista


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1

Ferdynand Kiepski.
  • Postów: 95
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Tytuł filmu: Poltergeist Activity - 8JUL2011 - NQGHOSTHUNTER
Czas trwania: 9min27sek
Polska lokalizacja: nie
Tagi: poltergeist activity caught camera
Krótka recenzja: Kompilacja filmików, które zostały nagrane na przestrzeni ostatnich kilku dni. Najlepsze momenty: 3:15, 4:15, 5:43, 7:17. Jakość HD.
Link do filmu:
  • 0

#2

Tomas13.
  • Postów: 39
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

kurcze, poltergeisty są wkurzające
  • 0

#3

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bardziej wkurzające są takie posty jak twój, Tomas.
Autor tego filmiku znalazł sobie jakąś metodę na wywoływanie takich efektów i kręci jeden film po drugim. Zobaczcie ile ich ma na swoim koncie. A ten jest ciekawy



Ponoć ten regał jest obserwowany jednocześnie przez trzy kamery. Tyle że to co widzimy na pierwszej kamerze wygląda inaczej niż widok na pozostałych kamerach.
Na pierwszej kamerze widzimy normalną ścianę po lewej stronie tego regału, ale na trzeciej kamerze widać jakby otwór od drzwi po lewej stronie. Nie pasuje też widok drzwi po prawej stronie. Te na dwóch pierwszych kamerach są całe a na trzeciej są w połowie oszklone. Jak dla mnie filmy tego faceta to zwykła ściema jest. Nawet na swoim blogu pisze cały czas że duch mu spokoju nie daje i takie tam. Niby facet ma 36 lat a zachowuje się jak dziecko.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 09.07.2011 - 21:05

  • 0



#4

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ponoć ten regał jest obserwowany jednocześnie przez trzy kamery. Tyle że to co widzimy na pierwszej kamerze wygląda inaczej niż widok na pozostałych kamerach.

Wkręcasz.

Na pierwszej kamerze widzimy normalną ścianę po lewej stronie tego regału, ale na trzeciej kamerze widać jakby otwór od drzwi po lewej stronie. Nie pasuje też widok drzwi po prawej stronie. Te na dwóch pierwszych kamerach są całe a na trzeciej są w połowie oszklone.

Trzecia kamera jest jakby zoomowana, więc widać otwór drzwi otwartych.
Drzwi z trzeciej kamery to zupełnie inne drzwi niż te, które widać na 1 i 2 kamerze. Nie wiem jak tego nie widzisz. Gość ma w pokoju dwoje drzwi.
Źle to widzisz.

Skorzystałem z moich zdolności artystycznych (haha):
Dołączona grafika

Użytkownik Fisher edytował ten post 09.07.2011 - 21:20

  • 2



#5

Watain.
  • Postów: 28
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Skąd by wiedział, w którym miejscu zaatakuje poltergeist i gdzie rozstawić kamery? Chyba że podciera się banknotami i stać go na kilkadziesiąt kamerek w całym domu.
Poza tym, tak, to najpewniej fałszywki - większość z tych efektów można spokojnie uzyskać wykorzystując same sznurki. Choć ja bym nie ryzykował telewizora :)
  • 1

#6

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Skąd by wiedział, w którym miejscu zaatakuje poltergeist i gdzie rozstawić kamery? Chyba że podciera się banknotami i stać go na kilkadziesiąt kamerek w całym domu.
Poza tym, tak, to najpewniej fałszywki - większość z tych efektów można spokojnie uzyskać wykorzystując same sznurki. Choć ja bym nie ryzykował telewizora :)

Gdybyś oglądał więcej jego filmików, wiedziałbyś, że sznurków żadnych nie ma, mikrofala grzeje niepodłączona do prądu, szafki się otwierają, gaz zapala, kurek od wody przekręca, rzeczy z szafki wylatują. Gość wszystko objaśnia i pokazuje, że nic nie oszukuje.

Skąd wiedział? Ma kilka kamer i rozstawia je tam gdzie największa aktywność. Wychodzi do pracy, żona też w pracy i potem wraca i przegląda. Oglądałem jego filmiki, gość opowiadał wszystko więc sobie oglądnij.

Tak- pewnie się podciera. On pracuje, żona pracuje, iPhone'a 4 ma, telewizor plazmowy ma, więc i kamery ma...

Poza tym, nie kilkadziesiąt, tylko najprawdopodobniej 3. One są przenośne, a nie tak jak ty myślisz, że chyba są podczepiane w ścianie i nie można wyciągnąć czy coś.

Wyjaśnij jak można użyć sznurków tu: http://www.youtube.c.../29/jPzo3HU7P0E
tu: http://www.youtube.c.../22/YrtBpYxNvvY
tu: http://www.youtube.c.../19/YYC8tr-zrO0
tu: http://www.youtube.c.../18/BSkomk55Neo
tu: http://www.youtube.c.../46/jVrbe8t60e0

Tam masz więcej filmików.

Użytkownik Fisher edytował ten post 09.07.2011 - 23:17

  • 1



#7

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Fiszer, jeśli ty czegoś nie potrafisz wytłumaczyć, to nie myśl, że nikt inny też nie będzie potrafił. Przypadek tego kolesia nie jest dla mnie żadną rewelacją. Każdy taki film czy opowieść traktuję z takim samym sceptycyzmem, nawet gdy na filmach widzimy jakieś cuda na kiju.
Ten film z telefonem nie jest aż tak super hiper niewytłumaczalny. Mam taki sam telefon, tylko czarny. W takiej pozycji na płaskiej powierzchni ten telefon obraca się jak śmigło helikoptera. Według mnie koleś dmuchnął w niego odkurzaczem albo suszarką.
W sumie we wszystkich filmach można naliczyć 3 główne efekty: kiwający(drgający przedmiot), otwierająca się szafka, spadający przedmiot z mebla, oraz wirujące telefony.
Myślę że dałbym radę nakręcić coś podobnego.

Jeśli by wierzyć temu kolesiowi, to naprawdę można mu współczuć. Człowiek tak nękany przez ducha w krótkim czasie załamie się psychicznie. Ale może te ataki ducha nie są tak uporczywe, co widzimy na filmach. Duch trzyma się jakiś zasad i jest dość zrozumienia dla tego faceta, bo nie niszczy mu drogich rzeczy. Telewizor buja się na boki, nie spada w przód albo w tył co by się skończyło jego uszkodzeniem. Tak samo regał buja się na boki a nie przewraca do przodu. Czy to nie dziwne że ten ducha ma takie wyczucie?
Nie jest mi szkoda naciągaczy z youtuba.
  • 0



#8

Watain.
  • Postów: 28
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Poza tym, nie kilkadziesiąt, tylko najprawdopodobniej 3. One są przenośne, a nie tak jak ty myślisz, że chyba są podczepiane w ścianie i nie można wyciągnąć czy coś.

Tego się domyśliłem. Chodzi o to, że skoro ma trzy kamerki i wszystkie rozstawia w tym samym miejscu, to musi mieć niezłego farta, skoro zawsze trafia tam, gdzie akurat zaatakuje poltergeist (spójrz na liczbę jego filmików).

Co do podanych linków, w większości mógł to osiągnąć za pomocą nici, jedynie co do dwóch ostatnich przypadków nie jestem pewien. Poza tym, zastanawiające, że duszek nie "atakuje" kamery ;)
  • 0

#9

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wszystko- W cale nie myślę, że nikt inny nie będzie potrafił, a to wytłumaczenie z suszarką i odkurzaczem przyprawił mnie o śmiech. No to nagraj to i pokaż, ale pamiętaj, ma być tak jak na filmie, bo przecież Ty będziesz w stanie to wytłumaczyć, więc wytłumacz mi, panie wszystko wiedzący, pod jakim kątem dmuchnął w ten niebieski telefon na biurku, skąd, czym i dlaczego tego nie słychać?
Watain- ale on rozstawia kamery i nie zawsze coś nagrywa. Dopiero jak nagra to odcina filmik w odpowiednim momencie i wstawia na YT. Jakbyś miał ducha w domu i kamerki też byś tak pewnie robił. Raz zaatakował. W 1 poście jest filmik, jak gościu podchodzi do telewizora i kamerka mu szwankuje.

Użytkownik Fisher edytował ten post 10.07.2011 - 18:20

  • 0



#10

Watain.
  • Postów: 28
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jakbym był duchem (zaznaczmy - złośliwym poltergeistem), wpierw zrzuciłbym kamerę, bo przecież to najbardziej zmartwi nękanego. I czemu duch właściwie bawi się tym wszystkim pod nieobecność właściciela? Przecież działają one na zasadzie manifestacji ("Oho, ten frajer przyszedł, zara go nastraszę i zrzucę telewizor"), a przecież jeśli postuka sobie szafką albo poleje trochę wody z prysznica, właściciel nawet by o tym nie wiedział, gdyby nie kamery (no chyba że na rachunku za wodę).
  • 0

#11

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To już są przemyślenia, na które nie da się odpowiedzieć z jednej prostej przyczyny- nie wiemy jak i o czym myślą duchy.
  • 0



#12

Watain.
  • Postów: 28
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Również to zauważyłem, lecz duchy - jeśli istnieją - działają na określonych zasadach. Poltergeisty czerpią korzyści z dręczenia domowników (a jakie to są korzyści, zdania są podzielone - jedni mówią, że to energia potrzebna do utrzymywania się na tym świecie, a inni, że to po prostu przyjemność).
Robienie bałaganu pod nieobecność śmiertelników nie przynosi więc duchowi żadnych korzyści, a nawet straty. Tak więc duch, jako byt, ma tego świadomość. Przecież skoro czerpie on przyjemność ze zmartwień ludzi, to czuje, jeśli ta przyjemność do niego napływa.

Użytkownik Watain edytował ten post 10.07.2011 - 20:01

  • 0

#13

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chyba, że czerpie przyjemność z samego zamieszania w domu. Bez względu czy ktoś wtedy jest czy nie.
  • 0



#14

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jasne Fisher, nie mógł dmuchać, bo to zbyt prosta metoda jest? Mógł mieć tam nawet taką dmuchawę do liści a potem w jakimś programie nałożyć na filmie inny dźwięk. To dość proste jest. Moim zdaniem dmuchanie jest tutaj najlepszym wyjaśnieniem. Tak już nie jeden robił. Taki Hydrick dmuchaniem przewracał kartki w książce telefonicznej. Nikt nie wiedział jak on to robi, dopóki nie przyszedł randi i rozsypał obok tej książki kawałków styropianu. Wtedy już gościu nic nie zdziałał.
Już pisałem że mam taki telefon i świetnie się on obraca kiedy się go tak położy na ziemi. Jeśli mi nie wierzysz, to może nagram taki film. A otwierające się szafki to efekt który można zobaczyć na wielu filmikach na youtube z duchami. A wiele z nich to ewidentne fejki.
Powiem ci tak-w moim świecie szafki się same nie otwierają, urządzenia na prąd bez prądu nie działają, rzeczy same się nie poruszają itp. On żyje na tej samej planecie, na tym samym świecie obowiązują go te same prawa fizyczne chemiczne itd. Dlatego choćby ten facet stanął na uszach to i tak mu nie uwierzę i mogę nawet głowę na klocku położyć bo jestem pewny tego że mam rację. Znalazł kilka dobrych metod oszukiwania. To sprawiło że stał się gwiazdą. I chyba to był jego jedyny cel.
Jest pomysłowy, to trzeba przyznać. Technicznie można zrobić wszystko co się chce, nie ma rzeczy niemożliwych.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 10.07.2011 - 20:27

  • 2



#15

Watain.
  • Postów: 28
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Poltergeist z definicji występuje w obecności osób i czepie korzyść z ich strachu, zdumienia. Z oczywistych względów najczęściej ofiarami manifestacji padają dzieci. Poltergeist "przedstawiony" na filmikach łamie jeszcze kilka innych zasad, ale wymienianie ich mija się z celem, tym bardziej, że duchy to nie zwierzęta i nie ma określonych gatunków o ścisłych zasadach.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych