Skocz do zawartości


Zdjęcie

Porwał 340 dziewcząt i zgwałcił 175 z nich


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Irańczyk uznany za winnego uprowadzenia 340 dziewcząt i zgwałcenia co najmniej 175 z nich został publicznie powieszony w Isfahanie, w środkowym Iranie.

34-letniego mężczyznę o imieniu Behzad, pochodzącego z miasta Bam na południu Iranu, aresztowano w roku 2004 - podał irański dziennik "Etemad Melli".

Sądzona wraz z nim wspólniczka, jego 30-letnia żona Anita, została skazana na 10 lat i 74 uderzenia biczem.

Bezhada powieszono w centrum Isfahanu w obecności kilkuset ludzi: kobiet i mężczyzn, którzy oklaskiwali egzekucję.

AFP pisze, że to 74. od początku roku egzekucja w Iranie. Dane agencja opiera na informacjach zaczerpniętych z prasy irańskiej i od świadków.

Według Amnesty International, w roku 2005 w Iranie wyrok śmierci wykonano na 94 ludziach.

W Iranie kara śmierci grozi za zdradę stanu, szpiegostwo, zabójstwo, atak z bronią w ręku, handel narkotykami od 5 kg opium, gwałt i sodomię, cudzołóstwo, prostytucję i odstępstwo od wiary.

http://fakty.interia...ich,769848,2943
  • 0



#2

turrkus.
  • Postów: 851
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Za mala to kara w stosunku do tego co zrobil...
  • 0

#3

Wiesław.
  • Postów: 56
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nic nie mam przeciwko karze smierci.Nawet doktryna katolicka nie zabranie tego.
Tylko gdyby w Polsce to zostalo wprowadzone, ciu** z Uni Europejskiej zaczeli by dawac nam
sankcje gospodarcze.Wyobrazcie, co by sie dzialo.Wczoraj slyszalem ze ambasador Izreala
karze nam wybrac nowego ministra edukacji :wall:
Cos takiego nie dzieje się nawet w filmach sf.
  • 0

#4

Savalas.
  • Postów: 58
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja niewiem czemu nie stosuję się wobec gwałcicieli i pedofili jednego prostego zabiegu. KASTRACJI, przecież to załatwiło by możliwość powtórki gwałtu. A tak na marginesie ja to bym ich zabijał wolno i długo
  • 0

#5

le secret.
  • Postów: 20
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kara śmierci przez powieszenie/rozstrzelanie wydaje mi się tutaj jak najbardziej odpowiednia.
Ew. do więzienia (dożywocie) z zabójcami itp., nienawidzą gwałcicieli.
  • 0

#6

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

ja niewiem czemu nie stosuję się wobec gwałcicieli i pedofili jednego prostego zabiegu. KASTRACJI, przecież to załatwiło by możliwość powtórki gwałtu. A tak na marginesie ja to bym ich zabijał wolno i długo


Nie chcę wiedziec co to za uczucie....
Lepiej wrzucić do więzienia o zaostrzonym rygorze i powiedzieć więźniom, że ten człowiek lubi dzieci. Ma po prostu przej*****
  • 0



#7

Bercik.
  • Postów: 353
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oglądał ktoś symetrie? Tam własnie do paki trafił koleś który lubił dzieci.
  • 0

#8

Cote-d'Or.
  • Postów: 614
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oglądał ktoś symetrie?


genialny film, polecam każdemu
  • 0

#9

Savalas.
  • Postów: 58
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

film wcale nie był taki genialny, bo w więzieniu to jest troszke bardziej hardcorowo :-|
  • 0

#10

le secret.
  • Postów: 20
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

chyba tylko w amerykańskich filmach.
symetria świetna.
  • 0

#11

Jocker.
  • Postów: 240
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Symetria bardzo dobry film, a wracając do tematu to

Wczoraj slyszalem ze ambasador Izreala
karze nam wybrac nowego ministra edukacji :wall:


Ja też darze niechęcią naszego ROMKA :doom2: ale mnie denerwuje takie coś !!!
Żaden ambasador Izralea nie będzie mówił nam co mamy zrobić :mrgreen:
  • 0

#12

Mike.
  • Postów: 259
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Kara śmierci jest oznaką słabości. Nie prowadzi do nieczego dobrego. Jest formą zemsty, nie wymierzenia kary.

To co zrobił ten Irańczyk jest... (brak słów). Ale jako ludzie o pewnej rozwiniętej świadomości, powinniśmy sobie zdawać sprawę czym jest kara śmierci i jak płytka ona jest.

Około 2000 lat temu był człowiek, który starał się nam pokazać czym jest miłość, wybaczenie... niestety tylko się starał...

Nie jestem katolikiem, nie bronię Irańczyka, nie minimalizuję tego co zrobił, uważam, że powieszenie go w obecności kilkuset ludzi: kobiet i mężczyzn, którzy oklaskiwali egzekucję jest kolejnym przykładem upadku człowieka...

A my dziwimy się czemu ONI robią piktogramy zamiast przylecieć i powiedzieć HELLO! WE ARE FROM ZETA RETICULI...
ONI doskonale zdają sobię sprawę z praw karmy, o czym my nie mamy zielonego pojęcia, a szkoda ;<
  • 0

#13

Wiesław.
  • Postów: 56
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kara smierci nie jest slaboscia lecz sprawiedliwoscia.Dzieki temu przestepca bedzie swiadom
co sie stanie jezeli dokona przestepstwa.

Często w mediach słyszy się, iż kara śmierci jest "przeciwna duchowi chrześcijańskiemu" lub "niezgodna z Ewangelią". Tymczasem trzeba jasno powiedzieć, że Kościół nigdy nie był przeciwny takiej formie karania. Stanowisko popierające karę śmierci zostało zaprezentowane na Soborze Laterańskim IV w 1215 roku i do tej pory nie zostało wydane żadne inne uroczyste orzeczenie Magisterium Kościoła. Ta deklaracja dogmatyczna mówi wyraźnie: "władza świecka bez grzechu ma nakładać karę śmierci zawsze wtedy, kiedy motywem działania jest sprawiedliwość, a nie gniew czy zemsta, działając roztropnie i bez dyskryminacji".
Równie często przeciwnicy powołują się na V przykazanie "nie zabijaj". Jest ono jednak skierowane do każdego człowieka, nie tylko do osób stanowiących prawo, i oznacza: "nie zabijaj niesprawiedliwie". Ktoś może powiedzieć, iż Dekalog został dany Mojżeszowi na długo przed narodzeniem Chrystusa, a on sam głosił miłosierdzie i miłość do bliźniego. Pamiętać jednak trzeba, iż sam Jezus oświadczył: "Nie przyszedłem znieść Prawa, lecz je wypełnić" a potem umarł na krzyżu dla naszego zbawienia.
"Śmierć, jako kara nałożona za dokonane przestępstwa, usuwa kary, jakie trzeba by ponieść w przyszłym życiu. Naturalna śmierć - przeciwnie - nie ma tej mocy." Słowa św. Tomasza z Akwinu zaprzeczają twierdzeniu, iż kara śmierci pozbawia skazanego ostatniej możliwości spełnienia się jako człowieka, możliwości odpokutowania i naprawienia zła. Kara ta ma możliwości pokutne i może otworzyć bramę do raju, jeśli skazany dobrowolnie pojedna się z Bogiem i zaakceptuje karę jako pokutę za winę. Dla chrześcijanina życie ludzkie nie kończy się wraz ze śmiercią, ono dopiero się zaczyna. "Oskarżonemu można zabrać życie ziemskie, ale nie cel jego życia".


  • 0

#14

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Oglądał ktoś symetrie?


Oczywiście. Świetny film i obsada aktorska. Np. Borys Szyc, którego bardzo lubię jako aktora.
  • 0



#15 Gość_wladcamuch

Gość_wladcamuch.
  • Tematów: 0

Napisano

jestem za kara smierci lecz przeciwko jej wprowadzeniu, dlaczego? - bo sady byly, sa i beda omylne, odebranie zycia jest bardzo latwe... niemozliwa jest rowniez sytuacja gdy skazuje sie tylko tych co 'na 100%' sa winni, gdyz taka sytuacja wywolalaby protesty itd. (czemu sie akurat nie dziwie)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych