Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zwróć uwagę na to co nosisz!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#1

KamilRX.
  • Postów: 24
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Często nie zdajemy sobie sprawy, jakie symbole zdobią nasze szyje, ręce etc. Wydają się one ładne, ozdobne, modne. Jednakże nie wszystkie są zgodne z wiarą chrześcijańską. Odsyłam do strony na której można zobaczyć, jakie to symbole okultystyczne niektórzy z nas noszą.


!KLIK!

@Edit

@down

Drogi użytkowniku, to nie ma na celu propagować, tylko ostrzec, rozmawiałem z księdzem kilka lat temu na lekcjach religii. Proponował wyrzucać tego typu śmieci, że mogą być przyczyną odwiedzin, różnych demonów etc. Temat ma bardziej charakter edukacyjny, możesz dowiedzieć się co Cię zdobi. Strzelając negatywami i komentarzami tego typu nie wiem o co za bardzo Ci chodzi. Słyszałem co nieco, przekazuje dalej. Dzielenie się z innym takową wiedzą nie jest złe.

Użytkownik KamilRX edytował ten post 04.07.2011 - 12:27

  • -19

#2

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie bardzo rozumiem intencję tego tematu. Chcesz tą stronę wyśmiać czy propagować treści tam zawarte?
Jeśli chcesz propagować, to na początek poszukaj szerszego znaczenia symboli tam przedstawionych, bo to co ta strona przedstawia to jakieś popłuczyny po zabobonach.
  • 3

#3

kudlaty88.
  • Postów: 195
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Up

Dokładnie to samo chciałem powiedzieć.

A swoją drogą to dużo ludzi uwierzy w takie brednie,gdzieś widziałem takie ulotki/plakaty ostrzegające przed satanizmem.
Też były na nich symbole zła i opisy do nich, bardzo interesujące i dużo nowych rzeczy się dowiedziałem :P

EDIT:
Nie mogę wyszukać tego plakatu ale znalazłem taki, też dobry: :D:D

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Użytkownik kudlaty88 edytował ten post 04.07.2011 - 12:37

  • 1



#4

KamilRX.
  • Postów: 24
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

No jednak widzę, intecję mało kto rozumie. Temat Do usunięcia -.-
  • 0

#5

kudlaty88.
  • Postów: 195
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ok intencję rozumiemy ale pojąc nie możemy że wrzucasz na forum takie brednie bez wcześniejszego ich sprawdzenia.
Gdybym słuchał księdza to nie pisałbym tego posta bo "komputery i cały ten internet to ZŁO jest, szatan przez nie przemawia".
  • 3



#6

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Drogi użytkowniku, to nie ma na celu propagować, tylko ostrzec, rozmawiałem z księdzem kilka lat temu na lekcjach religii. Proponował wyrzucać tego typu śmieci, że mogą być przyczyną odwiedzin, różnych demonów etc. Temat ma bardziej charakter edukacyjny, możesz dowiedzieć się co Cię zdobi. Strzelając negatywami i komentarzami tego typu nie wiem o co za bardzo Ci chodzi. Słyszałem co nieco, przekazuje dalej. Dzielenie się z innym takową wiedzą nie jest złe.

Ksiądz jest źródłem mało wiarygodnym, gdyż on nie może twierdzić inaczej. Jemu instytucja zwana Kościołem nakazuje twierdzić, że takie symbole są złe i że okultyzm oraz pogaństwo są dziełem Szatana. Ksiądz Ci nie poda pierwotnego, prawdziwego znaczenia np. pentagramu (który swoją drogą wisi na mojej szyi).

Jeśli temat miał być edukacyjny, to dlaczego przedstawia tylko poprzekręcaną wersję Twojego Kościoła? Dzielenie się wiedzą oczywiście nie jest złe, lecz trzeba odróżnić wiedzę od głupot.

Mój komentarz miał na celu upewnienie się co do Twoich zamiarów, bo z treści posta to nie wynika. Minusa Ci jeszcze nie dałem. Z resztą, do końca tego dnia dostaniesz ich ze 20, więc jeden w tą czy drugą stronę...

Użytkownik Ill edytował ten post 04.07.2011 - 13:11

  • 1

#7

KamilRX.
  • Postów: 24
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Może bez głębszych analiz nie powinienem się za to zabierac. Temat do zamknięcia. Przynajmniej postrzelali sobie minusami ^^

Może bez głębszych analiz nie powinienem się za to zabierac. Temat do zamknięcia. Przynajmniej postrzelali sobie minusami ^^
  • 0

#8

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie widzę nic złego w tym, aby KATOLIK wystrzegał się takich symboli.

No może poza znaczkiem "Zła Religia" (kto w ogóle wpadł na pomysł aby to tłumaczyć) ponieważ to znak firmowy i nazwa pankowej grupy muzycznej.

Użytkownik Shinji77 edytował ten post 04.07.2011 - 12:45

  • 0



#9

m4st3r.
  • Postów: 182
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Pentagramu nie ma ; P ( m6y favourite)
  • 0

#10

pawaw1.
  • Postów: 604
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

@kudlaty88

Dołączona grafika

źródło
  • 7



#11

Pisaq.
  • Postów: 283
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ankh - krzyż z kokardką, zwyczajnie padłem xD.

Katolik sam w sobie powinien wiedzieć czego się wystrzegać, co jest niezgodne z jego wiarą. Jeśli tego nie wie to co to mówi o nim jako katoliku? Mnie na przykład bawi, gdy osoba wysyłająca MNIE do kościoła, mieniąca się dobrym/ą katoliem/czką ma w domu krzyż Nerona (i nie zdaje sobie sprawy z poglądów własnego kościoła w tej kwestii), a nie ma Pisma Świętego.
  • 1

#12

Xan12300.
  • Postów: 5
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja się wam przyznam szczerze, że uwielbiam takie tematy, linki do katolickich stron "tłumaczących" dlaczego należy się wystrzegać pewnych znaków. Te strony mnie tak rozbawiają, że mam poprawiony humor na resztę dnia. :) Co do samych symboli... nie widzę związku między jednym, a drugim. Kurczę, noszę jakiś symbol bo mi się zwyczajnie podoba. Nie uznaję w nim jakiegoś boga, szatana czy innego ustrojstwa. Jest ładny i szatanowi nic do tego. Pomijam fakt uznania krzyża celtyckiego jako symbolu szatana. Przecież to Kościół, wpadł na pomysł stworzenia takiego krzyża by nawrócić pogańskich Celtów. To się pytam, o co chodzi? A trzepaczka po prostu wszystko wyjaśnia. ;)

Użytkownik Xan12300 edytował ten post 04.07.2011 - 15:04

  • 0

#13

LocoGreen.
  • Postów: 66
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

zianie :D ciężki łeb dziś miałem ale po tym się uśmiechnąłem :D
biały pentagram to chyba symbol szczęścia jest, mogę się mylić

no ten krzyż z kokardką rozwala :)
odwrócony krzyż też nie musi być taki zły...

Użytkownik LocoGreen edytował ten post 04.07.2011 - 15:04

  • 0

#14 Gość_grubby

Gość_grubby.
  • Tematów: 0

Napisano

Odwrócony Krzyż - Krzyż św. Piotra. A złamane "s" przypomina mi
Dołączona grafika
"Zła religia" jest symbolem zespołu punkowego "Bad Religion"
No i Ankh - w piśmie hieroglificznym - życie, symbol płodności
Pentagram był pogańskim symbolem miłości (o ile się nie mylę)
A odwrócony pentagram to pentagram Bafometa (Baphometa):

Pentagram Baphometha przedstawia profanum - człowieczeństwo, odzwierciedla on wyższość żądz i emocji nad rozumem, jest powszechnie uważany za znak satanistyczny, chociaż często mylony z Pentagramem Białym.

wg Wikipedii
  • 0

#15

Nic_nowego.
  • Postów: 140
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

W którejś z części powieści Dana Browna. Chyba był to "Zaginiony symbol"- choć zawiera wiele głupot i doszukuje się wielu bredni- pamiętam z niego fragment, który mi się spodobał.

Langdon skinął głową i ściszył głos do konspiracyjnego szeptu.
- Proszę nikomu nie mówić, że w dzień, gdy poganie oddawali cześć bogu Ra, klękam u stóp starożytnego narzędzia tortur i spożywam rytualne symbole ciała i krwi.
Studenci spojrzeli po sobie przerażeni.
Langdon wzruszył ramionami.
- Jeśli ktoś chce się przyłączyć, proszę przyjść w niedzielę do kaplicy uniwersyteckiej. Uklękniemy przed krucyfiksem i przyjmiemy eucharystię.
W sali nadal było cicho.
Langdon mrugnął porozumiewawczo do słuchaczy.
- Otwórzcie umysły, drodzy przyjaciele. Wszyscy boimy się tego, czego nie rozumiemy.


Użytkownik Nic_nowego edytował ten post 04.07.2011 - 17:48

  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych