Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zdjęcie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

#31

Jericho.
  • Postów: 16
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na starszych modelach TV zaraz po wylaczeniu zostaja czasami "wygrzane plamy", ktore znikaja w ciagu paru sekund.

Moglo sie jeszcze zdarzyc tak, ze na TV na stale wypalic czesci obrazow. Ja naprzyklad na CRTku mialem wypalone rogi ekranu przez zle wylaczenie Xkloca (fail). A na nowym LCD mam wypalone logo TVN (ogolnie to pewnie caly obraz z danej chwili, ale ciezko go sie dopatrzec) przez zaklocenia zasilania, ktore widac przy jasnoblekitnym lub calkiem bialym obrazie. Byc moze przy wylaczonym TV, jednak oswietlonym, np. flashem aparatu widac na kineskopie uszkodzone miejsca.
  • 1

#32

Koszmar senny.
  • Postów: 216
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na starszych modelach TV zaraz po wylaczeniu zostaja czasami "wygrzane plamy", ktore znikaja w ciagu paru sekund.

Moglo sie jeszcze zdarzyc tak, ze na TV na stale wypalic czesci obrazow. Ja naprzyklad na CRTku mialem wypalone rogi ekranu przez zle wylaczenie Xkloca (fail). A na nowym LCD mam wypalone logo TVN (ogolnie to pewnie caly obraz z danej chwili, ale ciezko go sie dopatrzec) przez zaklocenia zasilania, ktore widac przy jasnoblekitnym lub calkiem bialym obrazie. Byc moze przy wylaczonym TV, jednak oswietlonym, np. flashem aparatu widac na kineskopie uszkodzone miejsca.


Dzięki, trzeba będzie to sprawdzić. :D
Nie orientuje się ktoś jak sprawdzić lub ewentualnie wywołać takie wygrzane plamy? Postarał bym się sprawdzić czy u mnie w TV takie rzeczy się dzieją, jeśli tak to można powiedzieć że zagadka rozwiązana, a ja będę wreszcie mógł zasnąć przy wyłączonym telewizorze, tak tak śmiejcie się ale ustawiam sleep na godzinę zanim położę się spać.
  • 0

#33

optyk.
  • Postów: 167
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja te "plamy" mam w starym telewizorze, ale pewnie dlatego, że przez 10 lat musiał on "oglądać" logo TVP, które teraz się "odbija". Nie wiem ile czasu musiałbyś oglądać tą twarz, żeby to się utrwaliło, albo co zrobić (tym bardziej, że jest ona w kolorze). Już bardziej skłaniałbym się do "odbicia" czegoś tak, że jest (raczej było) gołym okiem nie widzialne, a aparat to uchwycił. Mam na myśli podczerwień. Kolor się zgadza, opis sceny nawiedzenia przez zieloną twarz też.

Moim zdaniem to Darth Vader (oczywiście bez maski). Piszę to całkiem na serio. Jaki to problem podpiąć odtwarzacz DVD, Xbox'a, telefon pod telewizor, by wyświetlić taką fotkę i zrobić sobie zdjęcie przy niej?

Poza tym, jak już wspomniano - kto robi zdjęcia sobie przy telewizorze? Spotkałem się z takimi osobami, które robią sobie zdjęcia w stylu "oto ja, telewizor i moja meblościanka", następnie wrzucają je na nk (przepraszam, teraz moda na FB). Myślę, że robią to dla szpanu - mam w domu nowe meble, duży telewizor i wyjściowe ubranie na sobie (kończy się to na tym, że mniej myślący komentują to tak: słit ;*, a cała reszta zachodzi w śmiech..). Wybacz, musiałem to napisać.

Nie wiem po co robiłeś to zdjęcie, więc nie twierdź, że cię obrażam, bo tak nie jest.
Choć za tym co ja pisałem stoi kilka argumentów:

1)Szpanerskie buty, spodnie na pasku nad pępkiem i t-shirt (jeżeli dobrze pamiętam) pod kolor reszty.
2)Telewizor w centrum zdjęcia.
3)Pozycja a'la "ale mam duży telewizor, no nie, a ta meblościanka..".
4)Włączony dekoder.
5)Czemu jeszcze nie napisałeś PO CO zrobiłeś to zdjęcie?

Jak coś jest nie tak z tym postem, proszę napisać, zedytuję go (jak ktoś krytykę naszoklasistów przyjmuje do siebie i obraża to jego uczucia religijne np.)

Peace.
  • 0

#34

Anomaly.
  • Postów: 330
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja te "plamy" mam w starym telewizorze, ale pewnie dlatego, że przez 10 lat musiał on "oglądać" logo TVP, które teraz się "odbija". Nie wiem ile czasu musiałbyś oglądać tą twarz, żeby to się utrwaliło, albo co zrobić (tym bardziej, że jest ona w kolorze). Już bardziej skłaniałbym się do "odbicia" czegoś tak, że jest (raczej było) gołym okiem nie widzialne, a aparat to uchwycił. Mam na myśli podczerwień. Kolor się zgadza, opis sceny nawiedzenia przez zieloną twarz też.

Moim zdaniem to Darth Vader (oczywiście bez maski). Piszę to całkiem na serio. Jaki to problem podpiąć odtwarzacz DVD, Xbox'a, telefon pod telewizor, by wyświetlić taką fotkę i zrobić sobie zdjęcie przy niej?

Poza tym, jak już wspomniano - kto robi zdjęcia sobie przy telewizorze? Spotkałem się z takimi osobami, które robią sobie zdjęcia w stylu "oto ja, telewizor i moja meblościanka", następnie wrzucają je na nk (przepraszam, teraz moda na FB). Myślę, że robią to dla szpanu - mam w domu nowe meble, duży telewizor i wyjściowe ubranie na sobie (kończy się to na tym, że mniej myślący komentują to tak: słit ;*, a cała reszta zachodzi w śmiech..). Wybacz, musiałem to napisać.

Nie wiem po co robiłeś to zdjęcie, więc nie twierdź, że cię obrażam, bo tak nie jest.
Choć za tym co ja pisałem stoi kilka argumentów:

1)Szpanerskie buty, spodnie na pasku nad pępkiem i t-shirt (jeżeli dobrze pamiętam) pod kolor reszty.
2)Telewizor w centrum zdjęcia.
3)Pozycja a'la "ale mam duży telewizor, no nie, a ta meblościanka..".
4)Włączony dekoder.
5)Czemu jeszcze nie napisałeś PO CO zrobiłeś to zdjęcie?

Jak coś jest nie tak z tym postem, proszę napisać, zedytuję go (jak ktoś krytykę naszoklasistów przyjmuje do siebie i obraża to jego uczucia religijne np.)

Peace.



Jakbyś był łaskaw czytać posty na które odpowiadasz, to dowiedziałbyś się po co robione było zdjęcie. A jeżeli "gromy" uważasz za szpanerstwo to dobry jesteś. Swoją drogą autor miał sprawdzić program tv i aktora, ale jak widać olał sprawę.
  • 1

#35

Angius.
  • Postów: 59
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja nie zajmę stanowiska, czy to fake, czy duch, czy TV Trwam zaczęło odbierać poprzez koniunkcję planet i dekodera, ale mam zawsze jeden sposób na to, by sprawdzić, czy to fake. Spróbować zrobić to samemu Dołączona grafika
Poniżej zamieszczam moją pracę, sami oceńcie.
Dołączona grafika

Pewnie gdybym dłużej posiedział, efekt byłby lepszy, a tak dodałem tylko szum i twarz Zordona na niezbyt równo nałożonym czarnym obrazie. Nie wyszło najlepiej, przyznaję.
  • 1

#36

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A umiesz zrobić, żeby Zordon uciekł z formaliny? Już ktoś to zrobił:
Dołączona grafika

Zdjęcie to fake, obróbka w programie bądź zmiana ustawień obrazu w telewizorze, widać to na zdjęciu załączonym przez Angiusa i adamwiaceka.
  • 0



#37

malina035.
  • Postów: 90
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Moje wyjaśnienie co do tej twarzy, które będzie logiczne i jednocześnie "uniewinni" autora ;).
Mianowicie telewizory kineskopowe (a taki zdaje się posiadać szanowny autor) potrafią jeszcze przez jakiś czas po wyłączeniu (kilkadzieścia sekund/minute tego nie kojarzę) pokazywać ostatnią scenę (dokładnie w ten sposób jak na zdjęciu) jaka była wyświetlana czyli zakładając, że telewizor niedawno był wyłączony mamy odpowiedź na tajemniczą twarz na zdjęciu 8).
  • 1

#38

Neluka.
  • Postów: 24
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nieee, mnie bardziej kojarzy się z jakimś Mulatem, a z drugiej strony przypomina mi nieco Jeffa Goldblooma.


a mi przypomina najbardziej tego, którego masz na awatarze :D
  • 0

#39

m4st3r.
  • Postów: 182
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Chodzi o tą twarz w tv. Jak dla mnie to TV był włączony, a autor coś tu kręci ; /
  • 0

#40

prophet.
  • Postów: 46
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja te "plamy" mam w starym telewizorze, ale pewnie dlatego, że przez 10 lat musiał on "oglądać" logo TVP, które teraz się "odbija".

Przecież przez 10 lat logo TVP się zmieniało :mrgreen: To raz się odbiło to, raz to, a teraz aktualne się odbija czy któreś stare? :P
  • 0

#41

Quirel.
  • Postów: 17
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Malina035 ma IMO rację.
Tak jak napisała, telewizory kineskopowe które posiadają kineskopy potrafią nawet przez dłuższą chwilę po wyłączeniu wyświetlać ostatnio wyświetlaną scenę.
Na moim TV w domu w ciemnościach (sprawdziłem specjalnie na potrzeby tematu) obraz potrafi się zachować przez ponad (sic!) minutę!
Wystarczy więc wygrzebać, który kanał o której godzinie oglądał założyciel tematu i mamy odpowiedź na pytanie - co to za twarz ;)
  • 1

#42 Gość_Gide0n

Gość_Gide0n.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie znam się za bardzo na tym ale fotka wygląda na autentyczną. Diody na tel wygaszone więc nie był włączony. Wyjasnieniem, może być to, że stare kineskopówki wygaszają się dosyć długo. Ten telewizor mógł poprostu zostać zgaszony kilka minut wcześniej i obraz na kineskopie pozostał tylko nie było już podświetlenia..

Użytkownik Gide0n edytował ten post 10.08.2011 - 09:12

  • 1

#43

Koszmar senny.
  • Postów: 216
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wystarczy więc wygrzebać, który kanał o której godzinie oglądał założyciel tematu


Zone Reality lub NatGeo Wild
godzina 23:08

Swoją drogą autor miał sprawdzić program tv i aktora, ale jak widać olał sprawę.


Przepraszam, wakacje siła wyższa, trzeba pożyć trochę na działce bez internetu i z 4 kanałami.

Któreś z tych musiało lecieć:
Kobiety za kratkami
Dziwny jest ten swiat
Złapane w kadrze

Wszystko dokumentalne, po aktorach się nie dojdzie niestety.

Poza tym, jak już wspomniano - kto robi zdjęcia sobie przy telewizorze? Spotkałem się z takimi osobami, które robią sobie zdjęcia w stylu "oto ja, telewizor i moja meblościanka", następnie wrzucają je na nk (przepraszam, teraz moda na FB). Myślę, że robią to dla szpanu - mam w domu nowe meble, duży telewizor i wyjściowe ubranie na sobie (kończy się to na tym, że mniej myślący komentują to tak: słit ;*, a cała reszta zachodzi w śmiech..). Wybacz, musiałem to napisać.

Nie, nieee... Zdjęcie robiłem po to na tle TV ponieważ po drugiej stronie pokoju stoi ława na której mogłem postawić telefon z samowyzwalaczem, tak wiem też szpan niesamowity, aby uchwycić moją osobę w tym zacnym ubraniu a następnie wykadrować ucinając przy tym pewnie pół telewizora i, pewnie ze strasznym bólem serca bym to robił, większość mojej najlepszej na świecie meblościanki.
  • 0

#44

the vampire.
  • Postów: 134
  • Tematów: 6
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

mi to przypomina trochę jedną z twarzy z tego filmiku o_O
  • 0

#45

JachuPL.
  • Postów: 177
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Widzę, że demon ma Ciebie na oku. Jesteś żałosny i chwalisz się na zdjęciu, że masz intruza.


Ilekroć patrzę na takie posty, pytam Boga, dlaczego dopuścił do narodzin takich osób? Po co się wpierdzielasz komuś w życie, ubiera się jak chce i twój gówniany post tego nie zmieni.

Albo zdjęcie autentyk, albo maxymalnie obniżona gamma.

Użytkownik JachuPL edytował ten post 15.11.2011 - 20:56

  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych