Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pożegnanie Windows 98


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1

Ariel.
  • Postów: 242
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Może temat ten nie jest nowinką, tudzież odkryciem naukowym, jednak myślę, iż jest to dobre miejsce na jego umieszczenie. W dni dzisiejszym, tj. 11.07.2006, gigant z Redmont oficjalnie zakończył wspieranie najsłynniejszego ze swoich systemów - Windows 98. Firma nie będzie od tej pory wspierała pomocą użytkowników tego systemu, co więcej, zaprzestanie wydawać łaty programowe oraz zabezpieczenia. W odstawkę odchodzą również współbracia "dziewięćdziesiątki ósemki" czyli Windows 98 SE oraz Windows ME (Millennium Edition). Przyznać należy, że system ów był, jak i nadal jest, milowym krokiem w dziedzinie przyswajalności OS'ów dla użytkowników. Zaistnienie Windows 98, pomimo tego, iż, jak większość produktów firmowanych logiem "rozhuśtanego okienka", nie pozbawione błędów i niedomówień, pozwoliło milionom użytkowników poznać uroki komputera, "zaprzyjaźnić" się z nim i rozwinąć swoje możliwości, jakich nic przed jego wydaniem nie oferowało. Ówczesne systemy były albo zbyt skomplikowane albo zbyt proste dla nowicjusz zasiadających przed komputerem, 98ka jako pierwsza dała jednoczesnie prostotę obsługi połączoną z wejściem na nowe technologie i namiastkę bezpieczeństwa. To właśnie spowodowało, iż rzesze ludzi zdecydowało się poznać i polubieć Windows. Zaś o ogromnym zapotrzebowaniu i przyzwyczajeniu się do omawianego systemu świadczy fakt, iż ciągle ma on ponad 70 milionów użytkowników z licencją, nie da się zliczyć tych używających pirackich kopii tego systemu, co więcej obsługa 98'ki zakończyć się miała w 2003 roku, jednak na skutek milionowych nacisków ze strony użytkowników Microsoft zdecydował się na dalsze, odpłatne, aktualizowanie zabezpieczeń tego systemu i pomoc techniczną.
Dzisiaj kończy się era tego leciwego systemu, a wraz z jego odejściem kończy się pewien etap życia użytkowników, zarówno narzekań jak i odkryć, ale przede wszystkim czasu spędzonego razem z nim.

Na koniec zostaje tylko powiedzieć: "Bye, bye Windows 98 ;( ", być może uronić łezkę i z powrotem powrócić do pracy na komputerach, tym razem zaopatrzonych w znacznie nowocześniejsze systemy operacyjne.
  • 0



#2

Bercik.
  • Postów: 353
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Największym krokiem był 95. Ale tak czy siak, 98 i ME to ważne systemy. Szkoda, że MS odcina nawet pomoc techniczną. Niektórym nie jest potrzebny nowy system, a oni zmuszają w ten sposób do zmiany.
  • 0

#3

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Bercik, robią tak by mieć jak największe zyski. Co im sie bardziej opłaca sprzedać system z kilkaset złotych, czy pomoc techniczna maksymalnie za kilkadziesiąt złotyh?
  • 0



#4

Guliwer.
  • Postów: 548
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Heh ... mój pierwszy system operacyjny :D
Nadal na nim pracuję. Cóż, szkoda - dużo ludzi przecież na takich wersjach (98, 98 SE, Millenium) jeszcze "jedzie" ... czyżby wymuszona przesiadka na XP?
  • 0

#5

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Miała być wersja XP przeznaczona dla starszych komputerów, ale coś o niej cicho :|
  • 0



#6 Gość_Lee

Gość_Lee.
  • Tematów: 0

Napisano

Az sie lezka w oku kreci :) Moj pierwszy system :) Niestety uzywalem 95 u wujka i 3,1 w szkole - porazka nad porazki. Kiedys mialem tez ME ale to rowniez porazka (masa bledow i niedociagniec). Najlepszy Windows to XP a zaraz po nim 98SE (98 i 98SE niczym sie prawie nie roznia na pierwszy rzut oka). Teraz uzywam XP ale wiem, ze ciagle istnieja sympatycy 98 a ja zawsze zapamietam ten system jako najlepszy :P


P.S. Wypowiedz jak w komentarzu na onecie :mrgreen:
  • 0

#7

Bercik.
  • Postów: 353
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

98 i 98SE niczym sie prawie nie roznia na pierwszy rzut oka)

bezpieczeństwem
Mój pierwszy OS to był Dos ;p a potem 3.11
Imo najlepszy Win to 95, drugi jest XP, ciekawe co nam vista przyniesie.
Ludzie którzy mieli kompa od daaaaaaaaaaaaawna mają podobne zdanie, a własnie gdy ktoś zaczynał od 98 czy młodszych, uważa je za najlepsze.
  • 0

#8

octopus.
  • Postów: 82
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Też zaczynałem od DOS'a, potem 95, 98, Me no i XP. Znam naprawde sporo ludzi którzy używają 98. Ale cóż, trzeba się będzie przesiąść na XP. I tak tacy ludzie w większości mają starsze kompy, które i tak niedługo trzebaby wymienić. A wtedy oczywiście XP. No i pewnie sporo userów XP przesiądzie się na Longhorna czy raczej na Viste. A jak ktoś jest bardzo uparty - i tak może sobie zainstalować 98, tylko nie będzie miał łatek a to już da się przeżyć.
  • 0

#9

Larkin.
  • Postów: 111
  • Tematów: 12
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja tam zaczynałem od 98. Potem Krótko miałem xp ale teraz ciagle uzywam linuxa Slackware. Moim zdaniem jest to najlepszy system.
  • 0

#10

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wszystko co dobre się kończy.
Teraz jadę na XP ale 98 też miał swoje zalety.
  • 0



#11

Ariel.
  • Postów: 242
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja tam zaczynałem od 98. Potem Krtko miałem xp ale teraz ciagle uzywam linuxa. Moim zdaniem jest to najlepszy system.


Z całym szacunkiem, ale stwierdzenie "używam linuksa", jak dla mnie, jest nazbyt pretensjonalne i zbytnio uogólnione. Osobiście używam fedory, vectora, redhata i dla sportu backtracka opartego w calości na slaxie, dużo bo dużo, ale taki zawód, lecz stwierdzenie "używam linuksa" bez stwierdzenia jakiego, to jakby powiedzieć, że windows jest taki, a nie inny, bo sie widziało/siedziało na 95'ce (tudzież na wersji 3.0 chociaż dla większości jest to już prehistoria).
Podkreślam, iż moja wypowiedź nie ma na celu wywołania wojny wśród zwolenników jednych i drugich systemów, bo jedne i drugie mają swoje wady i zalety, pragnę jedynie, aby wypowiadający się tutaj zechcieli część swoich wypowiedzi precyzować, jako że nie można prowadzić rozmowy używając jedynie ogólników, poza tym miał to być wątek sentymentalny ;-)
  • 0



#12

Bercik.
  • Postów: 353
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale cóż, trzeba się będzie przesiąść na XP

Nie trzeba, część moich znajomycn, ma stare kompy ze względu na brak funduszy. Kompa używają do odebrania poczty raz na jakiś czas i jeszcze jakis komunikator. Poco takiej osobie vista/xp ?
  • 0

#13

mithrandir.

    Pan Satyros

  • Postów: 531
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Heh, moim zdaniem ME i 2000 był najlepszy, a z 98 miałem pewne problemy.
Cóż, przesiadłem sie na XPeka :)
  • 0



#14

michciu.
  • Postów: 350
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ehh stary dobry 98, mój pierwszy systemik, pamiętne czasy, ale trudno juz ze 2 lata korzystam z XP-ka i jest dobrze. ale na pocieszenie , to samo sie stanie z XP (kiedyś :smile: )
  • 0

#15

Jocker.
  • Postów: 240
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak jak większość uztkowników na forum też zaczynałem od 98 i pamiętam go z bardzo dobrej strony :)
Dla mnie był to zaje-fajny windows :D
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych