Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wpływanie na osobę - myślami


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
81 odpowiedzi w tym temacie

#61

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Być może to ona myślała o tobie i to ty odebrałeś jej myśli? To by tłumaczyło dlaczego bez żadnych powodów pomyślałeś właśnie o niej, przecież mogłeś pomyśleć o kimkolwiek. Pewnie jest w tobie zakochana choć o tym nie wiesz i nie mogąc zasnąć zastanawiała się czy ci o swoim uczuciu powiedzieć a później postanowiła wysłać ci "głucholca" w nadziei, że rano oddzwonisz.

Nie, ja chciałem zrobić eksperyment, najpewniej po przeczytaniu jakiejś książki; wtedy czytałem dużo literatury parapsychicznej. Cel wybrałem bez zastanowienia, ta dziewczyna raczej nic do mnie nie czuła, jestem spostrzegawczy i domyśliłbym się. :D

Natomiast, czemu jej nie spytałem? Obawiałem się tego, co narobiłem, w końcu chyba zadziałałem parapsychicznie. Do dziś nie wiem, co to jednak było.
  • 0



#62

Anastazja_kr.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie, ja chciałem zrobić eksperyment, najpewniej po przeczytaniu jakiejś książki

Dzien dobry, bardzo wydalo mi sie to interesujace. Czy moglby Pan powiedziec cos wiecej o tej ksiazce? Bardzo bym ja chetnie przeczytala, pozdrawiam. :)
  • 0

#63

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Stefan Ossowiecki - Świat mego ducha - wizje przyszłości
Link
W moim wydaniu jest to strona 80. :) S. Ossowiecki zauważył kobietę siedzącą przy stoliku i nakłonił ją myślami, żeby zwróciła na niego uwagę. Potem ona do niego przyszła, tłumacząc, że miała niezwykłą ochotę poznania go. Zachwyciła mnie ta historia, choć nie wiem na ile jest prawdziwa.

Użytkownik ciemność edytował ten post 27.08.2011 - 09:13

  • 0



#64

GuardAngel.
  • Postów: 373
  • Tematów: 37
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Stefan Ossowiecki - Świat mego ducha - wizje przyszłości
Link
W moim wydaniu jest to strona 80. :) S. Ossowiecki zauważył kobietę siedzącą przy stoliku i nakłonił ją myślami, żeby zwróciła na niego uwagę. Potem ona do niego przyszła, tłumacząc, że miała niezwykłą ochotę poznania go. Zachwyciła mnie ta historia, choć nie wiem na ile jest prawdziwa.

@ciemność nie sprzedawaj tak łatwo takich książek :P wiedza kosztuje , wyuczy się ta lub ten i będą latać po mieście i wpływać na ludzi.
To jest możliwe :) by skłonić kogoś myślami do określonych czynności kwestia etyki . Nie możemy dobremu człowiekowi wmówić wykonanie złych rzeczy bo jego podświadomość nie pozwoli mu na wykonanie ich , taki nasz mechanizm obronny .
  • 0

#65

Metamorfozja.
  • Postów: 46
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A moze po prostu Twoja kolezanka pomylila numery, zle nacisnela klawisz bo chciala zadzwonic do kogos, kto byl na liscie obok Ciebie?

Zwykly przypadek.
Gdyby Ci sie cos takiego udalo kilka razy moze bylabym sklonna uwierzyc...
  • 1

#66

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano


Stefan Ossowiecki - Świat mego ducha - wizje przyszłości
Link
W moim wydaniu jest to strona 80. :) S. Ossowiecki zauważył kobietę siedzącą przy stoliku i nakłonił ją myślami, żeby zwróciła na niego uwagę. Potem ona do niego przyszła, tłumacząc, że miała niezwykłą ochotę poznania go. Zachwyciła mnie ta historia, choć nie wiem na ile jest prawdziwa.

@ciemność nie sprzedawaj tak łatwo takich książek :P wiedza kosztuje , wyuczy się ta lub ten i będą latać po mieście i wpływać na ludzi.
To jest możliwe :) by skłonić kogoś myślami do określonych czynności kwestia etyki . Nie możemy dobremu człowiekowi wmówić wykonanie złych rzeczy bo jego podświadomość nie pozwoli mu na wykonanie ich , taki nasz mechanizm obronny .

Mam się nie dzielić wiedzą o ciekawych książkach? ;) Niech ludzie czytają i się dowiadują jeśli chcą, ja nie będę nikomu żałował informacji. ;) Jeśli chodzi o tę książkę na chomiku, tylko linkuję (nie wrzucam książek do neta, bo jednak sam lubię je kupować, a co za tym idzie, wydaję pieniądze).

No, ale powracając do tematu i odpowiadając na ostatniego posta - że mógł być to przypadek bo wcisnął się przypadkowy klawisz. Jest to niezwykle możliwe, dlatego właśnie czuję wielki sceptycyzm. Pewnie nigdy nie poznam prawdy, jedynym wyjściem byłoby zapytać tej koleżanki, a nigdy nie miałem z nią kontaktu, teraz to już w ogóle nie wiem jak miałbym do niej dotrzeć.

Tylko w tym sęk, że kilka rzeczy nastąpiło w odpowiednich momentach - doświadczenie, które postanowiłem zrobić, a potem ten telefon od niej, zupełnie zaskakujące. Właściwie od razu pomyślałem, że udało mi się jakoś wpłynąć myślami, co wcześniej przydarzało mi się w takim stopniu, w jakim przytrafia się innym ludziom. Myślę o kimś i ten ktoś o mnie, ale to jest zwyczajne i łatwe do wytłumaczenia. Tyle, że nawet gdy wydarzy się coś iście niezwykłego, wtedy też można znaleźć wytłumaczenie, zwalić wszystko na przypadek. Niestety, brutalne - i sam przyznaję, że tak mogło być.

Chętnie powtórzyłbym ten eksperyment. Może się na to zdecyduję. ;) Tyle, że teraz na "ofiarę" wybiorę kogoś innego.
  • 0



#67

andar.
  • Postów: 561
  • Tematów: 70
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Z góry zaznaczam, że chodzi mi tylko o odpowiedź tak/nie. Czy możliwe jest, by ktoś czytał nasze myśli, wkradał się w podświadomość i np. wysyłał różne bodźce lub bawił się nastrojami, raz myślimy pozytywnie i zaraz pojawia się samoistnie coś to niszczy dobry humor. Napiszcie tak obiektywnie jak jest, mam nadzieję, że nie! I nie chodzi mi o odpowiedź "tak, ale to trudne", bo to by znaczyło, że jednak jest to możliwe. Niestety miałem kiedyś kolegę manipulującego otoczeniem, chyba też pozbawionego uczuć i ja chcę się uchronić przed nim i puszczanymi przez niego urokami.
  • 0

#68

real.
  • Postów: 241
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

TAK, do tego wystarczy spojrzenie w oczy i zna sie osobowość każdej osoby i nie chodzi tutaj o jakieś chipnozy wystarczy że sie jest w pobliżu osób do 2-3m. Napewno ktoś z was miał coś powiedzieć to samo co ktoś miał na myśli. Można zburzyć przyjemny klimat tak samo jak go rozkręcić ale to zależy od osoby która to może (jezeli czuje sie pozytywnie to w otoczeniu jest podobnie lub na odwrót) :) i nie chodzi o rzadne uroki po prostu ktoś taki juz jest ;) można to nazwać darem lub przekleństwem. Dlaczego piszesz ze ten ktoś jest pozbawiony uczuć ?

Użytkownik real edytował ten post 02.01.2012 - 05:02

  • -1

#69 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

Ja się zastanawiam czy on tak na poważnie. Jak na poważnie to lepiej sobie jaj z niego nie robić, bo wyląduje na kozetce u psychologa szkolnego.
Andar, tak na wszelki wypadek, nie można, świat to nie Hogwart

Użytkownik coś_innego edytował ten post 02.01.2012 - 08:36

  • 0

#70

seiw83.
  • Postów: 212
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

1)tak, można.
2)tak, możesz być cały czas pod wpływem takich impulsów od zmarłych,
3)nie, jeszcze długa droga zanim będziesz mieć taka możliwosc, reewolucja tez jest wolna.
  • -1

#71 Gość_ψ PSI

Gość_ψ PSI.
  • Tematów: 0

Napisano

Andar, żeby uchronić się przed zgubnym wpływem innych osób, przede wszystkim staraj się poznać lepiej samego siebie. Wiedzieć, które uczucia nalezą do Ciebie i jakie mogą zostać Ci podrzucone. Poznać własne reakcje. Wtedy będziesz wiedział, czy ktoś na Ciebie wpływa.
  • 0

#72

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie da się odpowiedzieć tak/nie.
Każdy może manipulować emocjami drugiej osoby i nic w tym niezwykłego. Nasza mowa ciała, gesty, ton głosu, itd. Dzięki używaniu odpowiednich słów i mówieniu w odpowiedni sposób (np: z użyciem sugestii, także sugestii hipnotycznych) możemy wprowadzić drugą osobę w trans, a ona nie będzie o tym wiedziała. Każdy człowiek wprowadza się w trans wielokrotnie w ciągu każdego dnia. Trans to silne skupienie uwagi na jednym elemencie - więc jeśli np: czytamy właśnie bardzo ciekawy tekst to znaczy, że możemy lekko odpłynąć. Przestajemy słyszeć dźwięki z otoczenia, mięśnie lekko nam wiotczeją, przestajemy się ruszać. Taki stan osiągamy bardzo często nieświadomie. Mało tego - każda osoba może wprowadzić drugą w trans, przynajmniej lekki. Często robi się na to nieświadomie, np: opowiadając jakąś straszną historię wywołujemy coś na rodzaj transu (kiedy osoba jest bardzo skupiona). Niektórzy potrafią wprowadzać w trans głębiej, a druga osoba dalej nie wie, że jest w transie. Wtedy można dawać sugestie (Skup się teraz na tym, jak bardzo jesteś teraz odprężony i jak powoli oddychasz. Możesz poczuć, jak bardzo przyjemnie jest być w tym stanie. Jak bardzo chciałbyś czuć się tak dobrze przez cały dzisiejszy dzień? Pomyśl, jak cudownie byłoby, gdybyś aż do wieczora był tak odprężony jak teraz....) Takie sugestie wywołają zmianę nastroju, a osoba "hipnotyzowana" może się nie zorientować, że została (umyślnie, lub nie) wprowadzona w lekki trans. Jest to trans tak płytki, że nawet się go nie zauważa.

Można wpływać też zachowaniem. Są tacy ludzie, którzy wchodząc do pokoju, zmieniają nastrój. Jest to jednak zależne od ich nastawienia, charakteru, stanu emocji. W grę wchodzą także nasze zakotwiczone stany - jeśli ta osoba jest zabawna i rozbawiła nas 1000 razy, to w momencie gdy wchodzi do pokoju, stajemy się radośni.Jeśli ktoś ma "złe emocje" albo kojarzy nam się źle - możemy poczuć się gorzej, gdy znajdzie się w naszym otoczeniu.
Uroki chyba nie istnieją.
http://www.paranorma...__1#entry445134

Dziękuję za link, tematy połączono. pokerek.
  • 0



#73

andar.
  • Postów: 561
  • Tematów: 70
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Na poważnie. Kiedyś czułem obecność ducha w pokoju, pisałem o tym, a teraz mam wrażenie jakby ktoś bawił się moimi emocjami na odległość i to w dużej mierze od niego zależało po jaką książkę sięgnę czy natrafię na jakiś tekst. Może to przez moje nawrócenie, trochę się ,,zagalopowałem" i nie wierzyłem, tylko byłem pewny, że Bóg podarował mi to czego tak pragnąłem, a teraz przyjął postawę obronną, żeby to była wiara, a nie pewność. Niektórzy dostają takie wiadomości..
  • 0

#74

2501.
  • Postów: 49
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ze swojego doświadczenia i nauk Wereszczagina mogę śmiało powiedzieć, że można ludźmi wprost manipulować. Potrzeba do tego tylko odpowiednich narzedzi i nakładu energii. Im prostsze rzeczy chcesz osiągnąć tym łatwiej to przychodzi. Nie będę się za bardzo na ten temat rozpisywał bo jest to temat rzeka. DEIR uczy, że można zainicjować kontakt z drugą osobą bez potrzeby dawania danej osobie bodźca fizycznego (zagadanie, machnięcie ręką, uśmiechnięcie się). Najłatwiej się to robi z osobami które się zna (tak jak w Twoim przypadku była koleżanka), ale spokojnie można oddziaływać też na nieznanych sobie ludzi. Najważniejsze jest skupienie sie na wygłądzie danej osoby (trzeba ją bardzo mocno, dokładnie sobie wyobrazić, dobrze jest dodać do tego ruch, jakiś zapach szczególny który z daną osoba kojarzymy), skupić w sobie energie (wdech-wydech dostarcza nam dodatkowej energii, można też użyć tą którą mamy w sobie, ale zazwyczaj jset jej mniej), w myślach powiązać energię i obraz danej osoby ze sobą. Jak już się to uda energię wypuszczamy w powietrze. Ot cała filozofia. Im więcej energii, trafniejszy obraz danej osoby, większe doświadczenie w nawiązywaniu kontaktu w ten sposób tym krócej trzeba czekać na rezultaty.

Pamiętajcie, że ludzie to nie tylko ciało fizyczne. To klucz do sukcesu w tych sprawach:)
  • 0

#75

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jest to ciekawa, ale trochę naciągana oczywiście teoria. Nie będę jednak pisał, że nie działa, bo w moim przypadku chyba zadziałało. Nie znałem wcześniej tego sposobu, a kiedy próbowałem wpływać myślami na inną osobę, kierowałem się jedynie intuicją.

Może powinniśmy zrobić eksperyment? Jest to forum o zjawiskach paranormalnych, możemy sobie tutaj o nich tylko gadać, lecz możemy również zacząć niektóre obalać, czy udowadniać, po prostu eksperymentując. Wielu użytkowników ma jakąś tam wiedzę, zainteresowania i może powinni na własną rękę zgłębiać tajemnice. Raz na jakiś czas dobrze oderwać się od Internetu (albo książki!) i zrobić samemu doświadczenie. Ja mam zamiar znowu spróbować na kogoś wpłynąć. Mam już kogoś na myśli. :D

Użytkownik ciemność edytował ten post 03.01.2012 - 12:52

  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych