Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wpływanie na osobę - myślami


  • Please log in to reply
81 replies to this topic

#31 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

O nie Ill nic mi sie nie pomieszalo...
To ludzie nie widza nic oprocz kasy i zarabiali by juz na wszystkim.
Dar uzdrawiania, jest jednym z najwiekszych mozliwosci SLUZENIA drugiemu czlowiekowi. Kto bierze za to pieniadze to nie sluzy czlowiekowi, tylko chory czlowiek sluzy jego mozliwosciom wzbogadzania sie. Sorry to zerowanie na chorych ludziach Ill.
W mojej glowie to sie nie miesci, jesli miesci sie w Twojej to gratuluje.
  • 0

#32

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dar uzdrawiania, jest jednym z najwiekszych mozliwosci SLUZENIA drugiemu czlowiekowi. Kto bierze za to pieniadze to nie sluzy czlowiekowi, tylko chory czlowiek sluzy jego mozliwosciom wzbogadzania sie. Sorry to zerowanie na chorych ludziach Ill.

Ale w jaki sposób zarabianie pieniędzy z wykorzystaniem swojego daru wyklucza służbę ludziom? Przecież taki dar jest swego rodzaju powołaniem do czynienia pewnych rzeczy. Z jakiego powodu dajmy na to lekarz, taki "z misją", ma przestać pobierać pensję? Czy on pracuje dla pieniędzy, czy dlatego, że kocha pomagać ludziom?
Naprawdę przemyśl to co piszesz :P

To ludzie nie widza nic oprocz kasy i zarabiali by juz na wszystkim.

Kiedyś jeden z Mistrzów wspomniał coś o belce i oku...

Użytkownik Ill edytował ten post 25.06.2011 - 21:08

  • 3

#33 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie lekarz nie ma "daru", lekarz chce i uczy sie jak mozna pomoc, traktuje to jak prace, tylko tyle ze ja lubi i podoba mu sie to co robi. Ale czasem nie jest to prawda.
Tekst o belce jest bardzo nie na miejscu, bo akurat ja wsrod mojego otoczenia uchodze za ta, ktora jest do pomocy 24/24 godziny i nigdy nie przyszlo mi do glowy rzadac czegos w zamian. Poza tym smiesznie to brzmi dla kogos kto zredukowal mozliwosc zarobkowania do minimum, czyli 4 godzin dziennie, tyle potrzebuje, zeby sie utrzymac, bo mnie kasa nie ciagnie, a ludzie tak.
He, he cos Ci Ill nie wyszlo...
  • -5

#34

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ill

piszesz:
"@Aidil
Trochę późno, ale odpowiem. Widzisz, myślisz w zupełnie odwrotny sposób, niż ja. Ja miałem na myśli zjawisko fizyczne, mechanizm, a ty coś nieuchwytnego i chyba nieopisywalnego, jak uczucia. Z jednej strony masz badacza i rzemieślnika, a z drugiej artystę.
Ciężko o wspólny język w takiej sytuacji ;] "


odpowiadam:

Artysta malarz w sumie też jest rzemieślnikiem, podobnie jak rzeźbiarz obaj naprawdę ciężko pracują. Podobnie rzecz ma się z badaczami.
Każdy wykonuje pracę i z reguły ciężko pracuje.
Zjawisko telepatii może obejmować obszar po którym płynie myśl abstrakcyjna czyli pozbawiona uczuć oraz może obejmować obszar myśli zabarwionych uczuciami..

Uczucia są realne i często je opisujemy oraz to jaki wpływ mają uczucia na nasze ciało fizyczne.
Uczucia są tak samo realne jak nasze myśli które możemy przelać na papier, przekształcić w rzeźbę przedstawić myśl w formie obrazu, odtańczyć,wyśpiewać czy jak chcemy przesłać telepatycznie.


  • 0



#35

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie lekarz nie ma "daru", lekarz chce i uczy sie jak mozna pomoc, traktuje to jak prace, tylko tyle ze ja lubi i podoba mu sie to co robi. Ale czasem nie jest to prawda.

Ok, przejdźmy do rzeczywistości. Mamy człowieka z darem uzdrawiania, takim prawdziwym i wielką, wewnętrzną potrzebą bezinteresownej pomocy ludziom.
Gdzie ten człowiek będzie mieszkał? Czym się będzie żywił? Może ma rodzinę, o którą też musi zadbać? Może i ma dar uzdrawiania, ale podlega takim samym prawom jak inni ludzie. Sam też jest człowiekiem i ma jakieś oczekiwania co do jakości swojego życia.

Nie rozumiesz podstawowej kwestii, oczekiwanie wynagrodzenia za coś nie ma nic wspólnego z wyzyskiem, egoizmem i podobnymi zjawiskami. To jest wymiana. Uzdrowiciel leczy mnie z jakiejś choroby, a ja np. z wdzięczności ofiarowuję mu coś. Mogą to być pieniądze, jakiś przedmiot albo wyrazy wdzięczności.
Zawsze było tak, że ludzie wymieniali się różnymi rzeczami czy to materialnymi, czy to niematerialnymi na przeróżny sposób, bo jest to działanie naturalne.

Btw.

Nie lekarz nie ma "daru

Lekarz z powołania jak najbardziej ma dar, tak samo jak każdy utalentowany artysta, zdolny inżynier, architekt czy ślusarz, który ma "fach w ręku".

He, he cos Ci Ill nie wyszlo...

Ponownie zwracam uwagę na belkę i oko.

Użytkownik Ill edytował ten post 25.06.2011 - 21:41

  • 3

#36 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie rozumiesz podstawowej kwestii, oczekiwanie wynagrodzenia za coś nie ma nic wspólnego z wyzyskiem, egoizmem i podobnymi zjawiskami. To jest wymiana. Uzdrowiciel leczy mnie z jakiejś choroby, a ja np. z wdzięczności ofiarowuję mu coś. Mogą to być pieniądze, jakiś przedmiot albo wyrazy wdzięczności.

Wyraz dobrowolnej wdziecznosci nie jest tozsamy z rzadaniem zaplaty.
Cos mylisz pojecia.
  • -2

#37

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie mylę pojęć, to Ty zdajesz się być oderwana od rzeczywistości.
Trzymajmy się dalej daru uzdrawiania. Czy żądanie by osoba posiadająca ów dar uleczyła mnie za darmo tylko z tego powodu, że taki dar posiada nie jest objawem egoizmu? Czy nie jest to wyzysk owego uzdrowiciela? Skoro mam oczekiwać od niego bezwarunkowej służby wobec mnie, to czy uczciwe jest nie dać mu nic w zamian?

Osoba obdarzona takim darem, jak i każda inna osoba, która daje coś komuś innemu, ma prawo oczekiwać czegoś w zamian. Nie musi, ale ma pełne prawo nawet żądać. Ty natomiast nie masz moralnego prawa oczekiwać, że ktoś zrobi coś dla Ciebie za darmo tylko dlatego, że w swoim zadufaniu tak sobie to upatrzyłaś.

Przykro mi to mówić, ale w mojej opinii jesteś jedną z najbardziej zakłamanych osób jakie spotkałem.

Dobrej Nocy życzę.
Edycja: .Przemo.

Przykro mi to mówić, ale w mojej opinii jesteś jedną z najbardziej zakłamanych osób jakie spotkałem.

To Twoja opinia i raczej bądź w przyszłości ostrożny. Trzymaj się argumentów merytorycznych a nie personalnych.

Użytkownik Przemo edytował ten post 26.06.2011 - 21:34
Reakcja na raport.

  • 1

#38

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Umiejętność, talent, dar dla mnie mają tożsame znaczenie.Na tym samym poziomie traktuję więc umiejętność pisania, malowania, przywoływanej tutaj telepatii czy uzdrawiania.
Moim zdaniem lekarz może posiadać umiejętność leczenia przy pomocy energii lub nie. Podobnie jak ksiądz może być przewodnikiem duchowym lub nie.
Uważam również że za wykonaną pracę, kontraktową umowę należy się wynagrodzenie.



  • 0



#39 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Mam inne zdanie na ten temat i preferuje takich uzdrawiaczy, ktorzy nie wystawiaja cennika.
O zaklamaniu mozna mowic Ill w chwili gdybym pisala co innego i jednoczesnie brala pieniadze za jakakolwiek pomoc, wiec bylabym na Twoim miejscu ostrozna w tej kwestii, bo moze sie okazac, ze wlasnie mnie bezpodstawnie oskarzasz o cos blizej nieokreslonego. To sie nazywa oszczerstwo i wlasnie mnie obrazasz.
Takich ludzi cenie:

Ryszard Bak

"Radość w dawaniu
Żyje z uzdrawiania, więc kasę bierze. Dają co łaska. Jak nie mają, to nie dają. Ile dają? Różnie 10, 20 zł, czasem ktoś rzuci więcej.
- Nikomu nie patrzę, czy mi daje, czy mi bierze. Ja staram się pomóc człowiekowi. Kiedyś przyjechał do mnie pan z 80-letnią staruszką i kładzie 10 zł na stole. Mówię: panie, weźcie pieniądze i zdrowaśkę za mnie zmówcie. Kłóciliśmy się ze dwadzieścia minut, bo tamten się uparł, że jak za darmo to nic nie pomoże.
Jak ludzie narzekają, że kolejka, to pyta: kto z państwa jeździ powyżej 10 lat? Podnosi się kilka rąk. A kto po raz pierwszy? Kilkanaście w górze.
- Popatrzcie, nie ma co tu siedzieć, oni jeżdżą już tyle lat i nic im nie pomaga. Idźcie lepiej do takiego, co pomaga, tam nie ma kolejek - śmieje się dla rozładowania atmosfery.
Czasem ktoś nie zrozumie żartu. - Co za uczciwy człowiek, a adres pan da? Innym razem pacjent miał pretensje do Bąka. - Mnie starcza energii na 30 dni a pan przyjechał po 34 dniach i ja przez pana cierpiałem przez 4 dni. Był i pacjent, który przed kamerami telewizyjnymi skarżył się, że Bąk mu zaszkodził.
- Był bardzo niezadowolony, bo go zbadali i mu przeze mnie rentę odebrali. Od tego momentu zawsze się śmieję, że jak ktoś chce rentę, to najpierw niech idzie na komisję, a dopiero potem do mnie.
Dochodzi dwunasta. Wychodzi ostatni pacjent. Za miesiąc Bąk znów tu będzie. I znowu ludzie będą stać w środku nocy."
http://www.jaslo4u.p...ewsy-jaslo-5659

Użytkownik mag1-21 edytował ten post 26.06.2011 - 07:58

  • 0

#40

Kurdimol.
  • Postów: 102
  • Tematów: 3
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

mag,taka prośba. Jeżeli nie znasz działalności p.Andrzeja Lewandowskiego, zainteresuj się tym proszę. Co,jak itd.
Gdy zachcesz,wypowiedz się potem na temat tej działalności w kontekście pobierania wynagrodzenia.
Tak przy okazji - przy Panu Andrzeju sam Sai Baba czuł się niepewnie.
  • -1

#41 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Kurdimol
Przybliz prosze problem, bo nie bardzo wiem o co chodzi?
Wyrazilam ogolnie swoje zdanie na temat sprzedawania swoich darow, o co teraz biega?
Nie interesuje mnie jak wielki dar ktos posiada, tylko jaki robi z niego uzytek, ze tak powiem publiczny. Dopuszczam mozliwosc przyjmowania "dowodow wdziecznosci" i na tym koniec.
NIE UZNAJE ZARABIANIA KASY NA UZDRAWIANIU. Czy musze to przedstawiac w jakis szczegolny sposob?
Jesli macie inne zdanie na ten temat, to prosze bardzo, ale dlaczego ja mam z tego powodu zmieniac swoje?
  • -1

#42

Xellos.
  • Postów: 1090
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja mam inne.

Bo w takim razie, zakładasz, że oprócz daru trzeba mieć inną pracę.

Piszesz, że sama jesteś 24/24 i nic w zamian - super. Ale komputer, internet, prąd i pewnie jakieś lokum gdzie to stoi to pewnie za darmo jest ? :) Masz po prostu jakąś pracę, daje Ci ona kasę a resztę o której piszesz 24/24 możesz dać darmo i nic nie żądać.

Wróćmy teraz do owego uzdrowiciela, o którym pisze Ill. Ja zakładam, że by posiadać taki dar to trzeba się temu poświęcić. Nie widzę tego by taki człowiek wykonywał normalną pracę zawodową by dostać pieniądze na utrzymanie a uzdrawia jako hobby. Gdybyś odkryła w sobie taki dar to byś nie traciła czasu na rzeczy typu studia i szukanie pracy. Tylko byś doskonaliła swoje umiejętności w leczeniu. I bardzo bardzo ciekawe skąd wtedy byś wzięła kasę na zwykłe utrzymanie. A może bezdomny brudny uzdrowiciel mieszkający pod mostem ma być ? Ciekawe kto by skorzystał z jego usług...

Ty nie masz zmieniać swojego zdania. Ty masz odpowiedzieć rozsądnie na argument o tym, jak owy uzdrowiciel ma żyć. Skąd ma wziąć kasę na czynsz, prąd, gaz, telefon, internet, jedzenie etc. etc. A zdanie swoje zachowaj.
  • 2

#43 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Ty nie masz zmieniać swojego zdania. Ty masz odpowiedzieć rozsądnie na argument o tym, jak owy uzdrowiciel ma żyć. Skąd ma wziąć kasę na czynsz, prąd, gaz, telefon, internet, jedzenie etc. etc. A zdanie swoje zachowaj.

Po pierwsze nie mow do mnie tonem rozkazujacym, bo ja nic nie "masz"(musze?)
Po drugie,

Ja zakładam, że by posiadać taki dar to trzeba się temu poświęcić. Nie widzę tego by taki człowiek wykonywał normalną pracę zawodową by dostać pieniądze na utrzymanie a uzdrawia jako hobby.

Idac Twoim tokiem rozumowania taki uzdrowiciel nie moze miec rodziny, skoro sie poswieca innym ludziom i ich uzdrawianiu, w zwiazku z czym na co mu prad, gaz, dom, telefon i cokolwiek?

A zdanie swoje zachowaj.

Czy Tobie Xellos cos sie nie pomylilo? To co prezentujesz to Twoje wlasne zdanie, a ja swoje mam sobie schowac...?
Ogarnij sie, jestes na forum.
  • -4

#44

Xellos.
  • Postów: 1090
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Właśnie się dowiedziałem, że samotny człowiek nie używa gazu, prądu, nie płaci czynszu ? A internet się ma tylko razem z żoną i dziećmi. Dziękuje za mądrą ripostę.

Podpiszę się pod tym co napisał Ill.

Ty zdajesz się być oderwana od rzeczywistości.


Tak btw. "zachowaj" a "schowaj" to dwa zupełnie różne pojęcia.
  • 2

#45 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

A ja wlasnie rozpoznaje motywy dzialania niektorych osob i wybacz Xellos oraz Ill, nie ma to nic wspolnego z dyskusja, ani z tematem.
Pozdrawiam obu panow.
  • -1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych