Skocz do zawartości


Zdjęcie

The Georgia Guidestones - postapokaliptyczny przewodnik?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

#31

polaco.
  • Postów: 66
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Z głębin Internetu wydobyłem taką oto książeczkę: http://knowledgefile...stones-booklet/


Przepatrzyłem tą strone i pierwsze co mi sie rzuciło w oczy to ciekawe nazwiska w zakładce Authors np. Albert Pike, Alister Crowley ogolnie sami masoni i okultyści wśrod autorów książek z tej strony :P A ogólnie fajnie wyglądają zdjęcia napisów na płytach w tej książce do której był link bezpośrednio hehe jak by ktos polozył granitową płytę na wielki skaner i zeskanował powierzchnie :P A tu ciekawy fragment z książki odnośnie RC Christiana "It is known that "Christian' is not the man's real name. As he told Fendley and Martin, "My name is not Christian; I only use that name because I urn u follower of the teachings of Jesus Christ."". A tu fragment dotyczący budowniczego Guidestonsów (:P) czyli Joe'ego H. Fendley'a Seniora który był prezydentem Elberton Granite Finishing Company oraz Pyramid Quarries czyli firm zaangażowanych na całego w budowe tego monumentu a oto fragment "Raised
a Master Mason in 1958, he is now a member of Philomathea Masonic Lodge #25 in Elberton, is a York Rite and Scottish Rite 32° Mason, and was admitted in the Yaarab Shrine Temple in Atlanta in 1969"
Jest w tej książce jeszcze pare osób o ktorych można było by napisać ale to juz pozostawiam tym którym też samemu sie chce cos przeczytać albo chociarz przeglądnąć :P Pozdrawiam :)
  • 0

#32

starscream.
  • Postów: 80
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Witam wszystkich.
Mnie nurtuje jedno zdanie "utrzymujcie liczbę ludzkości poniżej 500.000.000 w ciągłym stanie równowagi z naturą" jak wiem na ziemi żyje więcej ludzi, ludzka populacja na Ziemi w 2010r. liczyła szacunkowo ok. 6,8 mld. To życie jest tylko dla wybranych nie wszyscy mogą mieć pozwolenie na posiadanie rodziny, dzieci. Gdzie jest to zakodowane w genach od zalania dziejów, Prawdą jest że niszczymy naszą Ziemie ale to jest wszystko związane z gospodarką światową i ogromnymi kosztami zmiany na lepsze co przyniesie globalny krach na giełdach a ludzie w takich chwilach nie robią zbyt mądrych rzeczy, no jak to w panice. Teraz napisze brzydko ale muszę. Czym jest natura i jej kontrola, człowiek też po części jest sam w sobie naturą jak by tak nie miało być to by do tego nie dopuściła. Ja tam wierze że Nasz Dom, Matka Ziemia ma nas w opiece na swój własny sposób.
  • 0

#33

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Witam wszystkich.
Mnie nurtuje jedno zdanie "utrzymujcie liczbę ludzkości poniżej 500.000.000 w ciągłym stanie równowagi z naturą" jak wiem na ziemi żyje więcej ludzi, ludzka populacja na Ziemi w 2010r. liczyła szacunkowo ok. 6,8 mld. To życie jest tylko dla wybranych nie wszyscy mogą mieć pozwolenie na posiadanie rodziny, dzieci. Gdzie jest to zakodowane w genach od zalania dziejów, Prawdą jest że niszczymy naszą Ziemie ale to jest wszystko związane z gospodarką światową i ogromnymi kosztami zmiany na lepsze co przyniesie globalny krach na giełdach a ludzie w takich chwilach nie robią zbyt mądrych rzeczy, no jak to w panice. Teraz napisze brzydko ale muszę. Czym jest natura i jej kontrola, człowiek też po części jest sam w sobie naturą jak by tak nie miało być to by do tego nie dopuściła. Ja tam wierze że Nasz Dom, Matka Ziemia ma nas w opiece na swój własny sposób.

Nie chodzi o pozwolenia, chodzi o odpowiedzialność.
Liczebność ludzi na tej planecie ma spory związek z eksploatacją surowców planety, zwłaszcza jednego - ropy. Teraz napisze brzydko, ale obrazy łatwiej przemawiają do wyobraźni. Obecna cywilizacja przypomina to trochę robale żyjące na trupie zdechłego kota. Żremy póki jest co i mnożymy się póki jest miejsce. To jest naturalne, nie przeczę. Jednakże równie naturalna jest śmierć głodowa tych robali, gdy kot się skończy.
Robale z natury są głupie i nie potrafią przewidzieć, że surowca zaraz zabraknie. Ludzie to potrafią, ba już 40 lat temu przewidywano problemy z brakiem ropy, ale nikt tego słuchać nie chciał. Teraz też mało kto tego słucha, bo przecież ropa jest. Oczywiście nie będzie tak, ze nagle dostawy się skończą, ale stopniowo będą coraz mniejsze, ropa i wszystko co powstaje dzięki niej (czyli praktycznie wszystko) będzie droższe.

Ten punkt mówi o tym, żebyśmy niebyli jak te robale, ale użyli trochę rozumu i zostawili coś dla przyszłych pokoleń.
  • 0

#34 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Widzisz Ill, ale wiekszosc ludzi mysli tylko o sobie i nie ma w nich odpowiedzialnosci za swoje dzieci, a potem wnuki. O tym sie nie mysli. Wola sie z nimi teraz troche pobawic, zeby inni powiedzieli: " jaki z niego dobry dziadek". Nie mysli sie o wielu sprawach, ograniczajac wszystko do pozorow dbania i odpowiedzialnosci. Czy dobry dziadek nie wie, ze jak zatruje wode, to jego wnuki beda chorowac, beda zdeformowane i np.ulomne fizycznie?
Czy dobra mama i tata mysla o dzieciach powolujac ich do zycia w ilosciach przekraczajacych mozliwosc zagwarantowania im prawidlowy rozwoj?
"Produkujemy" sie jak robale i twierdzimy jeszcze, ze Bog dal. A co ma Bog do bezmyslnego niekontrolowanego wspozycia seksualnego? jeszcze Jego w to mieszac? Nie mysla, nie umieja swiadomie regulowac narodzin, tylko wlasnie rozmnazaja sie jak robale, bo ludzie swiadomi tego co robia wiedza, ze seks i prokreacja to dwie rozne sprawy, wiec mozna to kontrolowac swiadomie i zdecydowac, chce dziecko, czy chwile przyjemnosci?
Kolega pisze, ze Matka Ziemia na swoj sposob ma nas w opiece, a ja powiem, ze znow jest to zrzucenie odpowiedzialnosci za to co robie dla odmiany na Matke Ziemie.
I jak to wyglada? Ja pobawie sie tym co mam, a jak nabroje, to Mataka Ziemia jest dobra i wszystko naprawi. O Bogu tez tak mysla, ze wszystko za Nich musi naprawiac, bo jest dobry, ale On jest jeszcze madry, wiec liczylabym sie z jego gniewem i Matki Ziemi tez i Matki Natury. Zupelnie tak jak nabroisz jako dziecko, musisz liczyc sie z gniewem i wogole reakcja tych zwyklych biologicznych rodzicow.
I kolega starscream, nawet nie wie jak bardzo ma racje piszac, ze Natura nie dopusci do jej niszczenia...Pozbedzie sie tego co ja niszczy, a pozostawi tylko to co jej sprzyja. Smutne, ale prawdziwe. Mysle, ze nalezy szukac w tym konkretnego ostrzezenia.
  • 0

#35

starscream.
  • Postów: 80
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Cieszę się że odpisał ktoś ale raczej chodziło mi o przenośnie słowami Matka Ziemia ma nas w opiece na swój własny sposób. Nie żyjemy z przypadku na tej a nie innej planecie, co do porównania z robalami to trochę mocno pojechałeś ;p no ale cóż. A ropa, ropa to temat tabu. Tak samo będzie się wycinać prastare lasy, drzewa które widziały to i owo a mogły by coś powiedzieć Däniken-owi (nie wiem czy dobrze piszę ). Ale zostawiając gospodarkę to jeżeli życie istnieje na innych planetach i są lepiej rozwinięci od nas nie tylko techniczno ale społęczno-kulturowo to czy nie mieli takich samych początków jak my ?? Czy nie narzucamy zbyt dużego tępa żeby się coś dowiedzieć odkryć, ale jak znajdziemy to czego szukamy po jakimś czasie jest to nudne i idzie w kąt. Może samą odpowiedzią na niewątpliwie jedno z najważniejszych pytań skąd się wzięliśmy, czy istnieje Bóg,czy jest coś po śmierci, jest brak odpowiedzi?? NIe ma odpowiedzi na wszystkie pytania to jest jasne nie powie mi nikt gdzie się kończy linia prosta albo nieskończona liczba nawet w zbiorze od <2,3> jest nieskończenie wiele liczb 1 tysięczna ,milionowa i tak dalej odpowiedź może sama do nas przyjdzie tylko musimy poczekać.

Troche odbiegłem od tematu ale ja już tak mam ;D w głowie pokręcone, na wstępie uprzedzam że piszę nie składnie.
Pozdro.

Użytkownik starscream edytował ten post 26.07.2011 - 07:50

  • 0

#36

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

utrzymujcie liczbę ludzkości poniżej 500.000.000 w ciągłym stanie równowagi z naturą


No to chyba ta redukcja dotyczy wszelkiej maści biurokratów, finansistów, prawników i innych ludzi pracujących w wirtualnych zawodach. Bo inaczej to żegnaj techniko, żegnajcie wykwintne wina, piwa i sery, żegnajcie zabytki, dzieła sztuki i wyroby rzemiosła bo do tego potrzeba te 500.000.000 ludzi.

Chociaż jakby zostali tamci pierwsi to łatwo było by spełnić drugą część tego postulatu dotyczącą równowagi z naturą, bo cywilizacja cofnęła by się do czasów przedjaskiniowych.

Generalnie to jestem za kompromisem - my zaczniemy podbijać kosmos i zasiedlimy inne planety, a na Ziemi zrobimy skansen z totalniakami żyjącymi w równowadze z innymi małpami.
  • 2

#37

ArieS.
  • Postów: 56
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wczoraj czytając ten temat wpadłem na pomysł czemu mogły się na tych tablicach pojawić języki Hebrajski i Swahili. Wg mnie są to tablice stworzone jako drogowskaz, w jaką stronę ma iść ludzkość po kataklizmie. Jaki kataklizm nastąpi pierwszy, tego nikt nie wie. Jeśli to będzie wojna, wygrany będzie mógł spokojnie odczytać teksty zapisane w językach nowożytnych. Jeśli to będzie kataklizm naturalny, który być może wybije cała ludność świata... Człowiek w jakiś sposób może znów zostać stworzony a trzeba zwrócić uwagę, że i Swahili i Hebrajski są językami starożytnymi. Przyszło mi więc na myśl, że te języki są w jakiś sposób naturalne dla człowieka, powstają w takiej formie same z siebie... Zatem jeśli w jakiś sposób ludzkość znowu by musiała iść od zera (może tu też chodzić o początek kolejnej ery świata. Świat nie jest niszczony ale cykle narodzin i wyginięcia człowieka ciągle się powtarzają...) to w tych językach powinna bez problemu zrozumieć przekaz z tablic. Wiem, że głupie ale zawsze to jakaś myśl mogąca komuś pomóc wpaść na coś sensowniejszego (:
  • 0

#38

Mephi.
  • Postów: 2
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dziwne że budowa ów monumentu została tak dobrze zamaskowana, ciężko mi cokolwiek powiedzieć czy zjawisko jest związane z 2012... możliwe że głaz katastrof nie wytrzyma. Moim zdaniem jednak jeśli ktos miałby pouczać nas o nowym trybie życia to Obcy, jednak prawa wyryte są dość fachowo.
  • 0

#39

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

" Tajemnicza modyfikacja przy monumencie Georgia Guidestones

 

Do tajemniczego monumentu Georgia Guidestones znajdującego się w hrabstwie Elbert, w amerykańskim stanie Georgia dostawiono pewien element, na którym widnieją dwie liczby: "20" i "14".

 

Georgia Guidestones jest to monument wybudowany w 1980 roku przez osobę posługującą się pseudonimem R.C. Christian. Na posągu napisano w 8 językach: angielskim, hiszpańskim, suahili, hindi, hebrajskim, arabskim, chińskim i rosyjskim 10 wskazówek dla przyszłych pokoleń. Jedna ze wskazówek budzi wśród zwolenników teori spiskowych szczególny niepokój. Jest to wskazówka numer jeden: "Utrzymuj ludzkość poniżej 500000000 w wiecznej równowadze z naturą."

Jak się okazuje niedawno do pomnika dostawiono pewien blok skalny na, którym wyryto dwie liczby "20" i "14". Większość osób zainteresowanych tematem zinterpretowała je jako rok 2014. Co ciekawe miejsce, w którym wstawiono ten blok skalny było wcześniej puste, czyli można przypuszczać, że zostało specjalnie uszykowane na moment dostawienia do pomnika tej skalnej formacji.

 

Zważywszy na charakter wiadomości wykutej w kamieniu, dodanie bloku 2014 wzbudziło niepokój, iż coś złowrogiego ma się wydarzyć w tym roku by wypełnić niemożliwe do realizacji wskazówki obniżenia populacji świata poniżej 500 milionów."

 

http://zmianynaziemi...gia-guidestones


  • 0



#40

ValiantThor.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czas odkurzyć temat...

 

https://www.eskarock...-n9J9-s7rr.html

 

https://www.fakt.pl/...-pomnik/lx6wz3m

 

 

No to game over...


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych