Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dodatkowa osoba na zdjęciu.


  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#1

PsychoGirl.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Witam, pisałam już o mojej historii na innym forum o zbliżonej tematyce, ale niestety nikt nie udzielił mi satysfakcjonującej odpowiedzi lub chociaż podzielił się swoim zdaniem i przemyśleniami. Często spotykam się ze zjawiskami paranormalnymi, przez co moje początkowo sceptyczne podejście zmieniło się o 180 stopni. To zdjęcie uważam za swego rodzaju dowód tych spotkań, chodzi konkretnie o osobę stojącą w drzwiach. Zanikające od kolan w dół nogi, ściana prześwitująca przez dłoń i 'załamanie się' framugi. Zdjęcie jest w 100% autentyczne, nie było poddane żadnym przeróbkom, a wszystkie osoby obecne wtedy w domu są na zdjęciu + osoba robiąca zdjęcie. Nie ma możliwości, żeby był to człowiek, który się poruszył przez co zdjęcie uwieczniło po prostu rozmazaną postać. Nie było z nami żadnego mężczyzny w samych majtkach i z wielkim brzuchem, przy oglądaniu zdjęć wszyscy byli szczerze zaskoczeni. Zdjęcie było wykonane w zeszłe wakacje w domu mojego kolegi, w którym zdarzają się takie sytuacje typu gaszenie się i zapalanie światła (nie ma to związku z elektryką, wszystko było wielokrotnie sprawdzane), sporadycznie można usłyszeć jakieś dziwne dźwięki. "Duch" nie jest nastawiony wrogo, dostał już nawet imię - Andrzej. Długo zastanawiałam się nad publikacją tego zdjęcia na forum o niewyjaśnionych zjawiskach, ale jestem bardzo ciekawa zdania osób interesujących się tymi tematami.

Dołączona grafika

Dodam jeszcze, że mama kolegi, u którego w domu zrobiliśmy zdjęcie ma różne paranormalne zdolności typu telekineza czy prorocze sny. Czy to może mieć jakiś związek z pojawianiem się w ich domu niewytłumaczalnych zjawisk? Nie mam pojęcia czy takie 'moce' mogą przyciągać jakieś byty lub energie.

Użytkownik PsychoGirl edytował ten post 14.06.2011 - 17:53

  • -30

#2

Android.
  • Postów: 142
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

To zdjęcie uważam za swego rodzaju dowód tych spotkań

hmmm...

Często spotykam się ze zjawiskami paranormalnymi, przez co moje początkowo sceptyczne podejście zmieniło się o 180 stopn

Standardowa formułka..Bez urazy :)
no zdjęcie bardzo fajne.
Ja też musze kiedyś znaleźć jakieś ''niewyraźne zdjęcie'' ze swoim kolegą w drzwiach , zamieścić je na fora i przekonywać że to duch bo przecież nikt nie wie że tam faktycznie ktoś stał

Nie było z nami żadnego mężczyzny w samych majtkach i z wielkim brzuchem

Kto wie
Na tym zdjęciu nie ma nic paranormalnego.

Użytkownik Android edytował ten post 14.06.2011 - 18:33

  • 0



#3

Serail.
  • Postów: 428
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 26
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Wartościowy Post

- Ha! Sprawa rozwiązana Watsonie - Rzekł Holmes do wciąż zamyślonego przyjaciela.
- Ale jak to? - zapytał zdziwiony.
- Spójrz na lewy dolny róg zdjęcia. Co tam widzisz?
- Cóż, rękę mężczyzny ubranego na niebiesko, oparcie krzesła. Coś mi umknęło? - Watson wysilał swój wzrok, by dostrzec to, co znalazł tam Sherlock.
- Bzdura, mój przyjacielu. Musisz się jeszcze wiele nauczyć. - Odparł nieco zawiedziony mistrz dedukcji. - Na zdjęciu dokładnie widać karton soku Caprio! Kiedy pijemy sok Caprio?
- Wydaje mi się, że w momencie, kiedy jesteśmy spragnieni. Zgodzisz się ze mną? - Watson wiedział, że Holmes już za kilka sekund obali jego teorię, zastępując ją bardziej bzdurną, ale i tak bardziej prawdziwą.
- Ach, niewiele wiesz o życiu. Sok Caprio pije się do wódki. Jeśli zatem na zdjęciu widzimy sok, to znaczy że gdzieś tam w okolicy będzie także wódka. Światło oświetla tylko pewien fragment ściany, co podpowiada mi, że jest wieczór, a w pomieszczeniu włączona jest lampa. Także wyraz twarzy bohaterów fotografii może dawać do zrozumienia, że wspomniana przed chwilą wódka jest już w pewnym stopniu opróżniona. Być może zdążyli już opróżnić którąś z kolei, jeśli nie odróżniają zakąski od palców koleżanki. - Dumny z siebie Sherlock zakończył swój wywód.
- Ale nawet jeśli masz rację, to co z tego? - Watson nie krył zdziwienia.
- Powiem kolokwialnie, przyjacielu. Byli tak narąbani, że nie zauważyli, że ktoś wpadł do nich na kielicha. Ot, mamy rozwiązanie zagadki, przyjacielu. Ruszajmy dalej, jest jeszcze tyle duchów do rozpracowania.

A tak na poważnie, to oglądając w przeszłości zdjęcia o wiele bardziej "sprawdzone" nie spotkałem się, aby jakieś istoty wyglądały tak jak ludzie. Nie ma tutaj nic z zakresu paranormalnego. Sorry, Batory.

Użytkownik Serail edytował ten post 14.06.2011 - 18:28

  • 66



#4

Vinnie fzk.
  • Postów: 49
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Zdjęcie nie ma śladów fotoshopowania ani obróbki graficznej, a co do samego pana Andrzeja to musi sie wypowiedzieć ktoś bardziej obeznany.
  • 0

#5

Visenna.
  • Postów: 133
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Duch..duchy nie mają cienia, a tam wyraźnie widać cień owej rączki, któą duch Andrzej zamierzał pewnie podrapać się po jakże okazałym brzusiu. A między szczebelkami krzesła widać cień jego nózki.

Albo faktycznie - mniej napojów wyskokowych, bo nie zauważacie jak wam ludzie po domu łażą, albo....Jest tyle innych for gdzie mozna sobie robić jaja, doprawdy... :/

Ps. to nie są majtki, to są spodenki, gdzieżby majtasy do kolan :mrgreen:
  • 2

#6

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ile osób tyle opinii. W mojej zdjęcie jest interesujące. Na plus przemawia do mnie brak części nogi. Uważam, że noga powinna być widoczna w całości - mniej lub bardziej rozmyta ale jednak widoczna (przy tym czasie ekspozycji - 1/8s). Wydaje się również, że w tej pozycji powinniśmy widzieć przynajmniej fragment głowy.
  • 0



#7

Visenna.
  • Postów: 133
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Eury, noga rozmazana bo była w ruchu pewnie, zauważ że ręka też leko rozmazana jest. Aparat ustawił ostrość na ruch na pierwszym planie, dlatego drugi plan został potraktowany po macoszemu :)
  • 0

#8

Witchfinder General.
  • Postów: 425
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Głowa nie musi być widoczna, facet mógł być lekko odchylony do tyłu. Nie widzę w tym zdjęciu absolutnie nic paranormalnego. Ot ojciec/wujek czy kto tam inny kolegi wchodzi do pokoju zobaczyć co słychać.
  • 3



#9

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Eury, noga rozmazana bo była w ruchu pewnie, zauważ że ręka też leko rozmazana jest. Aparat ustawił ostrość na ruch na pierwszym planie, dlatego drugi plan został potraktowany po macoszemu :)


Rozmazana czy nie, ale stopy to tam ewidentnie brakuje, nawet przy szybkim ruchu przy 1/8s powinna być widoczna.
  • 0



#10

Witchfinder General.
  • Postów: 425
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Eury, przecież sok trochę zasłania ;) Ja tam nawet widzę rozmazaną stopę, bardzo bo bardzo, ale jednak... Poza tym widać cień ręki, czy duchy rzucają cień? Nie wydaje mi się.

Użytkownik Norlin edytował ten post 14.06.2011 - 19:02

  • 4



#11

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wygląda na to, że w czasie robienia zdjęcia dziewczyna poruszyła się. Rozmazana ręka i noga są niczym innym jak jej kończynami zniekształconymi przez dość długi czas naświetlenia. Z kolei brzuch to ręka dziewczyny (tak - ta sama która została rozmazana) zgięta w łokciu i przyciśnięta do ciała ustawiona w takiej pozycji wystarczająco długo by czas naświetlenia nie wywołał efektu rozmazania. O ile dobrze widzę, czas naświetlenia wynosił w tym wypadku 1/8s (niech zgadnę, automatyczny tryb "nocny"?). W takim razie dziewczyna poruszyła ręką i nogą w pierwszej 1/8 lub 2/8 sekundy a przez pozostałych 6-7/8 sekundy stała nieruchomo. Dość typowy efekt.
  • 0



#12

Witchfinder General.
  • Postów: 425
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ana, bez przesady ;p To jest wyraźnie jakiś facet, ta noga nawet wygląda na owłosioną ;) Przecież ta noga ma całkowicie inne proporcje, jak krótki tułów musiałaby mieć ta dziewczyna?
  • 2



#13

PsychoGirl.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Cieszę się, że przynajmniej uzyskałam jakieś odpowiedzi. Chociaż nie ukrywam, czuję się zmiażdżona. Domyślam się, że moje zapewnienia o braku przesiadywania z otyłymi jegomościami nie są specjalnie przekonujące, macie prawo nie wierzyć. ;) Dla mnie najbardziej zastanawiający jest efekt załamania się framugi drzwi przy ręce i brzuchu jegomościa, sama ręka też wygląda dość nienaturalnie. Pojawiły się też opinie, że niejaki sok Caprio zasłania widoczność nogi, no niestety nie zasłania bo widać dokładnie listewkę łączącą kafelki w kuchni, w której było robione zdjęcie i czerwony dywan z drugiego pokoju. (Tak, czerwony dywan, Andrzej ma już status gwiazdy. ;) Zdjęcie robione było iPhonem więc tryb nocny raczej nie wchodzi w grę, chociaż nie wiem, nie znam się na tych sprawach zupełnie. W każdym razie dzięki za wszystkie opinie, zdrowa dawka sceptycyzmu nie jest zła, byćmoże Wasze spojrzenie byłoby nieco inne gdybyście faktycznie tam byli.


P.S. Serail, wspaniałe wypracowanie. ;)

Użytkownik PsychoGirl edytował ten post 14.06.2011 - 19:34

  • -2

#14

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zdjęcie robione było iPhonem


Jesteś pewna? :)
  • 0



#15

Irey.
  • Postów: 474
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

A tak na poważnie, to oglądając w przeszłości zdjęcia o wiele bardziej "sprawdzone" nie spotkałem się, aby jakieś istoty wyglądały tak jak ludzie. Nie ma tutaj nic z zakresu paranormalnego. Sorry, Batory.


Oh really?


  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych