Skocz do zawartości


Zdjęcie

Polskie superauto


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1

Erik.
  • Postów: 927
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

ARRINERA POKAZAŁA DZIŚ PROTOTYP SWOJEGO CACKA

Pierwszy polski supersamochód - Arrinera miał dziś swoją pierwszą prezentację w Warszawie. Auto stylistyką przypomina Lamborghini, pod maską ma 8-cylindrową jednostkę o pojemności 6,2 l i mocy 647 KM, a pozwolić sobie na nie mogą osoby dysponujące przynajmniej 500 tys. zł.
Producent supersamochodu Arrinera Automotive to spółka zależna Veno S.A. - funduszu private equity notowanego na warszawskim NewConnect. Arrinera wkrótce dołączy do spółki-matki, bo jeszcze w czerwcu chce debiutować na stołecznym parkiecie.

Kolekcja motoryzacyjnych unikatów już w Europie
To najprawdopodobniej jedyne miejsce w Europie, gdzie można jednocześnie... czytaj więcej »
Właśnie dlatego prototyp auta był dziś prezentowany potencjalnym inwestorom. Auto ma nadwozie o dynamicznych, wręcz agresywnych kształtach, przypominające samochody Lamborghini. - Jest to samochód wybitnie z segmentu supercars, czyli topowej, najwyższej półki. Czynnikiem wyróżniającym go jest nadwozie z włókna węglowego oraz wysokiej jakości wnętrze, co nie jest często spotykane w samochodach tej klasy - przekonywał na antenie TVN CNBC Łukasz Tomkiewicz, prezes Arrinera Automotive.

Samochód oprócz potężnego silnika ma być wyposażony m.in. w ceramiczne hamulce, kamerę termowizyjną i 19-calowe koła.

Guru rynku superuat


Veno pracuje nad swoim projektem superauta już od kilku lat. Wielu inwestorów już straciło wiarę w ten projekt. Teraz prace na Arrinerą jednak znacznie przyspieszyły. Wszystko dlatego, że firma nawiązała współpracę z Lee Noblem - znanym brytyjskim przedsiębiorcą, projektantem i inżynierem motoryzacyjnym. Noble to guru branży supersamochodów. Stworzył kilka tysięcy aut, a renomę zdobył projektując takie auta jak Ultima, M12, M15, M600. Modele te pojawiły się m.in. w słynnym programie "Top Gear", gdzie zebrały dobre recenzje.

- Zgodnie z ustaleniami, będę opracowywać i wdrażać do produkcji jeżdżącą ramę oraz zajmę się wszystkimi aspektami technicznymi samochodu - zdradził obecny na dzisiejszej prezentacji Noble, który jest członkiem Rady Nadzorczej Arrinera Automotive.

Nie wiadomo jeszcze, gdzie auto będzie produkowane, ale raczej nie w Polsce. W przeszłości mówiło się, że fabryka może powstać w Wielkiej Brytanii lu RPA. AA liczy, że pierwsze egzemplarze trafią do odbiorców już za rok. Najpierw Arrinera będzie musiała jednak uzyskać homologację.

Nie wiadomo też, ile auto będzie dokładnie kosztował. Dzisiejszy "Dziennik Gazeta Prawna" napisał, że za polskie superauto będzie trzeba zapłacić co najmniej 0,5 mln zł.

http://www.tvn24.pl/...,wiadomosc.html

Pozdrawiam, Erik.
  • 2



#2

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wygląda jak wygładzone Lambo. Ciekawe kto to projektował. ;)
  • 0



#3

Atomowy_jogurt_zagłady.
  • Postów: 505
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Pewnie ci sami co polskiego poldka. :) Kto nie wie kto to niech sprawdzi. Nie no wiadomo, że Polak potrafi. Wreszcie coś się ruszyło w tej Polskie myśli technicznej. Pierw nasz Lem a teraz autko. :) Ale puki co to 500 tyś wolał bym zamienić na 5 tyś i auto z komisu. :)
Gdyby nie upadek komuny w 89 to Polska miała by własne maszynki. Niestety dziadek mróz posiedział u nas za długo.
Ale Polska ma już jedną ładną markę, to Leopard. Szejkowie a nawet królowa angielska ma go we swojej stajni. :)

http://patrz.pl/film...mochod-z-polski

Użytkownik Atomowy_jogurt_zagłady edytował ten post 09.06.2011 - 22:15

  • 0

#4

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dobra, mam trochę informacji ze światka projektowego. :D

Podobno włożyli w samochód ok 3 mln zł. Projektowali to jacyś studenci z polibudy. To widać, bo złożyli po prostu 3 Lamborghini w jedno. Niestety w kraju ciągle projektują inżynierowie. :D

Znajomi oczywiście psioczą i klną, bo by sami chcieli takie cacko poprojektować. ;) Ja się samochodami nigdy nie zajmowałem, więc mi wisi. Nie kręci mnie to zbytnio.
  • 0



#5

defensis.
  • Postów: 356
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pewnie ci sami co polskiego poldka. :) Kto nie wie kto to niech sprawdzi. Nie no wiadomo, że Polak potrafi. Wreszcie coś się ruszyło w tej Polskie myśli technicznej. Pierw nasz Lem a teraz autko. :) Ale puki co to 500 tyś wolał bym zamienić na 5 tyś i auto z komisu. :)
Gdyby nie upadek komuny w 89 to Polska miała by własne maszynki. Niestety dziadek mróz posiedział u nas za długo.
Ale Polska ma już jedną ładną markę, to Leopard. Szejkowie a nawet królowa angielska ma go we swojej stajni. :)

http://patrz.pl/film...mochod-z-polski


Uważasz, że za komuny było lepiej?
  • 0



#6

fainee.
  • Postów: 35
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Słyszałam o tym samochodzie dokładnie przed chwilą w radiu (zet).
Ładny on :D sama bym taki chciała, ale kasy tyle to nie mam.. może kiedyś wygra się w totka to będzie ^^
  • 0

#7

Rutherford.
  • Postów: 46
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wiem, może źle zrozumiałem ale duży wkład miał w to jakiś Brytyjczyk :)
  • 0

#8

zygix.
  • Postów: 671
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@up

"Zgodnie z ustaleniami, będę opracowywać i wdrażać do produkcji jeżdżącą ramę (rolling chassis) oraz zajmę się wszystkimi aspektami technicznymi samochodu" zdradził obecny na prezentacji Lee Noble


Lee Noble
Noble Automotive

Na tropie polskiego superauta

Ogólnie auto jest ganione :/ za ramę z profili stalowych,za zapożyczenia z Golfa i Mercedesa(dźwignie,przełączniki),silnik też nie nasz,nie wiem..może my jako naród mamy wrodzoną manię czepialstwa i krytykowania,ale powoli na forach moto przyklejana jest do tego Veno łatka chińskiej kopii Lamborghini

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Silnik: 6,2 l i mocy 647 KM
Cena: ok 500 000 zl

Użytkownik zygix edytował ten post 10.06.2011 - 13:45

  • 0

#9

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z tego co wiem to w lambo też jest bardzo dużo części z innych aut. ;) Dokładnie z Audi, bo ono jest właścicielem lambo.

Ale rama z profili stalowych trochę nie na miejscu w samochodzie kosztującym takie pieniądze.
  • 0



#10

pawaw1.
  • Postów: 604
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie rozumiem tej ekscytacji... Nic nowego nie wymyślili, jak większość z was już zauważyła wizual ściągnięty z Lamborghini ... Przy dzisiejszych możliwościach technicznych, takie autko to nic specjalnego xD fikuśne kształty, które przyciągają wzrok, o silniku też wiele nie można powiedzieć (6,2l, V8, 650KM)... Chciałbym zobaczyć momenty obrotowe na poszczególnych biegach, jakieś wykresy teoretyczne z hamowni... Jak dla mnie zabawka dla bogatych snobów :) bo wątpię, że jakiś fan szybkości by w to zainwestował, gdyż za 150 tys jest w stanie zrobić rakietę z większości samochodów.. IMO samochód wizualnie fajny, moc też jest, ale niczym nie zaskakuje, a chyba o to chodzi, żeby autko czymś zaskoczyło, czymś czego jeszcze nie było xD tyle w temacie póki co, chyba, że ktoś wrzuci jakieś wykresy to przestudiuje ...

Użytkownik pawaw1 edytował ten post 10.06.2011 - 22:41

  • 0



#11

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3006
  • Tematów: 2578
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie znam się jakoś szczególnie na samochodach (może trochę), ale według opinii mojego męża i np. tego bloga ten pojazd nie jest niczym wybitnym i poza ceną tak naprawdę nie różni się wiele od typowego kit-cara -- w Polsce również są takie budowane, np. Tiger Cat -- lub różnych replik opartych o "zwykłe" samochody.

Poza tym jeśli informacje z podanego bloga są prawdziwe, to można przypuszczać, że produkcja tego samochodu jest efektem ubocznym, a nie celem całego tego przedsięwzięcia. To są jednak tylko luźne dywagacje.


  • 0



#12

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nawet nazwa jakoś tak włosko brzmiąca... Nie wróżę mu sukcesu. Najlepsze wyroby polskiej motoryzacji to jak narazie Leopard i Solaris.

Dla nieobeznanych o co chodzi z tym klonem Lambo. Tak wygląda Lamborghini Reventon

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Użytkownik nexus6 edytował ten post 10.06.2011 - 22:13

  • 3

#13

zygix.
  • Postów: 671
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Pierwszy polski supersamochód

aaa i bym zapomniał..nie jest to prawda :P ale reklama musi być..

Stealth B7 :>
  • 0

#14

daxx.
  • Postów: 558
  • Tematów: 116
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tył przypomina batmobil, przód mógłybyć bardziej agresywny. Nie mniej jednak podoba mi się bardzo.
  • 0



#15

Decepticon.
  • Postów: 241
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Kopia Lamborghini w dodatku istnieje tylko prototyp i to nie jeżdżący . W naszym kraju nie ma doświadczenia w projektowaniu takich aut a tym bardziej w jeździe próbnej i dopracowania tego typu auta do wersji produkcyjnej , doszlifowania podwozia , układu jezdnego i silnika (z Chevrolet Corvette ) tak aby to jakoś grało .
Tandetny środek i marne zegary , tylko postawiono efekt i to mało oryginalny ( Reventon ) , obawiam się że to tylko reklama i puste obietnice . W każdym razie czekam na test w Top Gear . Aż się boje co z tego będzie .

edit; ten tył wygląda tanio i sztucznie, strasznie plastikowo . A chcieli żeby był kosmiczny i efektowny , a wyszło....... coś w stylu gadżetów do STARWARS z lat 80-tych .

Użytkownik Decepticon edytował ten post 14.06.2011 - 18:18

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości oraz 0 użytkowników anonimowych