Skocz do zawartości


Zdjęcie

Flame War


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
119 odpowiedzi w tym temacie

#31

Kozakiewicz.
  • Postów: 257
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Zdaj sobie sprawę, że to nie jest miejsce publiczne.


O , przepraszam. A jakie to miejsce? Impreza zamknięta dla mości ważnych dostojników?

O kasację konta może wnosić tylko właściciel tegoż, pisząc bezpośrednio do Administratora. Proste?


To też Muhad wykonał. Napisał do Administratora, ja natomiast "publicznie" zabiegam o akceptację jego wniosku.

#32

Quintus Maximus.
  • Postów: 577
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Muhad nie usuwaj konta! To jest ich cel, abyśmy wszyscy obrażeni się z tego forum wymeldowali. Wtedy będą mogli już totalnie bezkarnie robić siekę z umysłów niewinnych ludzi, którzy chcą się czegoś o świecie dowiedzieć.

Dlatego ONI osiągają swoje cele jeden za drugim, bo uczciwi ludzie w poczuciu przyzwoitości, nie tolerując pewnych zachowań i oczekując choć minimalnego szacunku, ustępują drogi bezwzględnym, nauczonym nienawiści do wszystkich i wszystkiego trollom. Jak się wszyscy usuniemy, to jaki los czeka nasz kraj? Mój dziadek nie po to biegał przez pięć lat po lesie, żebyśmy teraz oddali naszą ojczyznę bez walki. Mam nadzieję Muhad, że zmienisz decyzję, bo uważam, że swoją postawą, wiedzą i sposobem rozumowania bardzo wiele wnosisz do naszego życia.

Użytkownik Quintus Maximus edytował ten post 02.06.2011 - 13:26


#33

Grumkin.
  • Postów: 58
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Forum służy z definicji do tego, aby na nim dyskutować. Żeby dyskutować konieczna jest różnica zdań, co wam się ewidentnie bardzo nie podoba. Bez sceptyków zachodziłaby tu tylko wymiana informacji i poklepywanie się po plecach. Tego byście chcieli? W sumie wasze prawo, ale jak widać administracja tego nie podziela. Dzięki nam coś się tu dzieje przynajmniej :P
Poza tym lepiej, zamiast się frustrować, zajęlibyście się szukaniem argumentów do dyskusji, bo jeśli chodzi o merytorykę to momentami cieniutko. A jakbyście się przyłożyli, moglibyście coś tam wywalczyć, bo ten zbrodniczy system, który was otacza i dręczy, też rejestruje różne dziwne wydarzenia i teorie i czasem dostarcza nawet dowodów. Tyle, że niektórzy z prospiskowych użytkowników wolą przytoczyć opowieść szwagra, albo jakiegoś przypadkowego człowieka z internetu, zamiast przysiąść fałdów i poszukać czegoś z sensem. Drugi problem jest taki, że najwięksi forumowi specjaliści od spisków wierzą w niemalże wszystko, co odrzuca mainstream, mam wrażenie, że dla zasady. Wierzą jest tu dobrym słowem, bo to nie ma wielkiego związku z wiedzą :P Mnie osobiście nie drażni to, że ktoś wierzy w ufo, albo medycynę alternatywną, tylko to że wygłasza te teorie światu jak wielkie objawienie, nie próbując podejść do nich krytycznie, ani znaleźć sensownych dowodów. Nawet jeśli akurat takowe istnieją i wujek google mógłby je znaleźć w 5 minut.

Ach, no i jeszcze ciężki język, szczególnie, że tak powiem, barokowa forma reprezentowana przez niektórych :D

A tak, żeby było w temacie, to osobiście uważam, że opłacanie internetowych trolli i dyskutantów jest prawdopodobne. Ja bym tak zrobił w każdym razie:P Tyle tylko, że akurat wątpię, aby Izrael jakoś wyjątkowo zajmował się Polską, a szczególnie onetem, który znany jest z tego, że prezentuje niski poziom, zarówno artykułów, jak i komentarzy, odkąd sięgam pamięcią :P Inna sprawa, że w tej sytuacji pomysł z wynajętymi trollami jest doskonałą pretekstem, który niewątpliwie osładza stosującej go osobie gorycz z porażki w dyskusji. Żeby nie było, nie twierdzę, że trolli nie ma na forum, zapewne można je znaleźć po obu stronach barykady. Ale czy je ktoś opłaca? Czy uważacie, że gdyby rzeczywiście istniał jakiś potężny spisek, zajmował by się on jakimś tam polskim forum dla zwolenników paranauki? Wybaczcie, ale to świadczyłoby o potężnym przeroście ego.

Dobrze, dość tego, zakładam jarmułkę, wyłączam laptopa i wracam do mojej willi, wybudowanej na przedmieściach Tel Avivu za pieniądze mossadu i firm farmaceutycznych.

#34

Quintus Maximus.
  • Postów: 577
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Podoba mi się, kiedy przychodzi nowy użytkownik, a wypowiada się jakby siedział tu na forum od ładnych kilku lat :) Widocznie Grumkin jesteś tutaj za krótko (4 dni), by zrozumieć o czym tutaj dyskutujemy. A już te żarty o jarmułce i willi w Tel Avivie są naprawdę mało śmieszne.

#35

Grumkin.
  • Postów: 58
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Podoba mi się, kiedy przychodzi nowy użytkownik, a wypowiada się jakby siedział tu na forum od ładnych kilku lat :) Widocznie Grumkin jesteś tutaj za krótko (4 dni), by zrozumieć o czym tutaj dyskutujemy. A już te żarty o jarmułce i willi w Tel Avivie są naprawdę mało śmieszne.


Bo siedzi od roku prawie, tylko do tej pory nie uznał za stosowne się zarejestrować, a tylko miał nieustającą polewę z tutejszego folkloru. między innymi przeczytałem prawie całe chemitrails, a to już, uważam, daje poważny wgląd w to, jak się tu sprawy mają :P

De gustibus non disputandum est, mnie śmieszy.

#36

domenicus.
  • Postów: 404
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

btw. ostatnimi czasy forum z "paranormalne.pl" zmienia się (albo już to zrobiło) w "racjonalne.pl"...


Witam,

Tak faktycznie to nic się nie zmienia - zmieniły się niektóre fakty - ale globalnie sprawy paranormalne nadal takimi zostają. Zmieniło się to, że kilku napaleńców przewidywało koniec świata, którego być nie mogło - stąd też włożyli argumenty o śmieszności wszystkich spraw paranormalnych? Absolutnie nie.

Nadal pomimo XXI wieku ludzie widzą (coraz więcej) ufo, nadal są spotkania z kosmitami i raporty, nadal są te same ślady co kiedyś, nadal ludzie widują duchy, nadal wierzą w magię i wahadlarstwo, nadal dzieją się rzeczy, którym zaprzeczano - to wrażenie zwiększenia echa strony "racjonalistów" wynika z faktu, że prawdopodobnie coraz mniej ludzi jest zainteresowanych paranaukami - a zapychaniem własnych kieszeni pieniędzmi. Strona racjonalna dzięki rozwinięciu technologii czuje się mocniejsza - bo przecież żadne ufo nie zbudowało komputera ani mp3-ki, tylko naukowiec w laboratorium.

Ich pozorna przewaga polega na fakcie, że przeciwstawili sprawy paranaukowe z wynalazczością i postępem technologicznym, którego żaden paranaukowiec przecież nie neguje. Jedyne, co twierdzimy to fakt, że istnieje coś jeszcze - i chcemy to badać.

Drugim zwycięstwem jest BRAK przez bardzo długi okres czasu spektakularnego jakiegoś zwycięstwa paranaukowca lub paranauk/free energy. Tymczasem nauka się rozwija - a (pozornie) paranuki stoją w miejscu. Bo też oni pytają: "i gdzie macie te duchy, darmową energię, ufo"? Nadal stoicie w miejscu. A z przegranymi nikt nie chce się utożsamiać - ludzie chcą utożsamiać się ze zwycięzcami, bogatymi, nauką, postępem - czy jednak to, co nam jest dziś oferowane, to jest taki postęp, wkrótce się przekonamy. Wytrwajmy do końca w poprawność swoich przekonań - nie możemy się teraz poddać, ponieważ druga strona rośnie w siłę - racja i prawda jest po Naszej stronie (tj. że wszelkie sprawy poruszane tutaj są prawdą, tyle, że nie umiemy jeszcze jej zbadać i odmawiane jest nam ich zbadanie - a nawet jest prowadzona aktywna walka przeciw Naszej stronie - co przy potędze nauki akademickiej jest jak porównanie słonia do mrówki)


Muhad nie usuwaj konta! To jest ich cel, abyśmy wszyscy obrażeni się z tego forum wymeldowali. Wtedy będą mogli już totalnie bezkarnie robić siekę z umysłów niewinnych ludzi, którzy chcą się czegoś o świecie dowiedzieć.


Bez przesady - ich celem nie jest wymeldowanie nikogo, bo My jesteśmy ich paliwem i argumentem. Im zależy właśnie na ośmieszaniu Nas - a robić to mogą tylko wtedy, kiedy mogą w kogoś uderzyć. Bez przeciwnika nic nie są w stanie osiągnąć. Też jestem przeciwny wypisaniu się Muhada, to byłaby strata dla tego forum.

Wyrzucenie paranaukowców z forum paranormalne.pl skończy sie tym, co dla pl.misc.paranauki skończyło się obrażanie i lżenie strony przeciwnej. Otóż tam przez długie lata newsgrupa tętniła życiem, ludzie chcieli w niej rozmawiać - z biegiem czasu jednak nieustanne obrażanie, lżenie, ośmieszanie i kopanie przeciwnika spowodowało, że forum opuścili prawie wszyscy.

I kto został? Ci, którzy obrażali - teraz wypisują sami sobie posty, bo nie mają z kim pisać. Piszą jakiś post - po czym go komentują. Te same nicki i profile. Żałosne, śmieszne, tandetne. Przecież oni przegrali - wygonili wszystkich z forum i teraz sami sobie odpowiadają na własne komentarze :) Czyż jest lepsza kara?

Z potężnej grupy newsowej, która była 1 siłą w internecie - stała się pośmiewiskiem i kurnikiem "racjonalistów". Siedzą kwoki i zawijają sobie te sreberka jak świstak w reklamie.

I teraz pytanie do wszystkich zatrwożonych o przyszłość paranauk: czy oni anulowali obserwacje ufo, dążenia ludzi do zbudowania free energy, zaprzeczyli istnieniu innego świata lub właściwości paranormalnych, które wyłażą na każdym rogu? Nic podobnego.

Recepta jest następująca: robić swoje, pokazywać, trwać.

Bo siedzi od roku prawie, tylko do tej pory nie uznał za stosowne się zarejestrować, a tylko miał nieustającą polewę z tutejszego folkloru. między innymi przeczytałem prawie całe chemitrails, a to już, uważam, daje poważny wgląd w to, jak się tu sprawy mają :P

De gustibus non disputandum est, mnie śmieszy.


Witam Pana,

Witam, proszę wymienić ten folklor i na czym on polega. Jeśli przeczytał Pan o chemtrails i wie Pan, jak się sprawy mają - to ma Pan jakieś swoje przemyślenia? Z czym by się Pan zgodził w sprawie chemtrails a z czym nie? To dobrze, że w końcu Pan poczuł człowieczy odruch i z litości nad folklorem podjął Pan wysiłek kierowania owieczek do owczarni. Tylko której owczarni, tej, w której schronienie czy w tej, w której idzie się na rzeź?

#37

Grumkin.
  • Postów: 58
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam, proszę wymienić ten folklor i na czym on polega. Jeśli przeczytał Pan o chemtrails i wie Pan, jak się sprawy mają - to ma Pan jakieś swoje przemyślenia? Z czym by się Pan zgodził w sprawie chemtrails a z czym nie? To dobrze, że w końcu Pan poczuł człowieczy odruch i z litości nad folklorem podjął Pan wysiłek kierowania owieczek do owczarni. Tylko której owczarni, tej, w której schronienie czy w tej, w której idzie się na rzeź?


Mówiąc folklor mam na myśli nieumiejętność zbierania argumentów, nawet jeśli one istnieją, brutalne gwałty na logice, wyzywanie i lżenie przeciwników (przez obie strony tak w ogóle), ignorowanie argumentów strony przeciwnej, po uprzednim gołosłownym oskarżeniu, że są one sfabrykowane, albo nawet i bez tego, poleganie na autorytetach w stylu pan z youtuba, wreszcie absolutny brak krytycyzmu wobec dowolnych absurdów. Teamt o chemtrails ciągnie się przez 140 stron. Sceptycy, bombardowani milionem zdjęć smug kondensacyjnych, wymienili wszystkie argumenty przeciw, z którymi się w większości zgadzam. Mówiąc krótko, nie ma tam więcej nic do napisania, co zauważyła nawet większość głosująca w sondzie. Od wyrażania swoich przemysleń na ten temat się powstrzymuje także z tego względu, że w przeciwieństwie do wielu ludzi tutaj uważam, że jak się człowiek na czymś nie zna zupełnie i nie ma czasu lub chęci uczciwie uzupełnić wiedzę, to nie powinien się na ten temat wypowiadać. A niestety nie jestem takim człowiekiem renesansu, jak np. Muhad. Czego żałuję. Ogromnie.

#38

Quintus Maximus.
  • Postów: 577
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jakie to typowe dla tego forum. Zjawia się nowy użytkownik, który od lat tu siedzi, ale oczywiście uważał rozmowę za tak beznadziejną, że nie miał po co się tu rejestrować, aż nagle postanawia się zarejestrować i

a. ogłasza, że teoria o chemtrails to bzdura, a spiskowcy nie przyjmują argumentów, które tego użytkownika przekonały
b. ogłasza, że wierzy święcie w oficjalną teorię o 9/11, a spiskowcy nie przyjmują argumentów, które tego użytkownika przekonały

i jeszcze kiedyś było

c. z miejsca atakuje Muhada i innych użytkowników piszących prawdę.

:lol

A my mamy uwierzyć, że to naprawdę są zwykli użytkownicy, którzy nagle po roku, dwóch czytania forum postanawiają się zarejestrować i wspomóc tutejszych sceptyków ;)

#39

domenicus.
  • Postów: 404
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mówiąc folklor mam na myśli nieumiejętność zbierania argumentów, nawet jeśli one istnieją, brutalne gwałty na logice, wyzywanie i lżenie przeciwników (przez obie strony tak w ogóle), ignorowanie argumentów strony przeciwnej, po uprzednim gołosłownym oskarżeniu, że są one sfabrykowane, albo nawet i bez tego, poleganie na autorytetach w stylu pan z youtuba, wreszcie absolutny brak krytycyzmu wobec dowolnych absurdów.


Tak, z tym, że podobne metody, jak Pan zauważył stosuje też druga strona "racjonalna". Powinien też Pan wziąć pod uwagę, że ci, którzy chcieli faktycznie badać te rzeczy - byli nawet zabijani (m.in. wynalazcy różnych pojazdów, leków na raka) - a już na pewno nauka jest monopolem, który stwierdza, że tylko my możemy coś badać - a Wam nie damy narzędzi i możliwości.

Więc jak możemy rzeczowo do czegoś podejść, jeśli strona, która posiada broń palną wymierzoną w drugą stronę, która tej broni nie ma i mówi "no to zaatakuj mnie i spróbuj przeżyć".

Dajcie Nam narzędzia, pieniądze, laboratoria, fachowców - pomóżcie stworzyć KONKURENCJĘ wobec ateistycznej "nauki" - ale na równych zasadach, jestem przekonany, że okazałoby się, że możemy Wam w niektórych dziedzinach dorównać a nawet przewyższyć.

Tylko wtedy dostrzeżecie swój błąd w postrzeganiu paranauk - no, ale jeśli my NIE możemy podjąć równej walki, tylko jesteśmy bezradnym żółwiem obróconym do góry nogami - to nigdy nie udowodnimy swoich racji w jakichś dziedzinach. I o to właśnei chodzi nauce - aby nikt nie stworzył konkurencji dla ich koncernów, zysków. Medykamenty nie mają wyleczyć - tylko leczyć do śmierci aby doić kasę. Nauka nie ma być eksploratorem kosmosu - tylko sadowić na ciepłe i dobrze płatne posadki, które zapewnią, że nic alternatywnego się nie wkradnie.

Co do chemtrails to temat przeze mnie słabo rozeznany. Problem polega na tym, że ani ja ani Pan nie potrafimy powiedzieć z całą pewnością że coś się tam dzieje - albo nie dzieje. I to jest dramat. A jeśli faktycznie jesteśmy truci? A może nie jesteśmy i nie ma sprawy? Ja chcę to wiedzieć, chcę badać, chcę widzieć dowody, czy gleba i powietrze jest czymś nasączane czy nie. Jeśli nie, to badanie tych spraw nie powinno być przedmiotem tabu.

#40

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Proponuję zrobić kółko wzajemnej adoracji gdzieś indziej, czy to w sprawie sceptyków czy "mówiących prawdę". Złoty środek, panowie i panie, jedyne rozwiązanie. I bez lżenia.




Proszę nie oceniać tego postu ani żadnego innego patrząc na datę zarejestrowania. Równie dobrze wywalcie sobie połowę "młodych" i będzie spokój.



#41 Gość_Hellmaker

Gość_Hellmaker.
  • Tematów: 0

Napisano

Tak Quintus, tak właśnie jest. To są dobry ludzie, którzy potrzebują się wypowiedzieć, kiedy widzą tak rażącą niesprawiedliwość. Ci ludzie mają bardzo duże poczucie sprawiedliwości i widząc wasze zachowania nie mogą milczeć, w pewnym momencie kropla dopełnia czarę i wszystko wylewa się na stół. Możesz wtedy spojrzeć jak w lustro i zobaczyć o czym tak naprawdę piszesz. Nie rozumiem twojego ataku na niewinnych i bogu ducha winnych użytkowników, którzy starają się wkręcić w klimat, zaadaptować, zainteresować zjawiskami paranormalnymi. Z miejsca ich atakujesz, szykanujesz, poniżasz, twierdzisz, że są gorsi od ciebie i nie zasługują na jakiekolwiek zainteresowanie. Jesteś w błędzie. To, że ludzie twierdzą, że chemtrails jest bzdurą, jak to sam napisałeś, wynika z ich rozumowania. Sprawdzają fakty i widzą jak bardzo się mylisz i jak bardzo często kłamiesz w swoich wypowiedziach. Spiskowa teoria o 9/11 również jest pełna dziur, których ani ty ani nikt inny nie załata, bo nie ma czym. Kłamstwa maja krótkie nogi i prędzej czy później wychodzą na jaw, pogódź się z tym. Muhad jest popularny, a popularność wiąże się z zainteresowaniem o danej osobie. W dodatku Muhad już kilka razy odchodził z forum, może ludzie maja nadzieję, albo boją się, że zniknie naprawę.

Użytkownik Hellmaker edytował ten post 02.06.2011 - 15:29


#42

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Z całym szacunkiem, przestańmy zajmować się Muhadem, tylko forum. Wkładu jego nie neguję, aczkolwiek nie o to sprawa idzie, prawda?

Jak chce odejść to odejdzie, jego decyzja. Wyrazy uznania czy pogardy chyba lepiej składać na stronie jego konta.



#43

Kozakiewicz.
  • Postów: 257
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Bo siedzi od roku prawie, tylko do tej pory nie uznał za stosowne się zarejestrować,


Wszyscy nowi zawsze okazują się wcale nie nowi i to jest dopiero śmieszne, a przy tym jakie ciekawe zjawisko socjologiczne.

Dobrze, że tylko Wasze argumenty takie logiczne. Okazuje się, że miłośnicy i zainteresowani tematyką paranormalną oraz Ci co widzą sprzeczności systemowe, to sami idioci, którzy nie potrafią myśleć logicznie. Ciekawy punkt widzenia, ale nie zgadzam się z nim.
Co do ankiety w temacie smug chemicznych - ankieta nie jest obiektywna, wystarczy spojrzeć na to kto jaką opcję zaznaczył. Sam temat jest zbyt kontrowersyjny i zbyt trudny, by jednoznacznie określić,że problemu nie ma.

Zaczynacie państwo odchodzić od głównej problematyki dotyczącej Pana Aquili i funkcji jaką sprawuje. Skrajny fanatyk nigdy nie będzie obiektywy.
Jeśli nie zrobicie porządku, to na tym forum zostaną same trolle i na tym się skończy, bo wszyscy barwni ludzie stąd pouciekają.

#44 Gość_Hellmaker

Gość_Hellmaker.
  • Tematów: 0

Napisano

Wszyscy nowi zawsze okazują się wcale nie nowi i to jest dopiero śmieszne, a przy tym jakie ciekawe zjawisko socjologiczne.

Najpierw użytkownik zaznajamia się z forum, dużo czyta, dopiero później się rejestruje i wypowiada, nie ma w tym niczego dziwnego. Dopatrywanie się takich rzeczy jak jakiś podstęp jest nieludzkie, to jest totalny brak zaufania do użytkowników. Twierdzisz, że rejestrują się tylko po to, żeby opluwać, kłamać i manipulować, przedstaw więc dowody, nie rzucaj słów na wiatr. To przez takie oskarżenia tak dużo trollowania na forum.

Dobrze, że tylko Wasze argumenty takie logiczne. Okazuje się, że miłośnicy i zainteresowani tematyką paranormalną oraz Ci co widzą sprzeczności systemowe, to sami idioci, którzy nie potrafią myśleć logicznie. Ciekawy punkt widzenia, ale nie zgadzam się z nim.
Co do ankiety w temacie smug chemicznych - ankieta nie jest obiektywna, wystarczy spojrzeć na to kto jaką opcję zaznaczył. Sam temat jest zbyt kontrowersyjny i zbyt trudny, by jednoznacznie określić,że problemu nie ma.

Nie wolno ci obrażać wszystkich wokół, ludzie nie są idiotami. Twierdzenie tak jest nieodpowiedzialne, tak się nie robi. Zastanów się trochę nad sobą. Odsyłam do jakże pouczającego tekstu Muhada, który wrzucił na początku tematu.

Zaczynacie państwo odchodzić od głównej problematyki dotyczącej Pana Aquili i funkcji jaką sprawuje. Skrajny fanatyk nigdy nie będzie obiektywy.
Jeśli nie zrobicie porządku, to na tym forum zostaną same trolle i na tym się skończy, bo wszyscy barwni ludzie stąd pouciekają.

Ludzie, którym naprawdę zależy na forum nigdy go nie opuszczą i będą bronić przed agresywnym zachowaniem i atakowaniem nowych użytkowników bezpodstawnymi oskarżeniami. Tobie też polecam wrócić do głównego wątku trollowania na forum, który powinieneś kontynuować.


edit
Nie zamierzam odnosić się do personalnych wycieczek. Używanie jednak przez ciebie wulgarnego słowa, w jakimkolwiek jest to języku, uważam za naganne. Pan się wstydzi Panie Kozakiewiczu. Pan po prostu mi kłamie.

Użytkownik Hellmaker edytował ten post 02.06.2011 - 15:49


#45

Kozakiewicz.
  • Postów: 257
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja proponuję Panie Hellfaker , by najpierw Pan sobie przypomniał jaki stosunek Pan miał do osób z grona "paranormalnych". Jako moderator nazwał Pan inną osobę debilem, tylko dlatego że nie szanuje Pan odmiennych poglądów. Niech Pan nie poucza innych co mają robić.

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych