Skocz do zawartości


Zdjęcie

Flame War


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
119 odpowiedzi w tym temacie

#16

Quintus Maximus.
  • Postów: 577
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

jeśli na tym forum nie można kłamcy nazwać kłamcą


Już o tym pisałem kiedyś sechmet. Postawiłem tezę, że na tym forum nie można nikomu wykazać, że kłamie. Zgodnie z tutejszą polityką kłamcą można nazwać kogoś dopiero w momencie, kiedy sam kłamca nazwie siebie kłamcą. Inaczej nie udowodnisz nikomu, że pisząc nieprawdę, chciał napisać nieprawdę, że oszukując, manipulując, wklejając kłamliwe materiały, chciał to wszystko zrobić. Na tym forum każdy kłamie jedynie nieumyślnie i nie można nikomu postawić zarzutu świadomego wprowadzania innych użytkowników w błąd i tym samym łamania regulaminu. To jest chore i tyle. Tacy użytkownicy jak Aquila, mariush i paru innych powinni już z 346 razy dostać bana, a oni nawet nie są upominani ;)

#17

Kozakiewicz.
  • Postów: 257
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dobra to ja się wpisze póki jeszcze można.
Zachowanie takich ludzi jak Muhad, Kozakiewicz, irina jest dobrym przykładem tego, że internet potrafi zniszczyć człowiekowi osobowość. Pewnie kiedyś wszyscy wymienieni przeze mnie ludzie byli normalni, ale internet doprowadził ich na skraj załamania. Występują u nich symptomy manii prześladowczej, polegającej na tym, że człowiek widzi wszędzie agentów, którzy sieją dezinformację.


Pewnie Pan masz rację. Zapomniałem dodać, że faszeruję się stosem psychotropów a niedawno uciekłem z szpitala psychiatrycznego. Boję się wyjść z własnego mieszkania, bo wszędzie widzę agentów i duchy przeszłości PRLu.... ^^. Co człek.

Pan Mylo napisał ważne zdanie, że na tym forum będzie się dyskutowało tylko o polityce a ludzi interesujących się zjawiskami paranormalnymi zabraknie. Pojawiają się tacy Panowie jak Wszystko, który wie wszystko o wszystkim i o wszystkich. Nawet własne prywatne orzeczenia lekarskie wydaje. Pojawiają się też ludzie jak Pan Amontillado i Pani Mag, którzy szczują Polaków przeciwko Polakom, fałszując prawdziwy obraz rzeczywistości. Jest to typowe działanie na wzór polityki internetowej ugrupowań żydowskich w Polsce. Na każdej polskim portalu społecznościowym, jak onet.pl kiedy mówi się o Polakach lub o Polsce dobrze, to oni skutecznie zmieniają nasz obraz. To samo było widać w tematach poruszające aspekty nietolerancji wobec naszego narodu.

Przyjrzyjcie się ludzie co tu się wyprawia. Jest źle, bardzo źle.

#18

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie wiem jak inni, ale gdyby ktoś nazwał mnie kłamcą to publiczne kajanie się byłoby ostatnią rzeczą jaką bym zrobił. Najpierw uznałbym, że dyskutantowi brak innych argumentów i poprosił o wskazanie w moich wypowiedziach błędnego toku rozumowania prowadzącego do zakłamania wypowiedzi. Jeśłi potrafiłby to dobrze uargumentować, to oczywiście przyznałbym się do błędu.
Niestety wiele osób stosuje socjotechnikę bezwiednie, chociażby zarzutami kierowanymi do osoby, zamiast do argumentów przez osobę przedstawianych.
Prosty przykład:
Cytując krótki fragment Twojej wypowiedzi można przypadkiem zastosować kilka trików:

a jak widać nie można - bo zaraz się okazuje że "rzucam mięsem" (ciekawe gdzie?)

Trik1: Odcinanie się od Twojej opinii typu "nigdzie nie napisałem, że jesteś jednym z tych co rzuca mięsem"
Trik2: Nawiązanie do wcześniejszego: "a co, gryzie sumienie?" <- w tym momencie przestaję odnosić się do wypowiedzi, a pojawia się jak to nazywam "kryptoobelga".
Tak niestety często postępują dyskutanci niezależnie od przekonań i wspieranej strony. Oczywiście triki, które zademonstrowałem zostały użyte jako przykład i się nie podpisuję pod treścią jaką niosą. Szanuję Twoją opinię dotyczącą możliwości nazywania rzeczy po imieniu, jednak nie do końca się z nią zgadzam. Wiele zależy od tego jak sformułujemy myśli.



#19

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wśród moderatorów jest już w zasadzie tylko jeden "paranormalny" - Przemo. Reszta jest większymi, mniejszymi sceptykami lub neutralnymi. Jeszcze oczywiście Eury jest "paranormalny", ale to admin. Taka mała dygresja, jakieś wnioski można wysunąć.



#20

irina.
  • Postów: 20
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Taka refleksja mnie naszła w związku z tą "wojenką"

Cały problem na tym forum nie polega na walce z poszczegónymi ludźmi ale ich nabywaniu tzw. przytomności

Walka odbywa sie z ludzmi ktorzy posiadaja mozliwosc eksploracji kontinuum i ich mozliwości sprawdzenia interlokutorów :)
Forum jak paranormalne.pl, powinno być kolebką ludzi o takich możlwościach i pomoca dla innych w budzeniu ich własnych możliwości, tymczasem z takimi sie tutaj walczy z tego co widzę. I na tym "poległ" radoslaw, i szykuja się kolejne "ofiary" ;(

Ciekawe komu na tym zależy, żeby dalej panowala tu ciemność?

#21

Kozakiewicz.
  • Postów: 257
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wśród moderatorów jest już w zasadzie tylko jeden "paranormalny" - Przemo. Reszta jest większymi, mniejszymi sceptykami lub neutralnymi. Jeszcze oczywiście Eury jest "paranormalny", ale to admin. Taka mała dygresja, jakieś wnioski można wysunąć.


Odnośnie tego co Pan napisał, Panie Mylo. Podział władzy na forum jaki jest widoczny przyczynił się do powstawania przykrej kanwy, schematu, czy szablonu, na zasadzie:
Rejestruje się młoda osoba na forum paranormalne.pl z myślą o tym, że dowie się czegoś ciekawego. Pomijając nawet już zainteresowanie. Co ma myśleć i co ma zrobić taka osoba w chwili, gdy doświadczyła w życiu czegoś niezwykłego, po czym postanawia założyć wątek o swoich przeżyciach, a w temacie pojawi się użytkownik Wszystko i jemu podobni, kwitując - na pewno miałaś urojenia, itd, itd. To odstrasza. Dla nowych ludzi objawia się ikona miejsca, gdzie takich ludzi się szczuje, obraża, zniechęca. Nikt nie reaguje na takie zachowania. Ani razu nie dostrzegłem, aby ktoś reagował. Pozwala się tu szydzić z ludzi i autorów tekstów.
Co jeszcze zaobserwowałem? Pan Kurczak, który pokazuje wyższość nad innymi, został moderatorem od tak. Pomimo tego, że Pan Erik był pierwszy, nawet uprzedził Pana Aquilę. Do tej pory go nie zaakceptowali. Coś jest chyba nie tak, prawda? Z całej trójki tylko on nie został zatwierdzony. To tylko pokazuje jakim interesem kieruje się władza paranormalne.pl



Brawo za odwagę Panie Mylo, Brawo.

Na forum powinna panować jedność, a nie tworzące się podziały na ludzi gorszych i lepszych. Komercjalizacja forum temu nie sprzyja.

Użytkownik Kozakiewicz edytował ten post 02.06.2011 - 12:13


#22

Bierdol.
  • Postów: 385
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ale czy nie uważacie, że z jednej skrajności chcecie popaść w drugą ?

Kozakiewicz, Twoją notkę można obrócić o 180 stopni. Równie dobrze teraz ja mógłbym napisać, że Paranormalne.pl stanie się kółkiem wzajemnej adoracji gdzie wszelka polemika, wytknięcie błędu, odmienny punkt widzenia kończy się posądzeniem o agenturę, socjotechnikę, trollowanie lub przynajmniej tępotę. No nie jest tak ? Już teraz strach się odezwać z krytyką.

Mylo, tak jak wyżej. Chcesz aby wszyscy byli bezkrytycznymi "paranormalami" ? Będziesz pisać na takim forum ?

Irina, piszesz, że portal powinien być kolebką ludzi obdarzonych, może przed przyznaniem konta byłby wskazany jakiś test zdolności paranormalnych (niestety, w tym momencie inaczej niż złośliwie nie jestem w stanie napisać. Przykro mi i od razu Panią przepraszam) ?

Jak pisali już starożytni. Znaj proporcję. Oczywiste jest, że każdy stara się naginać na swoją korzyść ale od tego są admini aby ową proporcję zachowywać dla dobra forum.
Złą jest postawa wszystko albo nic. A już na pewno niegodne jest używanie szantażu bo inaczej nie można nazwać tego co teraz się dzieję.

Użytkownik Bierdol edytował ten post 02.06.2011 - 12:16


#23

sechmet.
  • Postów: 973
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Pit

No to ukróćcie takie sztuczki socjopatotechniczne i basta.

Wymagajcie sprostowania podawanych kłamliwych (stojących w jawnej sprzeczności ze stanem faktycznym który jest łatwy do ustalenia) informacji w przypadku takiej zaciętej dyskusji.

Każdy ma prawo się pomylić, ale niektóre pomyłki należy sprostować "przepraszam pomyliłem się, skorzystałem z danych tu_i_tu ale to nieprawda"

Przejrzyste jasne reguły moderacji, a nie że ktoś pisze jawnie że białe jest czarne i nie można mu powiedzieć że jest głupcem (bo jest - głupiec to ktoś kto nie potrafi odróżniać co jest kwiatkiem a co g...em - przynajmniej tak uczyły bajki z czasów gdy je czytałem)

I jeszcze kwestia wpisów których się czytać nie da z uwagi na długość i zawartość merytoryczną (wątpliwą) - czy to przynosi chwałę bohaterom i co sprawia że taki przykład ze strony

http://www.paranorma...la/page__st__15 od połowy znacznika na ekranie mojego laptopa przez 18 ekranów na matrycy laptopa

nie spotkał się z jakąś uwagą ? tam jest treści na 3 zdania...

#24 Gość_Hellmaker

Gość_Hellmaker.
  • Tematów: 0

Napisano

Co jeszcze zaobserwowałem? Pan Kurczak, który pokazuje wyższość nad innymi, został moderatorem od tak. Pomimo tego, że Pan Erik był pierwszy, nawet uprzedził Pana Aquilę. Do tej pory go nie zaakceptowali. Coś jest chyba nie tak, prawda?

Przechodziłem przez etapy rekrutacji na moda, więc powiem Ci jak to wygląda. Zostając adeptem dostajesz opiekuna i on po miesiącu adeptowania może, ale nie musi, przedstawić Twoją kandydaturę na moda Przemowi. Sprawa ląduje w ukrytym forum smodów i tam zapadają decyzje. Jak znam życie to pewnie Eury decyduje, w końcu to jego prywatne podwórko. Widać Erik się nie sprawdza, albo ktoś czegoś w nim nie widzi. Czego? Bóg jeden Eury i smodzi raczą wiedzieć. Ich pytaj.

Co jeszcze zaobserwowałem? Pan Kurczak, który pokazuje wyższość nad innymi, został moderatorem od tak.

Widać wg moderatorów się sprawdza. Co poradzisz? Znajdź na niego jakieś haki i napisz temat. Nikt nie powiedział, że modzi są nietykalni. Ba! Popełniają nawet błędy. Ja tez przecież popełniałem.
Mi się nie podoba opluwanie z każdej strony. Jeden Pit ma oczy i widzi co się dzieje. No, ale to porządny chłopak jest.

Na forum powinna panować jedność, a nie tworzące się podziały na ludzi gorszych i lepszych. Komercjalizacja forum temu nie sprzyja.

Masz swoją wizję forum? To załóż własne. Eury latami (!) pracuje nad tym, żeby ten vortal był jak najbliższy jego ideałowi forum. Jego cyrk, jego małpy. Założyłeś konto, zaakceptowałeś regulamin, to dlaczego teraz się burzysz?

Użytkownik Hellmaker edytował ten post 02.06.2011 - 12:19


#25

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Chciałbym ukrócić spekulacje dotyczące Erika - był nieobecny na forum przez chyba 3 tygodnie i dlatego nadal jest adeptem. Poza tym z moderki odszedł jego opiekun. Te dwie sprawy się zbiegły z czasem i jego szkolenie zostało zresetowane (dostał również nowego opiekuna), więc można powiedzieć, że adeptem jest od niedawna (mniej więcej od czasu, gdy Kurczak została moderatorem).

Na razie tyle.



#26

Kozakiewicz.
  • Postów: 257
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ale czy nie uważacie, że z jednej skrajności chcecie popaść w drugą ?

Kozakiewicz, Twoją notkę można obrócić o 180 stopni. Równie dobrze teraz ja mógłbym napisać, że Paranormalne.pl stanie się kółkiem wzajemnej adoracji gdzie wszelka polemika, wytknięcie błędu, odmienny punkt widzenia kończy się posądzeniem o agenturę, socjotechnikę, trollowanie lub przynajmniej tępotę. No nie jest tak ? Już teraz strach się odezwać z krytyką.


Oj proszę. Bez takich. O jakim zwrocie o 180 stopni Pan mówi? Pojęcie równowagi Pan zna? Już nawet nie trzeba się rozpisywać o tym, że podział jest dość skrajny i "paranormalnych" osób na stanowisku moderatora praktycznie ani widu ani słychu, ale akceptacja ludzi o fanatycznym podejściu i gorliwości, jak Pan Aquila, to stanowcza przesada. Nie tylko Pan Quintus wysnuwał wnioski o manipulacji tego człowieka. Wielu użytkowników wytykało palcami tego Pana. Nikt z nas się wczoraj nie urodził i dobrze znana jest nam tutaj sytuacja tego człowieka. Wielokrotnie zarzucano mu fanatyzm i nadużywanie socjotechniki w tematach. Kto następny na moderatora? Może Pan Mariush? A może Pan Amontillado, który jest specjalistą od dzielenia Polaków przez pryzmat nienawiści i nietolerancji omawianej w tematach?

Balans drogi Panie, balans.

Chciałbym ukrócić spekulacje dotyczące Erika


Tak jak ukrócono mój własny temat, w którym udowodniłem panu Aquili kłamstwo z prawnego punktu widzenia? Szybko zamknęliście wątek nagradzając mnie tygodniowym urlopem, pomimo tego, że miałem czyste konto bez ostrzeżeń. Jesteście stronniczy, kiedy się podnosi palec na władzę.

#27

Bierdol.
  • Postów: 385
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ależ ja o niczym innym nie piszę :)
Czy teraz równowaga jest zachwiana ? Nie wiem, nie mi to oceniać. Jeśli takie są Pana odczucia i innych użytkowników to zapewne tak jest. Jedyne o co proszę to nie dopuszczać do przegięcia szali w drugą stronę. To RÓWNIEŻ nie będzie dla Was dobre.

#28

Kozakiewicz.
  • Postów: 257
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Masz swoją wizję forum? To załóż własne. Eury latami (!) pracuje nad tym, żeby ten vortal był jak najbliższy jego ideałowi forum. Jego cyrk, jego małpy. Założyłeś konto, zaakceptowałeś regulamin, to dlaczego teraz się burzysz?


Muhad zaakceptował regulamin rejestrując się lata temu. Wtedy były inne realia "regulaminowe", Muhad mi mówił.
Tacy jak on tworzyli to miejsce. Eury bez takich osób nie miałby swojego cyrku. Miałby puste miejsce, dlatego szacunek małpom, jak to określił Pan, się należy. Trzeba też zrozumieć, że osoba jednak się przywiązuje do pewnych miejsc i jak ktoś sra na ogród publiczny, do którego uwielbiasz wpadać od lat, to chyba jest oczywiste, że będzie chciał aby było czyste.

Macie Panowie i Panie nad czym myśleć. Zrobiliście syf z forum, sprzeczność portalu niezwiązanego z tematyką pierwotnie ustalaną.

P.S: A czy to nie właśnie Pan był tym moderatorem, który stracił stołeczek za użycie słowa - debil? ^^. Jeśli się pomyliłem, to przepraszam.

Przypominam o kasacji konta Muhada na jego prośbę.



Użytkownik Kozakiewicz edytował ten post 02.06.2011 - 12:46


#29

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie wiem czemu (może jestem dziwny?), ale dla mnie kłamstwo jest kłamstwem i takim pozostaje. Jeśli widzisz A nie możesz powiedzieć, że to B i jeszcze się przy tym upierać. Poza tym każdy powinien być równy i na równym poziomie rozliczany z własnego zachowania. Mod to też człowiek, też może się pomylić, ale to on powinien dawać przykład i umieć przyznać się do błędu. A jeśli tak nie jest, to chyba jest coś nie tak.

btw. ostatnimi czasy forum z "paranormalne.pl" zmienia się (albo już to zrobiło) w "racjonalne.pl"...



#30 Gość_Hellmaker

Gość_Hellmaker.
  • Tematów: 0

Napisano

Trzeba też zrozumieć, że osoba jednak się przywiązuje do pewnych miejsc i jak ktoś sra na ogród publiczny, do którego uwielbiasz wpadać od lat, to chyba jest oczywiste, że będzie chciał aby było czyste.

Zdaj sobie sprawę, że to nie jest miejsce publiczne. O kasację konta może wnosić tylko właściciel tegoż, pisząc bezpośrednio do Administratora. Proste?

edit
A to zabiegaj. Ale czemu nie na pw do Eurego? Szybciej by doszło.

O , przepraszam. A jakie to miejsce? Impreza zamknięta dla mości ważnych dostojników?

Miejsce prywatne. Należy do jednego człowieka. Naprawdę muszę takie rzeczy tłumaczyć?

Użytkownik Hellmaker edytował ten post 02.06.2011 - 13:06



 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych