Skocz do zawartości


Zdjęcie

Eksperyment "Filadelfia"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1

Jocker.
  • Postów: 240
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W roku 1943 wojsko amerykanskie pracowalo nad projektem o kryptonimie Montauk Project.Mialy one na celu ukrycie okretu wojennego przed radarem.Eksperyment przeprowadzili na statku USS Eldrige, znajdujacym sie w Filadelfii.Prace rozpoczeto 12 sierpnia.Wszystko ruszylo i statek zniknal z radaru ale nie tylko z niego.Zniknal calkowicie nie wysylajac zadnych sygnalow radiowych.Pojawil sie dopiero po 4 godzinach.Byl w okropnym stanie.Na pierwszy zut oka bylo widac ,ze konstrukcja jest ciezko uszkodzona.Wiekszosc marynarzy nie zyla, przezyli tylko ci co byli pod pokladem.Ale i u nich bylo widac zaburzenia psychiczne.Jeden z marynarzy ktory przezyl podroz opowiadal o pojawieniu sie statku w 1983 roku. Po drugiej wojnie swiatowej zaniechano prac nad projektem. Niejaki dr.John von Neumann , kierownik techniczny projektu zaczal badac zaloge USS Eldrige.W Narodowych Laboratoriach "Brookhaven" w Nowym Jorku rozpoczeto projekt Phoenix. Dr. John von Neomann byl niewiatpliwie geniuszem matematycznym.Jego celem bylo odczytanie ludzkich mysli.Na podstawie badan prowadzonych w III Rzeszy odkryl,ze mysli sa falami radiowymi.Pojekt Filadelfijski i Projek Phoenix dostarczyly jeszcze dokladniejszych informacji na temat umyslu.Raport byl przedstawiony kongresowi USA,ktory postanowil jednak zakonczyc badania. Jednak mimo postanowien rzadu ,nieznana organizacja o duzym zapleczu finansowym utworzyla osrodek badawczy w Camp Hemp ,na lotnisku USAF wyposazonym w antene o czestotliwosci 400 MHz. Kontynuowano tam badanie nad kontrola umyslu czlowieka.Po wielu latach badan odkryto ,ze czlowiek moze otworzyc wrota do innego wymiaru.W 1983 otworzona "portal" laczocy terazniejszosc z rokiem 1943.Moze wydaje sie to nierealne ale potwierdza to teorie Alberta Einsteina o istnieniu innych wymiarow. Co stalo sie z zaloga USS Eldrige? Dokad trafili i co sie z nimi dzialo? Dlaczego ich osobowosci zostaly zniszczone? Czy wszystko jest prawda? Tego chyba nie dowiemy sie nigdy.

artykuł ściągnięty z http://niewyjasnione...eria.pl/15.html
  • 1

#2

Halley.
  • Postów: 316
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przedstawiłeś kilka faktów o których niewiedziałem wcześniej odnośnie "Filadelfii". Ciekawey i szkada, że krótki artykuł.
  • 0

#3

pieczywo.
  • Postów: 65
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

na podstawie tego wydarzenia powstały 2 film:
http://www.filmweb.pl/Film?id=32994
http://www.filmweb.p...e,Film,id=32995
  • 0

#4

fifi.
  • Postów: 34
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niektórzy wiążą Eksperyment Filadelfia z nawiązaniem kontaktu z obcą cywilizacją (m.in. incydent w Bracebridge).
  • 0

#5

luk.
  • Postów: 59
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niektórzy to wszystko wiążą z obcą cywilizacją.
  • 2

#6

reaper.
  • Postów: 532
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawa koncepcja, że człowiek może otworzyć wrota do innego wymiaru, ale jak dla mnie to jakieś bajki na dobranoc :lol . W to, że myśli człowieka są falami radiowymi też jakoś nie chcę mi się wierzyć :P
  • 0

#7

vcore.
  • Postów: 833
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja słyszałem o czymś podobnym ale a uczestnictwem samego einsteina ... cytuje słowa "statek przesniósł sie jakies 2kb dalej w ułamek sekundy , marynarze zostawli powbijani w sciany na skutek olbrzymiego ciążenia" chodzilo wlasnie o jakies dziury miedzy wymiarami czy coś... nie weim ile w tym prawdy
  • 0

#8

P@trykmis.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

mozesz glebiejp rzedstawic ten "incydent w Bracebridge"
  • 0

#9

h.m.m.m.
  • Postów: 23
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

mózg działa na zasadzie przekazywania impulsów elektrycznych wiec napewno wysyla jakieś fale radiowe, moze to stwierdzenie że mozna go kontrolowac za pomoca fal nie jest takie głupie :/
  • 0

#10 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

nie weim ile w tym prawdy

To prawda, byli uwięzieni nawet do połowy ciała w częściach okrętu. To straszny ale i naprawdę niesamowity przypadek. Doszło do tego na skutek jakiejś awarii urządzenia "przenoszącego" w czasie. Mój ojciec mi o tym kiedyś opowiadał. ;)
Jest też książka na ten temat pierwsze w pełni udokumentowane dochodzenie w sprawie tajemnicy, nad którą od lat toczą się dyskusje. Dzięki ujawnionym dokumentom i zeznaniom bezpośrednich świadków Charles Berlitz i William L. Moore przedstawiają kulisy tajnego Projektu Niewidzialność - naukowego skoku w nieznane, w którym nie wszystko przebiegło zgodnie z planem...
pt.: Eksperyment Filadelfia. Książka wydana w tym roku.
  • 0

#11

h.m.m.m.
  • Postów: 23
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Znamienne jest na koniec również i to, iż przed rokiem 1956 w żadnych dosłownie (nieważne - oficjalnych, czy też nieoficjalnych źródłach) nie istnieje najmniejsza nawet wzmianka na temat tego – tak sensacyjnego przecież bądź co bądź – wydarzenia.

te słowa mówią same za siebie...
  • 0

#12 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie wiem czy to wszystko miało miejsce czy nie, ale jeżeli miało, to wcale się nie dziwię, że nikt nie chce o tym mówić. Gdyby taka technologia dostała się w niepowołane ręce, to nawet byśmy o tym nie wiedzieli. W końcu to zabawy z czasem... :)
  • 0

#13

Miszon.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nawet jeżeli ten eksperyment się odbył, to jest on bardzo pilnie strzeżony, ponieważ podróże w czasie, są niesamowicie potężną bronią.

Edit Pit:
Post nic niewnoszący do tematu, poza tym temat leżał ponad półtora roku nieaktywny. Pierwsze ostrzeżenie

Dołączona grafika
Jeśli ktoś ma coś ciekawego do dodania w tym temacie, to proszę o kontakt poprzez PW
  • 0

#14

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Temat otwarty na prośbę Jamjumetley
  • 0



#15

Rukius.
  • Postów: 359
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nawet jeśli zbudowano ten okręt w '43 a zezłomowano w '45, dwa lata w eskortach konwoju to strasznie mało...
Bardzo rzadko zdarzało się żeby krążownik który nie brał udziału w czynnych walkach został zezłomowany po 2 latach służby....
Jeśli statek był bardzo zniszczony na ogół albo złomowano go po wojnie, albo szedł na dno, wiekszość krążowników z II Wojny w USA służyła do wczesnych lat 70tych, albo zostawały sprzedane np. Brazylii.

Więc coś z tym statkiem musiało być nie tak, nawet jeśli odrzucić pierwszą wersję (że od razu po "eksperymencie" zrzucono go na złom, nie licząc 2 lat "służby")
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych