Skocz do zawartości


Zdjęcie

Osiągnięcia - komentarze


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
96 odpowiedzi w tym temacie

#46

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ktoś może atakować forum DDoSem. Już się to zdarzało. Pamiętacie jak niedawno forum się psuło? Oda tamtej pory mamy oddzielny serwer na bazę danych i to poprawiło sytuacje.

To nabijanie odwiedzin zaczęło się gdzieś w okolicach podpięcia nowego serwera. Albo ktoś próbuję znów zapchać nas zapytaniami i teraz potrzebuje tego więcej, albo coś serwer świruje.



#47

Po_prostu.
  • Postów: 264
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dlaczego jesteście/byliście atakowani DDoS-em? Co to forum komu zawiniło? ;d

#48

kudlaty88.
  • Postów: 195
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Hmm u mnie licznik nie szaleje. Kilkanaście odwiedzin dziennie.



#49

livin.
  • Postów: 532
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mój też wariować zaczął - po południu było 7400 coś, a teraz jest 8060



#50

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ktoś może atakować forum DDoSem.

To teraz mnie załamałeś... To ja nie mam tylu fanów, którzy co chwila odwiedzają mój profil, ale to jakiś pryszczaty hakier mi go ddosuje? ;(

Dlaczego jesteście/byliście atakowani DDoS-em? Co to forum komu zawiniło? ;d

Ostatnio zebrało się parę osób, którym mogło zawinić :P

Użytkownik Ill edytował ten post 08.02.2012 - 21:59


#51

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wiele razy były przesłanki co do tego że ktoś nas atakuje. Od dość dawna.



#52

ptaq.
  • Postów: 303
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie wiem czy ataki DDOS zwiększyłyby liczbę odwiedzin w profilu (pewnie jest jakiś limit), ale można to łatwo sprawdzić poprzez wykonanie takiego ataku. Za zgodą admina mogę to zrobić.

Co do tych błędów serwera to faktycznie mi też to coś śmierdziało. Ale to wygląda na robotę jednej osoby jeśli już, bo jakby się kilku zebrało to by nam forum leżało zupełnie. Ale szczerze mówiąc to wątpię żeby zwiększona ilość odwiedzin była wywołana DDOSem bo komu by się chciało i najważniejsze po co?

#53 Gość_Angel

Gość_Angel.
  • Tematów: 0

Napisano

U mnie też licznik szwankuje ;) 1000 odwiedzin od dnia wczorajszego... A i wątpię żeby ktoś atakował nasze forum DDOS'em... Kto by marnował czas na "niszczenie" tak nie wielkiego forum ?

#54

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zobaczcie na liczbę gości w liczniku. Jest ich na forum 123 o godzinie 2:20 (9 użytkowników). Na PcLabie jest ich teraz 289 (65 użytkowników), tyle że tamto forum jest 20 razy większe od naszego. To nie jest normalne.

Ta duża ilość gości jest tutaj od dość dawna, kiedyś było wręcz więcej.



#55

kudlaty88.
  • Postów: 195
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jednak u mnie tez szaleje 600 odwiedzin od wczoraj.
Może po podpisaniu ACTA obrońcy praw autorskich szykują nam niespodziankę :P



#56

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tylko że liczba odwiedzin powinna być chyba połączona z listą, która wyświetla użytkowników wchodzących na profil - a licznik odwiedzin sprawdzał obie tablice i na tej podstawie ustalał wartość odwiedzających.

Co do niezalogowanych - oni nie mogą wchodzić w profile, więc chyba nie tędy droga. No i na koniec co do DDoS - to imo gdyby atak (jego intencje) naprawdę był "poważny", to zaatakowany zostałby portal, ewentualnie główna strona forum. Chociaż kto tam wie - dla mnie to wygląda na jakiś złośliwy / błędny skrypt.



#57

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 2994
  • Tematów: 2565
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie wiem czy ataki DDOS zwiększyłyby liczbę odwiedzin w profilu (pewnie jest jakiś limit), ale można to łatwo sprawdzić poprzez wykonanie takiego ataku. Za zgodą admina mogę to zrobić.


To nie wina DDoS choćby z tego powodu, że użytkownicy anonimowi nie mają uprawnień do przeglądania profili użytkowników.


Coś jest faktycznie nie tak -- jeszcze tydzień temu miałam około 9500 wyświetleń, przyrastających w normalnym tempie, zapewne już dziś przekroczę 20 tysięcy. W normalnych warunkach na 5000 wyświetleń potrzebowałam trochę ponad pół roku, ale 10 tys. na tydzień? Bez przesady z tą popularnością :)






#58 Gość_Angel

Gość_Angel.
  • Tematów: 0

Napisano

W normalnych warunkach na 5000 wyświetleń potrzebowałam trochę ponad pół roku, ale 10 tys. na tydzień? Bez przesady z tą popularnością :)

Nom wiesz kurak... Wszyscy Ciebie wielbimy i nie możemy wytrzymać nawet 5 min bez otwartego Twojego profilu ;) A tak na serio to może serwer oszalał i postanowił 1 wejście liczyć jako np. 100 ?

#59

kudlaty88.
  • Postów: 195
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

U mnie podbija skokowo licznik co jakieś 40 min o 40-50 wyświetleń...



#60

ultimate.

    Animam debeo !

  • Postów: 500
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

U mnie to samo... jeszcze chwilka i będę miał popularny profil :D




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych