Skocz do zawartości


Zdjęcie

Latająca platforma


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1

rgppanc.
  • Postów: 498
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jednoosobowy pojazd latający, pionowego startu i lądowania, zawisanie w powietrzu i możliwość poruszania się w dowolnym kierunku. Czy to opis supernowoczesnego śmigłowca? Nie! To tylko latająca platforma Hiller VZ-1 Pawnee... z 1955 roku.

Dołączona grafika



Projekt z 1940 roku autorstwa inżyniera aeronautyki, Chrlesa Hortona Zimmermana, wszedł w życie dzięki zainteresowaniu nim amerykańskiej armii. Wyprodukowano jednak tylko 6 sztuk (z czego 2 przetrwały do dziś). O dziwo projekt był względnie udany, zapewniał stabilność lotu i łatwe sterowanie, jednak wojsko stwierdziło jego nieprzydatność jako pojazdu bojowego i to ostatecznie przypieczętowało jego los.

Pozostaje jednak nadal godną uwagi ciekawostką, nawet w dzisiejszych czasach. Osobiście byłem zaskoczony zarówno samym istnieniem takiego cudaka, jak i płynnością, z jaką poruszał się w powietrzu.

http://www.youtube.com/watch?v=MwhBWxc0SSM&feature=player_embedded


Dla zainteresowanych więcej informacji znajdziecie tu i tu.
  • 2



#2

hubiii p.
  • Postów: 500
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

pewnie grubo zmodyfikowane lataja ;) gdzies w usa i mexyku

  • 0

#3 Gość_Horror

Gość_Horror.
  • Tematów: 0

Napisano

Jednoosobowy pojazd latający, pionowego startu i lądowania, zawisanie w powietrzu i możliwość poruszania się w dowolnym kierunku. Czy to opis supernowoczesnego śmigłowca? Nie! To tylko latająca platforma Hiller VZ-1 Pawnee... z 1955 roku.


Niezłe, ale idąc tym tropem (kolejny filmik) większe wrażenie na mnie zrobił „Head copter”. Może dlatego, że wyobraziłem sobie jak pilot zaraz po tym jak się wychyla... wstaje;)

http://www.youtube.com/watch?v=E2Pbq6cqY40&NR=1
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych