Skocz do zawartości


Zdjęcie

Europejskie rewolucje - czyli o czym w mediach się nie mówi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
79 odpowiedzi w tym temacie

#1

Serail.
  • Postów: 428
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 26
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Jestem człowiekiem stosunkowo młodym. Co prawda przeżyłem już kilka "końców świata", pamiętam rządy wszystkich prezydentów demokratycznie wybranych w III RP, pamiętam zamachy na WTC, pamiętam też olbrzymi "sukces", jakim miało być wstąpienie Polski do UE w 2004 roku. Nie pamiętam jednak PRL-u, nie pamiętam milicji, ani biura cenzury. Wiem jednak, że wokół mnie dzieją się rzeczy, których przeciętny zjadacz chleba jest nieświadomy. Wiem, że media informują nas tylko o tym, co jest wygodne dla elit. Jest mi z tego powodu wstyd, bo sam jestem dziennikarzem. Powiem szczerze, mało rzeczy może mnie poruszyć, mało rzeczy mnie zdziwi, a jeszcze mniej rzeczy jest w stanie skłonić mnie do tego, aby w środku nocy wstać z łóżka, włączyć komputer i podzielić się z internautami, w jakim szoku jestem po tym, czego się dowiedziałem. Ale od początku.

Wojna domowa w Libii i rewolucja w Egipcie doczekały się już nawet swoich haseł na polskiej Wikipedii. Oba te wydarzenia były szumnie komentowane w mediach, zarówno mainstreamowych, jak i tych odrobinę bardziej niezależnych. Przez miesiące mądre głowy wypowiadały się w różnorakich wywiadach, jakoby mieszkańcy Czarnego Lądu zbuntowali się w końcu przeciwko dyktatorom. W Panoramie, Wydarzeniach, Wiadomościach, Faktach i niezliczonych programach publicystycznych każdy starał się przekonać mnie i miliony innych widzów, jakoby Afrykanie zaczęli swój bój o demokrację. Chcą reform! Chcą lepszego życia, na godnym poziomie! Chcą wolności i prawa do decydowania! Te i podobne hasła zdawały się pojawiać na pierwszych stronach gazet od początku tego roku.
Niewielu fachowców odważyło się mówić, że dla tych ludzi demokracja jest czystą abstrakcją. Niewielu z nich starało się wytłumaczyć, że Egipcjanie lub mieszkańcy Libii nie walczą przeciwko ustrojowi, lecz przeciwko ludziom, którzy nie dbają o dobro swych obywateli. Bo w gruncie rzeczy kogo obchodzi, czy żyje w demokracji, monarchii, dyktaturze czy komunizmie, jeśli respektuje się jego prawa, a rządzący zapewniają mu godziwe warunki życia?
Miliony ludzi w kilku afrykańskich krajach wyszło na ulice, by domagać się reform, by domagać się pracy, by domagać się zmian. Tak, zmian! Zmian, które pozwolą im żyć. Nie zmian ustrojowych.
W porządku, każdy kto ma trochę oleju w głowie i potrafi przeanalizować fakty domyśli się, że to co słyszymy w mediach nie do końca jest prawdą. Politycy tzw. świata zachodniego jednogłośnie pochwalali walkę tych ludzi o demokrację, media w Polsce potępiały dyktatorów, bo było to na rękę Eurosocjalistom, którzy w ten sposób mogli łatwo przekonać swych wyborców, że żyje im się o wiele lepiej, niż większości ludzi na całym świecie. Każdy człowiek wie oczywiście, że to jawna kpina. Jednak czy to fakt, że media przekazują nam fakty wyłącznie dla nich wygodne mnie wzburzył? Czy postanowiłem ponownie toczyć przysłowiową beczkę, kiedy wrzawa ucichła? O nie!
Problem pojawił się dzisiejszego wieczora, kiedy natknąłem się na to:

http://www.youtube.com/watch?v=ar2nmOQZEjw&feature=player_embedded


http://moraine.salon...smisja-na-zywo#

Na początku roku, kiedy Afryka walczyła o rzekomą demokrację wystarczyło kilkaset protestujących osób, które wyszły demonstrować w kraju nieogarniętym dotąd rewolucją, aby zjechali się tam dziennikarze z całego świata i transmitowali ku uciesze gawiedzi piękną szopkę. Ba, tego właśnie chcemy: chleba, igrzysk. Ale czy rewolucja w Hiszpanii, o której tutaj rozpisywał się nie będę, bo wszystko napisano w artykule, do którego link podałem powyżej, nie jest równie dobrym sposobem do przyciągnięcia widzów przed ekrany telewizorów? Czy artykuły o tym nie zwiększyłyby nakładów gazet?
Ale chwila... czyż to nie te same media, które obecnie milczą o tysiącach ludziach na hiszpańskich ulicach, kilka miesięcy temu informowały nas, że ludzie walczą o demokrację? Zaraz, czy w szkole nie uczyli mnie, że w Hiszpanii panuje monarchia parlamentarna, czyli de facto demokracja? Czyli że co? Hiszpanie walczą o co innego, niż mieszkańcy Afryki kilka miesięcy temu? Absurd! Hiszpanie walczą o to samo. O pracę, o godne warunki życiowe, o gwarancję spędzenia starości w przyzwoitych warunkach, o odpowiednie pensje. Przecież o to samo walczyli Egipcjanie i setki tysięcy innych ludzi. Każdy z nich chciał odsunąć od władzy parszywe świnie napychające złotem swe kabzy kosztem swych obywateli!
Kłamstwo wyszło na jaw. Nikt z nich nie chciał zmian ustrojowych, nikt z nich nie chciał demokracji. Oni po prostu chcieli żyć, tak jak na to zasługują!
O ile transmitowanie materiałów z odległej Afryki było dla "Eurocwaniaków" bezpieczne, to już pokazanie nam, co dzieje się w państwach tzw. "Starej Unii" może skłonić nas, bezmózgie krówki do zbyt niebezpiecznych refleksji. To u nas, w tej pięknej, bogatej i praworządnej UE dzieją się te straszliwe rzeczy. Ludzie walczą o lepsze jutro! A czy ktoś z was słyszał o tym w dzisiejszych, wczorajszych lub przedwczorajszych wiadomościach? Spójrzcie na datę dodania filmiku z YouTube. Czy od tamtego czasu ktoś z mainstramowych mediów się tym zainteresował?
Ależ skąd, bo to mogłoby skłonić nas do podjęcia podobnej walki. Mogłoby skłonić do walki Francuzów, którym nie podoba się, że Muzułmanie panoszą się w ich kraju, mogłoby skłonić do walki Niemców, dla których nie ma pracy w ich ojczyźnie, bo odebrali im ją Turcy. Mogłoby skłonić do walki wielu innych Europejczyków, którzy wciąż uważają, że żyją na o wiele wyższym poziomie niż gdziekolwiek indziej.
Nie! Mówię stanowcze nie. Nie pozwolę dłużej bezkarnie się okłamywać. Nie chcę dłużej być marionetką w rękach decydentów z Brukseli. Chcę działać.
Jeśli będę musiał wyjść na ulice, to wyjdę. Jeśli będę manifestował w pojedynkę, w porządku. Ale nie pozwolę, by kraj o który walczyli moi dziadkowie był dłużej traktowany w ten sposób.
Polacy, zróbmy coś. Zorganizujmy się, nie musimy już teraz postępować radykalnie. Wystarczy, że pokażemy, że w nas jest SIŁA. Spójrzcie, co potrafili zrobić kibice. Oni zdecydowali się postawić obecnemu estabilishmentowi. My też będziemy do tego zdolni.

Jeśli wy również nie chcecie dłużej żyć w nędznej kloace, w której ludzie demokratycznie przez was wybrani mają was za nic, to odezwijcie się i sprawcie, by nas głos był słyszalny.

Podirytowany, pobudzony, ze szczerymi intencjami
Obywatel UE




Dołączona grafika
  • 25



#2

crc.
  • Postów: 712
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Oby rozpoczęło się na dobre.
  • 1

#3

Serail.
  • Postów: 428
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 26
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wybaczcie, jeśli w pewnych zdaniach użyłem zbyt ostrych słów, ale zrozumcie, jestem zdenerwowany na to, na jakim świecie przyszło mi żyć.

Oby rozpoczęło się na dobre.


Aby rozpoczęło się na dobre pozwólcie, by wasi znajomi się o tym dowiedzieli. Publikujcie informacje o buncie Hiszpanów na Facebooku, jeśli macie blogi, piszcie na nich o tym, Wykopujcie temat lub przekazujcie informacje znajomym. Wiem, że mówię jak fanatyk, anarchista, jednak jeśli w dzisiejszych czasach trzeba być fanatykiem, by zagwarantować sobie przyszłość, to jestem w stanie przyczepić sobie tą łatkę i z godnością kroczyć przez życie jako fanatyk. Bo nie mam najmniejszej ochoty dłużej wegetować jako jeden z miliardów Kowalskich/Smithów/Johnosonów, który nie wie lub nie chce wiedzieć, co wokół niego się dzieje.
  • 1



#4

Erik.
  • Postów: 927
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

TYTUŁ FILMU: Hiszpanie budzą się ze snu - 15.05.2011
LINK:
CZAS TRWANIA: 4, 24 min.
  • 3



#5

Jozue.
  • Postów: 63
  • Tematów: 0
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Libijska walka o pracę i godne życie jest niczym innym jak scenariuszem, który powtarza się od wieków. Masy zostają pobudzone do działania "dla ich dobra". Ludzie wychodzą na ulicę wierzą, że walczą o lepszy świat. Błędnie! Ludzie to tylko element w partii szachowej, dodatkowo istotny tylko na samym początku. Zmiany na lepsze? Ludzie chcą mieć tylko napchane brzuchy i nie musieć myśleć o dniu jutrzejszym. Wystarczy popatrzeć na wydarzenia:
  • Pomarańczowa Rewolucja
  • Obalenie PRL
  • Tian'anmen
  • itd.
Te powszechnie znane "rewolucje" nie zmieniły świata. Władza jednych polityków została zastąpiona władzą innych polityków. Ani lepszych, ani gorszych. Czy ludziom żyje się lepiej? To nie ma żadnego znaczenia. Znaczenie ma władza, albo jak w przypadku Czeczeni pieniądze. Lud jest tylko przydatny do nacisku psychicznego lub obalenia fizycznego. Politycy cudzymi rękami likwidują konkurentów. Prawdziwe decyzje zapadają w zaciszu gabinetów. Podejmują je owi mityczni ludzie w garniturach - NWO, Masoni, Żydzi, Socjaliści czy inaczej jeszcze nazwani. Skuteczność tych ludzi polega na działaniu ściśle kolektywnym, długoterminowym planowaniu, cierpliwości, konsekwentności, wielkiej inteligencji.
Chcesz zmian? Zmian na co? Chcesz lepiej jeść? Chcesz szybszego internetu? Czego Ci brakuje? "Godziwych warunków życia"? Komputery, samochody, wszelkie dobra materialne są na wyciągnięcie ręki każdego człowieka. Wystarczy odpowiedni pomysł, duża doza bezwzględności, trochę szczęścia i masz każdą ilość pieniędzy. W Polsce pieniądze robi się bardzo łatwo - trzeba mieć znajomości, działać na szarym rynku lub działać całkowicie nieetycznie. Wszystko to jest zgodne z prawem. Na świecie są takie same warunki. Działasz skutecznie, bo inni będą jeszcze skuteczniejsi.
A może potrzebujesz wolności słowa? Wolność słowa masz - piszesz na paranormalne.pl, możesz założyć bloga, możesz też wyjść na ulice. Nikt nie broni. Możesz mieć wszystko, możesz robić wszystko... a tak naprawdę nie możesz nic...
Chcesz spróbować zmienić świat naprawdę na lepsze? Żeby ludzie chcieli myśleć? Aby odnosili się do siebie z szacunkiem? Zrównoważony rozwój, otwarta edukacja, stabilne prawo, obywatelskie społeczeństwo... plaplapla... Ludzie potrzebują Collosseum, pięknego przedstawienia i żarcia. Dlatego w Polsce media typu Fakt, Gazeta Wyborcza, Nie, Neewswek, Polityka mają potężne nakłady, a Mówią wieki są czytane przez garstkę zapaleńców. Popularna jest Nasza Klasa czy Facebook, a nie Kluby Dyskusyjne czy wykłady.
Chcesz prawdziwych zmian? Możesz przyłączyć się do Masonów, Starej Prawicy, Międzynarodówki, NWO, Opus Dei lub innych. Tylko tak będziesz miał wpływ na cokolwiek.
Ludzie to tylko ludzie. Zdecydowaną większość osobników tego gatunku nic nie odróżnia szarańczy, szczurów czy prusaków. Te same potrzeby, te same plany. Zdarzają się jednak w tej masie osobniki inteligentne, które zasługują na miano Człowieka. Sami nic nie mogą zrobić, w grupie stanowią siłę. Samotność sprawia, że stają się jak Goethe czy Tesla, działanie w grupie daje możliwość zostania Leninem czy Franko.
Wybór należy do Ciebie!!!
  • 0

#6

mercer.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Absurd! Hiszpanie walczą o to samo. O pracę, o godne warunki życiowe, o gwarancję spędzenia starości w przyzwoitych warunkach, o odpowiednie pensje. Przecież o to samo walczyli Egipcjanie i setki tysięcy innych ludzi. Każdy z nich chciał odsunąć od władzy parszywe świnie napychające złotem swe kabzy kosztem swych obywateli!


Obawiam się, że przeceniasz Egipcjan i Hiszpanów.

Tak właściwie to oni nie walczą, a protestują - jak na razie.
Jak piszesz - chcą pracy, godnych warunków życiowych, gwarancji spędzenia starości w przyzwoitych warunkach, "odpowiednie" pensje.
Ale od kogo tych rzeczy oczekują? Od PAŃSTWA. Tego samego organu, który odpowiedzialny jest za bezrobocie i inflację.

Niestety, mam takie wrażenie, że to po prostu liczny motłoch krzyczący: "DAĆ, DAĆ!!!". I ktoś inny, a nie oni sami ma im wszystko zapewnić.

Protestują przeciwko efektom, a nie przyczynom takiego a nie innego stanu rzeczy.

No i zastanawia mnie co znaczy "walka o pracę"? Ktoś tą pracę ma im zagwarantować? Ministerstwo Pracy?
"godne warunki życiowe"? Też Państwo się ma tym zająć?
"gwarancję spędzenia starości w przyzwoitych warunkach"? Też jakiś urząd?
"odpowiednie pensje"? Jakiś urząd będzie ustalał odpowiednie pensje dla każdego?

Pewnie to zdanie było sporym skrótem myślowym, ale dobrze się zastanowić co jest tu sednem sprawy.

Cieszyłbym się gdyby u nas protesty odbywały się pod hasłem np. - "Niech Państwo nie zabiera nam 60% naszych zarobków!"

(Tak, tak. Przy umowie o pracę na np 2500 zł na rękę Twój (piszę ogólnie do wszystkich) prawdziwy zarobek to tak naprawdę 4140 zł (miesięczny koszt pracodawcy). Z tego pracodawca za Ciebie odprowadza do Państwa ZUS=emerytura (nigdy w życiu nie zobaczysz tych pieniędzy), NFZ, podatek i inne. Zostaje 2500 zł (60% zarobku). Teraz jeszcze oddasz Państwu pozostałe 20% w podatku VAT, akcyzie w benzynie (ponad 50% ceny benzyny to podatki) i innych obciążeniach.
Dla ciekawskich: http://gazetapraca.p...ca/0,91738.html)

Użytkownik mercer edytował ten post 21.05.2011 - 11:38

  • 8

#7

Rayearth.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Serail,

Polaku, zrób to "coś" o czym piszesz. W pełni cię popieram! Skoro dysponujesz pomysłami zrobienia "czegoś" w kwestii nędzy życia i obłudy rządzących w tym kraju, to niniejszym czynię cię przywódcą Ruchu Wyzwolenia Narodu Polskiego, który zrobi "coś" i wszystkim będzie żyło się lepiej.

Skoro uważasz, że:


- twoja inicjatywa dociera do większości obywateli Polski, również do tych bez dostępu do Internetu lub tych co w ogóle tu nie wchodzą i nie wiedzą o tej akcji;

- masz "coś" (sposób) na policję, wojsko, żandarmerię + wszystkie inne służby i instytucje, którymi dysponuje "demokratycznie wybrany" Rząd Polski, a których nie zawaha się użyć, aby bronić się i to w majestacie prawa;

- wygrana jest pewna i żaden uczestnik Ruchu Wyzwolenia Narodu Polskiego nie zostanie złapany/poturbowany/pobity/zastrzelony a potem nie zostanie osądzony i wrzucony do paki na 20 lat lub w innej sytuacji pośmiertnie nazwany bandytą/terrorystą/przestępcą;

- co najmniej większość narodu zaryzykuje wszystko to co posiada (rzeczy materialne/reputację/rodzinę) w imię jedynie perspektywy lepszego życia, gdy wynikiem całej akcji może być więzienie lub śmierć


to tak, uważam, że masz pierwszeństwo do prowadzenia ww. ruchu i pokierowania nas do zwycięstwa wolnego i godnego życia nad oszukańczymi politykami, którzy doprowadzili naród i kraj przez ostatnie 20 lat na skraj ubóstwa.



Zrób to "coś" a ja na pewno się przyłączę do tej akcji. Osobiście uważam, że skoro głupi naród nie wybierze mądrego rządu, to również nie będzie w stanie się zmobilizować i obalić go a potem wybrać kogoś uczciwego i mądrego, aby rządził w kraju.

Całe szczęście, że są jeszcze rodacy-przywódcy, potrafiący pokierować nas wszystkich do celu.
  • 0

#8 Gość_Sentinel

Gość_Sentinel.
  • Tematów: 0

Napisano

09:09, 21.05.2011 /PAP

Niecałe 3 tys. na rodzinę z dziećmi, co 8 żyje w biedzie

W NAJTRUDNIEJSZE SYTUACJI RODZINY WIELODZIETNE

2 876 zł. - dokładnie tyle do dyspozycje ma miesięcznie polska rodzina z dziećmi. Kto ma jedno dziecko jest w dość dobrej sytuacji, ale gdy dzieci jest czwórka lub więcej - zaczyna się dramat. W ubóstwie żyje co ósma polska rodzina.
Ogólnopolskie badania sytuacji materialnej dzieci i młodzieży na zlecenie Rzecznika Praw Dziecka przeprowadzono na 5 tys. 496 rodzin z dziećmi do 18. roku życia.

Jak pokazało badanie, połowa respondentów określa swoją kondycję materialną jako przeciętną. Bez większych problemów wiążą koniec z końcem, ale ich sytuacja finansowa nie uważają za na tyle stabilną, by umożliwiała ona oszczędzanie. Za dobrą i bardzo dobrą uznał ją co trzeci badany (34,77 proc.), zaś za złą i bardzo złą co szósty (15,2 proc.).

Komórka, pralka, internet

Ponad 60 proc. rodzin zajmuje mieszkania o powierzchni od 21 do 75 m kw. Najczęściej posiadane sprzęty i usługi to: telefon komórkowy, pralka automatyczna, komputer, rower, podłączenie do internetu, samochód, odtwarzacz dvd, urządzenie do odbioru telewizji kablowej lub satelitarnej. Te, na które rodzina nie może sobie pozwolić, to: zmywarka, zestaw kina domowego, laptop, odtwarzacz Blu-ray, telewizor plazmowy/LCD, playstation, skuter/motor, biblioteka zawierająca powyżej 50 książek.
Przeciętny łączny miesięczny dochód netto rodzin z dziećmi wynosi 2 tys. 876 zł. W najlepszej sytuacji pod względem finansowym są rodziny z jednym dzieckiem - ich średni dochód to 2 tys. 975 zł. Gospodarstwa z 2 dzieci osiągają miesięcznie dochód w wysokości 2 tys. 865 zł, zaś z 3 dzieci - 2 tys. 552 zł. W najtrudniejszej sytuacji materialnej są rodziny z czwórką i więcej dzieci - ich średnie miesięczne zasoby finansowe są najniższe - 2 tys. 191 zł, a na dodatek sumę tę trzeba podzielić na więcej głów. Co piąta (19,25 proc.) rodzina dysponuje dochodem do 1,6 tys. zł, dochód połowy badanych nie przekracza 3 tys. zł, 75,8 proc. osób osiąga przychody do 3,5 tys. zł, jedna czwarta (24,2 proc.) - powyżej 3,5 tys. zł.

Co ósma rodzina żyje w ubóstwie

Średni dochód na osobę w gospodarstwie domowym wynosi 804 zł. W najlepszej sytuacji są rodziny z 1 dzieckiem, które mogły rozporządzać kwotą 941 zł na osobę. W trudniejszej sytuacji znalazły się rodziny mające większą liczbę dzieci: przy 2 dzieci gospodarstwo domowe miało do dyspozycji średnio 705 zł na osobę, przy 3 - 503 zł, a przy 4 - jedynie 341 zł. Co ósma (12,7 proc.) rodzina z dziećmi spełnia ustawowe kryteria ubóstwa. W zdecydowanie najtrudniejszej sytuacji materialnej znajdują się rodziny z 4 dzieci i więcej. Niemal dwie trzecie z nich (62,53 proc.) lokuje się w sferze ubóstwa. Dla porównania odsetek rodzin z 1 dzieckiem, których przychody nie przekraczały kryterium dochodowego to 7,52 proc., z 2 dzieci - 13,63 proc., a z 3 - 23,24 proc. Ponad 30 proc. respondentów korzysta z pomocy materialnej różnych podmiotów, a w szczególności rodziny i ośrodków pomocy społecznej.

Prawie 900 zł na jedzenie

Większość respondentów (67,21 proc.) nie ma żadnych oszczędności. Zdecydowana większość (61,76 proc.) zaciągnęła kredyt w banku. Przeciętna rodzina z dziećmi miesięcznie na różnego rodzaju dobra i usługi wydawała średnio 2 tys. 422 zł. Wydatki rodzin z 1 dzieckiem kształtowały się na poziomie 2 tys. 426 zł, z 2 dzieci - 2 tys. 478 zł, z 3 dzieci - 2 tys. 320 zł, a z 4 i więcej dzieci - 2 tys. 64 zł.

Najpoważniejszy wydatek gospodarstw domowych to żywność, na którą miesięcznie przeznaczano średnio 890 zł. Poważną pozycję w domowym budżecie stanowią również opłaty eksploatacyjne. Na czynsz przeznaczano miesięcznie średnio 340 zł, na energię cieplną lub opał 157 zł, 125 zł na energię elektryczną oraz 86 zł na wodę, co łącznie stanowi kwotę 708 zł.

nsz/sk

Źródło: www.tvn24.pl


Użytkownik Sentinel edytował ten post 21.05.2011 - 12:13

  • 1

#9

RadaSs.
  • Postów: 31
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Panowie, aż się wzruszyłem czytając, jak ludzie potrafią walczyć. To samo przydałoby się w Polsce, prawda!
W związku z tym proponuję stworzenie strony, która by skłaniała do buntu przeciwko rządowi, a w przyszłości, gdy zbierze się armia chętnych, ustalimy datę i najazd, osobiście znam się na webmasterce, więc mogę stworzyć szablon strony i go oskryptować, tylko potrzebny byłby ktoś do wypełnienia treści na stronie. Jedno tylko pytanie - czy stworzenie takiej strony ma sens?
  • 0

#10

Serail.
  • Postów: 428
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 26
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W związku z tym proponuję stworzenie strony, która by skłaniała do buntu przeciwko rządowi

Żeby o 6 rano zapukali do Ciebie agenci ABW?
  • 4



#11 Gość_Sentinel

Gość_Sentinel.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie można dać się zastraszyć takim działaniom. Pamiętajcie, że każdy z funkcjonariuszy państwowych słuzb porządku publicznego składa ślubowanie. Złamanie tego ślubowania przez niego może być podstawą do dochodzenia roszczeń od stron pokrzywdzonych na drodze cywilnej, karnej itp.

Państwo to MY - naród, społeczeństwo. Nie służby i nie politycy. Oni maja nam służyć dla dobra ogółu a nie dla swoich partykularnych interesów !!!
  • 0

#12

RadaSs.
  • Postów: 31
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano



W związku z tym proponuję stworzenie strony, która by skłaniała do buntu przeciwko rządowi

Żeby o 6 rano zapukali do Ciebie agenci ABW?


Chwila, chwila. Ja takim "działaniem" nie mam zamiaru nikogo obrażać, tak jak tamten pan, który kpił z prezydenta.
  • 0

#13

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W Hiszpanii podobnie jak niedawno w Egipcie trwa rewolucja. Obywatele domagają się reform. Zapowiadają, że nie odejdą z placu. W kraju panuje bezrobocie przekraczające 21%, wśród młodych ponad 41%. Euro spowodowało również ogromną drożyznę. Według władz protesty są nielegalne. Protestujący zapewniają, że nie popierają żadnej z partii. Od niedzieli 15 maja w Hiszpanii odbyło się 60 protestów w różnych miejscach kraju. Poniżej transmisja na żywo której nie zobaczycie w żadnych mediach. Istnieje embargo na informacje o rewolucji gdyż establishment boi się reakcji w innych krajach Europy...


Dołączona grafika

Oglądaj na żywo

BBC


EDIT: Kurcze, nie zauważyłem, że podobny temat istnieje, proszę o przeniesienie.

Edit Pit:
Tematy scalono

Użytkownik Pit edytował ten post 21.05.2011 - 14:15

  • 0



#14

Kajman.
  • Postów: 694
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Spójrzcie na datę dodania filmiku z YouTube. Czy od tamtego czasu ktoś z mainstramowych mediów się tym zainteresował?
Ależ skąd

Otóż mylisz się.

media, które obecnie milczą o tysiącach ludziach na hiszpańskich ulicach

Wcale nie milczą.

Onet.pl:

Tysiące ludzi, głównie młodych, od wielu dni manifestują dzień i noc na placu Puerta del Sol w centrum Madrytu przed niedzielnymi wyborami regionalnymi i lokalnymi w Hiszpanii. Protestują przeciwko brakowi pracy i domagają się zmiany prawa wyborczego.

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/protesty-w-hiszpanii,1,4337576,wiadomosc.html

Gazeta.pl - "Noc protestów w Hiszpanii. Tysiące ludzi na ulicach"
http://wiadomosci.ga...na_ulicach.html

Wprost - http://www.wprost.pl...ty-w-Hiszpanii/

TVN 24
http://www.tvn24.pl/...,wiadomosc.html
http://www.tvn24.pl/...,wiadomosc.html

BBC http://www.bbc.co.uk...europe-13481592
CNN http://edition.cnn.c...dex.html?hpt=T2


Więc nie wmawiaj sobie i innym, że media milczą w sprawie protestów w Hiszpanii. ;)
  • 0



#15

Android.
  • Postów: 142
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Przydałaby się taka rewolucja w Polsce. (oczywiście można o niej tylko pomarzyć)
Posprzątać cały ten rządowo/chciwo/inwigilujący bajzel i naprawdę zacząć wszystko on nowa

Wcale nie milczą.

Jasne:
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Widzisz tu jakieś informacje o tym?
wiele osób nie korzysta z wyszukiwarki

Użytkownik Android edytował ten post 21.05.2011 - 13:59

  • 1




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych