Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niejedzenie -- dyskusja.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#1

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Artykuł faktycznie ciekawy, ale przypadek tego hinduskiego dziadka mnie nie przekonuje. Tak to już jest, że organizm bez jedzenia nie może funkcjonować na dłuższą metę, bo to po prostu niemożliwe. Nie dość, że człowiek musi uzupełniać witaminy i pierwiastki (jak żelazo, wapń i tak dalej) bo normalne jest, że te substancje mu się zużywają, to jeszcze pozostaje kwestia utrzymywania temperatury ciała. To, że mamy taką temperaturę ciała (stałą) jest dla nas normalne i może nie stanowić niczego niezwykłego, ale za tą temperaturą stoi bodajże spalanie odpowiednich substancji przez komórki. Energia ta nie bierze się z niczego. No i jeszcze jedno - człowiek, czy tego chce, czy nie, składa się z żywych komórek. A żywa komórka po prostu musi pobierać jakąś formę pożywienia.

A zatem, jako że człowiek ten łamie wiele podstawowych zasad i staje się jedynym "egzemplarzem" wśród miliardów innych istot - uważam, że to on jest tutaj elementem w którym kryje się błąd. A błędem tym jest oszustwo.
  • 0



#2

Erik.
  • Postów: 927
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

OPIOS: Dlaczego możesz / nie możesz żyć bez jedzenia i dlaczego?

TYTUŁ FILMU:
Czy my też możemy żyć bez jedzenia? / Can we also live without eating?

LINK:

CZAS TRWANIA: 2,50 min.

Pozdrawiam Erik.

NDUS VULT DECIPI, ERGO DECIPIATUR.
Świat lubi być oszukiwany, niechże w takim razie będzie.
  • 1



#3 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Artykuł faktycznie ciekawy, ale przypadek tego hinduskiego dziadka mnie nie przekonuje. Tak to już jest, że organizm bez jedzenia nie może funkcjonować na dłuższą metę, bo to po prostu niemożliwe.


Wiesz co? Dziwny jesteś. Wierzysz na słowo Obamie, który fałszuje swój akt urodzenia, a powątpiewasz w badania nad takimi ludźmi jak ten Pan poniżej?

http://www.youtube.com/watch?v=9LQ0KxyKpfs

Jest to kolejny Hindus, którego trzymano kilka miesięcy bez pożywienia w specjalnym ośrodku badawczym. Jest to UDOKUMENTOWANY przypadek. On również od wielu lat nie spożywa pokarmów. Jedynie pije wodę i on funkcjonuje dzięki energii słońca. Mówisz niemożliwe? Bo co? Bo ja Aquila tak mówię? Zdziwisz się ile jest prawdziwych rzeczy, których istnienia próbujesz nieustannie zaprzeczać.




  • 2

#4 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

http://www.youtube.com/watch?v=gVzsSeJ07JA


I ja mam uwierzyć jakiemuś hitlerowcowi, że można przeżyć bez jedzenia? No way! Z resztą 72 lata temu testowali swoją dietę na milionach i niestety niewielu doznało jej dobroczynnych skutków. :P To ja już wolę uczyć się od Hindusów.
  • 1

#5

restek.
  • Postów: 424
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Aton, umierajacy z glodu nie byli swiadomi.
  • 0

#6

Herme5.
  • Postów: 425
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Widze, ze niejadek wywoluje tutaj jakies spory, wiec moze zajme jakies stanowisko: Widzialem program o nim i wychodzilo, ze to oszustwo w czasie swojego zycia poza eksperymetem normalnie spozywal posilki, ale przede wszystkim duzo pil wody z dodatkami, ale to akurat nie jest wazne i tak go podziwiam.
Podczas doswiadczen wyjasniali to tak: dostawal wode, ktora sie myl, podczas mycia pil - uzupelnial braki wody w organizmie, uzupelnial tez w nieznaczny sposob substancje wydalane podczas pocenia sie, poza tym poruszal sie bardzo wolno, zeby nie trwonic energii.

Odzywianie energia sloneczna - no comment.
  • 0

#7 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Chętnie poznam źródło Twoich wiadomości :)
  • -2

#8

Herme5.
  • Postów: 425
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Piersze badania w 2003 r trwaly tylko 10 dni, przy czym znacznie zrzucil na wadze i je przerwali. W drugim tescie (2010 r. - 15 dni) wyszlo znacznie lepiej, ale zbadali mu hormony i mial inne niz powinien poziomy hormonow odpowiedzialnych za glod i pragnienie (leptyna), uznali, ze wykazuje ekstremalne mozliwosci adaptacji do ograniczenia glodu i wody.



Chętnie poznam źródło Twoich wiadomości


Wejdz sobie na angielska wiki i jesli juz nie wierzysz w zapiski w wiki na dole jest cos takiego jak References i tam masz linki jest ich 25 z czego polowa po nim jedzie, a wypowiadaja sie eksperci z dziedziny medycyny. To, ze Indie chca miec kogos wyrozniajacego sie z ich 1 Mld populacji przy udziale miejscowych lekarzy i sensacyjnej telewizji CCTV nie znaczy, ze to jest prawda. Tylko nie wiem jak do Ciebie mozna dotrzec, bo przeciez wiesz swoje. To moze sprobuje tak: to jest Indyjska Teoria Spiskowa.
  • 2

#9

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wiesz co? Dziwny jesteś. Wierzysz na słowo Obamie, który fałszuje swój akt urodzenia, a powątpiewasz w badania nad takimi ludźmi jak ten Pan poniżej?


Przede wszystkim widzę, że szybko podchwytujesz każdą spiskową teorię i natychmiast traktujesz ją jako niepodważalną prawdę. To temat o (między innymi) ludziach twierdzących, że nie jedzą od wielu lat, a mimo wszystko i tak zostaje wplątany tutaj motyw "Obamy, który na bank sfałszował akt urodzenia".

Ok, teraz co do badań - jesteś pewny, że badania te zostały przeprowadzone rzetelnie? Poczytałem troszkę o tych przypadkach i wyszło mi, że za "badania" odpowiedzialny był głównie Dr. Sudhir Shah - który to robił wszystko, aby nie dopuścić do żadnego badania jakiegokolwiek członka Indyjskiego Stowarzyszenia Racjonalistów. Czy to już nie jest lekko podejrzane? ;)

Odnośnie tematu - można poczytać, poznać drugą stronę medali i się nieco zastanowić:

KLIK

KLIK

A tutaj przykłady zdemaskowanych podobnych oszustów:

KLIK

A także mniej szczęśliwych... głupich ludzi (nie mam pojęcia jak łagodniej można ich nazwać), którzy przegrali walkę ze swoją wiarą:

Przerwano program po tym, jak badany człowiek zaczął wykazywać oznaki wycieńczenia

a także:

Dwie osoby zmarły po tym, jak wierząc w podobne bzdury zagłodziły się na śmierć

Jest to kolejny Hindus, którego trzymano kilka miesięcy bez pożywienia w specjalnym ośrodku badawczym. Jest to UDOKUMENTOWANY przypadek. On również od wielu lat nie spożywa pokarmów. Jedynie pije wodę i on funkcjonuje dzięki energii słońca. Mówisz niemożliwe? Bo co? Bo ja Aquila tak mówię? Zdziwisz się ile jest prawdziwych rzeczy, których istnienia próbujesz nieustannie zaprzeczać.


Wygląda na to, że badania te są ustawiane aby tylko wynik był zgodny z wiarą "breatharian". Wykazano, że metody doktora Shaha ( w tym jego uporczywe odsuwanie jakichkolwiek racjonalistów od badań) są kpiną. Nie dziwię się jednak, że i tak znajdzie się ktoś, kto zechce wierzyć na słowo w "rzetelność" takich badań.

Aton, umierajacy z glodu nie byli swiadomi.


Czy wyjaśnisz nam w jaki sposób "osiągnięcie świadomości" zmieni pracę ludzkiego organizmu? Nagle przestanie potrzebować niezbędnych do funkcjonowania składników? A co ze snem? Czy zatem taki człowiek nie powinien w czasie snu (gdy świadomość albo nie istnieje albo nie ma takiego wpływu) nie powinien być straszliwie głodny? Odpowiem za Ciebie - nie powinien, bo podjada w czasie dnia i wcale nie kładzie się spać bez jedzenia ;)

Poza tym Aton celnie trafił - w Indiach wielokrotnie dochodziło do wielkich klęsk głodu. Szkoda, że wówczas te nauki nie zdały egzaminu ;)
  • 0



#10

Goosfraba.
  • Postów: 324
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

To tak jak w tym żarcie:
Spotkało się dwóch kumpli i jeden mówi do drugiego:
- Chłopie, co za robota! Już trzydzieści dni nie jem i trzydzieści nocy nie śpię!
- Zgroza! Jak to możliwe?
- No możliwe! Pracuję na nocną zmianę więc śpię w dzień a jem w nocy. :D
  • 2

#11 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Wiesz, Aquila. Ja nie jestem Ty i nie wierzę w fikcyjne akcje "na słowo". W tym przypadku były przeprowadzane obserwacje kilkumiesięczne i badania, a to czy dopuszczał do swojej pracy obcych ludzi czy też nie w żaden sposób nie dyskwalifikuje wyników. Wybacz,ale każdy naukowiec jak się czegoś podejmuje lubi sobie zagarnąć całość pracy i wcale nie musi być to przyczyną oszustwa ani jego motywacją. Tylko Ty wszędzie węszysz "oszustów" racjonalisto, a pokładasz nadzieję w człowieku co sobie fałszuje akt urodzenia. To jest dopiero sprzeczność interesów :)

A co do opowieści 5emreh, nadal nie podałeś (LINKA) źródła, więc jak mam Cię poważnie traktować? Te linki są wyssane z palca bo nie mają nic wspólnego konkretnie z przypadkiem Hiry Ratan Matek.
Piszesz coś o lekarzach medycyny. Wiesz opiniować to sobie każdy może, ale żaden z tych lekarzy nie spróbował na sobie i nie sprawdził tego Hindusa. Co oni mogą wiedzieć? Opierają się na samych dogmatach.

Poza tym początek 21 wieku był początkową fazą rozwoju jego zdolności. Samo wykrycie jego umiejętności zmniejszania głodu i pragnienia dużo świadczy.

Użytkownik Muhad edytował ten post 19.05.2011 - 08:04

  • -1

#12

restek.
  • Postów: 424
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Aquila to banalnie proste :), ludzie swiadomi nie potrzebuja stalego jedzenia poniewaz pobieraja go 24h na dobe z otoczenia. Jednak taka swiadomosc i wrecz oswiecenie nie przychodzi od tak no chyba ze ingeruje w to Jezus wtedy masz z glowy wiele dni/lat cwiczen,medytacji. A co calego ukladu pokarmowego, to w takim czlowieku kurczy sie i kurczy az zniknie, i pozostanie tylko oddychac ;)
  • 0

#13

Herme5.
  • Postów: 425
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A co do opowieści 5emreh, nadal nie podałeś (LINKA) źródła, więc jak mam Cię poważnie traktować? Te linki są wyssane z palca bo nie mają nic wspólnego konkretnie z przypadkiem Hiry Ratan Matek.
Piszesz coś o lekarzach medycyny. Wiesz opiniować to sobie każdy może, ale żaden z tych lekarzy nie spróbował na sobie i nie sprawdził tego Hindusa. Co oni mogą wiedzieć? Opierają się na samych dogmatach.


Muhad przeciez ja nic o jakims tam Hirym nie pisalem, tylko o tym hindusie co jest w temacie poczatkowym. Mialem tutaj 12 linkow wklejac ? Zobacz w References jest 25 linkow, zobacz, ktore w samym wpisie sa negatywne, wyglada to mniej wiecej tak: tekst[1] , klikasz w cyferke przy negatywnym teksie i juz jestes na stronce, nawet nie musisz tych wszystkich 25 klikac.
  • 0

#14

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wiesz, Aquila. Ja nie jestem Ty i nie wierzę w fikcyjne akcje "na słowo". W tym przypadku były przeprowadzane obserwacje kilkumiesięczne i badania, a to czy dopuszczał do swojej pracy obcych ludzi czy też nie w żaden sposób nie dyskwalifikuje wyników.


To, że były przeprowadzane "rzetelne" badania to przecież wiara na słowo. Ponieważ tak napisano na stronie która promuje tego typu styl życia albo bo tak powiedziano na Youtube.

Dopuszczenie członków Indyjskiego Stowarzyszenia Racjonalistów (ISR) do badania nie miało na celu "przywłaszczenie wyników" i dobrze o tym wiesz. Miało na celu dopilnowanie, aby test był rzeczywiście obiektywny. Dokrot Shah zapewne wiedział, że takie nie będzie, a zatem robił wszystko, aby usunąć niewygodnych świadków. Nauka zaś i rzetelne badania nie boją się obserwatorów. Bo wynik jaki będzie taki będzie, niezależnie od tego kto obserwuje to badanie. No, chyba że chce się nagiąć nieco rzeczywistość i wyciągnąć "specjalne" wnioski. Wtedy obecność panów z ISR jest wybitnie niepożądana.

Tylko Ty wszędzie węszysz "oszustów" racjonalisto, a pokładasz nadzieję w człowieku co sobie fałszuje akt urodzenia.


Nie pokładam ządnych nadziei w Obamie, nie interesuje mnie ten człowiek, więc nie wiem po co to wtrącenie. A w przypadku rozmaitych breatharian - to oczywiste, że węszę oszustwo. Taki styl życia jest po prostu niemożliwy do zaistnienia (nikt nie może wytwarzać energii z niczego, a ludzkie ciało wytwarza jej dość spore ilości w postaci ciepła czy energii zamienianej w ruch mięśni) no i ujawniono przypadki podobnych oszustw - kiedy to ludzie twierdzili, że nie muszą jeść ani wydalać, a znajdowano u nich ukryte gdzieś za meblami kibelki ;)

Wiesz opiniować to sobie każdy może, ale żaden z tych lekarzy nie spróbował na sobie i nie sprawdził tego Hindusa. Co oni mogą wiedzieć? Opierają się na samych dogmatach.


Medycyna doskonale wie czym kończy się odmowa przyjmowania pokarmu. Głodem, osłabieniem, utratą masy ciała, śmiercią. I nie da się tego obejść w żaden sposób. To tak podstawowy i prosty mechanizm jak działanie silnika spalinowego. Bez paliwa po prostu nie da rady - i nie obejdziesz tej zasady w żaden sposób (mówię o działaniu silnika, nie o instalowaniu w samochodzie alternatywnego źródła energii). Możesz rzucać zaklęcia, przyzywać demony, wystawiać całymi godzinami na słońcu, ale jeśli nie masz paliwa, to i tak nie pojedziesz.

Co zaś do badania Hindusa - wyszło przecież na jaw, że do badań nie dopuszczane są osoby, których praca mogłaby zaprzeczyć istnieniu zjawiska.

Aquila to banalnie proste , ludzie swiadomi nie potrzebuja stalego jedzenia poniewaz pobieraja go 24h na dobe z otoczenia. Jednak taka swiadomosc i wrecz oswiecenie nie przychodzi od tak no chyba ze ingeruje w to Jezus wtedy masz z glowy wiele dni/lat cwiczen,medytacji. A co calego ukladu pokarmowego, to w takim czlowieku kurczy sie i kurczy az zniknie, i pozostanie tylko oddychac


No dobrze, ale co masz na poparcie tych słów? W jaki sposób "osiągnięcie świadomości" przestawi silnik spalinowy na perpetuum mobile?
  • 0



#15

restek.
  • Postów: 424
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mój odnośnik
np. tutaj masz jeden z moich argumentow :) zobacz 3cz., napisy polskie sa w 2 tabelce, 4 od gory.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych