Skocz do zawartości


Zdjęcie

Latające stworzenie z Copiapó


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W lipcu 1868 roku w chilijskiej prasie pojawiło się doniesienie o obserwacji dokonanej przez górników z miejscowości Copiapó. Widzieli oni podobno przerażającą hybrydę (mieszańca kilku gatunków zwierząt), przelatującą nad ich głowami w chwili, gdy czekali na kolację. Wedle opisu zamieszczonego w jednej z gazet, stworzenie miało wielką głowę przypominającą głowę szarańczy. Oczy były szeroko otwarte i błyszczały niczym płonące węgle. Wydawało się, że głowę pokrywa gruba i sztywna szczecina, jak u dzika, a na wydłużonym wężowym ciele widać było lśniące łuski, które uderzając o siebie wydawały metaliczny dźwięk, gdy stworzenie zataczało w locie łuk. Dziwna istota przybyła z północnego wschodu i kierowała się na południowy zachód. Trudno sobie wyobrazić, co mogło skłonić grupę ponad stu dorosłych mężczyzn do wyobrażenia sobie ptaka o postaci węża, głowie szarańczy i ciele pokrytym łuskami. Oczywiście można to również przypisywać "przemęczeniu".
Niestety, prawdopodobnie nigdy nie dowiemy się, czy to była tylko zbiorowa halucynacja, czy może taka istota naprawdę istniała.
  • 0



#2

pawki.
  • Postów: 214
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może to smok ?
  • 0

#3

ble.
  • Postów: 91
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

szkoda ze nie ma fotek tego stworzenia:(
ale moze takie cos istnialo tylko zaszywalo sie gdzies w gorach a teraz juz nie zyje? :P
  • 0

#4

Seledin.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmm, czy to może nie ma jakieś spokrewnienia ze smokami z Tybetu? Ponoć smoki były/są długowieczne. :hmm:
  • 0

#5 Gość_chruszczow

Gość_chruszczow.
  • Tematów: 0

Napisano

Pewnie pili wódke od ruskich :)
  • 0

#6

Wiesław.
  • Postów: 56
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Spirytus czyni cuda. :lol :
Nie wierze aby taki ogor( mam na mysli ta hybryde) istnial.
Moze to bylo zludzenie optyczne :hmm:
  • 0

#7

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie ma fotki (w tamtych czasach w tamtych stronach ciężko było o fotografa :P ), ale za to jest szkic przedstawiający, jak to stworzenie mniej więcej wyglądało.
http://portal.zjawis.../artykul279.php
  • 0



#8

Jocker.
  • Postów: 240
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja jestem skłonny uwierzyć że to co widzieli istniało naprawde :)
  • 0

#9

Cyrulik.
  • Postów: 222
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Metalowe łuski? Może to jakaś maszyneria była a nie istota, stworzona przez szalonego naukowca?
Prototyp ruskiego Sputnika..... :P
  • 0

#10

Perzu.
  • Postów: 56
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A może tam takie zacofanie jest ? Może to odrzutowiec leciał z czymś namalowanym na kadłubie, a oni się sfilmowali ? :lol :
  • 0

#11

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A może tam takie zacofanie jest ? Może to odrzutowiec leciał z czymś namalowanym na kadłubie, a oni się sfilmowali ?

Weź mnie nie denerwuj... czy ty w ogóle dokładnie tego posta przeczytałeś?
Gdzie tu odrzutowce w 1868 roku??? I to jeszcze w Chile...
  • 0



#12

ufolog2.
  • Postów: 193
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może to odrzutowiec leciał z czymś namalowanym na kadłubie, a oni się sfilmowali ?

:lol2:

Te stworzenie przypomina mi pterodontna z gatunku Batrachognathus :hmm: Tylko nie ma piór, ale chyba podobny.Jak sądzicie?


Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0

#13

fuckinworkofart.
  • Postów: 27
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No nie jestem do konca przekonana, ale przeciez 100 ludzi naraz nie mogło sobie tego wymyslic (na pewno ktos by sie wygadał jezeli to byla nieprawda) Zbiorowa halucynacja, mozliwe. A moze przemęczenie i duży latawiec w kształcie i narysowanym smokiem? :D Hmmm...
  • 0

#14

Heiser.
  • Postów: 260
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Te stworzenie przypomina mi pterodontna z gatunku Batrachognathus :hmm: Tylko nie ma piór, ale chyba podobny.Jak sądzicie?


Całkiem możliwe, no ale co to było naprawdę (jeśli było) to raczej się nie dowiemy. Można sobie tak gdybać :P
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych