Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niezwykłe stworzenie znalezione w Iranie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1

Mehitabel.
  • Postów: 758
  • Tematów: 45
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Doczesne szczątki stwora wyglądającego jak ptak z gadzią głową i długimi kłami odnaleziono w irańskiej prowincji Ardebil.
Zwierzę było martwe najprawdopodobniej od kilku dni.

'Weird bird carcass found in Iran'

The dead body of a strange dinosaur-like bird has been reportedly found near the city of Meshginshahr in the northwestern Iranian province of Ardebil.


The locals found the feathered bipedal creature, which seemed to have died a few days ago, near a remote village of Meshginshahr, IRNA reported on Sunday.

A team of officials of Iran's Environment Protection Organization (EPO) were dispatched to the region to investigate whether the reports were true.

One of the villagers has reportedly hidden the carcass and the EPO team is trying to find it. The team has managed to obtain a photo of the creature taken by one of the locals.

The team has also found evidence that confirmed the locals' claims the bird lived in a cave near the village.

The creature has a reptilian skull with long canine teeth and large molars. It has small wing bones like those of flightless birds.

The avifauna of Iran includes a total of 527 species, none of which are similar to the found creature; however, the discovery needs ornithologists to verify the claims.

Scientists believe that fossil evidence demonstrates birds and dinosaurs shared many features such as hollow bones, gastrolith in the digestive system, nest-building and brooding behaviors.

The discovery of fossilized Tyrannosaurus rex soft tissue also suggests that the 68-million-year-old dinosaur and birds are closely related to each other.


Żaden z 527 gatunków ptaków oficjalnie zyjących w Iranie nie przypomina tego stwora nawet przy dużej dawce naukowego przybliżenia.


Dołączona grafika



Z ostatniej chwili:Irańska agencja informacyjna IRNA upubliczniła serię zdjęć z autopsji stwora:


http://www.irna.ir/D...x?NID=130376669

co chyba wyklucza "kolejnego jutubowego fejka"

Użytkownik Mehitabel edytował ten post 10.05.2011 - 08:42

  • 1

#2

mdf.
  • Postów: 66
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wydaje mi sie, ze to bardzo stare zwloki, jedynie dobrze zachowane, a nie zwierze, ktore umarlo kilka dni temu, choć to tylko moje przypuszczenie.

Użytkownik mdf edytował ten post 10.05.2011 - 09:19

  • 0

#3

Mehitabel.
  • Postów: 758
  • Tematów: 45
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No niezupełnie,w artykule stoi

The team has also found evidence that confirmed the locals' claims the bird lived in a cave near the village.


Zespół badaczy znalazł dowody potwierdzające zeznania mieszkańców o tym że stworzenie zamieszkiwało jaskinię w poblizu wioski.
O ile dobrze rozumiem to jednak w miarę świeże truchło.
  • 0

#4

Alembik_Vina.
  • Postów: 1030
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ludzie! Przecież to nie jest czaszka dinozaura! To czaszka psa, co wyraźnie widać po kształcie i uzębieniu. Poza tym czaszka jest za duża, żeby stworzenie mogło utrzymać równowagę. Moim zdaniem to przepołowione truchło psa.
  • 2

#5 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

Alembik_Vina, pies z ptasimi odnóżami? Coś się Twoja teoria nie klei ;)

edit: ja już czasami naprawdę nie mam pojęcia za co ludzie dają minusy, to się robi absurdalne powoli

Użytkownik coś_innego edytował ten post 10.05.2011 - 17:45

  • 1

#6

Alembik_Vina.
  • Postów: 1030
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Odnóża wcale nie są ptasie. Otwórz sobie jakikolwiek szkielet psa z wikipedii, czy czegoś tam. Wyraźnie widać, że to przepołowiony pies. Długość kości i praktycznie wszystko się zgadza. Jednego jestem pewien. Truchło gada wyglądało by zupełnie inaczej :D

A o to skąd mieli koncept na wymyślenie stwora. Z gry - Gothic :D
http://img715.images.../9180/ksacz.jpg

Użytkownik Alembik_Vina edytował ten post 10.05.2011 - 10:41

  • 2

#7

Mehitabel.
  • Postów: 758
  • Tematów: 45
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Świetny koncept,Alembik_Vina,po prostu doskonały.

Przyjeżdża na miejsce znaleziska ekipa badaczy z narodowej organizacji ochrony środowiska,
i zamiast stwierdzić na pierwszy rzut oka że to pies,zbagatelizować sprawę i nie informować mediów robi rzecz dokładnie odwotną,
informuje mainstream(IRNA która opublikowała zdjęcia z autopsji to rządowa agencja prasowa,oficjalna tuba rządzących krajem) i stwierdza że

The creature has a reptilian skull with long canine teeth and large molars. It has small wing bones like those of flightless birds.


stworzenie ma gadzią czaszkę z długimi zębami jak u psowatych oraz małe kości skrzydeł podobne do tych u nielotów.

Sądzisz że badacze i potężne media robiłyby z siebie idiotów pokazując ludziom psa?
Litości...

Hoho,jak trolle minusują...

Użytkownik Mehitabel edytował ten post 10.05.2011 - 11:27

  • 2

#8 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

Alembik_Vina, faktycznie, coś jest w twojej teorii, tylko dlaczego nie stwierdzono tego nawet po autopsji?

edit: jakby nie patrzeć to zwierzę zostało przecięte. Spójrzcie na to z tyłu- to raczej nie ogon.

Użytkownik coś_innego edytował ten post 10.05.2011 - 11:24

  • 0

#9

bullik.
  • Postów: 377
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie wiem jacy to naukowcy badali ale faktycznie to wyglada na psa ktoremu ktos urwal biodra z nogami.. a ten niby ogon to poprostu odsloniety fragment kregoslupa! Ktos sie brzydko zabawial, ale nie wiem jaki w tym ma interes IRNA aby to pokazywac..

aby nie byc goloslownym przedstawiam ekspress-analize ;)

szkielet ptaka na pierwszy rzut oka z powyzsza makabra, jest podobny, ale nogi powinny byc przytwierdzone blisko kupra ([...] jak kto woli), tak osadzone nogi moga utrzymac ptaka w pionie, gdyby mial je jak ten powyzszy szkielet czyli blisko klatki piersiowej to aby utrzymac rownowage musialby lazic z glowa do dolu..
szkielet ptaka
http://pl.wikipedia....=20090503173703

poza tym widac ze te nogi przytwierdzone sa w miejscu ramion, wiec gdzie skrzydla nielota??? TO sa bezsprzecznie PRZEDNIE ODNÓŻA!

sykielet psa dla porównania z tzm irańskim.. dla ludzi bez wyobraźni: zasłoń dłonią tylną część psiego szkieletu (od bioder) i porównaj z irańskim.. prawie idelnie pasuje, nawet ma taki sam ogonek..
http://www.wilczarz....t/szkielet1.gif

wniosek:
biedny piesek! a tego knura co go tak urządził to bym na najpierw karmił wieprzowiną przez miesiąc aby nie poszedł do Allaha a potem nabił go na pal!

 

Edycja: Kurczak

Dołączona grafika
  • 3

#10

Aeq.
  • Postów: 160
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wiem ze bylo juz to powiedziane ale musze.. no po prostu musze. Alembik dopiero sie zarejestrowales mowiac ze na forum jestes dlugo juz i interesujesz sie ezoteryka (poza reszta bez sensownych zdan). Musze przyznac ze jestes naprawde swietny skoro nawet nie przeczytasz artykulu tylko od razu schodzisz do tematu.

Co do kolegi wyzej. Zauwaz na zdjeciach z autopsji widac ze lapy w ogole nie wygladaja na psie. Nie widzialem tak dlugich klow u zadnego psa poza tym kregoslup watpie zeby byl tak zgiety. Wg. mnie trzeba by go polamac.

Poza tym naukowcy nie sadze zeby sie mylili w swoich badaniach.

The discovery of fossilized Tyrannosaurus rex soft tissue also suggests that the 68-million-year-old dinosaur and birds are closely related to each other.


Znaleziona tkanka Tyranozaura pokazuje ze mialy one wiele wspolnego z ptakami... Moze dlatego nogi sa tak usytuowane?
  • 0



#11

bullik.
  • Postów: 377
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

no to zapraszam do obejrzenia szkieletu tyranozaura.. i znowu nogi przy tylku!
http://upload.wikime...us_skeleton.jpg


Nie widzialem tak dlugich klow u zadnego psa


bo przewaznie widziales go nie pozbawionego skory i futra.. to popatrz teraz na czaszke.. widzisz dlugie kly?!
http://anatom.pl/pub...kty/d/921/1.jpg

Użytkownik bullik edytował ten post 10.05.2011 - 12:42

  • 2

#12

Aeq.
  • Postów: 160
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

"Bo przewaznie widziales go nie pozbawionego skory i futra.. to popatrz teraz na czaszke.. widzisz dlugie kly?!"

Tutaj sie mylisz ;) Odsylam do Sadistica :]

Ale mimo wszystko mi na psa nie wyglada ... I tego sie trzymam.
  • 0



#13

Krakatau.
  • Postów: 186
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Na zdjęciu dodanym w temacie rzeczywiście wygląda jak... no właśnie, nie wygląda jak nic nam znanego. Jednak patrząc na zdjęcia z autopsji, widzę tam nic innego jak PSA.

Po pierwsze:
Dołączona grafika

Po drugie:
Dołączona grafika

Po trzecie:
Dołączona grafika
Porównując ten szkielet ze szczątkami tego znaleziska widać, że to pies, bądź inny psowaty. Żadnego ptaka, a ni gada tu nie widzę :>

No i sprzeczna kwestia łap:
Dołączona grafika

Użytkownik Krakatau edytował ten post 10.05.2011 - 12:54

  • 24

#14

bullik.
  • Postów: 377
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

No i Krakatau pozamiatal.. skleiles w calosc co ja chcialem przekazac i dodales analize wraz ze szkicami.. niestety ale poziom userow wymaga takiej odpowiedzi z serii ".. for dummies" bo sami nie potrafia analizowac podeslanych linkow.. troche mnie to martwi

Tutaj sie mylisz ;) Odsylam do Sadistica :]

Ale mimo wszystko mi na psa nie wyglada ... I tego sie trzymam.


Dzieki ale czytanie tu niektorych postow to juz wystarczajacy sadyzm..

Użytkownik bullik edytował ten post 10.05.2011 - 13:00

  • 2

#15

Krakatau.
  • Postów: 186
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Co do kolegi wyzej. Zauwaz na zdjeciach z autopsji widac ze lapy w ogole nie wygladaja na psie. Nie widzialem tak dlugich klow u zadnego psa poza tym kregoslup watpie zeby byl tak zgiety. Wg. mnie trzeba by go polamac.


Na zdjęciach z autopsji widać nawet szczątkowe ilości pozostałej łapy (ponadto widać nawet poduszki i pazury!)

Nie widzialem tak dlugich klow u zadnego psa

To chyba mało psów się w życiu naoglądałeś :mrgreen:
Kły są normalnej długości, proporcjonalne do wielkości zwierzęcia. Górne zawsze są dłuższe niż dolne, i wystają na wargi.

poza tym kregoslup watpie zeby byl tak zgiety. Wg. mnie trzeba by go polamac.

Kręgosłup jest urwany (widać nawet żebra, skóra za nimi po prostu opadła na urwany kręgosłup sprawiając wrażenie ptasiego kupra) Jeśli to byłby ptak, to powiedz mi proszę, które miejsce z 'lędźwiowego przedziału' pasuje ci w te miejsce, gdzie jest właśnie ten urwany kręgosłup?

Dołączona grafika



Użytkownik Kurczak edytował ten post 11.05.2011 - 20:54

  • 3


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych