Skocz do zawartości


Zdjęcie

Osama bin Laden


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
335 odpowiedzi w tym temacie

#31

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Można założyć jeszcze jedna opcję, że Bin Laden został schwytany a nie zabity i dlatego być może, konieczna była- ta zrobiona naprędce - wklejka z dwóch zupełnie różnych zdjęć.
  • 0



#32

Macko.
  • Postów: 29
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Można założyć jeszcze jedna opcję, że Bin Laden został schwytany a nie zabity i dlatego być może, konieczna była- ta zrobiona naprędce - wklejka z dwóch zupełnie różnych zdjęć.


to zdjecie krazy po necie od paru lat
  • 0

#33

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja o śmierci Bin Ladena przeczytałem w telegazecie. Podali tam, że przebywał w rezydencji otoczonej drutem kolczastym (ergo - dobrze chronionej), a ataku dokonała specjalna grupa komandosów. W całej akcji (razem z Osamą) zginęły 4 osoby, w tym kobieta.

I tu naszły mnie wątpliwości - najbardziej poszukiwany człowiek świata ukrywałby się w swojej rezydencji z dwoma ochroniarzami? Imo powinien mieć ich przynajmniej 10 razy tyle... Poza tym jeśli naprawdę były tam tylko 4 osoby, to komandosi (zapewne przeszkoleni i doświadzczeni) nie mogli wziąć go żywcem, żeby zdradził informacje na temat położenia kompanów / baz szkoleniowych / obozów w górach itp. ?
  • 0



#34

Patrolinho.
  • Postów: 137
  • Tematów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tradycja, tradycją, ale ten NAJGROŹNIEJSZY terrorysta jak zwykło się o nim mówić po zabiciu od tak zostaje wrzucony do morza ?
A gdzie ta pycha i zachłanność USA ? :) Spodziewałem się relacji przewozu ciała, słitaśnych fotek itd. Jak dla mnie strasznie naciągane wszystko. Poza tym Osama to terroryzował chyba tylko umysły ludzi karmionych telewizją mainstreamową... I tak jak już koledzy wspomnieli rzekome zabicie Osamy - karta przetargowa dla Obamy ;)
  • 0

#35

ArAb.
  • Postów: 44
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może nie mieli wyboru? Zaczął do nich strzelać to odpowiedzieli ogniem. Być może było tylko 2-3 ochroniarzy dla zmyłki? Żeby nikt nie pomyślałem że mieszka tam Osama bin Laden.
  • 0

#36

varq.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Osamie w ostatnich latach chodziło przede wszystkim o izolację. Pomyślcie sobie - czy wyglądałby na zwykłego mieszkańca gdyby w jego rezydencji było na stałe 20-30 ochroniarzy?
  • 1

#37 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

Osamie w ostatnich latach chodziło przede wszystkim o izolację. Pomyślcie sobie - czy wyglądałby na zwykłego mieszkańca gdyby w jego rezydencji było na stałe 20-30 ochroniarzy?


Po za tym, im więcej osób w najbliższym otoczeniu, tym bardziej rośnie szansa, że ktoś puści parę ;)
  • 1

#38 Gość_grubby

Gość_grubby.
  • Tematów: 0

Napisano

Jakoś dziwnym trafem Al-Kaida jakoś nieczynna się stała od czasu 9/11 a to już czasu minęło. Zupełnie jakby tylko była na potrzeby ówczesnego wymuszenia wojny z krajami bogatymi w ropę. A tak to po 9/11 tylko straszyła. Ludzie nie wierzcie w bajki, że Al-kaida to terroryści z Afryki czy Azji. To amerykańska siatka szpiegów prowadząca ciemną politykę mocarstwa USA.


W pełni się zgadzam. Po pierwsze wojna z terroryzmem jest to pretekst do zagarniania roponośnych terenów przez USA ,a po drugie:
Zbrojenia=Pieniądze
Bin Laden(ogólnie "terroryzm")=Zbrojenia
Widocznie jego osoba już przestała być dojną krową.
Korzystając z mojego wywodu myślę ,że teraz zacznie się era Superterroryzmu (Zbrojenia=Pieniądze)
Stany i ten ich kapitalizm to zuo ,w które wciągają państwa NATO w to bagno. Dobrze ,że mają opozycję (nawet w NATO: Rosja i Chiny) ,która to lubi nie zgadzać się ,lub podważać zdanie oraz nie uczestniczy w wojnie z terroryzmem razem z USA. Ba nawet mają rynek zbytu dla muzułmańskich państw (Zbrojenia=Pieniądze!) obawiających się wkroczenia USA i sprzymierzeńców (w tym Polski) do ich kraju.
  • 0

#39

slawek13.
  • Postów: 140
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja o śmierci Bin Ladena przeczytałem w telegazecie. Podali tam, że przebywał w rezydencji otoczonej drutem kolczastym (ergo - dobrze chronionej), a ataku dokonała specjalna grupa komandosów. W całej akcji (razem z Osamą) zginęły 4 osoby, w tym kobieta.

I tu naszły mnie wątpliwości - najbardziej poszukiwany człowiek świata ukrywałby się w swojej rezydencji z dwoma ochroniarzami? Imo powinien mieć ich przynajmniej 10 razy tyle... Poza tym jeśli naprawdę były tam tylko 4 osoby, to komandosi (zapewne przeszkoleni i doświadzczeni) nie mogli wziąć go żywcem, żeby zdradził informacje na temat położenia kompanów / baz szkoleniowych / obozów w górach itp. ?


Saddam Husajn podróżował z całym orszakiem. i jak skończył.
Im mniej strażników tym mniej rzuca się w oczy.
Musiał mieć też najbardziej zaufanych- czyli którzy by go nie sprzedali za 50 mln dolarów.
  • 0

#40

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeżeli informacja jest prawdziwa, to czas świętować. Tyle lat czekałem na to wydarzenie, tak bardzo uważałem za niesprawiedliwe, że wciąż chodzi po tym świecie żywy i wolny, że ta akcja i jej wynik jest po prostu spełnieniem marzeń ;) Sprawiedliwość została wykonana. Nie mogę się doczekać tego jak porozmawiam z pewnymi osobami - one na pewno będą miały więcej informacji, może nawet z pierwszej ręki.
  • -2



#41

Kajman.
  • Postów: 694
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie wiem, czy czytaliście, ale Talibowie ogłaszają wiosenną ofensywę.

Wiosenna ofensywa Talibów + śmierć Bin Ladena = boom!

WP cytuje jakiegoś amerykańskiego eksperta od terroryzmu, który mówi: "Zabicie bin Ladena oznacza zakończenie wojny z terroryzmem". Jak dla mnie - bzdura. To dopiero początek. Na szczęście nasz (polski) ekspert jest chyba nieco mądrzejszy, bo uważa że "Ta śmierć nie wpłynie specjalnie na zmniejszenie zagrożenia ze strony tej organizacji" - to stwierdzenie zdaje się być bliższe prawdy.
Osama bin Laden był symbolem Al Kaidy. Więc teraz islamscy terroryści się wkurzą. To nie wygląda dobrze.

Powiem jeszcze tylko, że wg Nostradamusa w 2011 roku ma się rozpocząć dekada superterroryzmu zapoczątkowana wybuchem jądrowym najprawdopodobniej w lipcu. Uważam (i czytając wasze wypowiedzi widzę, że nie tylko ja), że teraz jest to bardziej prawdopodobne niż przed śmiercią Osamy.
Zgadzam się z Krzewicielem - dekada superterroryzmu nadchodzi.

Edit: Aquila:

Nie mogę się doczekać tego jak porozmawiam z pewnymi osobami - one na pewno będą miały więcej informacji, może nawet z pierwszej ręki.

Gdybyś mógł to podziel się z nami tymi informacjami jak już je zdobędziesz, ok? :) Bo sprawa jest co najmniej interesująca.

Użytkownik domino edytował ten post 02.05.2011 - 10:53

  • 2



#42

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Może i racja, ale z drugiej strony po co w takim razie drut kolczasty naokoło rezydencji? Bez problemu da się go dostrzec chociażby z predatorów.
  • 0



#43

Templariusz.
  • Postów: 499
  • Tematów: 35
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

USA to tylko narzędzie, i trzeba o tym pamiętać.
  • 0



#44 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

USA to tylko narzędzie, i trzeba o tym pamiętać.


Tak wiemy, to jacyś mityczni syjoniści podróżujący statkami kosmicznymi rozgrywają wszystko z nudów :gold:
  • 1

#45

Tempter.
  • Postów: 413
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mam mocne wątpliwości co do okolicznośći jego śmierci.Gdybym był najbardziej poszukiwanym przestępcą na globie,to raczej nie urządzałbym sobie codziennych drzemek w willi w Pakistanie.Być może Bin Laden zginął dużo wcześniej ale z jakiegoś powodu dopiero teraz zdecydowano się ujawnić ten fakt.Może być tak,że skoro był powodem interwencji w Afganistanie,to teraz stanie się dobrą przyczyną do wycofania kontyngentu z tego kraju.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych